Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • K tomu Horse armoru v Oblivionu: Kolikrát se to používá jako příklad špatného DLC, někdy jako nejhorší DLC atd. To mi ale příjde hloupé. Tohle DLC nemá na hratelnost hry vůbec žádný vliv a je to jen skin - nic jinýho. Takže si to hráč koupil jen proto, že chtěl mít jiný skin koně. Dneska se takový typ DLC považuje především u F2P her za naprosto neškodný a dokonce správný. A říct u skinu o 2 až 3 dolary? No a co? Kolik dnes stojí skiny? Jsou kolikrát mnohem dražší...

    Daleko horší jsou DLC, která mají v podstatě negativní vliv na celkovou hratelnost. Např. takové DLC mapy do battlefieldů. Je sice pěkný, že si můžete koupit mapy, ale pak se stává, že se tím komunita začne fragmentovat, protože někdo z klanu mapu má, jiný nemá. Já měl např. jen základní BF3 (koupil jsem za plnou cenu 999 Kč) a měl jsem sakra práci najít mapu s dobrým pingem ze základní verze hry, protože lidi hráli mapy z DLC a mně se ty mapy nelíbily, tak proč bych si je kupoval? Jen proto, že je všichni ostatní koupili?

    Naprosto strašná DLC jsou pak taková, která mění verzi hry a lidi, kteří to dané DLC nemají a nemají tedy stejnou verzi hry, si nezahrají třeba s kamarádem, co si DLC koupil a změnil si tím verzi hry. *7*

    DLC ale obecně určitě špatná nejsou. Určité vysvětlení (na můj vkus moc negativně pojaté a zbrojící proti slevám) bylo v článku. Prostě další rozvoj hry je spíše chválihodný a že za to něco chtějí? No je to práce, takže chtějí dostat výplatu...
  • Pravdou je, že za kvalitní hru rád zaplatím. Naštěstí pro moji peněženku těch kvalitních her vychází do roka poslední roky méně a méně. Většina preorder nebo digital stojí 59,99E.. u digitální distribuce až zarážející = nevím na co si pak stěžují, my koupíme levněji v kamenném obchodě nebo si počkáme na nějakou akci.. a pak tu marži a zisk sežere prostě někdo jiný. A s vychcaností tomu nasazuje korunu Blizzard, kdy za přístup do bety HoS (ok dá tři postavy, mj. na první si vyděláte v první bitvě) za 34.99E.. to už je fakt silný kafe..
  • Já nové hry na PC kupuju vždy v krabicových verzích, většina her při vydání v krabicovce stojí stejně jako na steamu při 50% slevě. Takže na tom minimálně neprodělám a navíc mam krabičku. Na steamu kupuju hlavně indie hry a AAA s alespoň 60% slevou , které mi nestáli za koupi při vydání, a které bych si jinak stejně nikdy nekoupil, a vetšinou to dopdane tak že je si je stejně nikdy nezahraju. Tak že bych neřekl že diky slevám vývojáři trpí, naopak se jim dostanou peníze od zákazníků kteří ve skutečnosti o jejich hru ani nestojí.
    • Taky kterej ňouma kupuje novinky na Steamu... *7* Steam je dobrej maximálně na nákup několika vybraných indie titulů a nebo v období slev, teď už možná ani to ne, protože v jejich slevách jsou poslední dobou pořád stejné tituly. No a slevy u novinek ve stylu 59.99 EUR --> 54.99 EUR si můžou strčit za klobouk.
  • tvrdy.mar
    Článek je zajímavý, ale mám k němu několik komentářů.

    DLC The Midnight Show pro konzolovou verzi hry The Saboteur bylo variací na Online Pass, jelikož hra neměla multiplayer, tak kdo koupil bazarovku, tak si musel erotiku dokoupit. V nové krabici byl kód. PC verze to měla rovnou integrované. Autor článku kritizuje princip Online Pass, ale už nějak zapomněl zkritizovat Steam za nemožnost prodat hru dále, tedy princip bazaru s konzolovými hrami.

    Railworks: Train Simulator je záležitost značně specifická. Nabízí hodně doplňků, ale vzhledem k velikosti cílového publika je nastavena určitá cena. Proč autor nekritizuje "datadisky" pro staré Flight SImulátory, kde člověk za jedno letadlo zaplatil i desetinásobek základní hry. Není to na Steamu, tak to neexistuje a je navždy zapomenuto?

    Shivering Isles pro PC nebylo DLC, ale plnohodnotný datadisk. Proč se tedy řeší on a datadisky pro Flight Simulator už ne? Také Far Cry 3 Blood Dragon není DLC.

    A teď k Mass Effect 3 (a nejen k němu). Mnoho věcí se prostě nestíhá a v průběhu vývoje se zařízne. Ale až pak nemají ti v článku jmenovaní lidi co dělat, tak se vytáhnou dříve zahozené věci a probere se, co z toho má smysl použít. A takto jsme se dočkali například zavrženého konceptu pro multiplayer k prvnímu Mass Effect (DLC Pinnacle Station). Tudíž buďme rádi za DLC. Jinak bychom tyto části hry nikdy neviděli, jako například původně plánovaný konec The Saboteur.
    • Ja ta este doplnim ohladom Midnight Show.....v tom DLC nebola len nahota, ale aj jedno exkluzivne auto a jedna minigame ....okrem toho to bolo zadarmo ,cize zrovna toto DLC podla mna do tohto clanku vobec nepatri

      Hru Saboteur mam velmi rad, podla mna strasne nepravom zneuznana hra oproti napriklad Assasins creed
      • tvrdy.mar
        Zadarmo bylo na PS3 pouze v EU. Američani na PS3 a všichni majitelé Xbox360 za něj opravdu museli plati, pokud neměli novou hru s platným klíčem. Jinak také mám tu hru strašně rád a mrzí mě, že nestihli udělat ten konec. Zveřejněné koncepty a kousky scénáře vypadají značně epicky.
        http://jasianinvasion.blogspot.cz/2009/11/valhall-secret-rocket-base.html
  • Já už ani nějak nemám potřebu hrát ty nejnovější hry, co vyšly. Rád spíše opráším nějakou starší, která mne bavila a projedu si ji znovu. A dobrých multiplayerů je taky habaděj. A navíc je fajn i občas udělat nějakou tu lanparty *15*
  • BelaJBB
    "početná část týmu začne nudit – výtvarníci, scenáristi, zvukaři, grafici... ti už mají víceméně hotovo a maximálně tu a tam odladí nějakou chybku spojenou s jejich profesí. Jenže co s nimi? Výroba přídavků může v klidu vznikat už v době, kdy ještě samotný produkt není v lisovně."
    Áno toto je klišé, ktoré používajú vydavatelia na ospravedlnenie pre launch DLC.

    Akurát mi to nejak nejde dohromady :
    Časť týmu odlaďuje bugy, ale výtvarníci, scenáristi, zvukaři, grafici túto činnosť nemôžu vykonávať (asi tomu nerozumejú a nezvládli by to, keďže sa to netýka ich profesie). Beriem. A tak urobia DLC. Ale ako preboha, keď na to sú potrebné aj profesie, ktoré v tej dobe (až do vydania hry) odlaďujú bugy ? Možno, že nie, že to stihli tak, že pred launchom je hra vo všetkých portoch optimalizovaná a odladená. Potom by do launchu mohli stihnúť dorobiť svoju časť práce na DLC aj s testovaním, optimalizáciou a odladením.

    Lenže táto krásna konštrukcia asi neplatí :
    Lebo po vydaní hry hráči zistia, že je neoptimalizovaná, zabugovaná a support sa môže aj pretrhnúť. Teda česť výnimkám. A ktovie prečo, ale tie výnimky tvoria tituly, ktoré nemajú launch DLC.

    Možno táto moja konštrukcia kríva na obidve nohy, ale v praxi mi to až podozrivo často vychádza.
  • Na světě sou mnohém větší problémy než stěžování si vývojářů a prodejců... jestli se jim to nevyplatí tak at se na to vyserou, dokud budou hry stát tolik kolik stojí tak si můžou jenom stěžovat, nikdy jim normální člověk nedá za kdejakou blbost 1200kč a několik dlc za 250kc kus k tomu, a nebo digi 50-70 euro...letos si koupím 2 hry BF a Geralta zbytek stáhnu a když ne tak se nic nestane ...
  • TheGGG
    Do Gabeova břicha
  • del0
    Shodou okolností toho Dooma 2 za 1999,- sem v tý době kupoval (resp. rodiče). Na disketách! *1* Vzhledem k tomu, že si ho občas i po tak dlouhý době dám, to za ty peníze určitě stálo. *5*
    • Ty jo kolik stál v té době pc ? na kterém šel doom 2 ? 1994 to mi bylo 9 let sem byl rád za segu 8-16bit :)) a žluté kazety, btw pamatuje někdo tohle ??? https://www.youtube.com/watch?v=VM6iZgSaeX0
      • nevim kolik v roce 1994, ale v roce 1990 to vim uplne presne 290 klacku :DDD

        http://www.sotola.cz/martin/Images/rok05/pc1990.jpg

        (ale ja to hral myslim na 386, stacilo podle me mit 4MB RAM)
        • Tak to je paradny kus historie ten cennik....co si ja pamatam, tak na dooma bola nutnost 4 mb ram, ale isiel aj na 286 (aspon sa mi tak zda, ze ho kamarat rozbehal.....)
          Inak ta 486 je na tu dobu (1990) riadne delo....ja som mal HD tusim 20 mb a este peknych par rokov mi tak vydrzal :D
      • Nepamatuju se presne, ale kolem 40 litru. Co si pamatuju je, ze jsem kupoval 4 MB ram za 12 litru.
  • frantisek_nejezchleba
    velmi poučný článek! Díky.

    Existují v branži i DLC zdarma? Já se s nimi setkal zatím jen u Gran Turisma 6, kde mi jejich kvalita a množství naprosto učarovala. Řekl jsem si, že takhle to taky jde. Ale proč zrovna Gran Turismo? Škoda, že článek zrovna tento případ nezmiňuje. A samozřejmě je pravda, že část těch vyšlých DLC jen doplňovala hru o prvky z předchozího dílu...
    • K Zaklínačovi 3 by mělo postupně vycházet po vydání 16 menších DLC, od alternativního vzhledu postav po nové úkoly, vždycky 2 týdně, pro všechny vlastníky hry zdarma. A vlastně i ke dvojce už všechno, co postupně dovydali, včetně rozšířený verze, dávali všem zadarmo.... ;)
    • Ńo já koupil TES IV Oblivion GOTY a tam jsem měl všechna ta malá DLC zdarma. Tak třeba to. Včetně té proklínané zbroje na koně. *4*

      Nejlepší DLC zdarma jsou ale od komunity. *3*
      • Já si ale nekoupil GT6 ve verzi GOTY. :))
        Já myslel zdarma čerstvé a kvalitní DLC, dostupné bez platby v den vydání.
        • Zaklinac 2, Wargame, Left 4 Dead, CS:GO a dalsie..je toho dost
        • Určitě něco jo, ale teď si nevzpomenu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit