Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jenda84

    výborný čtení, díky 

  • Souhlasím s tím, že v prvních fázích 3d grafika strategiím mnohem více uškodila, protože za mě vypadala mnohem hůř, než strategie s 2d grafikou. Čestnou výjimkou budiž nedoceněný Homeworld, včetně jeho přepracování, kde kvůli lepší kvalitě byly znovu nahrávány soundtracky, znovu nahrávány voiceovery a a také remasterované animace.

    • Byl problém s přehledností, jednak to bylo dáno ještě nezkušeností s vyladěním správných úhlů a ovládání kamery a taky HW nároky a možnosti tehdejších strojů, které často nedokázaly rendrovat moc velký prostor, takže kamera se nesmí moc zvednout. S HW jsou spojené i detaily a množství polygonů. Často byl problém poznat která krabice s low res. texturou je tank a která je harvester. S tím se i pojil často dost nízký limit jednotek na mapě a velikost map, aby to vůbec nějak běželo. Oproti tomu vrcholné 2d strategie vypadají pořád pekně a dokázaly rozhýbat stovky jednotke naráz (knights of honor, american conquest). Nicméně s lepším HW a zkušenostmi s nastavením kamery už ve 3d strategiích nevidím problém. Třeba takový Supreme Commander mi rozhodně nepřehledný nepřijde, spíž ho dneska trápí problém s jádry procesoru.

  • Lukyz

    Hmm, článek jsem ještě nedočetl, ale jdu zase instalovat Battle for Dune 😅

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit