Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • morokura
    Líbí se mi, že i přes trochu cartoon styl je to pořád TES a třeba Cyrodiil tam vypadá docela atmosfericky. Real-time combat system vypadá taky dobře takže aspoň nějaká změna oproti WoW klikačkám, jinak ale nemá čim zaujmout, podobných MMO tady bylo/je hromada. Ne že bych to Zenimaxu přál, TES mam rád, ale asi to moc velkou díru mezi MMO neudělá. Důvodů proč hrát zrovna tohle je (zatim) prostě málo.
    • Jak jinak udělat 3D fantasy MMORPG? Jaké jsou tu další hry podobné TESO?

      TESO je takové, jaké byly TES hry. Je takový RPG systém, questy budou asi velmi podobné, svět bude TESácký atd. Co jako čekat od TESO? Já tedy nevím, ale logicky bych čekal TES Online.
      • morokura
        Grafika, animace, stylizace - proč se to sakra musí za každou cenu aspoň trochu podobat mainstreamu (hlavně WoW)? Proč se na ten cartoon style nevyse*ou a neudělaj to bez zaoblených baráčků a přesycených barev? Navíc graficky to vypadá někdy na rok 2008. Animace vypadaj hrozně uměle a nepřirozeně, neplynule.. Jako velkej fanda TES bysch čekal víc než jenom kopii WoW, Warhammera a Age of Conan. Chtěl bych vidět větší změny, co by odlišovali TESO od ostatních fantasy MMO. Hodnotim věci, který jsem měl zatim možnost vidět. Do vydání zbejvá rok takže se může hodně věcí změnit, včetně mýho názoru a je pravda, že to vypadá o dost víc zajímvě než v den vypdání..
  • Zacina to vypadata zajimave *5*
  • Bohemund
    Já prošel krom Areny všechny TESky a jsem velký fanda, ten svět už znám skrz naskrz, vesměs i historii, mám vztah i k různým rasám, některé nemám rád apod.... za všechny ty (pro mě skvělé hry) TESky jsem si k tomu světu vybudoval vztah a myslím si, že takoví lidé, jako já budou tvořit min. 1/3, což je podle mě solidní základ na start MMO, podobně tomu bylo u WoWka, či SWTORu, prostě to jsou mmočka s velkou základnou fandů, které nabrali na single player hrách, dobrých hrách....nooo a když hra bude kvalitní, tak se z té 1/3 fandů stane dosti početná základna hráčů a máme to.
    • Teď to jen nezprasit :) ......
  • Jedna z mala MMO kde nebudou pobihat lolitky , ruzovy kralici a lidi nebudou ´mit na hlave santovskou cepici. Svet TES je zajimavej a ma obrovskou zakladnu hracu , a promakanou historii , takze maji ns cem stavet. Po uspechu Skyrimu je TES v kurzu a s MMO prisly v pravej cas , ne jako Bioware s krizkem po funusu kdy zajem o SW opadl na vsech frontach.
    Grafika je celkem dobra , vzhledem k tomu ze ma byt jen jeden mega server a masivni bitvy.
    kamen urazu vsech MMO je takzvanej end game content , zadny novejsi mmo se s tim poradne nevyporadalo. Pokud v Bethesde nejsou blbci tak se poucily z chyb ostatnich a udelaj to spravne. Ale jiste nnei nic , kazdopadne za me osobne jim fandim a budu jeden z tech co to urcite vyzkousi:)
    • Já to slyšel jen jednou, ale mám za to, že o žádným obřím serveru se všemi hráči najednou nemluvili. To není možný jednak technicky (ten server by se z toho totálně zbláznil), jednak to není možný hratelnostně (ta mapa by musela bejt skutečně gigantická, ještě větší než třeba ve Fuel, jinak by si všichni šlapali po hlavě) a nakonec bys musel mít počítač, co je v reálným čase schopnej schopnej zobrazit obrovský množství postav najednou. Kdo hrál TES IV v době jeho vydání a tím i na dobovým HW tak ví, co dokáže byť pár postav navíc udělat s frameratem *1* Bethesda není zrovna technicky zdatný studio, což už v minulosti mnohokrát dokázali. A i kdyby, tak by to byl prostě totální overkill.

      Co podle mě říkali je, že hra tě bude přihlašovat automaticky na server, kde se nachází všichni tvoji přátelé, abys mohl hrát s nimi. Nechce se mi to pouštět znova, ale fakt si myslím, že to říkal takhle *3*
      • tezko soudit jak je bethesda technicky zdatna kdyz podobny hry jako TES nejsou a neni to moc s cim srovnat. A kdyz nejaky byli tak na tom technicky byli hur. Svet gigantickej byt muze , navic nevidim duvod proc vykreslovat hrace ktery je kilometr ode me. Treba v EVE taky hraje hafo lidi an jednom serveru . Pak taky treba vanguard , giganticka hra kde hralo taky hafec lidi an jednom serveru a bez instanci..a ze to je uz letita hra a slo to.
        • "lidi to tenkrat resili tak moc proto ze proste na to nebyli pocitace co by to utahli"

          Přeloženo do češtiny "lidi to tenkrát řešili tak moc proto, že prostě nebyly počítače, co by utáhly malý 2D textury trčící z jiný, větší, textury."

          I jako pokus o vtip je to dost ubohý. O krásný trávě co do příchodu Oblivionu nikdo neviděl můžeš vyprávět jednou svejm dětem před spaním. My ostatní víme, že je to jen textura a jako taková by do vyčerpání vRAM neměla žrát výkon jak prdlá. V Gothicu 3 bylo trávy jak nakakáno, a z běhu hry mi to ubralo pár fps, a to tak že skoro doslova. Jestli to byly 3 nebo 4 snímky, ale víc ani prd *7*

          http://www.gothicz.net/images/g3dat/screen/patch/12.jpg
        • Já bych řekl, že vůbec není těžký soudit. Kdo by si nepamatoval trávu v Oblivionu. 2D texturu trčící ze země, co se v pravidelných intervalech hýbá zleva doprava a je schopná srazit framerate i o 30 - 40 fps bez mrknutí oka. Nebo města, kde se sice načítaly malý lokace, ale pokud se sešlo najednou nějakejch osm, devět lidí, tak framerate šel opět v řádu desítek fps dolů. Nebo déšť, co v Morrowindu pršel skrz střechy. A ještě líp ten samej déšť, co pršel skrz střechy i v Oblivionu *4* Mlha na scéně, desítky fps dolů. Chybějící filtrování textur do roku 2008. Animace postav. I Skyrim je v plných detailech brutálně náročnou hrou a občas mi není moc jasný proč, a s velikostí mapy to moc společnýho nemá, openworld her tu máme mraky a fungují jinak *4*

          Nechci se do Bethesdy dál nijak navážet, ale takhle by se dalo pokračovat opravdu hodně dlouho. Taky je rozdíl mezi hafo a 250.000 lidí. To je strašný množství, navíc pokud budou mít trochu úspěch, tak není problém, aby se tam v určitou dobu těch lidí sešlo mnohem víc.

          Svět gigantickej bejt může, ale o tom dost pochybuju. V TES se předpokládá, že hráč poleze všude, a tak si nedokážu moc představit, kdo by dělal všechny ty místa tak jedinečný a unikátní, a už vůbec si nedokážu představit, kdo by ladil na takovým kusu země bugy. Mimochodem Fuel má mapu cca 14x větší než takový Just Cause 2, a že zrovna tahle hra není žádnej drobeček *3*
          • No jo..problem je v tom ze pred oblivionem nikde jinde tolik travy nebylo , hra je z roku 2006 a tudiz to ze to nebylo tak dokonaly jako dneska je snad jasny. Nevim , ve mestech jsem mel fps kolem 30 a bylo fuk kolik tam bylo lidi. Mlha mi taky fps nesrazela. Jediny co delalo potize byla ta trava , tam jsem musel snizit v ini souboru jeji hustotu na polovinu a pak to jelo v pohode. Dneska to bezi 60-70 fps vsude..nemyslim ze to bylo kdovijak technicky zpraseny..spis tehdejsi pocitace na to nemely.
            je rozdil open world strilecka a open world rpg , narocnost obou na vypocty a ruzne situace bude uplne nekde jinde. Jmenuj jediny open world rpg ktery nemelo bugy a jelo 100fps , zadny takovy neni. Takze si ymslim ze TES hry jsou celkem technicky v pohode , s prihlednutim na zanr a obsah co nabizej , neni to dokonaly..ale zadna nehratelna 5fps/zabugovana zalezitost to neni.
            • S modovanim Oblivionu mam zkusenosti dost , a jak jsem uz psal , stacilo snizit hustotu travy na polovinu v ini souboru a hra pod 30fps nesla . O Oblivionu bylo receno spousta veci,ale nic to nemeni na faktu ze na svoji dobu mel nejhezci travu siroko daleko.To ze byla narocna na vykon je pravda , a co jako? lidi to tenkrat resili tak moc proto ze proste na to nebyli pocitace co by to utahli , a podobne situace se vyskytuji u spousty her tak proc z toho delat problem.S prichodem grafik s unifikovanymi shadery Oblivion zacal bezet na plne detaily bez problemu a nikdo uz travu neresil. A nemam rad lidi jako tady z.z kteri na 100% vedi ze kdyz nekdo neco napise tak se o problem nezajima , neznas me a vis prd co o tom vim , stejne tak jako ja vim prd o tobe.
            • Radioaktivni_surikata
              Catie: Vávra to tuśím opravdu řekl, ale to jen zopakoval dávno známej fakt. O trávě se v době vydání psaly hromadý témat a diskuze se plnily jak prdlý, já si to dobře pamatuju. A low-poly grass mod problém neřešil, pouze zmírňoval katastrofu. Nehledě na to, že tráva od Bethesdy byla dost hustá, tak žrala prostě neúměrně moc. Je jento blbá 2D textura s primitivní animací proboha. Že je ta textura hezká je přeci úplně jedno, nechápu, co s ní dělali že to byl takovej zabiják. Textury se tou dobou použivaly už snad 2 dekády, to není žádná novinka. A 30 fps jednak není žadnej komfort, a jednak byly asi těžko stabilní. Mně framerate lítal s vsync mezi 60 (město s málo lidma) a 20 fps (les se zvířaty), což je děs.

              Bethesda umí architekturu, to je unikát a něco, v čem jsou dobří. Technicky zdatný ale rozhodně nejsou, nebo jsou, ale pak je to banda miliony vydělávajících žebráků, co není ochotná investovat peníze do technologií. Třeba hory ve Skyrimu byly nádherný, vrcholky v mracích, fakt krása. A vedle toho voda, co vypadala jak udělaná s pixel shaderama druhý generace, hezky s texturou navrchu. Nebo ty stromy, kdy si nelicencovali Speed tree jako v Oblivionu, ale nahradili je smetákama. A ty stíny... Třeba jsou to jen spořínkové, takoví miliony vydělávajíci žebráci. Ale technicky jsou prakticky všechny TES prinejlepším dost rozporuplný.

              A RPG se 100 fps... Ty se fakt stébla chytáš :) Problém Oblivionu je, že běžel běžně 20 - 60 fps podle situace. Drtivá většina her má framerate mnohem stabilnější, např všechny Gothicy, s výjimkou města v G2. To bylo taky slušně zprasený, CPU killer jak sviň.
            • Díky trávě v Oblivionu jsem nemohl hru pořádně hrát. Musel jsem si stáhnout plugin, který se jmenoval, tuším, low poly grass, abych si hru zahrál. Měl jsem tehdy PC takové, že bych měl hru hrát na max. detaily. Ne, skutečně byla tráva špatně navržená. Kdyby si o Oblivionu a modování věděl něco více, musel by si to uznat. Mimochodem, nutnost stáhnout si zmíněný plugin a nutnost různě štelovat onu trávu deklarovalo opravdu hodně hráčů. Stačí si projít stránky k modování Oblivionu - pro začátek stačí TES nexus a wiki s TES sekce modding.

              Jednoduše, vaříš z vody. Já ani nevěděl, že Vávra někdy kritizoval trávu v Oblivionu a pokud tomu tak bylo, kritizoval jí zcela oprávněně. Zjisti si informace a pak dělej chytrýho. *3*
            • Aha..jednou vavra rekl v podcastu ze Oblivion mel spatnou travu tak to tady kazdej papouskuje. Nemel,trava tam byla moc pekna , to jen vavra netusi jak ji udelali tak prudi.)
            • V Battlefieldu 2 bylo na některých mapách více či stejně trávy jako v Oblivionu. Přesto to FPS nesráželo. Tráva byla v Oblivionu řešena velice špatně. Naštěstí se rychle objevil fix od fanoušků.
    • Veskoslav
      S MMO právě včas?:-D To mělo přijít někdy v roce 2009, ne teď když je MMO navrcholu a hráči jsou rozuteklí u ostatních titulů. Jinak v GW 2, SW TOR, Secret Worlds, Warhammer online nevidím žádné růžové zajíčky či lolitky. To jenom tak na okraj. Grafika je zastaralá, jeden mega server je naprosto nereálný a bude padat. Masivní bitvy se pak budou lagovat, tudíž to bude o ničem. A blbci jsou, protožezaprvé vydávají MMO, což jim spousta lidí nikdy neodpustí, zadruhé to má být "klasické" MMO, tudíž žádná revoluce a zatřetí kdyby se poučili, tak by nevycházeli jejich hry pravidelně zabugované.....
      • Jako vážně nevidíš v GW2 žádné lolitky? Já jich denně potkávám spoustu.
      • Delas v Bethesde ze uz vis ze jeden server bude padat? To ze Zenimax Online vydava MMO neznamena ze Bethesda game studio nemuze udelat TES VI , nebo snad kdyz Bioware udealli star wars vysrali se na Mass Effect? Takze nevidim duvod proc by na ne lidi meli bejt nasrany. S lolitkama a kralikama jsem to myslel obrazne , pokud nejsi blbej tak vis jak to myslim a nerikej mi ze v GW 2 nepobihaj lidi z ruzovejma vlasama:) A s MMO prisly vcas v kontextu TES sveta a jeho uspechu u hracu , na ostatni MMO sere pes , kdyz hra bude dobra tak nevidim duvod proc hrat treba Secret World kdyz nestoji za nic.
        • Veskoslav
          Jeden server ti prostě neutáhne třeba 250 000 naráz......To pochop, i kdyby to slíbili, tak pochybuji, že zrovna oni to dokážou. A v TES nemůžeš mít fialové vlasy, zelené vlasy?:-D
          • Takze kdyz je nad slunce jasne ze jeden server neutahne 250k lidi a kazdy to vi , tak proc to teda delaj? Aby se znemoznily asi a pak jim to padalo? :) Pokud vim tak v TES bez modu ruzovy vlasy mit nemuzes. Ale o to nejde , proste jsem tim chtel rict ze TES online vypada uveritelne a nema komiksovou/anime/celshading/nebo jakloukoliv jinou stylove zprznenou grafiku.
          • walltar
            Já bych řekl, že to nebude problém ... bude to instancované. Podle toho co řekl v tom videu sem to pochopil, že bude několik verzí světa které budou oddělené ale pojede to na jednom serveru ... nakonec z toho bude takovej bordel jako nikdy protože tě hra někam hodí a ty vůbec nebudeš vědět kam.
            • Veskoslav
              Stejně si myslím, že bude centrální+lokální servry, protože dělat jeden cetrální na všechno je nesmysl.
  • Já se nedivim že orka vynechali pokud bude vypadat jako v oblivionu. *1* *9*
    • morokura
      V prvních dvou TES byli orkové součástí bestiáře a hratelnou rasou se stali až v Morrowindu (asi hodně rychlá evoluce :), takže jestli je TESO zasazený 1K let před Skyrimem, tak to bude rasa podobná goblinům.. A stejně doufam že budou vypadat líp jak v Oblivionu
      • Viktor_H
        Orkové žádnou evolucí neprocházeli. Jde o elfy, kteří byli do své současné podoby zakleti...
        • morokura
          Ale v Areně a Daggerfallu to byli stvoření neschopný dát dohromady větu, takže určitou evolucí asi prošli.
          • Magister_Peditum
            To by tou evolucí museli projít asi tak během 20 let. *15*
            • morokura
              50 přibližně :D
        • Veskoslav
          Já myslel, že byli mučeni temnou silou a ta je pokřivila.
      • Orkove tam na 100% budou, jako soucasti frakce Daggerfell Covenant ( spolecne s Bretons a Redguards ).

        Myslim ze v Daggerfall a Arena byli orkove nepratele, protoze se zapletli do nejaky valky, ne proto ze by byly primitivni rasa, jako goblini.
  • Veskoslav
    No nevím. Už teď je "přemomováno":) Máme tu SW ToR: Podle mě jedno z nejlepším MMO na příběh, ale bohužel zabité v rámci PvP prvků, ale doporučuji vyzkoušet:) Pak je tu nové GW 2, které nejenom má mnohonásobně lepší grafiku než připravovaný TES online, ale má unikatní systém zbraní, skillů a úkolů. Pak tu máme zajímavou Teru v rámci soubojů a bojového systému. Aion se systémem craftění, zajímavou a krásnou grafikou a takřka neomezenými možnosstmi výroby zbraní a zbrojí. K tomu dosluhující Warhammer a L2. Obě mají své přednosti i zápory. Star Trek online má taky co mluvit. Skvělé sci-fi MMO Eve online je taky hráčem na poli MMO. A pak tu zůstavá ještě WoW, dosavadní "král":)

    Nevidím tedy mezeru pro novou a obzvlášť TES, kdy se jeho hry vyznačují větším množstvím menších a větších bugů. U singlu to člověk přežije, ale v MMO? Navíc to vypadá, že grafika je jak z roku 2009 a podobá se enginu Lineage II:) Zaujalo to vlastně někoho? Nebo Vás to spíše naštvalo?
    • jestli je nejaka mezera v nejakym zanru je uz myslim dlouha leta jedno. Pokud se jim TES online podari vydat bez bugu a problemu ktere provazeji vsechny nove mmo maji velkou sanci uspet. Svet TES ma hooodne lidi rado , myslim ze v soucasne dobe vic nez svet Star wars. Grafika mi prijde ok . Pokud maji v planu jen jeden mega server a masivni bitvy bude stridmejsi grafika spis ku prospechu veci. Pokud dodaji do hry hned od zacatku end game content , nebude moc bugu , maji uspech zarucenej. Vzhledem k tomu ze Bethesda ma penez vic nez dost a zkusenosti taky , mohlo by jim to vyjit.
    • walltar
      Jo máme tu hromadu MMO, ale žádný pořádný nový sandbox nebo MMO bez levelů nebo MMO z divokého západu nebo středověké MMO s pořádným bojem .... bych tu ty nebo mohl psát az dozítřka ... jenom nechápu proč když už se někdo rozhodne udělat MMO tak udělá generické fantasy MMO s pár prvkama které zase tak moc nepřinesou ... když už je moc inovativní tak na to plácne sci-fi skin *9*

      Mě TESO vůbec nezaujal ... já sem chtěl co-op do TES a místo toho tu mám MMO o které sem nikdy neměl zájem.
      • Počky rok, dva a vyjde ArcheAge. Budeš stavět lodě, domy, hrady, dobývat území, pěstovat průmyslové plodiny (pšenice atd.), ovoce, zeleninu, zvířata, sadit stromy a další věci.

        A to všechno v plně otevřeném neinstancovaném světě, jak má MMO být.

        Ne jak některý asociální glorifikovaný kooperativní akční hry jako například...
        • walltar
          Na arechage se hodně těším ... až to vyjde v nějakém použitelném jazyce tak se na to hned vrhnu
      • No, počkejme pár let, třeba udělají Warhorse pokračování svý hry MMO *5*
        • walltar
          Já bych si dal třeba Mount and blade MMO ... pořádný propracovaný svět, rytířské zápasy, hodně bych omezil verbování žoldáků, aby z toho nebyl úplný clusterfuck a místo mapy velká otevřená středověká krajna plná pálení, plundrování, znásilňování a napichování hlav na cool ... to by bylo kůl
          • Tak si dej Darkfall, kterej vychází tuším 20.
            • Jojo, teď má vyjít novej. Starej nebyl vůbec šrpatnej to je pravda, ale vývojáři na to sr... Tak snad se poučili a bude to stát za to.
            • Reboot Darkfallu.
            • walltar
              Pokračování? Já sem hrál původní DF a hra nebyla zase tak špatná.
          • Veskoslav
            To já bych si střihl Warhammer svět v CryEnginu 3:-D
      • Veskoslav
        Tak zkus Secret World;)
        • walltar
          Měsíc sem si už dal ... jedna z vyjímek asi se vrátím po novém roce se podívat jak to tam funguje.
    • No spíš mě napadla otázka: proč to hrát? , ale pak jak to přešlo do lokací s tím ultrahezkým domečkem, už jeden důvod určitě je.

      Jinak teda mají dobrý systém povolání/rasa, což teda ale spíš určí balanc hry. Z toho videa z toho stejně moc poznat nejde, max průměrná grafika, sic to vypadá ale na dobrou atmosféru, a pořád to věrně připomíná atmosféru TES, takže zatím tak průměrné nadšení, uvidíme :)
  • dilinja
    PEGI TWELVE... vypinam. *6*
  • mě se to líbí :-) ještě na to mít comp
  • Bud to bude pecka nebo propadák.
  • BoB.2
    Nějak jsem tam neviděl nikde orky.
    • BoB.2
      Sory že žiju.
      • Veskoslav
        Tvůj problém je ten, že jsi "češtinář" tady na tiscali nebo CzTorrent. Neustále otravuješ s češtinou a vše okolí ní, ale napsat větu bez chyby je pro Tebe obrovský problém. Proto se nediv, že si Tě lidi dobírají.....
    • N7N7
      Nevyděl? Bobe, už to s tím kurvením češtiny fakt trochu přeháníš. *7*
      • Veskoslav
        Ti řekne, že je disgrafik a tím to pro něj hasne:)
        • deridon
          opravil si to a nepindá, to se cení
          • N7N7
            Ještě aby pindal. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit