Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Proč frosbite ???? Proč radši nevzaly CryEngine 3. *13*
    • Magister_Peditum
      Proč?
    • Neviem preco tu kazdy nadava na frostbite. Je to celkom dobry a hlavne moderny engin. Mozno tym ME dostane "realistickejsi" vzhlad.
      A cryengine aj ked je minimalne rovnako dobry tak problemom je, ze som videl malo studii(okrem Cryteku) ktori by s nim naozaj vedeli pracovat. Nejde ani o skripty ako o level design a vyuzivanie moznosti engineu.
      • Cryengine 3 je v mnoha ohledech lepší než Frostbite 2, ten vyniká akorát v destrukci struktur, nic co by nezvládl kterýkoliv jiný engine. :I
  • TheFeardemon
    Uvidíme jak to dopadne.Já mám ME sérii velmi rád,a oznámení čtvrtého dílu mi opravdu zlepšilo den.Ale trochu se toho i bojím.Mass Effect 3 skvěle uzavřel sérii,příběhy postav,a to jak Hlavní(Sheparda),tak vedlejších (např.Liara).Je pravda že zůstalo v onom vesmíru hodně věcí,z kterých se může vyvrbit mnoho zajímavých námětů.Jenže na Reapery to,myslím,mít nebude...Taky tady bude záležet jestli se to bude odehrávat před sérií ME 1-3,což by znamenalo značné omezení příběhu,přibližně během ME 1-3,což by bylo taky hodně omezené a navíc by to chtělo i savy z oněch dílů,anebo v budoucnosti,kde by se savy hodili a navíc by to nebylo nijak extrémně omezené.Bylo by zajímavé slyšet,jak si např.lidi vypráví legendy o tom,jak Shepard porazil Reapery a zachránil galaxii.Já nevím,snad to vymyslí dobře.Já pár nápadů měl,jako např. že se reapeři po několika desítkách let vrátí,jelikož cyklus musí pokračovat a byli by odolní dosavadním zbraním,ale to by se zase vracelo k dřívějším dílům a nebylo by to ono.Tak já chlápkům a dámám z Bioware fandím a doufám,že to zvládnou a že se dočkáme dalšího zajímavého titulu,který na nějakou dobu zabaví a dokáže vyvolat i emoce,jako poslední tři díly.
    • Kronoss1
      Mass Effect 3 něco skvěle uzavřel?? Jako tím zpackaným koncem s barvičkami? To snad nemyslíš vážně. Mass Effect 3 je výborná hra, ale jak je ta hra dobrá, tak ten konec je špatný. A bohužel ještě nic uzavřeno není, stále máme DLC, takže Mass Effect 3 ještě pokračuje.
    • To je pravda emoce dokáží vyvolat bravůrně a nevzpomínám si na hru u který bych se v jeho světě cítil tak dobře. Historie každého národa je nezkutečně zajímavá a je nezkutečně do detajlů vypracovaná. Parťáci co jsem během mise nasbíral na Normandy jsou jedni nejvíce emotivními NPC postavami za possledních let, ale popravdě ME konec byl pro mě taky nejvíce frustrujícím a depresivním zážitkem který jsem ve hře zažil *4*
      • Ano, to dovedou. Zadna herni postava mne nevytocila jako hvezdny spratek a zadna herni firma mne nenas*ala tak, jako EA Edmonton...
  • morokura
    No, určitě bude zajímavý sledovat kam se ME universum posune. Jenom doufam, že další díl nebude prequel, protože tam nás vývojáři nemají moc čím překvapit... Záchrana vesmíru by se přebíjela hodně těžko co se epičnosti týče. No a v sequelu by zase museli tvůrci řešit konce původní trilogie. Tzn. buď jeden vybrat a tim zazdít všechny ostatní nebo udělat varianty pro všechny (that's not gonna happen) nebo děj zasadit hodně do budoucnoti, ale i tak by museli brát v úvahu synthesis konec, kterej je permanentní. Každopádně jsem zvědavej jak se s tim v BioWare poperou, prostě to musí bejt zase něco ultimátního a epickýho jinak to nebude ME...
    • Mno jedině jak z teho vybruslit je, že Shepard prostě odpad a je idikriován a posledních 10 minut jsou jen jeho představy. Čemuž bych i docela věřil a tady se potom dá vybrat jen jediná možnost a nemusí být nutně ta kterou jsem viděli na konci trilogie. Osobně bych taky raději pokračoval v příběhu a ne se vracet do minulosti. Oblíbil jsem si tam postavy bez níž by mě další díl moc nebavil a propo vůči Shepardovi byl konec dost nefér.
      • morokura
        Teorii indoktrinace bych nebral moc vážně, protože jí v podstatě BioWare vyloučilo Extendet Cutem, kdy hodně hráčů očekávalo její potvrzení. Když se jim jednou podařilo zaujmout tě charakterem postav, tak proč by se to nemohlo podařit znova? Já bych byl pro kompletně novej příběh a jiný postavy.
        • Nechci jiné postavy. Oblíbil jsem si ty které jsem na Normandy zanechal a neví co s nimi je. Tím nevylučuji poznat nové postavy. Mimochodem neviděl jsem jediný záběr který by indokrinaci vyloučilo.
          • Kronoss1
            Ono je už smutné, že doufáš ve fiktivní konec. Radši fiktivní konec, než ten, co ti Bioware a EA dalo. Docela by mě zajímalo, jak se dostali z výborného konce ME2 ke špatnému konci ME3. Tam je propastný rozdíl.
            • Ono když porovnáte konce ME2 a ME3, tak je tu jeden hlavní rozdíl. Očekávání. V ME2 jsem neměl na konec skoro žádný nároky. A dočkal jsem se mise s minimálním množstvím filměčků (navíc animaně nijak moc povedených),, nic moc se tím koncem nedosáho (tak se vyhladila většina collectorů, no a co, stejně se pak vrátili), zato jsem dostal bad-ass gameplay. Finální misi, kde jsem se díky možnosti vybírat postavy na různé úkoly cítil jako leader, mise byla variabilní a měla úžasnou hudbu. Prostě classy. V ME3 jsme dostali zatraceně dobrý filmečky, jenže jich bylo méně, než jsme čekali a ignorovalo se v ních konkrétní zobrazování našich war-assets a konkrétních postav. Mise byla stejná, jako ostatní = sie dobrá, ale mnohem slabší, než jsme očekávali. Já osobně čekal vážně válečnou misi na Zemi, zakončenou druhou sebevražednou misi na citadele a dostal jsem obyčejnou misi na zemi a 20 minut kulhání citadelou. Prostě očekávání fanoušků bylo fakt velký a bioware to dost podcenili. CO zvorali nejvíce byl imbecilní motiv reaperů ke sklizni a fakt, že finální animace byly všechny stejný. Snad jsem ti odpovědel.
            • Ano je to smutné. Ono většina hráčů prostě cítí že tak jak to dopadlo to není dobré a cítí se jako blbci když se snažili o co nejlepší výsledky napříč série.
  • Nakonec to bude pokracovat po ME3.. tak isto ako sa konal prenos postavy z 2 do 3.. cize ak sme zvolili cerveny konec tak si mozme preniest Sheparda do ME4.. a objavia sa daki dalsi Reaperi alebo Leviathani.. Ak to bude takto, tak pridem Mass Effectu na hrob polozit kvetiny.
  • Konečně, konečně mužu zavolat konečně. Bylo snad vyslyšeno moje volání ať vývojáři začnou používat pro tvorbu her jiný engine než UE3 ze kterýho mi je blbě jen když vidim jeden pixel textury z něj. Konečně snad začíná vítězit zdravej rozum nad zajetou rutynou. Frostbite 2 a CryEngine 3 go go go. Zpět ni krok.
    • UE3 není špatnej jen mi přišlo že vývojáři někaj nedokázali vyždímat potenciál a když se podíváš proč vlastně? Poběží to i na WII konzoli tak žádnej zázrak se od toho nedalo čekat. Vlastně s ohledem právě na to je grafika velice povedená.
  • Tahle serie mi začíná smrdět COD style marketingem
    • Mozno je to tak ale faktom zostava, ze oproti COD-u ME ma hlavu aj patu. Mozno nie idealnu ale urcite jednu z tych lepsich. Nech vydavaju MEcka aj rocne ak ponesu kvalitu ktoru si udrzali doteraz tak do toho pojdem urcite. ME univerzum dava stovky moznosti na pribehy.
      A premna je to asi jedina hra ktora u mna vyvolala emocie. Neratam ten hnev na konci 3ky :P
      :D
      • Ano, mozna tak ME1. Dvojka a nemluve o trojce o hlave a pate nikdy neslysela.
  • Veskoslav
    Další díl přece nutně neznamená pokračování příběhu Sheparda, ne?:) Pokud vím, zničení Reléé bran nás poslalo v rámci cestování vesmírem do pravěku a odřízlo spojence od sebe. Too ale neznamená, že ME 4 (pokud vyjde) nebude sledovat linky přeživších z Vašeho týmu nebo bude vyprávět zcela jiný příběh, co mohl běžet spuběžně s celou sérií ME 3 a my se na něj budeme dívat z jiného pohledu. Já bych počkal na více informací, takto jsou to pouhopouhé dohady:)
    • Shaker
      Extended cut by sis mel zahrat... pravek se nekona.
    • MrSanta
      Přesně. Už mnohokráte bylo řečeno, že ME 1 - 3 je "shepardova" trilogie. Dále bylo jasně řečeno že další hry z universa Mass Effect budou a nebude se v nich hrát za Sheparda. Všechny tyto informace pochází ještě z doby před vydáním ME3.
  • x_ander
    Já pro další ME hru rozhodně jsem, jen si opravdu neumí představit, jaký by měla mít koncept. Pokud by se odehrávala během dění ME 1 - ME 3, tak by to imho z hlediska děje bylo vaření z vody - ty podstatné (a nejepičtější) události jsme si prožili s Shepardem a skočit do děje znovu, byť z jiného pohledu, by nebylo moudré a nový ME by působil jako chudý příbuzný. Jasně, celé problémy s Reapery by se tu nemuseli tak řešit a šlo by třeba spíše o komornější příběhy, ale vedle "velké" trilogie by to asi působilo chudě.

    Kdyby to dějově předcházelo ME trilogii tak taky nevím nevím. Jak už tu někdo psal, jediná velká událost byla Válka prvního kontaktu, ale tam by nás žádné překvapení nečekalo.

    ME universum je sice obrovské a bohaté, ale zároveň nevím, jak tvůrci po trilogii chtějí vyprávět jiný příběh, který by byl rozmáchlostí srovnatelný s tím, který jsme už viděli. Co se týká zasazení nového děje po konci trojky, tak to by bylo asi dost složité. Buď nám opravdu ještě vytřou oči s nějakým "real ending" DLC, nebo nový děj zasadí hodně do budoucnosti, třeba pár set let.

    Zkrátka jsem zvědavý na další ME hry, neboť to univerzum má rozhodně co nabídnout, ale zároveň jsem daleko víc zvědavý na to, jak se tvůrci poperou s návazností na uzavřenou trilogii.
    • Viktor_H
      Já si myslím, že se musíme sami sebe zeptat, o čem ME je. Jen o univerzu to není. Samozřejmě, je celkem detailní a dobře promyšlené, ale není nijak výjimečné. ME byl v první řadě epickej a rozmáchlej příběh o armádě ("námořnictvu"), vojákovi, kterej už začíná jako eso, dělá top secret mise, kvůli čemuž musí mít absolutní důveru svejch parťáků a musí dělat těžká rozhodnutí. Jednoduše řečeno, je to o hrdinovi, kterej nemůže věci dlouho řešit a přemítat o nich, ale musí pod tlakem rychle jednat - a vždy s vidinou následků. Zároveň je to z pohledu člověka o interakci s různými kulturami a o přístupu, jaký k nim zaujmeme (což funguje, protože jsme lidé - d'oh!). Tohle jsou podle mého skromného názoru stěžejní prvky série. Když tohle odeberou, z celýho univerza je jen další tuctová sci-fi. Udělat ten svět bez patosu a říznejch cutscén, s hlavní postavou mimozemšťanem/farmářem/zelenáčem apod., je podle mě obrácení se proti celý sérii. Už to prostě nebude Mass Effect. Nevím jak vy, ale já když si chci zahrát Deus Ex, tak si zahraju Deus Ex...

      Je samozřejmě jasný, že vývojáři chtějí někam růst, vyvíjet se a my jako hráči zase chceme něco neotřelého. Podle mě se toho dá docílit změnou zápletky (a to už konceptuálně). Pokud budeme hrát za vědce-ufona, vůbec nic se nezmění, budeme-li opět hledat spojence pro záchranu světa. Navíc to ztratí ME feeling. Já bych byl nejradši, kdyby vzali typického shepardovského hrdinu, protřelýho mariňáka, a vrazili ho do totálně odlišnýho příběhu - nechali nás zkoumat ho/hrát za něj z odlišný pozice. Udělat opět příběh vojáka, ale s jiným přístupem. Tohle je podle mě výzva pro vývojáře i pro hráče, ne hraní za ufona. Stejně by ty ufony museli udělat "human-like", což je pěkně laciný. Kodex v ME nám pár větami říká, jak lidé ufony vnímají/k čemu jejich společenství připodobňují v rámci toho našeho apod. Ale udělat hru za mimozemšťana? to je úplně jinej level a nemyslím si, že se to dá udělat tak, aby to nebylo laciný v avatarovským smyslu slova...

      Lidé na bioware fórech samozřejmě žadoní po hratelných ufonech (viz Origins v DA), Liaře, Tali a podobných chujovinkách (bez urážky). Přitom si myslím, že budget i čas by se měli obětovat jedné hlavní postavě, kterou je třeba řádně promakat, narvat tam spoustu voleb, interakcí atd. Upřednostnit kvalitu nad kvantitou...
      • Magister_Peditum
        V podstatě souhlasím. Jen k tomu poslednímu odstavci. DA operuje trochu jinak s hl. hrdinou (alespoň v jedničce - dvojku beru jako fantasy klon ME) než Mass Effect. V Mass Effect kopeme za člověka, protože to je vlastně příběh o "dospívání" lidstva v galaktické společnosti. A kromě toho, DA měl být "duchovním" nástupcem klasických DnD her, k kterým je neodmyslitelně spojena možnost hrát za zástupce každého hnusáka, co se po daném světě pohybuje.
      • morokura
        Přesně tak. Hlavně to se mi líbilo na ME, že hlavní hrdina neni no-name, no-voice nýmand, jako v některých ostatních západních RPG. Takhle se člověk líp vžije do hrdiny a do příběhu. Na druhou stranu neslouhlasim s tim, že v dalším díle musíme hrát za člověka. Za "human-like" ufona bych hrál rád, když by ho vytvořili nějak originálně a neokoukaně. Příkladem je třeba Avatar, kde díky příběhu lidi prostě fandili Na'vi a ne naší vlastní rase...
        • Magister_Peditum
          Já fandil lidem, a doufal jsem, že na konci přiletí armáda ze Země, a hodí na modráky atomovku. Bohužel to nenapadlo Camerona, ale až týpka, co dělá "How it should have ended" videí. *4*

          http://www.youtube.com/watch?v=rbPQ5fDoaks
          • Viktor_H
            Ty snad nemáš srdce! *1*
            • Magister_Peditum
              Tak jinak, bez těžby toho nerostu na planetě modráků by došlo k energetické krizi na Zemi a zemřely by miliony ne-li miliardy lidí, takže tím, že jsem jim přál úspěch, jsem snad ukázal, že mám srdce na správném místě. *1*
            • Viktor_H
              co to má společnýho se srdcem? To jenom znamená, že nejsi frigidní. *1*
            • Magister_Peditum
              Tak třeba Neytiri (ta šmoulinka, co za ní pálil ten vozejčkář) byla celkem kus. *3*
    • Magister_Peditum
      Myslím, že by celkem schůdným řešením bylo navázat na jeden z konců trojky (nejlépe ten, kde byli "mechanoidi" zničeni), prohlásit ho za kanonický, a začít děj pár desetiletí/staletí/tisíciletí po událostech v ME3. Za tu dobu by se politicko-mocenské spektrum galaxie mohlo zcela změnit a s ním i nové problémy.
      • x_ander
        No bylo by to nejlogičtější a nejlepší řešení. Ale spoustu lidí by asi dost dožralo, že by další konce byly prostě odignorovány (zvlášť po celé té hysterii, co kolem nich byla). No jsem zvědavý jak to dopadne...

        Každopádně taky nejlepší řešení vidím v tom, že se posuneme o hooodně dopředu, kdy bude válka s Reapery polozapomenutá a nebude se v novém ME nijak velice řešit..
        • Magister_Peditum
          Řešit, který konec je ten "správný" stejně budou muset, protože jinak by v každé hře, která se bude odehrávat po ME3, museli vytvářet 3 zcela jiné dějové linie.
          • x_ander
            No to je právě ten problém. Před vydáním ME3 Bioware naslibovali, jak se můžou utrhnout ze řetězu v rozdílnosti konců, protože se nebudou muset nějaké další návaznosti. Realita byla samozřejmě jiná, ale ty 3 základní volby jsou pořád dost odlišné na to, aby jakákoliv hra, která se bude odehrávat po ME3, měla dost problém s návazností, přesně jak píšeš. A to nemluvím o "drobnostech" jako je genophage, (ne)vymýcení ghetů/quarianů atd. atd. , což jsou věci, které sice neovlivnili nijak samotný závěr ME3, ale pro případný další vývoj galaxie jsou dost podstatné.

            Ve hře která by se odehrávala po ME3, byť po staletích, by Bioware museli zvolit za kanonicky nejen jeden ze tří barevných konců, ale i ty další věci. Ať už by to vybrali jakkoliv, bude to působit křečovitě. No, nevím nevím jak se s tím poperou.
            • Magister_Peditum
              Oni už to tak dělají, vis Mass Effect knihy, kde taky berou (logicky) jen jednu dějovou linii.
            • x_ander
              Viktor: Právě. Jenže prequel nebo souběžný děj s trilogií nikdy nebude tak zajímavý a dostatečně epický, protože zkrátka nebude překvapivý a hráč bude vědět, kam to všechno směřuje. Nová hra by tak imho měla příchuť datadisku než fungl nového dobrodružství.

              No myslím si, že tady dojde na lámání chleba. Buď nám Bioware všem vytře zrak a přijde s originálním nápadem, jak se od původního děje odprostit a přitom ho nezazdívat, nebo to tam šoupnou nějak násilně a bude to smrdět třískáním pěněz. Budu věřit v to první.
            • Viktor_H
              V těch koncích je toho přece víc. Budou muset řešit Quariany a Gethy, Genofág, Rachni, Radu Citadely (lidi/multikulti) apod. Do tohohle podle mě nepůjdou. Sežralo by to spoustu času a peněz, přičemž by šlo o pouhý začátek - rozvržení univerza... Já si myslím, že půjde buď o prequel, nebo o paralelní děj - Shepard zachraňuje galaxii, zatímco XY řeší něco jiného...
          • No ale celá série se přece pyšní prohlášeními, že záleží na vašich rozhodnutích (hahahahahah) a nakonec by nejdůležitější volbu udělali za tebe? Tím si (opět) nase*ou do huby
        • MrSanta
          Stejně se budou muset rozhodnout, jaký konec bude brán jako kanonický.
          Já doufám, že nová hra se bude odehrávat po ME3, ať už 10 minut nebo třeba 10.000 let.
          Souběžnou dějovou linii s ME 1 až 3 bych nechtěl, stejně tak hru odehrávající se před ME 1.
  • Mr.Lolendo
    Ať si to běží na jakém enginu jakým chce. Stejně to pořád bude stupidně levlově a graficky omezeně dokud to bude vycházet na ty starý křápy. A co se týče těch DLC myslím že by se na to měl ustanovit nějaký zákon stejně jako zákon jak co má obsahovat PC port. Protože si každý dělá co chce a je v tom hanebný bordel. Za ementály a polotovary rozhodně platit nehodlám plnou cenu zda-li vůbec.
    • morokura
      Levely mi v ME přišli naprosto v pořádku, každá hra nemusí bejt sandbox. A Frostbite 2 náhodou vypadá svěle, spíš záleží na vývojářích jestli to bude bídnej port z těch "strých křápů" nebo dobře zoptimalizovaná PC hra graficky na úrovni.
      • Mr.Lolendo
        Frostbite 2 není lepší engin než UT3. Ano vypadá pěkně. Levely??? Tak např.: Normandy by nemusela být dělena na jednotlivé levely. To stejné Citadela. Všechno to mohlo vypadat velkolepě ale kvůli nedostatku RAM a VRAM konzol to nejde udělat.
        • morokura
          F2 je technologicky pokročilejší, vypadá líp a umožňuje tvorbu rozlehlých lokací, open world jako UT3. Jinak s Citadelou a Normandy souhlasim, v tom máš naprostou pravdu.
          • Mr.Lolendo
            "umožňuje tvorbu rozlehlých lokací" to umí i Source engin *1* . Technologicky pokročilejší? V čem? Poslední verze UDK podporuje všechno na co jsi vzpomeneš
            • morokura
              Jasně *1* myslel jsem tím open world. Na Frostbitu to podle mě přece jenom bude vypadat líp. Ale je mi v podstatě jedno na jakým enginu ME poběží, hlavně aby to byla dobrá hra..
    • Dúfam že Games poskytneš exkluzívne interview, kedže si jediná osoba na svete, ktorá vie kedy a na aký gen ME4 vyjde. *7*
      • Mr.Lolendo
        hm zajímavé. Žádnou takovou informaci můj příspěvek neobsahuje.
        • Tak si to po sebe prečítaj. Možeš začať napr. pri tých starých křápoch....
    • Magister_Peditum
      Z novýho Halo vyždímali celkem slušný vzhled. Pokud by se u něj BW inspirovali (i ohledně struktury úrovní), tak by to celkem koukatelné. *4*
      • Mr.Lolendo
        Nj ale MicroSoft na svoji hře nešetří a do jejich enginu vrazili určitě nehorázný prachy.
        • Viktor_H
          Stěžejním je budget a deadline. Zatímco rozpočet se pravděpodobně nedozvíme, na základě uzávěrky si můžeme odvodit, jestli to bude "rushed", nebo ne (a částečně i to, jestli byl rozpočet "štědrý"). Osobně nechci vidět nový ME dřív než v roce 2015. Jen ať si dají řádně záležet..
  • Viktor_H
    Pro ty, kteří mají zájem o rozšířenější info... Začněme troškou z historie: "Jádro" Bioware je v Edmontonu (pro děti, které dávají přednost "škole života": jedná se o Kanadu), kde pracují dva týmy - ME x DA. Takhle tomu je už přes dekádu, např. ex-Bioware deisgner Brent Knowles na svém blogu řekl, že nikdy nepracoval pod Casey Hudsonem a nemá na něj tudíž názor, přičemž Casey je člověk, který šéfoval Jade empire, KOTORu a ME trilogii. Dva týmy tu tedy máme už minimálně od NWN... Od týmu, který pracoval na první DA (v rané fázi) se v roce 2005 odtrhl James Ohlen (lead designer BG/BG2 a s několika dalšími "šel otevřít" novou pobočku do Texasu, kde se posléze začala nabírat nová krev pro SWTOR. Na SWTORu tedy dělají převážně Američané a nemají vliv na týmy z Edmontonu. V roce 2009 byla Caseyho "pravá ruka", v článku zmíněný Yannick Roy (ME1 a zhruba do poloviny ME2), pověřen založením nové pobočky (tedy opět vytvořením nového týmu) v Montrealu, jejíž úkolem bylo přicmrdávat "jádru" z Edmontonu. Tito Frantíci mají na triku valnou většinu ME2 DLCéček (včetně výborných Overlord a Lair of te Shadow Broker), multiplayer z ME3 a několik dalších aspektů z SP ME3 (za zmínku stojí vytvoření skillů a mechanik). A jak bylo řečeno v článku, obří DLC Omega je také jejich dítě.

    Takže přátelé, co zatím víme... 1) Casey Hudson tomu všemu stále šéfuje, ale Project Director je Yannick, který prý sice bude většinu zásadních aspektů hry s Caseym konzlutovat, avšak fakticky je on osobou stojící za celým projektem. 2) Co se týče lidí z původního týmu, většina z nich na twitteru přiznala, že zatím neví, zda-li budou přiděleni na Mass Effect, nebo někam jinam. Osobně mě nejvíce zajímá angažování scénaristů Patricka Weekese (Mordin, Legion) a Johna Dombrowa (Garrus + jeho absolutně nářezová loyalty mise ze dvojky), kteří napsali celý Rannoch a Tuchanku (tedy i celou problematiku Quarianů a Gethů + Genofágu), což jsou, a o tom snad dámy a pánové nemusíme diskutovat, vrcholy třetího dílu... Jo, a hlavně Garrus! Pokud na ME dělat nebudou, musíme důvěřovat žabožroutům z Montrealu. 3) O jak schopný tým se v případě lidí z Montrealu jedná, nám mohou napovědět zmíněné DLC Overlord a LoSB. Byly to sice pecky, ale to mohlo být jen "štěstí" začátečníků. S kým máme tu čest, se definitivně budeme moci rozhodnout až po Omeze. 4) Všichni vývojáři z BW zarytě opakují, že jsou jedna velká rodina, takže i když je týmů více, vzájemně spolu vše konzultují. Docela bych tomu i věřil, jelikož valnou aspektů spolu jednotlivé série (ME, DA) sdílejí... 5) Víme, že zatímco jeden z prastarých původních týmů dělá na DA, ten druhý se pravděpodobně nebude dloubat v nose, ale chystají něco nového. A jelikož Aaryn Flynn (GM) po odchodu doktorů hovořil o úplně novém projektu, začíná to do sebe pěkně všechno zapadat.

    Tož tak.
    • Myslím že pojem "štastie nováčikov" je častý jav pri nových značkách, ktoré nájdu dieru na trhu. Pri zavedených sériách už fanúšikovia automaticky zrovnávajú DLC s originálom a tam už je možnosť náhody menšia.
      Každopádne po Omege si už budeme na čistom a verím, že BioWare Montreal nesklamú...
    • CRYPT
      je sice moc hezke ze ovladas historii studia BioWare, ale preci jen postradam nejaky smysl k Mass Effect 4 a nebo je zde skryt a ja jej neobjevil
      • Viktor_H
        Smyslem bylo ukázat, kdo na ME4 dělá a co od toho můžeme na základě dosavadních faktů očekávat... Když se např. očekávalo Diablo, spousta hráčů táhla na jméno, přičemž z původního týmu na něm už skoro nikdo nedělal. Série není o značce, je o lidech. Chtěl jsem tudíž svým příspěvkem pouze ukázat, jestli je nová ME hra opravdu "ME". Pro spoustu z nás jsou stěžejní jména developerů, až teprve franchise...
      • MrSanta
        Smysl ohledně ME4 to možná až tak velký nemá, ale článek ke kterému je tahle diskuze se právě studiem zabývá a Viktor ho jenom doplnil.
    • MrSanta
      Děkuji hodný pane Viktore.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit