Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdravím všechny pařany,

    Hry hraji a sleduji už od slavné éry Ice a Andrewa v divokých devadesatkách, kteří založili legendární časopis Score. Dokázali ve svých recenzích zaujmout čtenáře, neskutečně vtipně vystihnout atmosféru skvělých ale i totálně dementních her. Ve hře je vždy důležitý herní zážitek a příběh. Co naplat, že máme zlatý cool brnění, jak břitva lesklý meč s diamanty ve 4K rozlišení, když po hodině hraní a mlácení kolem sebe vlastně nevíte proč mlátíte, co mlátíte a proboha proč máte v batohu to pískací morče? No, už po několikáté se zde z per recenzentů valí ktitika na trhání grafiky na notebooku s plnými detaily ve 4K rozlišení, za které by nejraději tvůrce poslali do nejbližšího nápravného zařízení na Skotské střiky. Kritiku bych asi chápal, pokud byste byly příbuzní Hulka a potřebovali byste nutně notebook o úhlopříčce 50 palců, ale 4K nastavit na 15ti palcovém monitoru je jak zkoušet strkat basebolovou pálku do huby místo párátka...tvl tu tam prostě nenarveš, hubu si vymlátíš, škubat se u toho budeš jak Vémola, když skládá báseň pro Lelu, a tu dočasnou paměť prostě jen tak nevymažeš...takže tak...

  • ravux

    "příběh vám hra nastíní v epickém intru (které si navíc můžete opakovaně užívat při každém spuštění)" - uz je tohle mozne napriklad v Diablu 4 po nejakem update? Hru jsem smazal mesic po vydani, tak nevim, ale tehdy jsem nepochopil, proc si nemuzu pustit intro znova (na PS5), potazmo vsechny odemcene filmecky.

    • J.V.Stalin

      To je nejmenší problém co ta hra má...

      • ravux

        Myslis Diablo 4? Tak to, ze si mohu pustit intro jen jednou (!), je z pohledu hry samotne samozrejme detail, ale absolutne nechapu ten duvod. Jinak D4 pro me ztratilo smysl, kdyz jsem zjistil, ze si po dohrani nemohu zahrat kampan na vyssi obtiznost (???) a end-game me nezajimal. 

        • J.V.Stalin

          No já tě obdivuju, že jsi to vůbec zvládl dohrát.

  • Pavle, odpovida hodnoceni lies of p a lords of the fallen tvym pocitum z hrani tedy ze je LotF o neco lepsi? A kdyz ano tak proc? U vetsiny her se s tebou dokazu ztotoznit v hodnoceni ale tady bych ta cisla otocil tak me zajima proc to mas ty takhle. Diky

    • lito

      100 lidí 100 chutí? 

      Mně osobně připadají obě hry asi trošku zbytečné, navíc to hodnocení 8 a 9 mi připadá extrémně mimo, když vezmu, že třeba i 50% obsahu je čistě práce FromSoftware. 

      Recenzenti by se měli naučit využívat škálu stupnice. 

      Hlavně mně netvrďte, že každá hra má svoje a není to copycat. Jako je a brutální. 

      Pojdmě zkusit kopírovat nevím třeba Thiefa, Deus Ex, Metal Gear. Samotné FS utíká ze Souslike. Je toho moc!

      • Derp_1337

        "to hodnocení 8 a 9 mi připadá extrémně mimo, když vezmu, že třeba i 50% obsahu je čistě práce FromSoftware"

        Hele, kdyby se měla hodnotit originalita her, tak 99% her nikdy nemůže dostat pozitivní hodnocení, protože se vždycky něčím "inspirovali" (či rovnou to zkopírovali).


        Ani From Software nejde označit za nějaké super originální tvůrce, protože oni taky zrovna nic nového nevymysleli, ale spíš dali dohromady pár herních mechanik, které už na herním trhu existovali dřív. Dá se argumentovat, že takovou kombinaci herních mechanik nikdo předtím nepoužil, ale jednotlivé mechaniky nebyli nic nového.

        • lito

          jediný studio, které za posledních x let vytvořilo nový žánr her a ty jim chceš odpírat originalitu? V tom případě je úplně zbytečné hrát hry, pokud i to málo, co je originální/nové chceš poplivat.  Je úplně jedno, jestli ty mechaniky existovaly, nikdo je předtím nesložil tak, aby vznikl daný žánr a to jsou fakta.  Jako bys napsal, že kubismus nezaložil Picasso, protože plátno, štětec, tahy už existovaly. Jo, neber mě doslova s tím kubismem, protože se mi nechce dohládavat, jestli ho Picasso fakt založit.

          • Derp_1337

            "jediný studio, které za posledních x let vytvořilo nový žánr her a ty jim chceš odpírat originalitu?"

            Já osobně jim nic nebudu odpírat. Budu citovat oficiální wiki stránky "Soulslike" herního žánru: "However, there have also been questions whether it is a true genre or a collection of shared mechanics."  Spousta herních kritiků a vývojářů se nedokáže na tom shodnout, jestli je to skutečně nový žánr.


            Ale zpět k originalitě: Mě osobně originalita ve hrách zas až tak moc nezajímá. Spíš mě zajímá, jak moc jsou "zábavné".

            Ale ty jsi o ní mluvil a chtěl jsi z toho usuzovat nějaké číselné hodnocení. Jenže tak to nejde. Je potřeba poukázat na to, že v realitě se skoro každý herní tvůrce něčím inspiroval a nejde z toho objektivně zhodnotit or.

    • Není to tím, a je to teda jen divoký odhad, že ho LotF bavil o trochu víc?

      • No ale ja se prave ptam proc? :) v tom je prece smysl diskuzi

  • Mechanika s nahlížením, případně přenesením do paralelního světa již byla ve vynikajícím Dishonored 2. Myslím, že Pavel někde říkal, že žádné Dishonored nehrál. Je-li tomu tak, jde o trestuhodný rest, který by měl být co nejdříve napraven!

  • lito

    no, hra dostává od některých webů pěknou bídu. 

    • 77 na Metě, to je podle mě slušné.

      • Slušné by to bylo u filmu. Hra s průměrným hodnocením pod 80 na Metacriticu je průměrná, v mnoha případech až shitka.

      • lito

        no, já čekal přes 80% spíše k 90%, ta hra vypadala fakt dobře v trailerech. 76% PC verze 73% PS5 verze. Nic moc, na tohle a vyšší hodnocení se dostalo letos přes 300 her. 

        Hlavně tam bylo od tvůrců srdíčko, takže jsem ji přál vyšší hodnocení. Dobře víme, že pro vývojáře hodnocení je důležité i kvůli prodejům.

        • Jo, taky jsem čekal víc. Ale třeba ti původní Lords  mají na Steamu jen "Mixed" a na Metě jsou ve žlutých číslech, ale mně bavili hodně, projel jsem tje třikrát, fakt super hra. A prý prodali 3 miliony kopií. Takže bych to neviděl černě, časem se nějaké bugy vyřeší, Elden Ring se po vydání trhal jako blázen a nikdo už na to nevzpomene.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit