Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Robotron3
    Trochu souvislost, tohle je docela pěknej článek. Kratičkej, ale konkrétní: http://www.oldgames.sk/discuss.php?article=341
    • tiez som chcel nahodit ten link ale si ma predbehol *3*
  • Pořád žádná recenze Counter-Strike Global offensive? To asi doopravdu žijete jenom Hypem?
    • No jo, mě by stačilo takové dvouminutové lehké videho-shrnutí od Lukáše.
      • přesně, vědět jakej je rozdíl v chování zbraní, bugy ... jestli má cenu za to ty dvě stovky dávat. Ale hráči už se asi z 1.6 přesunou.
        • Ja ani nevím, proč se přesouvat z 1.6, protože to hlavní, co mě na Source nebo GO štve je ta grafika. Nemůžu si pomoct, ale prostě mi přijde, že nedám stejný dmg, hit, kill, hs když mám i na 1.6 skiny ze source *15* *1* Prostě na tu starou pěknou M4 nic nemá, úplně mi přijde, že jsem se starým (2D +-) skinem lepší než se skinem novým.
          • Jazz
            Já zas nejsu schopnej hrát druhej Minecraft...
            Ale co, GO je pro mě prostě sratchka a 75% slevička o Vánocích čeká.
            • Ted jde asi o to, kam se přesunou hráči.
        • Je to dobre csko ale fakt nic nového tam skoro není ,ale valve plně podporuje komunitu která vytvoří něco pěkného ;-);-) nového
          • to je teda ale docela smutný, jestli Valve nebylo schopný za 13 let přijít alespon s desítkou novejch map
            • Kdyby jen valve, ani komunita. Prostě nechápu, jak nemohl nikdo udělat nějakou pěknou mapu, která by se vyrovnala zíkladním. (nepočítaje mill, strike a non-de mapy).
    • Jenže na rozdíl od kravin, které tu lítají z jedné strany na druhou, CS je součást evoluce herního průmyslu a jistě tu ještě řadu let bude. Mně by docela zajímalo, zda tu máme posun kupředu, nebo jen placenou verzy ala Condition Zero (když už všichni zůstali u 1.6)

      Jestli herní web mine hru, která tu bude potenciálně dalších 5 let a bude se kolem ní točit ohromnej balík peněz v zápasech, tak je něco špatně.

      Indie hry tu maj místo 1x14 dní.
      • Naco potřebuješ recenzi, udělej si názor sám, ne? Snad nepotřebuješ aby za tebe mysleli jiný?
    • Tak proč teda chodíš furt na tenhle web? Běž si na Bonusweb!
    • Co chceš na CS sakra recenzovat? Furt to stejný, jen trochu jiná grafika a pár nových zbraně, vždyť recyklují i mapy, jen některý nový. Ale lidem se to líbí, vadí jim to jen u CoD. Recenze na CS je nejzbydečnější věc k recenzování, změny pochopíš z jednoho videa na youtube. *7*
      • Jack1947
        Spise jen trochu starsi grafika. Si ehm... dovolim podotknout.
      • vlastik.plaminek
        Zapomínáš na fakt, že do CS nevychází co 5 minut DLC s recyklovanýma mapama za 15 ojro, ale mapy dělá komunita. Pravda ale je, že nějaká rozsáhlejší recenze je zbytečná.
        • co? do 1.6 mi nikdo zadnou mapu za prachy nestrka
      • Na rozdíl od CoD to ale na nás nesypou každej rok za plnou cenu že? :)
  • Minimálně Resident evil 1 byl dobrej film a Milla tam zahrála parádně ! ty další filmy nic moc ,ale viděl jsem i horší z vybliwoodu
  • KeanuX
    Osobně mi filmy Resident Evil nevadí. Sice ten poslední byl dost ujetej, ale když přitom člověk vypne mozek sou to celkem "dobrý" filmy na odreagování. Třeba trojka byla svojí postapo atmosférou na hodně dobrý cestě *4*
    • Vsechny jsou ujete. Presto je to zabavne. Kdo k tomu pristupuje vazne,musi byt nutne zklamany. Ale porad se mi to libi stokrat vic nez nektere radoby ackove Hollywoodske filmy ala Transformers.
  • JohnyTheZik
    Tady se porad cpe, ze PoP je tragickej.. Zrovna to je nahodou jeden z tech lepsich filmu podle hry :).. Neni to dokonaly, ale rozhodne slusna podivana a 71% na csfd budiz dukazem.
    A resident evil, to je smutna serie.. prave jsem videl trailer na nejnovejsi dil a chtelo se mi brecet, jednicka me celkem bavila, hlavne atmosferickej zacatek, ale zbytek.. skoda mluvit..

    Nicmene novej SH vypada vyborne..
    • Gojira
      PoP se povedl. Kritici mu dávala vyšší známky, ale bohužel naději na další díl pohřbili výdělky
  • Napsat> tragicky neúspěšné filmové adaptace jako RESIDENT EVIL, to muze jen ****t !
  • Jak může někdo zmínit reálné herce a nezmínit Yvonne Strahovski v ME? Nebo hlas/osobitost Michaela Hogana? :)

    "(...)dnešních úspěšnější hry.(...)"

    Jinak opět hezký článek, pár pro mě nových postřehů. Těším se na další :)

    Edit: Ještě bych dodal, že z mého pohledu se zatím filmy inspirují hrami jen v minimálním množství. Ale to třeba ještě přijde.
  • Robotron3
    Článek mi přijde trochu vycucaný z prstu. Desítky odkazů proložené něčím, aby se to dalo považovat za článek. Hry se od počátku inspirují filmem a to ještě dávno před filmovými scénami ve hrách, ale naopak to nefunguje (pomineme-li filmy podle her), nebo tak minimálně, že to ani nestojí za řeč.
    • Ladislav_Loukota
      Jinak je jistě pravda, že v článku není žádné šokantní zjištění, jenom teze a poté řada argumentů na její podpoření (digimodernismus ve filmu, nárust found-footage filmů); pointu jako takovou však ostatně spoiluje už názvem :-)
    • Ladislav_Loukota
      Myslím, že nikdo nebude popírat, že hry se odjakživa inspirují filmovými praktikami. Jde tu ale o zjištění, že filmy se nyní začínají naopak inspirovat herními praktikami. Tvrzení "naopak to nefunguje" možná platí pro doslovné adaptace her, ale rozhodně nikoliv pro snímky, jež přejímají různou videoherní estetiku. A to už je v historickém kontextu kinematografie poměrně překvapivé! Mimo jiné to totiž vypovídá o kulturním dopadu her.
    • Přesně tak, jsem furt čekal, kdy přijde ten geniální myšlenkový twist, který mi rozšíří - a ono nic. Je to takové myšlení zadarmo: nic nestojí / nic nedává.
  • Millu Jovovich by měli zatknout a spolu s ní i ty deme*ty co tu otřesnou parodii na RE natočili. Když jsem viděl první díl myslel jsem si že to je nějakej sraz RE cosplay fandů, ale ono to mělo bejt jako vážně.
    • Jj, Milla je už jak Chuck Norris, Nemesise si dala na férovku růčo, Maxi Payneovi ukradla bullet time, ovládá samurajské umění, ani snad neexistuje věc kterou by neuměla a hlavně nikdo jí nedokáže zabít... *15* Asi má PERKY "Die Hard" a "Matrix hacker" nebo co... *15* *1*
      • Tak zrovna v serii RE umrela tolikrat,ze by se za to nemuseli stydet ani ti nejvetsi zvrhlici
        • Myslíš "umřela" a ne - umřela. *15* Doufám, že v 5. už opravdu umře a ne zase jenom možná "umře". Celý film s Jill Valentine, jako s hlavní postavou, by nebyl vůbec na škodu.
          • Film te nebavi ale znas vsechny 4 dily? Tomu se rika sebemrskacstvi.
            • A kdepak jsem psal, že mě film nebaví, hmm ? Tomu se říká "myšlení za druhé". *15*
          • Ale ta ženská co hrála Jill ve druhém filmu se tam přesně hodila.
            • Jj, hodila, ale zase jí nesmyslně zastínila Milla se svými superschopnostmi. Kdyby se bývali zaměřili ve 2. více na Jill, tak ten film mohl vypadat uplně jinak a mohl být mnohem lepší.
            • deridon
              bohužel byla uplně v pozadí..
  • BoB.2
    Pravě že je tam Milla Jovovich ta pohřbila filmy série RE ůplně do sra*ek ,a nejhorší že to dělá furt dokola kde na to proboha berou pořád peníze takhle kur*it RE ,omlouvám se za sprostý slova ale vždycky když čtu o dalším filmu RE se strašně nas*ru. *16*
    • Jack1947
      Jn, Resi1 film ok, 2 jka taky usla trojka becko, 4 Wav picovina, 5 Tim to pohrbej se vsim vsudy a pritom to mohlo bejt tak nadejny.
    • Nezkur*ila to hned, první dva díly se ještě celkem držely předlohy a stály za zhlédnutí, pak až to šlo do sra**k
    • rancor1223
      Záleží na tom co od těch filmů očekáváš. Já nemám na hry žádnou vazbu, nikdy jsem je nehrál a ani to neplánuji. Filmy si všechny užívám protože je to oddechová vyvražďovačka zombie. S hromadou popkornu je to dobrá zábava na jeden večer.
    • Tak to spíš poděkuj Andersonovi, kterej natočil první díl, ke druhýmu a třetímu psal scénář a čtvrtej a pátej zase točí on. Millu tam obsazuje, protože je to jeho šukačka (manželka).

      Tenhle "režisér" kterýho bych s chutí vykastroval natočil i dementní Alien vs Predator.

      A ohledně toho, kde na to berou peníze - tady platí stejná rovnice jako např. u Call of Duty - čím je produkt dementnější a beze změň, tím víc dětí a retardů je na něj nadržená - tím chci říct že poslední film (Afterlife, nebo jak se ta sračka, ve které snad krom zpomalených záběrů nic nebylo jmenovala) vydělal bohužel těch peněz až moc...
    • Resident Evil hry a filmy jdou každý svojí cestou. Celý film jsem viděl ten první, potom už max. trailer a to vážně nebylo nic pro mě.
      • Overwatch
        Pro BoB.2@tiscali.cz: Kde na to berou peníze? Je to jednoduché, RE je s každým dalším filmem úspěšnější: Resident Evil vydělal jen z kin 100 milionů. Resident Evil: Apocalypse vydělal z kin 129 milionů, Resdent Evil: Extinction 147 milionů a Resident Evil: Afterlife 296 milionů dolarů. Jen z kin. Pak to jde na dvd/bluray, do televizí... Navíc se to natáčí za dost malý rozpočet, takže to vydělá. Proč by pak nedělali nové díly, když jim každý další vydělá víc, než ten předchozí? Jednoduché jak facka...
      • zipp
        To já se RE filmy čas od času rád kouknu. Mám rád tu hudbu i atmosféru. Vím že to neni zrovna kvalitní film a tech 50-65% na csfd odpovídá, ale jako odreagovačka ujde :-)
        • Plne súhlasím. Až také zlé to zase nieje. Najviac sa mi zatiaľ páčila 3.
        • ZvacA
          Tak, tak. Dneska už je situace taková, že filmový univerzum si šlape vlastní cestu a dokud jím není zasažená výrazně herní předloha, tak jde o kulový. Navíc, hra už má taky svoje CGI filmy, které hru doplňují a mají k ní blízko a to, že existují live-action snímky parazitující na RE jméně s Millou včele, z toho se člověk dnes už nepo*ere. Navíc sám přiznávám, že první tři díly jsou slušný - filmově sice žádná oskarová díla, ale koukatelný záležitosti, který RE svět pojímají zase jinak. Zvlášť Extinction je bomba s potenciálem, zajímavou vizí a atmosférou.
          • Ať si klidně šlape vlastní cestou, ale ať nemrví herní postavy. Jako by nestačilo že v novém díle bude Leon a Ada Wong, ale podle ukázek se objeví snad i Samus Aran *10*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit