Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A ta realita? To pripomina trochu Okamuru, naslibuju a pak zjistim ze to nepude.

    Ale co delat? Z kazdeho user testingu leze, ze to ty lidi nedavaj. Na kikstarteru jsem nasliboval realitu, ale tu budou hrat jen nerdici, ktery to uz zabackovaly a ty to asi jako neuplatej. Datum vydani se blizi, a moc vodsouvat to nemuzu, to stoji penize, kterejch uz moc nezbejva. Tak to trosku opíárujem, a pak reknem, ze se to tak nekomunikovalo, nebo to bylo na zacatku a je to vyvoj.

    No co, prachy to jsou tunelare, kterej tady ani nezije, jako von to mel jako investici, a ty nekdy nevychazej....

    Bohuzel Vavra je arogantni egoista, a tak nebude problem, aby se presvedcil, ze to tak vlastne je a ze ho zakaznici nepochopili. Par znamejch mu rekne, jak to je super a jak jim je lito, ze nemaj vic casu to hrat. Ty spatny nazory nebude cist to pisou hlupaci. Na games.cz to dostane 9/10, kde recenzent napise ze si ten jeden bodik muze pripsat kazdej cech a kdo nema rad draky. Zamestnanci mu reknou, jak to byla dobra zkusenost. No a za par let na nejakym blogisku napise, ze to mel udelat jinak...
    • jendabek
      Ve spoustě ohledech souhlasím, jen mi to přijde až příliš negativní... já věřím tomu, že chtějí udělat poctivou práci, jen se podívej na ta videa z vývoje - kolik detailů jsou schopni implementovat a jak to berou vážně. Taky bych nekritizoval Vávru jako "arogantního egoistu", ono pokud chceš věci realizovat, tak asi z části egoistický i arogantní být musíš, abys věci někam jasně směřoval.
      Tady je asi hlavní problém v tom, že v některých ohledech očividně nedokáží dostát toho, co lidem slíbili a naopak se podobnými videi chlubí, jak to dopadlo dobře. Je to jasný marketingový tah, ale opravdu by mě zajímalo, jestli něco takového na většinu hráčů funguje (anebo je jim to jedno, když to vypadá dobře a dostane to dobré recenze) - to se ukáže.
    • Napadlo tě, že tu hru nedělá Vávra, ale sto lidí ve Warhorse? Já ho taky moc nemám rád, ale plivat na hru z principu... Rozhodně to je nejrealističtěji vypadající RPG.
      • jendabek
        Jenže hra není jen realisticky vypadající screenshot.
        • Screenshot? *1* *1*
  • jendabek
    Kombinace toho, jak se ti dva tváří vážně při popisu oné realističnosti, a toho, jak srandovně a absolutně nerealisticky to na záběrech ze hry na první pohled působí... to teda sorry jako. V podstatě tam nevidím kromě detailnosti grafiky / efektů žádný rozdíl ve srovnání s hrami před 10 a více lety.
    Docela to nechápu - v době, kdy jsou k dispozici fyzikální enginy, procedurální animace (pamatuju si např. na Endorphin před mnoha lety...)... jak je možné, že to stále vypadá takhle blbě? Už jen ty nohy co úplně nesmyslně šmatlají ve vzduchu... Kdyby to byl nějaký indie projekt, ale takhle?
    Bohužel z toho, co jsem viděl, se mi vlastně na hře líbí jen zpracování lesa, tj. čistě statická grafika - vegetace, blízký terén, budovy, hrady... všechno ostatní je slabota, především tedy animace postav a jejich mimika - tad slibovali, že vše ke konci vývoje dotáhnou, ale neviděl jsem zatím ani jeden dialog, který by působil aspoň trochu přirozeně. Bídně hodnotím navíc i hudbu - takové efektní nic, ze kterého na mě dýchá zadání typu "dejte tam nějaké dobové nástroje a ať to zní libozvučně...".
    Pokud hra bude ve finální verzi vypadat podobně, jako co jsem si nakoukal na Youtube, tak pro mě jde tedy jednoznačně o zklamání. Jde ale podle mě spíše o případ projektu, kdy si vývojáři naložili nad své schopnosti / kapacity, než že by to odbyli... což jim budiž k dobru.
    • Fraizer_cz
      too long did not read it
    • Nějaké příklady deset let starých her, kde mají zrekonstruované staré zbraně a zbroje, kde meče kloužou po brnění a odrážejí se od věcí a zbraně mají reálné efekty na to, co zasáhnou, bys měl? Mně by fakt zajímalo, co si lidi představujou. Že oni řeknou "bude to realistickej fight", a tak škrábnu mečem protivníka po břiše, otevře se mu kůže, vylezou střeva, a když si je rychle nestrčí zpátky, umře na otravu krve? Jestli to chápu dobře, tak ta realističnost spočívá v tom, že zbraně jsou nebezpečný, boj náročnej, různý druhy brnění fungují pro různý situace, a když jdou na tebe tři, máš utýct. Za mě dobrý.
      • jendabek
        To, co popisuješ, jsou podle mě detaily, které zaniknou v základním pohybu postav, kterým chybí jakákoliv dynamika... v rychlosti jsem našel na YT např. tuhle 2 roky starou ukázku čehosi, která už na první pohled působí diametrálně realističtěji:
        https://youtu.be/xBn08VM_P04?t=126
        Není to vyladěné k dokonalosti, ale ten základ mi přijde mnohem uvěřitelnější. Prostě to vypadá jako postavy, které se ohánějí nečím, co má hmotnost. Tohle mi v Kingdom Come úplně chybí.
        • uveritelnejsi mozna, pokud si ovsem predtim kazdej dal tak 5 zejdliku piva

          dobrej for
        • wenceslaus
          Exanima je zábavná, ale na tom boji není nic realistickýho. Ta „hmotnost“ je fyzikální obdoba rohaté vikingské helmy.
          Za zbraní člověk nelítal, jako hadrovej panák.
          https://www.youtube.com/watch?v=ln94E9AGYTc
  • Kupte si k tomu tohle a budete mit dokonaly zazitek.

    https://www.kickstarter.com/projects/pimax8kvr/pimax-the-worlds-first-8k-vr-headset/comments
    ---------
    https://www.reddit.com/r/Vive/comments/79208c/pimax_8k_in_amsterdam_handson_review/
    • VR je na unikatni zazitky a ne na hodiny hrani RPG, teda alespon pro vetsinu lidi. Kingdom Come ma ovsem krasnou prirodu, takze takova vr prochazka v lese by mohla byt zajimava.
      • tohle ma FOV 200°, ne ty potapecsky bryle jako vive, oculus, PSVR,
        nove displaye. Revoluce VR.
        • A? Ja nemluvim o tom, jak je jaky VR headset dobry/spatny, ale jake neduhy s sebou nesou vsechny. Faktem je, ze pro vetsinu je to velmi narocne na dlouhe sessiony, pokud na to vylozene nemas odolnost nebo ses casem nevycvycil tak, abys u toho hodiny vydrzel, proto se to ke Kingdom Come nehodi.
  • Tak v podstate vzali systém z Mount and Blade kde byli tri smery utoku a pridali dalsí dva smery. Otazka je či to z hlediska hratelnosti a ovládání nebude owerkill.
    Dale pak realizmus nevytvárí jen reálné máchání mečem ale i reálný model zranení. Čili zásahové zony, zlomeniny, krvácení atd. Tohle v traileru kompletne chybelo (až na zmínku o vlyvu krvácení na staminu).
    • KrPa
      tri smery mel uz gothic a boj tam byl vyborny
  • Prvně kecali jak to bude super realistické a teď nic. Je možné někoho seknou do hlavy a nic. Vylétne z toho panáka krev a jde dál. Je možné ve vesnici píchnou dlouhým mečem npc co břicha krku a nic....

    To je hra jako každá jiná. Na tu "realitu" jsem se těšil....A ono nic.

    Ještě je trapné, jak tam z těch NPC létá krev když někoho seknu do brnění. Navíc ta krev také měla být udělaná lépe a ne jak je všude. Nějaké viditelné krvácení tepenné apod. Tohle prostě vypadá jak to mají všude jen to má jiný systém boje :(
    • Výborně, z celé hry tě zajímá, jak komu budou vylézat střeva z břicha a stékat krev.... nehraj hry, jdi se léčit....
      • Problém je že to slibovali, skoro bych až řekl že na tom Vávra "postavil kampaň".
      • Kecali a lež neodpouštím....

        Tohle bude možná jiný systém boje ale realita na co lákali nikdy. Vše nikde

        A to machrovali jak to je zkušený tým... Kecy a lež....
    • Tohle je klasický omyl vývojáru ktery je videt i u stríleček. Udelaji reálnou balistiku, ale opomenou reálnou fyziku a model zranení (viz treba PUBg)
  • Jack1947
    To snad šlo předobjednat už od rané alphy ne ( i když jen na pc noo...) ? ale chápu že se museli připomenout konekonců, mohlo by se stát že by se zapomělo to fakt! *8*
  • Už to vydávaj tak dlouho, že to musí zase připomenout aby se na ně nezapomnělo.......na to jak dlouho trvá, to ale stále vypadá nikoliv jako AAA hra, ale jako CCC hra.....
  • Kdy tedy dokončí ty animace postav? Stále to je tragické na AAA hru za takové prachy
  • To bude strašněj průšvih...
    • ani ne
  • nevim no, first person melee combat mi porad prijde divnej (v jakykoliv hre). chybi proste to citeni pohybu/dynamiky tela pri uderech, vidim jen kyvajici se pohled a jak prolitne mec, zadnej pocit ze sily uderu, nebo ze ho postava ovlada.
    radsi bych tu videl soubojovej system jako z For Honor, kde mi prijde zabavnejsi na pohled i hrani.
    • A co chceš cítit? Protivník ti vykryje kance, a jediný co cítíš, jak ti z nárazu brní ruka. :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit