Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "Poslední dobou už přestává platit pravidlo, že je k hraní leteckých simulátorů je nutné naučit se zpaměti celý manuál "

    To, že pro veřejnost nevychází poslední dobou žádný letecký simulátor neznamená, že budeme arkádovky nazívat simulátorem!

    A ke hře: Poměr [cena / hodiny dodané zábavy] řadí tuto hru mezi kvalitní 9/10 -tkové tituly.
  • XorxoxTalarius
    MechJeb
    • XorxoxTalarius
      Pardon :)
      Jsem to musel zkusit jestli to pujde napsat :)
  • myslim, ze hra suverene miri na 9, tak jako na metascore, 8 je malo, ta hra ma vsechno, co by hra mela mit a za tech usmolenejch 30 dolaru muze bavit desitky hodin, vzdyt pitomy menu je tady vic interaktivni, nez celej The Order 1886
    • Taky se přikláním k devítce - je to fakt hodně velké fyzikální pískoviště a je pohříchu zábavné...
  • walltar
    Jo teď bych tomu 8/10 dal... Jakmile opraví ten nechutnej memory leak díky kterýmu mě hra každý půl hodiny padá, nebo konečně zprovozní 64b verzi tak klidně 9/10. A na OpenGL hrát nebudu... to nemá stíny a FPS sou k posrání.

    Jinak na mody bych doporučil CKAN http://forum.kerbalspaceprogram.com/threads/100067-The-Comprehensive-Kerbal-Archive-Network-%28CKAN%29-Package-Manager je tam dost modů... hlavně ty důležité tam jsou.

    Jinak modovaná verze (kolem 80 modů) která by nepadala kvůli nedostatku ramek, by klidně dostala 10/10.
    • Ahoj no je pravda, že s opengl je nutné si pohrát, ale i stíny i FPS se dají poměrně snadno vyřešit, a za to ušetření až 1GB+ paměti na další módy to stojí.
      Ale jinak souhlasím chtělo by to tu paměť pořešit, ale pokud si to dobře pamatuji, tak dokud nepřejdou na novou verzi Unity enginu (verze 5? tuším) tak je to prý téměř bez šance. :(
      • walltar
        Já myslím, že by úplně stačilo vyřešit ten memory leak... Já mám teď 76 modů a když spustím hru tak bere něco kolem 2,5GB ramek i bez OpenGL. Ale při každém přepnutí z VAB, do Tracking station, do lodě atd si hra zabere trošku víc ramek a už nepustí.

        Tady OpenGL není řešení... jen oddálíš nevyhnutelné.

        Btw, nemáš nějaké odkazy na to řešení FPS a Stínů na OpenGL?
        • Naprosto souhlasím. Já mám kolem 70 modů a na poloviční textury, jsem již šel skoro na 2,9GB. Ano OpenGL je jen oddálení problému, díky tomu, že hra tak nějak neumí po sobě uklidit, ale pořád je to rozdíl jestli člověk během jedné hry zládne třeba 3-6 letů nebo 10-20. Ono je trochu asi problém kromě (heat gauge) i s texturami země, jelikož třeba u pyramid ta paměť letí nahoru strašně. .

          Na odkazy se mrknu hodím ti to do SZ na Star Citizen.
          • walltar
            Díky moc.

            Heat gauge není jediný problém... to už mám mod, který ji automaticky vypíná. Je několik různých memory leaků a ten se kterým mám asi největší problém je právě to přepínání scén.

            Jinak dost lidí má celkem dobré zkušenosti s prográmkem RamRush, který vyčistí ramky za chodu... mě osobně to pomůže tak zdvojnásobit čas, než hra spadne. Když vyčistím hned po startu hry.
            • Shania
              Teď když jde používat jiná komprese textur, tak to s tím nárůstem paměti už není taková hrůza, ale pořád je co zlepšovat. Už se hra předělává na novou verzi Unity, tak by mělo dojít k zlepšení, včetně funkřního 64 bit klienta, snad to nepotrvá dlouho.
            • walltar
              Samozřejmě, že používám.
            • http://forum.kerbalspaceprogram.com/threads/59005-1-0-Release-5-0-April-28-2015-Active-Texture-Management-Save-RAM!

              nepoužíváš? od takových 25 modů je to nutnost
  • 8/10? Seriously?
  • 11/10

    Would Bang!

    EDIT: Chci rict ze nechci ani naznacit ze nesouhlasim s nazorem autora recenze. Tohle je proste moje minirecenze tehle ulitmativni a nejlepsejsi hry na svete!!!
  • KSP je výborná hra sám o sobě bych hodnotil 9, ale vzhledem k technickým problémům chápu 8.
    Jen teda nevím co autor používal za modifikace, když říká, že spousta modifikací se mezi sebou moc nebaví, protože to jakým způsobem v této hře dokáží modifikace spolupracovat a jak se dokáží doplňovat aniž by se mezi sebou nějak hádaly je až neuvěřitelné.

    Jen je dobré si v modech dělat pořádek, ale to je už i dnes v podstatě vyřešené pomocí CKANu. Jako jediný problém který mě doopravdy pije krev je to, že unity engine (verze 4 myslím nebo co používají) nedokáže adresovat více jak cca 3,5gb paměti, takže při více modech hra spadne (memory overflow). Ale i to se podařilo vyřešit přes (opengl), takže hra zvládne modifikací požehnaně.
    Takže hru doporučuji a na tutoriál kašlat, nejlépe se člověk učí pokus omyl *5*
    • Vidlec
      Teď psali v devblogu, že portují na Unity 5. Což znamená 64b vývojové tooly = 64b hra. Bude lépe :)
      • walltar
        Super... Tak na to budu čekat
    • walltar
      Oni měli 64b verzi která zvládala množství ramek bez problémů... akorát byla tak hrozně zabugovaná, že tvůrci modů na ni ty mody odmítli předělat a tak ji s verzi 1.0 zase stáhnuli.

      OpenGL stojí za nic... Sice člověk ušetří ramky, ale díky memory leaku při přepínání mezi scénama je to jedno, stejně ti to dřív nebo pozděj spadne. A platíš za to absencí stínů (imho celkem se hodí při přistávání), ale hlavně FPS je dost hrozný.

      Já doufám, že se jim podaří tu 64b verzi rozjet a přímo z ní udělat primární verzi KSP. Potom by už problémy s ramkama nebyly.
      • Jo to vím sem ji chvíli hrál, ale ono kdyby jen tvůrci modů, ale i přímo Squad, byl z té verze hodně nešťastný, to co jsme občas četl co se děje je drsné.
        Jinak taky stále doufám, že to předělají, ale pokud je pravda, že aktuální verze enginu je bez šance, tak nevím jak moc je složité pak přejít na novou verzi a otázka je jestli se to pak nesesype úplně stejně.
  • Podhodnoceno.
  • vonTossis
    Podhodnoceno.
    • nightborne
      U každý recenze musí bejt povinně polovina příspěvků o tom, jak někdo osobně nesouhlasí s nějakým číslem? Autor to kvůli tobě přepsat nepůjde, recenze je objektivně kladná, tak proč si stěžovat =))?
      • vonTossis
        Nestěžuju si. Sbírám plusy.
      • hra je v mých očích rozhodně lepší než Call of Money: Advanced Warfare, která to měla taky za 8, ale tady holt neni realisticky převedený Kerman Spacey *4*
        • Proc ma nekdo porad tendence srovnavat hodnoceni her ktery jsou totalne nesrovnatelny?
          • a proč ne? já je srovnat dokážu, nesrovnatelné tudíž nejsou
            • ano, a ta dojmologie mě říká, že je Kerbal ve všech směrech (snad krom grafiky) lepší hrou než Call of Duty, tudíž si zaslouží vyšší hodnocení *4*
            • nightborne
              Chlape, objektivně a kvantifikovatelně můžeš srovnat hodnocení v recenzích jen a pouze od jednoho autora, a to ještě na hry jednoho žánru, všechno ostatní je tvoje personální dojmologie =)).
            • záleží jak se na to díváš, těch kritérií, podle kterých ty hry můžeš porovnávat jsou desítky, záleží které si vybereš.. to jediné které nefunguje je porovnávat je v rámci daného žánru
            • nightborne
              To, že konkrétně ty dokážeš srovnat dvě recenze na naprosto diametrálně odlišný hry od dvou jiných lidí neznamená, že by se to dělat mělo *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit