Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Osobně si myslím že pro nováčka je nejlepší začínat Science hru a né Sandbox, kde se na ně vyvalí naráz všechno. Takovej nováček si pak postaví megaloď a pak jen čumí jak se mu to rozprskne v lepším případě pár stovek metrů nad odpalovou rampou, v tom horším se mu zhroutí už na rampě.
    Takovej absolutně netuší proč se tak stalo.
    Imho jak tu strašíte s modama. To neznamená že bez modů je to špatný. S modama je to totiž jen ještě o něco lepší a ruku na srdce, jmenovat hromady modů jako špatnou vlastnost hry...heh, to si upad? S modama je to takový postupný. Například teď sem si přidal mod, kterej mi umožňuje přetankovat palivo z jedné lodi na druhou aniž by dokovaly. Prkotina. Jen kuli tomu. Nic jiného nechci a nepotřebuju.
  • 8?! Práve som vás prestal brať vážne. Navždy. (teda ak si to neopravíte)
    • Smrdí to sice vyhrožováním z tvý strany, ale nejsi jedinej. Nedávno jsem k tomu názoru přišel taky. Redakcím (a tím tedy nemyslím jen Games) se nedá věřit.
      Je třeba si uvědomit, že se tim živí. To je alfa i omega se kterou vzniká mnohoúskalí objektivně oznámkovat jakýkoliv produkt. Pokud se totiž oznámkuje tak, že se to vydavateli nelíbí, má vydavatel páky na to takovému subjektu znepříjemnit podnikatelský život. Nepošle klíče a recenzent si je bude muset koupit za svoje, protože pokud nic nenapíše, taky nic nevidělá (reklamy na stránce/prokliky/kuli sníženému update stránek začne propadat vyhledávači) a lidé se mu odlijí na jiný portál kde "tu vydavatelskou hru" hrají podle vydavatele.
      U Kerbalu jim nejspíš nedorazil ani klíč, ani jim neposlali "reklamní taštičky" a vydavatel Squad jim je se svojí jednou hrou za 4 roky těžce u zadele.
      Pokud se to shrne, jsou dve možné varianty. Buď je Kerbal hodnocen naprosto objektivně a větší (š)hity jsou nadhodnocé, nebo jsou dle měřítek redakce velký hity hodnocený "objektivně" a Kerbalu ubrali body za "NEpropagaci". Záleží na tom, jak je v redakci zažitá morálka.
      Tohle ale platí pro většinu internetovýho balastu. Internet je rychlí a pokud někdo nejede podle plánů, umře a rychle ho nahradí někdo "rozumnější".
      • Smutná realita. Ideální by bylo, kdyby herní novináře platila standardní média. Tím by si zachovali poněkud větší objektivnost. Jenže pro běžná média jsou videohry mnohdy jen nadávkou. Bohužel.
    • nightborne
      Redakce si právě brousí břitvy, aby si z toho mohla podřezat žíly.
  • Upřímně si myslím že 8/10 je málo. KSP je hra která nemá konkurenci. Sice pár vesmírných simulátorů existuje ale ani zdaleka se nepřibližují komplexností a kvalitou zpracování. Ksp má obrovský vzdělávací potenciál a vzbuzuje zájem o skutečný vesmírný program. nejzáživnější částí této hry je učení jak prováděl různé manévry a jak stavět co nejefektivnější rakety/letadla/rovery. Dle mého názoru je kladem hry když vás nutí vyhledávat informace aby jste se zdokonalili .. a nedrží vás za ruce jako batole .. normálně bych s čistým svědomím dal 10/10 ale hra mi několikrát spadla a 2 bugla takže 9/10 ..
    • Neblazni, desitky se tu rozdavaj jen 2498 verzi COD nebo sragoram od EA. Jinak tohle sem testil mozna tak 20 hodin dokupy, vic ruznych verzi, a ac netvrdim ze to nema bugy, tak na zadny zasadni sem (narozdil od zminenych smejdu, ktery casto nejde ani spustit) nenarazil.
  • Co to je za hru, když se do ní musí nahrávat módy? Viz níže někteří píšou, že mají 70 modů apod. Vždy jsem byl odpůrce jakýchkoliv modů a úprav původní hry, je to vůbec hratelné bez nich?
    • S takovym myslenim doporucuji prejit na konzole, bude ti tam lip :P
      • Nikdy! To ty mody raději začnu používat.
    • walltar
      Jo já mám dost hodin nahraných v základní hře... ale časem si to člověk chce nějak spestřit. Takže ScanSat abych mohl produkovat mapy planet, Remote tech abych měl trošku realističtější sondy a abych měl důvod stavět síť satelitů, KSP Interstelar anby byl pořádný výzkum který vede až k vyváženému FTL motoru, B9 nebo KW pro víc součástek aby byly lodě pěknější, Texture replacer aby kerbalové měli kombinézy barevné podle profese, lepší resource a mission panely, nové kontrakty aby bylo co plnit a hromada dalších modů, ktreré člověku zlepšují život, nebo přidávají možnosti do hry...

      Dneska by pro mě hraní vanila KSP byla stejná úchylka jako hraní vanila minecraftu.
      • Doporuč nějaké "must have" módy. Díky.
        • walltar
          Ferram Aerospace Research, mnohem realističtější aerodynamický model. Stavět letadla je dost o držku.
          Deadly Reentry, pokud chceš silnější zahřívání při návratu do atmosféry
          A to je tak všechno na co si vzpomenu.

          Jo a ještě celkem důležitá věc ... CKAN, mod manager http://forum.kerbalspaceprogram.com/threads/100067 tam to všechno stáhneš a můžeš lehce aktualizovat.

          Podle toho kolik modů nainstaluješ, tak ještě Active texture management. Protože mody žerou ramky. A tohle jim zkomprimuje textury a ušetří to místo.
          • Od verze 1.0 většina z těch modů nejsou potřeba..
            a použivát MechJeb je fakt tragédie i na blbý vzlety..
          • ještě bych doplnil Trajectories ... pokud nepoužíváš mechjeb pomůže ti to odhadnout airobraking
        • walltar
          To jsou všechno mody, které ti jen přidají věci k lepšímu hraní ale až tak nemění základní hru.
          - Potom používám KSP Interstellar... což je imho must have mod, který prodlouží výzkum. Protože má dost technologií například jaderné generátory, fůzní generátory, mikrovlnou energii, a antihmotou poháněný FTL pohon.
          - Kerbal attachment systém a kerbal inventory systém, které ti umožní ukládat součástky v kabici a instalovat je na orbitě + přidávají další věci jako trubice na propojení pozemní základny navijáky atd.
          - RealChute celkem hodně dobře přepracované padáky.
          - Station Science, dost nových věcí pro dělání experimentů na orbitě
          - Rozšíření množství součástek... B9 Aerospace a KW Rocketry. První se zaměřuje na letadla a druhý na rakety. B9 ale celkem pomalu updatuje. MI - Fuel Tank Expansion... super nové nádrže. Prakticky všechno od Near Future. KSPX přidá stock součástky, které chybí.
          A potom mody, které hru udělají zajímavější …
          - TAC Life Support, který přidá nutnost podpory života, takže máš omezený čas po který můžeš být ve vesmíru.
          - Remote Tech, který přidá nutnost být spojený s KSC pokud ovládáš nepilotovanou loď a prodlevu v ovládání pokud jsi hodně daleko. Takže například musíš postavit komunikační systém družic, pokud chceš dělat přistání bez pilotů a podobně.
        • walltar
          - TAC Fuel Balancer – Vyrovnávání paliva, dobré pro letadla.
          - TweakScale – Možnost měnit velikost součástek.
          - [X] Science – Ukazatel který ti řekne co už máš takže když chceš 100% výzkumu tak se můžeš podívat co ti chybí u které planety.
          - ScienceAlert – upozorní tě, případně ti přeruší warp pokud můžeš udělat nějaký experiment.
          - Alternate Resource panel – mnohem lepší panel resourců.
          - Contract window + - Mnohem lepší okno kontraktů
          - Contract filter – umožnuje třeba automaticky odmítat kontrakty které nemáš rád
          - EVA Parachutes – umožní kerbalům přidat padáky, takže můžeš zachránit posádku za padajícího letadla.
          Pro někoho MechJeb 2 – Autopilot, který udělá většinu manévrů za tebe. Osobně ho používám, když dělám množství stejných vzletů, protože mě ta rutina až tak nebaví.
        • walltar
          Je to hodně o tom co chceš...
          Pro mě must have jsou:
          - Kerbal Engineer Redux – Zobrazuje staty lodě před startem a v průběhu letu. Jako DetlaV, Apoapsis, Periapsis atd.
          - Docking port Alignment idicator - Pomocník při dokování
          - Kerbal Alarm Clock - budík který umí vypnout warp pár minut před manévrem, nebo atd. hodně dobrý pokud máš víc lodí
          - Procedural Fairings – Automatické takže to nemusíš tahat ručně
          - Protractor/Transfer window planner – Pro plánování letů na jiné planety
          - Ship Manifest – Přesouvání všeho možného (kerbalové, science, a dalších věcí) po lodi bez nutnosti EVA. Hlavně se hodí pro stanice.
          - Stage Recovery – Pokud máš na stupni, který odhodíš padáky, tak mu vypočítá dopadovou rychlost a recoverne ho a vrátí ti peníze (podle vzdálenosti od KSC).
          • Díky za vysilující odpověď. *3*
    • Hra je plně hratelná bez modů. mody jsou tu pro to aby ti život zlehčovali nebo ztěžovali bodle tvých přání ... mod který používám já je: kerbal engineer který udává číselné hodnoty tomu co normálně musíš odhadovat od oka ... tím umožňuje stavění efektivnějších raket a přesnějších manévrů .. a science alert který mě upozorní když mohu použít nějaké vědecké pozorování ..
      • Od jakýho oka prosimtě?? V ty hře seš schopnej si to spočítat i sám od KERu to máš akorát zobrazený hnedka
    • Hratelné to je docela dobře, ale některé mody hodně pomůžou se stavbou raket (kerbal engineer) a navigací (mechjeb).
    • Já to hraju bez módů. Módy mi v téhle hře vůbec nepříjdou nutné.
      • Jason_dinAlt
        Klíčový addon je podle mě Kerbal Engineer Redux, který ti ukáže kolik delta-v tvoje postavená raketa zvládne v které konkrétní fázi letu. Pomocí toho (a delta-v mapy) pak můžeš zjistit jestli s takto postavenou raketou vůbec můžeš doletět tam, kam chceš.
        Delší lety dělat metodou pokus-omyl a stavění "od oka" je dost frustrující a téměř nemožné.
    • PreidaQ
      Já to hrál bez modů a bylo to i tak super. Mody ti zase můžou přinést trochu jiný zážitek, ale jde to v pohodě i bez nich.
  • Este by som doplnil ako velke plus komunitu okolo tejto hry. S KSP to taham uz od verzie 0.19 a taku priatelsku a pomocnu komunitu som este pri ziadnej hre nevidel
  • Recenze vystihuje chyby hry, i její klady, oceňuji.
    Ale dožadovat se mít ve hře jako stock součást automatického pilota?!?!?
    A co takhle i mod pro automatickou výstavbu raket? A co takhle pak jen zapnout hru, přijmout kontrakt a zmáčknout "Start Auto".
    Mechjeb je pro lemply co neumějí létat a nechápou podstatu hry (a výmluvy typu, že "už toho mám nalétáno tolik, že už mě ty manévry nebaví provádět"?!? - ale no tak...)

    Zkuste si módy KIS a KAS (Kontejnery a montáž předmětů ve hře (tedy takový Minecraft v KSP :) ), Precise Node (lépe se člověk trefí k dalekým objektům) , Window Plan Launcher (ten vám i ukáže kdy je nejvhodnější čas se nechat vypálit k jiným tělesům), Stage Recovery (ten vás pak motivuje nenechat odpadlé části jen se rozstřískat o zem, ale i zachovat je a ušetřit) a pro Hardcore blázny třeba Remote Tech (ten přidává spoždění signálů pro nepilotované satelity a nutnost si vytvořit satelitní síť k pokrytí signálu - prostě sranda plánovat třeba 10 minut dopředu manévr a pak ho nebejt schopnej už jakkoliv ovlivnit :D )
    • ze je automatika pro lemply radeji nerikej nahlas v NASA... nikdo nechce automatickou stavbu raket, ale moznost zautomatizovat veci, ktere i v realu ridi pocitac, je uplne v klidu a ma logiku.
    • Shania
      Mechjeb, flight assistant a dalších 50 modů, bych to nehrál. Složitější manévry fakt nezvládám, se klidně přiznám, ale i kdyby, tak možnost snadného manévrovaní při vyšších zrychleních jsou k nezaplacení.

      Hlavně pro nováčkům bych autopilota doporučil, líp pak pochopí jak má manévry fungují, než kdyby se to učili bez něj.
      • walltar
        No nevím, osobně bych nováčkům zrovna autopilota co lítá za ně nedoporučil... Jakmile ho jednou začneš používat, tak už ho používáš pořád. Spíš je lepší se ty manévry naučit sám a začít autopilot používat později.

        Prostě jen na takové to klasické obejití rutiny... třeba stavím meziplanetární loď na orbitě, tak mechjeba použiju aby mě dostal ty kousky na 100/100 orbitu a potom si je manuálně zadokuju tam kam potřebuju.

        Co má ale mechjeb dobré, tak manoeuvre planner, který člověku nahodí rychle manévry které potřebuje. I když pro meziplanetární let používám spíš protractor, to je větší sranda.
        • Shania
          V kampani, pokud si neupravíš soubory je značná část autopilota na začátku nedostupná. Takže stejně pokud nehraješ sandbox, lítáš bez něj. Dal mechjeb ascent autopilot a vůbec všechny ostatní režimy, mají zajímavou vlastnost a to dokáží nastavit trajektorii podle které pak můžeš letět manuálně.
      • nesouhlasím, létat od začátku s autopilotem připraví o značnou část zábavy při objevování problémů a jejich následném překonávání *4*
        • A co takhle... a ted prosim pozor, je to revolucni myslenka... co takhle, kdyby si tu hru kazdy hral jak chce?
          • souhlasím, tento názor razím už dlouho, pokud si například někdo chce kazit hru cheatem na nesmrtelnost, je to jen jeho věc, ale já mu to (narozdíl od kolegy nademnou) rozhodně doporučovat nebudu
    • Tak osobně jsem Mechjeb nikdy nepoužil, ale chápu, že kdo má nahráno stovky hodin a staví si například obří orbitální stanici na Duně, asi ho nebude příliš vzrušovat dělat všechny úkoly ručmo, některé úkony si zautomatizuje a věnuje se tomu, co ho baví.
    • walltar
      No tak to že toho mám nalítáno tolik, že mě nebaví provádět manévry je vcelku normální výmluva... Osobně mě třeba takový ten klasický Start, otočka, cirkularizace až tak nebaví... hlavně když letím podesátý s tou úplně stejnou raketou protože potřebuju satelit kterej by pokryl nějakou další planetu.

      Akorát moje rakety většinou Mechjeb nezvládne takže si je stejně musím odpilotovat sám. *1*
      • Na co mechjeb .Raději posadím za joystick pravého Jebediah Kerman-na který mi pomůže s řízením. Většinou stačí stability asist a prograde/retrograde a toho pilotování vám moc nezbude.
  • jsou prostě hry které nejsou pro akční voly co chtějí lítat se čtyřma čudlíkama a myší.
    ono celkově hry degenerovaly do jednoduchých ovládacích úkonů zejména u strategií a rpg je to tragika
    • Presne.. lidi vyzdvihuji do nebes Cities Skylines jako modlu budovatelskych strategii, pritom to nenabizi nic, co by nemel Sim City 4 s par modama... Naopak to ma min funkci....
  • PreidaQ
    Tahle hra je opravdový Sandbox s velkým S. S těmi bugy a nedodělanostmi to osobně nevidím zase tak špatně (pokud člověk zůstává jakž takž v rozumných mezích). Největší předností je neskutečný vzdělávací potenciál, protože nic vám nepomůže vesmírné lety pochopit lépe než KSP. A kromě toho, třeba moje první přistání na měsíci se může řadit mezi ty nejlepší herní okamžiky mého života.

    Za mě (minimálně i tak nějak z principu) jasné absolutorium.
  • Jack1947
    Jako Minecraft? Pff radši néé. *3*
  • Upřímně jsem zklamaný, že recenzi nepsal Lukáš. No ale za ten výborný gamesplay mu to odpouštím. *3*

    Hodnocení 8 je ok. Hra vážně není bez chyb a narazit na nějakou technickou nepříjemnost se dá docela snadno. Hodnocení je tedy správně přísné. Škoda, že takto přísní nejste i u jiných her.

    KSP je jen pro určité typy lidí. Je to ale hra, kterou já hrdě ukazuju svému okolí jako příklad dobré hry. Zatímco za celou řadu her bych se styděl, za KSP ani náhodou. Grafika je velmi zjednodušená a má značné rezervy. Přesto se mi líbí, ale bral bych lepší. Aspoň že obyvatelé Kerbalu jsou fakt vtipní a když mi některý umře, je mi to fakt líto. Na hře se mi líbí snaha ukázat, jak je vlastně strašně těžký celý ten vesmírný program a to my hráči KSP to máme velmi zjednodušené! KSP osobně nepovažuju za simulátor. Je jen na půl cesty k simulátoru.

    KSP je koncepcí ojedinělý. Má dobře udělané herní mechaniky. Není bez chyb. Je ale pro ty správné hráče opravdu nekonečnou zábavou. A to vše za nějakých 30 Euro (já to kupoval ještě za dvacet). Jen musíte překonat první nezdary a naučit se žít s ne úplně ideálním technickým stavem hry.
    • lukas to recenzoval ted v levelu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit