Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ohledně her s clkem dobrým šermem bych upozornil na amatérskou dvougigovou modifikaci "Moviebattles2" pro hru Jedi Academy.

    Možnost útočit na oponenta z osmi směrů + každý styl (je jich několik) má svoji specialitu jako silné vybodnutí nebo silový útok.

    Třy druhy krytí - pasivní držení bloku (hodně žere staminu), blok + aktivní krytí namířením kurzoru do směru příchozího útoku (bez penalizace staminy), Manuální blok s odzbrojením soupeře (nutno vhodně načasovat + vhodně nasměrovat, při úspěchu bez penalizace staminy).

    Meče se mohou při útocích navzájem srážet. Modifikace ctí ideu z filmů, že jeden zásah světelným mečem = smrt.

    http://www.moviebattles2.com
    • Zasah svetelnym mecem ale neznamena smrt, muze znamenat treba useknutou ruku.
      • Úmyslně jsem to tak napsal, děkuji že se někdo chytil.

        Jelikož originální hra (Jedi Academy) nepočítá s utínáním končetin zaživa (dismemberment je povolen pouze po smrti), má modifikace smůlu a Musašiho "osekávání rohů" nelze aplikovat.

        Myšlenka věty v původním příspěvku je taková, že světelný meč je nebezpečná a účinná zbraň, nikoliv svítící baseballová pálka, jak předvádí např. Force Unleashed nebo KOTORy.
  • http://youtu.be/_2ET_xvHIMY?t=36m39s
    tohle ma dobrej potencial
    • To bylo tech demo, jde vidět že opakují pořád jednu smyčku jenom na ukázku.
      Osobně čekám jak se soubojový systém předvede v alfě, kam jej předpokládám budou postupně implementovat v jeho úplné podobě, tedy seky z různých stran + speciální pohyby, které men osobně celkem zajímají co tím Warhorse myslí. Kopání? Pokusy o chvaty zblízka? Útoky jílcem mečem jako palcátem?
  • Njn, nekdo se snazi s tim neco udelat a jiny se na to kompletne vybodne. Viz Dragon age inquisition - lucistnik vyskoci dva metry do vzduchy a vystreli 8 sipu soucasne na pesaka s mecem, a pesak s mecem je vsechny soucasne vykryje ;-) A jak to dopadne? Hra roku...
    • Fantasy plný draků a magie a tebe to nějak trápí? Legolasovy taky vyčítáš že dělá s lukem na plátně podobný skopičiny?
      *7*
      • Ano, Legolasovy ptakoviny vadi spouste lidi ;-) Ale ve fantasy muze byt fura veci, jenom mi prijde hloupe kdyz je nekdo liny aspon trochu premyslet. Kdyz stojim po pas ve vode a hazim blesky, kdyz vojak s mecem odrazi 8 sipu soucasne a jeho kolega s obrovskym stitem ne, to mi proste vadi.
  • Tak me se nejvic boj s mecem (chladnymi zbranemi) libil ve hre Sports Champions, druha v poradi je Dark Souls, na treti misto bych dal Soulcalibur a na ctvrte Gothic 1, Dagerfall a Jedi Knight Dark Forces 2.
    • Zajimave souboje take nabizi Spartacus Legends: https://www.youtube.com/watch?v=FrKLk1bKs_8&index=7&list=PL9L5TkwWuCLIRbkWBJjd9nQil1XS0RlH2
    • Sports Champions jasne ukazal, jaky potencial Move melo. To mecovani ten potencial imho nevyuzilo, i kdyz bylo velice nadstandardni, ale stolni tenis jasne ukazal, jak presny muze Move byt, at uz z hlediska polohovani a natoceni v prostoru, tak trajektorie a rychlost pohybu ovladace.
      • Souhlasim, ze by to mohlo byt jeste lepsi a doufam, ze jednou nekdo Move v tomto smeru poradne vyuzije a udela ultimate bojovku chladnymi zbranemi. Ale uz to co nabizi souboj gladiatoru je vyborne, predevsim pri hre ve dvou, proti tomu je telocvicna hadr :-).
        • To jo no. Ve 2 lidech se 4 move ovladaci jsme po 15 minutovem souboji byli pekne zadychani. Kdyz uvazim, ze bych na sobe mel krouzkovou zbroj, ocelovou prilbu a rukavice a v ruce tezky mec a stit, misto lehkeho move ovladace, tak bych v realnem souboji zhebnul za par sekund :)
          • A Teď si představ, že bys měl zbroj a klávesnici nebo myš. To by byla teprve zábava ! *3*
  • Miluju DS a všechny tyto hry, ale problém je, že zde není žádný skutečný pocit sražení dvou mečů. Ostatně jako ve většině her, buď sekáte přímo do protivníkova těla, nebo protivník drží před sebou meč či štít v jedné pozici a vy se ho snažíte obejít. v SoM se sice meče občas srazily, ale většinou jen v připravené momentce, když čelíte kapitánovy, nebo odrážíte útok ve stylu arkham her. Tak jako tak, jak protivníka jednou odkryjete, vyblokujete, nebo obejdete, už je to jen sekanice do masa a snaha ho ubít.
    Chtělo by to hru, kde jeden dva přesné údery protivníka zabijí, ale nebude snadné projít skrz jeho AKTIVNÍ obranu, tzn. většinu souboje budou tvořit střety dvou mečů a né jen střídání se v tom kdo útočí a kdo blokuje útoky v jedné neměné pozici.
    Snad to Vávroň nějak promyslí a zpracuje. Je to IMO 100krát důležitější, než jestli bude ofce utíkat správným směrem nebo kovář bude vždy na jiném místě.
    • Jack1947
      Kingdom come:D
      • King Kong Cum?
        • Jack1947
          Když mně napadá hra s chladnými zbraněmi tak špatný systém jen (více otravný) nemá aktuální Dying light kdy sice hra katastrofa co se týče ooptimilizace (i když jak prokoho) je jinak docela pěkně dobře udělaná v boji na blízko. Protivníci vykrijí asi 90% úderů. Za to ty se tam krýt nemůžeš vůbec.
    • Je mi lito, na to konzole nema vykon.
      • Další PCtard co nechápe, že si mohu hru zahrát jak na PC tak na konzolích, neb nejsem zaslepený ment*lek jako ty a rád si dopřávám více platforem. Jakože je skoro jasný že King Kong Cum vyjde aj na konzole
        • Orezany verze se nepocitaj a pc co to rozjede je tvuj vlhky sen, tak si dej pohov ty pohadkari. *4*
          • BTW: ořezaná konzole se nepočíta, ale až ty to budeš na svém šrotu hrát v 800x600 na low, tak zajisté budeš velký master race.
            • *1* Todle si nalháváte ve svém "NEVÍM JAK PŘESVĚDČIT RODIČE AŤ MI KOUPÍ KONZOLI" klubu? Tak díky, díky, ty jsi svojí tup*stí dar z nebes. Právě jsi mi přiznal že bys radši hrál na PC v 800x600, než na konzoli, kde typuju to daj na 900p, což mi ke štěstí stačí. Možná, ale to budu hrát na PC, věřím, že to Vávroň nepopo
            • Skoda ze 800x600 je porad lepsi kvalita nez konzole, hloupe dite. *3*
          • Jestli to nerozjedu já, tak pokud jde o tebe, tak to nerozjede ani tvůj pravnuk.
            • 60+, 10fps? PC fanatici koukám horší pomatenci než ti z ISIS.
            • Zvlastni ze jediny kdo tu breci jsi ty. Btw, ne kazdy rika 10 fps slusne. To chce aspon 60+.
            • Někdo koho tu vidím dnes poprvé (zřejmě del0 či podobný PCzaostalec) mě vážně nerozhází. Sem si celkem jistý, že když jedu Armu III na high slušně i při větších bitkách, zvládnu i toto. Co ale ty socíku, nemáš na konzoli a rodiče nechtějí koupit koupit nový PC? To pak asi nezbívá než jen okupovat a brečet na diskuzi. *5*
            • Koukam ze lhani je u konzolistu bezne. Pak diskuze nema smysl. Jsi troska. *15*
  • fluffy
    Suboje s mecmi urcite patria do hier, problem niektorych vyvojarov je, ze si neuvedumuje ze ide o hru. Seria Dark Souls to naozaj robi rozumne, rozne zbrane maju vskutku ine efekty a dosahy. Kazda z tych zbrani ma svoj FEELING. Niektore hry ako vid zruseny kickstarter projekt alebo Kingdom come si zaumienili ist co najviac do realu ale myslim, ze prahe v hernom prostredi to moze uskodit. Nechapte ma zle nechcem aby sme len stali a sekali do seba ala Neverwinter Nights ale proste prilisne komplikovany system hram len skodi a vyvojari musia najst rozumny balanc.
    • Jack1947
      Naopak jsem toho názoru že konečně bude hra kde se bude brát v potaz, váha, uchopení a jiné faktory.
      Tedy že meč něco váží že je to skutečně kus a ne nějaké párátko že se může zaseknout do okolní zdi.

      To je myslím něco co ještě nemá a nikdy neměla žádná hra. Jasně tak je to na nich jak to zmáknou ale minimálně kvůli tomuhle tu hru budu sledovat to že bude česká je jedině plus.
      • Miserius
        Vsechno co pises ma Dark/Demon Souls... vahu, uchopeni (kazda zbran ma 2 zpusoby uchopeni a tedy 2 uplne jiny styly pouzivani) a do zdi s nima samozrejme nemuzes zajet...Jacku měsíc jsem tady nebyl a první diskuze a hned mě nasere tvoje debilita
        • Jack1947
          Mizério, tam je taková realita až mně z toho bolí hlava... jenže já jsem d-bil takže už nevím co bych na svou obranu vymyslel. *3*

          Mimochodem tě zas rád vidím, doufájm že se máš dobře a nemrznou ti obvody z té zimy. Stav se častějc. Pokud ti tedy dd*bilita místního deb*la za tu námahu stojí když ne já se zlobit nebudu.
        • Me sere debilita lidi jako ty a taky se nevztekam...
  • Kdyby ti dva kluci na záčátku článku dostali hrací pistole, tak by si na ty meče ani nevzpomněli
  • Daggerfall měl stejný soubojový systém jako o dva roky starší Arena.
    • a o 15 let novější Skyrim
      • Ehm, ne. *2*
  • Jack1947
    Tak to máte potvrzené - DS FTW! *3*
    • Česky by to nešlo napsat?
      • Jack1947
        "Temné duše, vítězí"??? *7*
        • To zní dobře. Trochu mi to připomíná český dabing Warcraftu 3. *4*
          • Jack1947
            To je tak kdyř někdo potřebuje být za hlupáka a mt to počěštěné protože anglicky mu to nevoní.

            P.S neveděl jsem že ta klasická zkratka znamená For the win... prostě pro mne to bylo ftw a neřešil sem nikdy.
            • Jack1947
              No jo ale kdybys ses měl učit o starovýrazech ve ěkole tak by tě rychle přešla chut. *7*

              Tak já jim to rád přeložím ne. At mají radost *3*
            • Normálně piš FTW, LOL, BTW, WTF atd. čecháčci a důchodci taky používaj tunu starovýrazů co už nedávaj smysl a nikdo nepčuje.
      • Chim
        V jeho případě bohužel asi ne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit