Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je Škoda, že se autor nepokusil jit jeste trochu vic do hloubky. Před par měsíci jsem shodou okolnosti hledal ke Commandos info a Pyro Mobile dokonce před nedávnem pracovali na čtvrtém dílu, ale projekt ukončili. Potom se k němu vrátili a nadále na nem pracuji. Bude se však jednat o hru na mobily, ktera bude vycházet prave z Commandos. Podle me to nemůže fungovat, protože si nedokážu představit jak bych to ovládal dotykem... Jinak to, ze ted takové hry nejsou, je dáno tím, ze AAA herní scéna vypadá úplně jinak. Je tu mnoho žánru, ktere predtim neexistovaly. Kdyby někdo udělal takovou hru, byla by jen pro strašně úzké spektrum příznivců
    • patr
      Tak moze to byt uplne ina hra, resp zjednodusena.

      Ja si praveze viem predstavit. Vsak to je praveze idealne pre mobily resp dotykove ovladanie
  • Alzáček M. Rybka je nejvetsi košťátko...
  • Jednička mě nejvíce bavila. Obtížná logická hra.

    Druh díl byl díky více možnostem jednoduchý. Šlo vše snadno vystřílet protože hráč mohl mít pušky apod. V prvním díle to nešlo. Pamatují jak jsem se vždy naježil, když vylezla parta tuším 5 Němců a chodila po mapě. Tyhle zabít nebylo jen tak.
    https://www.youtube.com/watch?v=eeYTgXLASeM *5*
    • Joo, budník metr krát metr a v něm padesát nácků. Kvůli tomuhle zážitku jsem jako malej odmítal chodit na chalupě do kadibudky, kdyby se tam náhodou taky schovávali.
  • Zajímavé ,že tyto hry mám rád. Hrál jsem Commandos,Desperado,Robin hood i Chigago,ale nedohrál ani jednu hru do konce.Bylo to i na mě pekelně těžké *1*
  • Door Kickers
    Breach and Clear
    Shadowrun Returns
    Invisible Inc.
    Crookz - The Big Heist
    The Masterplan
    Volume
    Monaco
    Svym zpusobem i FTL, Deadnaut,Frozen Synapse
    Ani bych nerekl, ze to je zanr, kterej by vymiral, jen prilis hardcore, takze se pomer nakladu / zisku moc nevyplaci. Spis bych rekl, ze se vyviji ruznymi smery tak aby byl pristupnejsi verejnosti. Pyro si myslim ma docela dobre duvody, proc je ted Pyro Mobile...
    • ravux
      Co ma kterykoliv Shadowrun spolecne s Commandos? *8*
      • "Co ma kterykoliv Shadowrun spolecne s Commandos?"
        - to stejne, jako JA2 nebo XCom
        • Nebo to rozvedu trochu víc, abych Tě jen tak neodbyl. Commandos 1 lze vnímat různými způsoby:
          1) - Tactical Squad Game s příměsí realtimových soubojů. Tak je hra vnímána většinou. Tactical squad game už v té době hráči nabízel výběr z několika postav s vlastní statistikou, kterou mohou měnit dle vlastního uvážení a spoustou schopností, které může v bojích hráč využívat hlavně díky tahovým soubojům. Realtimové souboje by byli nepřehledné, nebo by to bylo nezábavné jako samotná hra + problémy s příchodem 3d (některé mise Ground Control 2 byli fajn, ale jako celá ha by to neobstálo). To si můžeš dovolit jako malá indie hra. Tímto směrem se později vydali i Pyro a pohořeli. Pro mne byla například Hidden Dangerous nepříliš zábavná hra, která měla ale jiné přednosti - třeba to, že byla technologicky na výši a originální. Dvojku jsem hrál jako osamělý vlk a dnes bych takovou hru nehrál a nečekal bych ani větší zájem.
          2) - Z mého pohledu se o žádnej nadčasovej zázrak nejednalo. Jednoduše Pyro nemělo ty možnosti. Museli si vystačit s předrendrovanou grafikou pokud to chtěli pěkné a originální a tomu přizpůsobili i herní mechanismy. Commandos 1 byla 2D hra, kde hráč využívá kombinaci posbíraných předmětů a předem daných schopností a spouští předscriptované ůdálosti. Takže ano - když si odmyslíš pohled z vrchu, jednalo se o dobře udělanou 2D adventuru s téměř nulovou replayabilitou, protože většinu situací nešlo řešit jinak, než jedním, předem daným postupem. Volně taktizovat v jedničce moc nešlo a podruhé už to tak zábavný nebylo.
          3) - Stealth game, kde hráč využívá vlastních schopností k eliminaci protivníků. Hráč prochází předskriptovanými událostmi mapou a kombinací vlastních dovedností, či interakcí s prostředím, se dostat až ke svému cíli pokud možno tichým postupem. Ale tyhle hry tu stále jsou. V roce 2002 Pyro předběhli IO Interactive, změnili kameru na thirdperson a místo několika vojáků hráč ovládá speciálně vycvičenou postavu. Hráč se tak lépe sžije s prostředím i charakterem, hra má lepší atmosféru a je to 3d. Jmenovala se Hitman. Není důvod, proč mít několik vojáků. Proč? Abys je musel krkolomně a frustrovaně navigovat po mapě, protože jejich Ai není na výši? Nebo s každým z nich procházel mapu? Sám za sebe můžu říct, že bych nehrál hru, která by byla jako hardcorovější Ghost Recon: Future Soldier jen s tím rozdílem, že mapu musím prolézt se čtyřma charakterama v singlplayeru...
          Z tohoto důvodu si myslím, že se vždy jedná jen o nostalgické slinty, protože herní průmysl jde vesele dopředu a mechanismy se posouvají směrem dopředu. Commandos je dávno přežitý.
          • ps: pokud nekdo chce 2d tactical squad tak jak se prezentuji commandos, jen stim rozdilem, ze je to tahovka, tak at zkusi Shadowrun Returns. Dle myho to je hlavne tahovka, na kterou je naroubovana story. Presne ten typ hry, ktera je v hodne smerech uplne jinde (jak by nekdo napsal, ja to vnimam tak, ze je mnohem dal a nektere herni mechanismy nema tak orezane) a typ ze ktereho vychazelo Commandos, prestoze je Commandos 1 podle myho 2d adventura (s logickymi puzzly a sbiranim predmetu, jako obvykle) kvuli omezenym moznostem Pyra v dobe vyvoje.
        • ravux
          Aha, ty jako myslis, ze se to ovlada mysi a je to izo. Tak rekni hned.
  • Pethulla
    Tak ještě by šlo do výčtu přidat Chicago 1930 (taky od Spellbound, mám takový pocit) a nějaká mise v Castle Strike (to už je taky zapomenuté). No a to je fakt asi všechno. Na to jak to byl (je?) populární žánr vcelku bída.

    A nejlepší Commandos jsou stejně Desperados *2*
    • Farnham_The_Drunk
      To záleží na vkusu každého soudruha.
  • spoock
    kdyby někdo udělam KS na remaster Commandos 1,2,3, hned bych mu na to prachy dal, popř. kdyby se vrátilo pár klíčových lidí z Pyro a udělali regulérní čtyřku, to by bylo něco.
  • přiznám se, že commandos jsem nikdy nehrál, ale když je řeč o těch vymizelých žánrech, tak mě napadají hry typu Star Control nebo Star Command
    https://www.gog.com/game/star_control_1_2
    https://www.gog.com/game/starflight_1_2
    ten žánr by se dal označit jako space exploration adventura s RPG prvky.
    toto je mapa Star Control II
    http://joppek.mbnet.fi/starmap-blue.png
    každou hvězdu je možné navštívit, každá má několik planet. Na každé planetě je možno přistát. Jsou tam mimozemské rasy, propracovaný příběh, který člověk postupně skládá dohromady, jsou tam nepřátelští alieni, co jdou po krku.
    Dnešní vesmírné hry jsou většinou pitomé simulátory bez příběhu v náhodně generovaném (=nudném) vesmíru. Chybí tam ten epický příběh a adventurní prvky, pocit objevování. Ono je nejspíš mnohem snazší udělat hezkou grafiku než udělat dobrou hru.
    • Když tu máš Star Control, tak bych doporučil třeba takové "novější" FTL - které je de facto obdobné.
      Pouze tam není nějaká příběhová linie, ale zase člověk, když chce, tak si jí tam sám udělá. Je to taková hodně free hra, kdy člověk s dobrou představivostí a znalostí různých sci-fi, se zabaví na týdny ;)
      • Nebo se také na*ere na hodiny *15* je to ten typ na*rávací hry.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit