Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KrPa
    Dnešní novy "hráči" jsou moc debilní a líní, navíc takové hry nejsou cool, je tam málo akce z prvního pohledu a chybi realisticka grafika. *7*

    Edit: A jeste bych doplnil, ze vsechny studia jsou vesmes taky debilni, delaji hry, aby tyto hrace uspokojili, nekdo vytvorit relativne novy zanr (Moba, karty) a hned se to temi dalsimi kopiemi jen hemzi.
    • Femto
      píše člověk s avaterem Ciri *15*
      • KrPa
        pise clovek, ktery mel celeho zaklinace precteneho 10 let pred vydanim prvni hry a tuhle hrdinku si proste zamiloval
        • Femto
          tak to máš opravdu "vkus", že ses zamiloval do mizerně napsané postavy. Ale je pravda, že jsem nečekal, že Ciri může být ještě otravnější než v knihách, ale třetí díl ukázal, jak jsem byl bláhový.
          • KrPa
            kazdy ma jiny vkus a ten tvuj nazor taky neni vzdy ten jediny spravny
            • KrPa
              bez si tedy cist stredoveke nebo rimske autory ty znalce umeni, furt opakujes jen jeden argument jak nejaky osel
            • Femto
              vždyť Ciri je naprosto černobílá postava, strašně napsaná, navíc prostoru nejvíce dostává v těch dílech, kde se to strhává do braku. Ve hře herečka navíc Ciri přehrává, takže je to jak z nějaké laciné telenovely. Tfuj.
    • Jen do nich! Všichni jsou to idioti co nic neumí (ani hrát už neumí!). Co je to zase za scestný komentář? Já jako nikdy netuším jestli si pure troll nebo vážně nad ničím nepřemýšlíš nikdy.
    • Jj. Dnesni hraci... za nasich mladych let... *1* *1* *1*
      • Však to je pravda. V té době hrálo hry jiné publikum jak dnes....
        • Tak tohle je pěkný nesmysl. Myslíš to publikum, ze kterého následně rovněž vyrostlo plno pitomců jako je KrPa, který má nyní akorát možnost více otevřeně poreprezentovat své scestné názory? Nenechte se vysmát....

          Snadno se totiž pozná, kdo byl a je skutečným vyzrálým hráčem, co má rád opravdu hry a rozumí jim a komu tohle zůstalo vlastní po celou dobu, aniž by měl potřebu si něco přes ně nostalgicky dokazovat a nadřazovat se nad ostatní. Bez ohledu na to, co hraje nebo hrál nebo kolik mu jakože je. Kolega KrPa navzdroy svému věku k takovým lidem rozhodně nepatří a je ten poslední, kdo by měl vykládat o tom, kdo je hráčem nebo kdo je nebo není vlastně u her inteligentní.
          • KrPa
            Ja to fakt nejsem, jen sem zhodnotil dnesni situaci, komandos jsem hral, ale nedohral, radeji sem mel robina. Ja sem vyrustal na red alertovi 1 a dune 2000.
  • patr
    Toto ma sere, rts strategie a podobne hry typu commandos, baldurs gate atd.

    Rad si zahram dotu ale niekedy ma to prestane bavit z dovodu hry so 4 nahodnymi spoluhracmi.
    A vtedy je ovela lepsia rts strategia 1v1 kedy je to len moja hra a super.

    Starcraft ma nebavi, arkadove, rychle, scifi.
    Kupil som cnc komplet, servery vypnute, kupil som act of aggression, vyborna hra ale malo hracov. Je to naprd s tymito zanrami
    • baldurs gate nebyla zadna strategie. Byl to prehistorickej predchudce dnesnich Hack 'n' Slash her...
      • Baldur's Gate nemá s hack n slash společnýho vůbec nic.
        • https://www.youtube.com/watch?v=tP4PYHDzEdM
          - njn. Mas naprostou pravdu. Nema, no. Vtipny i ty hitpointy (dole v konzoli)...
          Vlastne strasna skoda, ze to zakoncili Dark Alliance, hrou, kterou zname dnes jako regulerni Hack n slash zanr (napr Dungeon Siege). *1*
          • 0011
            Wow týpek na nejlehčí obtížnost umlátil holema pár gnolů *7* to bych chtěl vidět jak by tohle (ne)fungovalo na Sarevoka. Když znáš kompletně všechny exploity, tak dvojka se dá hrát solo skoro jako h&s, ale pokud si vezmeš partu a obtížnost dáš na maximum tak se bez taktizování neobejdeš, jinak hack and slash spočívá v tom, že útoky přímo ovládáš, ne že postava útočí automaticky. Dark aliance je úplně jiný žánr v úplně jiném enginu a od úplně jiné firmy a jestli myslíš, že ne, tak si pleteš pojem vydavatel a developer, ne že by mě to překvapovalo
            • 0011
              Budeš se divit, ale hraju i diablo 3 to nic nemění na tom, že taktizovat můžeš akorát tak na multiplayer a to ještě v případě, že tě spoluhráči neignorují a nedělají si co chtějí, nebo mi chceš naznačit, že přiřazení jiných útoků companionovi na singl, kterého nemůžeš ovládat je taktizování? Prej nějaká lamka co hraje baldur's gate *1* kdyby bylo v diablo 3 pvp tak bys brečel kámo
            • tvle co chces na diablu taktizovat, nahodim maximalni dmg a i na t13 ty moby zfouknu na jeden utok, elita neelita...
            • diablo? baldur's gate? hrusky? jabka?
              co to tu meles za prejt? uplne iny zaner, princip aj liga. to je jak premyslat nad tym ci si po prebudeni das kafe alebo nezne bicovanie navonanymi tkanickami do bot...
            • Myslis ze diablo na torment XIII zahrajes bez taktizovani? Tam by nejaka lamka co hraje baldurs gate neprezila ani minutu.
          • Ano, Dark Alliance je konzolová hack n slash podobná Dungeon Siege.

            Baldur's Gate na PC je klasický RPG s taktickým soubojovým systémem. Protože je hra postavená na starých AD&D pravidlech jsou tam v konzoli hody kostkou a "vtipný hitpointy". Jestli někdo dohrál byť první díl bez pauzování soubojů a klikal jako v diablovce, měl by založit boyband. *13*
            • Přesně jak psal 0011. Není co zachraňovat a tebe už nezachrání nic.
            • 0011
              451: když už umíš hledat na wikipedii, měl by sis ten článek dočíst ty rozumbrado *3*
            • "Myslím, že už se nemusíš dál ztrapňovat, učenče."

              To uz nezachranis *1* *1* *1*
            • Myslím, že už se nemusíš dál ztrapňovat, učenče.
            • PS: vtipny je, ze tento pojem se zacal pouzivat prave u deskovek v souvislosti s D&D or AD&D *1* *1* *1*
            • Vrele doporucuji se trochu vzdelat a trochu si toho o pojmu "Hack and slash" precist smerem k osmdesatym letum, kdy se zacal pouzivat. *3* To stejny i pro toho pod tebou a i dalsi radobyrozumbrady *2*
    • company of heroes 2 *3*
    • Paulcz
      Pro RTS jsou lepší menší komunity než public plný blbů a lidí, kteří v půlce hry odejdou.
  • Niektoré z prvých misií sú geniálne. Najlepšia asi, keď sa vyhadzuje do vzduchu vodná nádrž. Potom sa to recyklovalo. Nemyslím, že som išiel ďalej ako do polovice.

    Jedna z mojich vysnívaných hier je Commandos s obmedzeným počtom save na jednu missiu. Potom by to nebolo, tak o načasovaní, ale o "dobrom designe". 30 kratších misií na úrovni hore spomínanej. Vyšpekulovanej na cca 5 save. Kľudne by to mohlo byť aj SF, alebo nejaký remake Comandos.
  • Commandos 1 je paradny zaklad zanru.
    Commandos 2 je technologicky pokrok, pridali aj kopu hernych moznosti. A vnutorne prostredia su vyborne stvarnene (v malom okne v rohu).
    Commandos 3 je o dost horsi 2.
    Desperados 1 sa vydal inym smerom: ma kreslenu grafiku ,paradny uceleny pribeh, perfektne a nenasilne zakomponovane tutorial mapy kde spozname schopnosti novych clenov. A hlavne ten pribeh!
    Desperados 2 bolo pre mna sklamanie, nehralo sa dobre.
  • Tedy, osobně mám z Commandos nejraději druhý díl, samosebou jsem odehrál hromady hodin i v prvním a třetím díle, ale dvojka, ta byla nejlepší. Bylo by fajn kdyby se tenhle žánr zase vrátil.

    Bohužel, řekl bych že pro dnešní mainstream je tento žánr příliš obtížný a proto takové hry už nevznikají. Tvůrci a zejména vydavatelé jsou totiž nejspíše přesvědčení že vydávat takové hry pro původní fanoušky (přitom jich jistě není málo) se nevyplatí. Škoda
  • Mimochodem, když jsme u těch Commandos, nehrál jste někdo betu Shadow Tactics?
  • restore
    Pustite si
    https://www.youtube.com/watch?v=C14uPHg--vE
    a uronte nostalgicku slzu za doby davno minule

    Myslim, ze v '98 dalo score jednu celu misiu ako demo - este teraz by som zrejme dokazal z hlavy presne opisat postup po tych 30 prejdeniach :D
    • Dneska maji hry AI diky ktere nabizi kazdy pruchod misi dynamicky zazitek. Neni duvod se vracet k predpotopnim mechanizmum.
      • Jojo dynamickej zážitek jako když se AI zasekne o kámen nebo o keř a podobný jiný lahůdky.
      • restore
        To je fakt, ale ako pisal v clanku, toto bola vpodstate logicka hra - a ta musi mat pevne pravidla. Kazdy predpoklada, ze ked nastane vystrel, vzdy tam dobehnu a po presne danom case sa otocia a vratia sa. Ak by dotoho zacala zasahovat nejaka AI, mali by prilis nahodne reakcie a hru ako commandos by to znicilo
  • Taktickych real time akci je dost. A nemuzete z toho delat samostatny zanr jen kvuli izo kamere, co je dneska prekonany a zastaraly koncept. Oni pouzivali izometrii jen kvuli predpotopnim moznostem hardwaru a ze neumeli poradne programovat.
    • Nelibi. A nedela se z toho samostatny zanr jen kvuli kamere.
  • Odulin
    Commandos legenda. Ve třídě to tenkrát hrál snad každej kdo měl kompa a všem šesti se nám to líbilo.:) Okamžitě bych bral cokoli s takovými mechanismy a pěknou grafikou.
    • a kazdej mel samozrejme originalku *1*
      • Odulin
        No jistěěěěě, jak tehdy jinak. :D
      • Mam. Jsem ji kdysi kupoval na Invexu *2*
  • Farnham_The_Drunk
    Budu zde asi za heretica, ale ona to zas taková zábava nebyla. Bylo to jen o načasování přeběhni/zaútoč/schovej se, když to nevyšlo tak load. Vlastně save/load bylo 70% herní doby a pokud jste měli pomalé PC, tak jste si během načítání zašli i na záchod. Já mám ty loading obrázky vypáleny na sítnici.

    Hru jsem dohrál jednou, pak jsem zkoušel i datadisk a ten byl tak tuhej, že se mi z toho chce na velkou ještě teďka. Další díly jsem pak už vynechal úplně.

    Hra je to dobrá, nemůži říci, že není, ale možná je to tím, že se MY starší hráči (přes 30) díváme na vše z našeho mládí skrz růžové nostalgické brýle.

    Docela by mne zajímalo, jestli by dnes Commandos dohrál někdo mladší, kdo ty růžové nostalgické brýle nemá.
    • Wau, přes sto komentářů a konečně nějaký rozumný.

      Máte pravdu, mám úplně stejný názor nejen na Commandos.
    • hele nevím, jestli to fakt nebylo tím, že ta hra stála za to mít její loading vypálený na sítnici a naše generace to dala? Dneska jsou ti noví zasypáváni tunami her a nepochopí náš bezzubě stařecký dementní úsměv nad slovem "casual" :)
    • Nesouhlasim. Commandos 1 jsem poprve rozjel asi v r. 2012 a musim konstatovat, ze to byla jedna z top her, co jsem za posledni leta hral.

      Neco podobneho se zminuje i v komentarich k retru Tomb Raider 1 zde. Commandos je stejny poklad. Design povyseny na umeni. To prezije leta.
    • Odulin
      :D nj ty loadingy jsi mi trochu připomněl, ale u nás to nebylo tak strašný. Ale stejně mě pak bavilo i Desporados a Robin pak..prostě tyhle pravidla a mechanismy mám rád...i když k tomu ten save/load patřil.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit