Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • https://www.youtube.com/watch?v=b_q_SWcZy0Q

    Aneb pohádka Daniela Vávry o tom, že ve hře nejsou skoro žádné chyby a jak se bál už od začátku říci, že český dabing nebude :)
    • Nechápu pořád ten kinder pláč ohledně chybějící češtiny. Neumíš anglicky?
      • Anglicky nepotřebuje. Je to komplet česky otitulkované a navíc (výjimečně) dobře.
        • No nevím, všiml jsem si dost případů kdy text vůbec neseděl s dabingem.
          • To je ale chyba dabingu :-).
      • Český titulky tam jsou, takže taky nechápu, proč je pořád neustále zmiňovaná absence dabingu.

        Nejspíš si lidi prostě musí do něčeho rýpnout, tak vytahují i blbosti.
        • To už je taková česká tradice. Lidi by p*čovali i kdyby ta hra byla po všech stránkách dokonalá a dávala se zadarmo *1*
      • Ja nechapu porad ten plac o placi.
        • Nechápání čehokoliv je evidentně jediná věc, ve které vynikáš *1*
          • Jo, ted jsi mi to nandal. Oh wait, vlastne sam sobe.
  • Pro profesionální testování softwaru existuje určitá poučka, která říká, že žádný software není bez bugů (zde se hovoří o složitějším software, který je třeba testovat profesionálním testerem). Takový software nelze úplně zbavit bůgů, pouze se lze rozhodnout, zda jsou bugy zásadní, nebo zda se dají tolerovat a neohrožují vydání softwaru. Moderní složité hry nelze tvořit bez bugů, jsou příliš komplexní. Pouze záleží na tom, zda jsou ty bugy zásadní či zda se dají tolerovat.
    • 1) Což ale znamená, že se rozhodli že bugy kvůli kterým můžeš přijít o hodiny hraní jsou tolerovatelné. Docela útel.
      2) I netolerovatelné bugy lze převést na tolerovatelné pouze lepším gamedesignem. (když hra padá, neseberu ze hry quicksave. Když postavy neumí hledat cestu, tak trošku zjednoduším jejich životní cyklus....). To se ale bohužel taky nestalo. Jít si tvrdovlavě za svou vizí i když vím, že ji nedokáži udělat a že to kazí produkt taky není ideální přístup.
      • 1) Ne všechny bugy najdeš, některé se projeví třeba na specifickém HW a ty se následně patchují.
        2) To co píšeš by dalo tak hrozně moc práce, že je lepší počkat nějaký týden, kdy se to opraví než do toho zasahovat a nadělat další x nových bugů.
    • Logicky, proto je vždy potřeba si udělat detailní plán projektu a rozhodnout se, jestli jsi něco takového schopý zvládnout, aby těch bugů bylo co nejméně. Důležité je nedávat gold projektu, který nesplňuje určité alespoň minimálně parametry. Což KC: D nesplňuje.
  • ten dabing je desne slabej s srazi to na kolena, nesedej ty hlasy na ty typy postav, tam je dedek fousatej, kterej by mel mit chraplavej starej hlas, a ne ze ho mluvi 25 letej kluk, coz se di tak na to, ze se setrilo a namluvil to nakej programator, jak tohle nekomu nedocaklo??
  • tak zatim zdejsi halejt docela slabota :-D
  • Zatím jsem to hrál jen chvilku a dojmy mám zatím smíšené. Hodně se mi líbí intro a grafika prostředí a UI. Naopak postavy mi přijdou technicky dost zastaralé. Dojem kazí neustálé loadingy (v nesmyslných místech, typu rozhovory) a na první pohled zjevné bugy (hlavně grafické, vlasy rostoucí z čela nebo šíleně se vlnící máky na louce). Hrál jsem od prvního dne Skyrim i další velké RPG a nepamatuji si, že bych někde viděl tolik bugů. Navzdory diskuzním pověrám a fámám, Skyrim i třeba New Vegas jsem hrál bez problémů ode dne vydání.

    Čili hru rozhodně hrát budu, jen teď zvažuju, zda přeci jen nepočkat třeba měsíc či dva, až to vývojáři opraví. Zaklínač 1 taky loadoval každý domek pět minut a pak to autoři opravili. O Gothicu 3 ani nemluvě...
  • CRYPT
    Vavra na svem twitteru ma jeste takovou drzost ze se chlubi svym oblibenym bugem ze hry. To je fakt konec
    • Jack1947
      No ještě že to teda "dodělali" ale hlavně vydali nebo by to vypadalo že unsuli na vavřínech a shrábli peníze.
  • ja si najskôr počkám na recenziu, a potom zrejme aj na nejakú zlavu, cenovku ktorú nasadili sm zdá zatiaľ veľa.
  • Aniž bych chtěl rozpoutávat nějaký flamewar - Jsem docela překvapen, že vlastník liberálně-progresivního týdeníku podporující globalizaci podpoří projekt, který asi dost hraje na notu minimálně patriotismu (co jsem sledoval první hodiny hry). Ale třeba se ta protiněmecká karta ve hře otočí anebo fakticky na tom Bakalovi nezáleží. *1* Rozhodně jsem zvědavý co na to německá média...

    Je tu nějaký historik, který by mi podal sovětu ohledně vztahů Čechů a Němců v té době? A doopravdy byl Zikmund vnímán v Čechách tak negativně? Historici se zahraničí ho hodnotí jako velice dobrého panovníka co jsem si laicky načetl....
    • V zahraničí myslíš Německo nebo Maďarsko? Angličané považují za jednoho z největších Angličanů Olivera Cromwella, Irové ho ale nenávidí, jelikož povraždil značnou část irského obyvatelstva.
      V manifestu z roku 1420 čeští páni nazývají Zikmunda velikým a ukrutným nepřítelem českého jazyka.

      Celý text manifestu z 20. 4. 1420
      Urozeným, statečným, slovutným, moudrým a opatrným pánům, rytířům, panošům, měšťanům i vší obci Království českého i Markrabství moravského, kteří tento list uzří neb čtený uslyší, my Čeněk z Vartenberka, nejvyšší purkrabí Koruny a Království českého, Oldřich z Rosenberka i jiní páni, Praha město, rytíři, panoši i jiná města se všemi, kdo o svobodu zákona božího stojí a o obecné dobré jazyka českého.
      Službu svou vzkazujeme a napomínáme vás všech i každého zvláště tou věrou, kterou jste Koruně a Království českému povinni, abyste nejjasnějšímu knížeti a pánu, panu Zikmundovi, římskému králi vždy rozmnožiteli a uherskému králi poddáni nebyli a jemu nepatřili ani ho neposlouchali jakožto krále českého, ani jeho úředníků. Neboť to dobře víte, že Jeho Milost není ještě pány českými za krále volen, ani k Českému království korunován, ale království a jazyka českého jest veliký a ukrutný nepřítel. Tomu můžete rozuměti skrze tyto kusy:
      Nejprve, že nejohavnější potupou všem křesťanům nás potupil a zhaněl, a to kacířstvím, ačkoli, dá-li Bůh, bez viny, zvláště pak pro přijímání velebné svátosti těla a krve boží, kteréžto přijímání Pánem Bohem bylo nařízeno, v jeho svatém evangeliu zjevně zapsáno, doktory svatými potvrzeno a první církví svatou zachováváno. K tomu také legátovi svému k veliké potupě a hanbě Koruny a jazyka českého kázal vyhlásiti kříž jakožto na kacíře, proti všemu řádu a právu křesťanskému. A člověka v naději boží dobrého a nevinného ve Vratislavi v Koruně české koňmi usmýkati a upáliti kázal, a to nic pro jiné, jediné pro krve boží přijímání, a to vše k veliké hanbě jazyku českému i ku potupě. Horníkům také přikázal, kteréhokoli by Čecha, ku přijímání boží krve příchylného, dostihli, aby je stínali a do šachty metali. Již více než tisíce Čechů, i duchovního i světského stavu, bylo nevinně v šachty vmetáno k hanbě a veliké škodě jazyka českého. Velebné markrabství braniborské, kterého slavné paměti Karel císař, pán náš milostivý, s předky našimi s velikými náklady a krveprolitím dobyl, nemaje k tomu žádného práva ani moci pryč dal od Koruny české. Biskupství moravské člověku neřádnému a hanobiteli velikému jazyka českého, proti právům a svobodám zemským, pro listy papežské podal, tudy chtě Korunu českou z jejích svobod vyvésti. Vratislav, město slavné Koruny české, velice pohubil lidi v něm stínaje a jim statky jejich k záhubě koruny odjímaje. S knížetem Hanušem, synem Klemovým, který je veliký nepřítel, zhoubce, rušitel práv i loupežník Koruny české, se smluvně zapsal. k znamenité hanbě a potupě koruny a jazyka českého mistra Jana Husa slavné paměti, ač bohdá byl bez viny, před sborem kostnickým přikázal upáliti bez ohledu na svůj glejt.
      Všecky tyto věci a mnohé jiné provedl a ještě provádí k hanbě a k potupě a k nenahraditelné škodě koruny, království a jazyka českého. A které je to srdce českého jazyka tak tvrdé, jemuž by se tak veliké ukrutnosti a nemilosti nezželilo! Proto, milí přátelé, z těchto kusů můžete porozuměti a znamenati, že jeho milost nic jiného nemíní než České království a korunu a zvláště jazyk český potupně a ukrutně vypleti a zahladiti. I doufáme ve vás jako věrné Čechy, že v takové nouzi budete té Koruně české a tomu království radni a pomocni, jako jste to dříve činili i vy i vaši předkové, věrní Čechové.
    • Sežeň si Toulky českou minulostí (mp3) někde od dílu 152 - Smrt Karla IV. Je tam vše důležité popsané, přičemž nikomu vysloveně nestranní.
      • Díky!
    • Zikmunda nesnášely Čechy, naopak moravská a slezská šlechta jej podporovala. Máš to třeba i na wiki, nebo v seriózních historických knihách.
      • To bylo dáno tím, že moravská a slezská šlechta byla převážně německého původu. Naopak česky mluvící moravská šlechta (Pernštejnové, Páni z Kunštátu) Zikmunda za krále neuznala.
        • Pravdu díš.
    • Dodatek: Nechci řešit jestli je to špatně nebo dobře, jen si prostě všímám jistých zajímavosti...
  • skaven
    haterov hry tento link porazi:
    KLIK
    • A WH Studio klepne, až se budou zákazníci domáhat svých práv či hru vracet.
    • https://steamspy.com/app/379430
      • http://steamcharts.com/app/379430
    • ucho
      vsak ja jim ty prodeje preju. at trhnou rekord. to nemeni nic na tom, ze vydani bylo uspechane a ze technicka stranka hry neni uplne idealka... nektere chyby jsou proste ostuda. to neni hate ;)
      • Ano a kdyby to doložily třeba na ten srpen víš co by je čekalo? To by bylo -100/-100 bodů. Už to odložily několikrát. Taky dost lidí nechápe, že se to nedá srovnat z ubisoftem. Jiný počet lidí atd. Je rozdíl jestli na tom dělá 1000 lidí nebo třeba 100-200. Už vývojaři říkaly, že to musely vydat. Podle mě kdyby to bylo na nich tak by to ještě odložily. Pár bugů a optimalizaci by opravily. Tedka to budou muset řešit když už je hra venku.
        • To je právě irelevantní. Pokud máš méně lidí, musíš udělat projekt tak, abyste byli schopní to udělat v nějaký rozumný kvalitě. Tohle se nestalo.
          • Jak pro koho. Já jsem našel zatím jen 1 bug a 50-60fps. Jo jenže odložit tu hru tak to by nedopadlo dobře.
      • spoock
        pro mě je ostuda i to ovládání na klávesnici
        • spoock
          ke hře mám dlouhý seznam 100+1, ale atmosféra středověku tam je a některé questy super
      • skaven
        ved nechavam na kazdeho, ci sa identifikuje ako hater hry, alebo nie :)
  • hra je super...bavi me...
    za me vytky:
    -bug na PS4,kde nefunguje RT2 a je nutno v nastaveni premapovat RT2-RT1...snad opravi prvni patch,tohle je ostuda...
    - paceni zamku na gamepadu je peklo!!! i nejlehci zamek je tezky jak prase...
    • ucho
      s temi lockpicky je to divne. tohle preci museli testovat.
      je mozne, ze uz se to za tu dobu na gamepadu tak naucili, ze jim to neprislo tak tezke (a jak se ti bude zlepsovat skill, bude to lehci). takze bud je to zamer, ktery prosel testovanim tak, jak je, nebo tam delali nejake upravy na posledni chvili. dalsi divna vec na tom je, ze s mysi je to pry o hodne lehci, takze to pusobi spis jako chyba.
      kazdopadne jestli to budou upravovat, tak je to ostuda taky, protoze tohle je jedna ze zakladnich mechanik her, ktera by proste mela byt pri vydani odladena.
      RT2 tlacitko mi myslim fungovalo. po rozhovoru s matkou po stisku bouchnes pesti.
      • RT2 je opravdu bug...resi to i na foru...pomohlo az prehozeni tlacitek v nastaveni konzole... :)

        lockpick je fakt tezky na gamepadu...preci jen koordinace dvou palcu je neco jineho nez mys a tlacitka....tohle mi prijde,ze moc nevychytali a je to zbytecne tezky...ale uvidi se pozdeji,jak pises...kazdopadne i nejlehci zamek je docela vyzva :))
    • Za tyhle výtky tě zdejší komunita spraží, že jsi peasant a hraješ to na topinkovači. *1*
      • to je v pohodě,nezajímá mě křik žen a dětí... :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší