Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mopped
    Od Marka Tvrdého jsem očekával nějakou obhajobu DLC, popřípadě EA a ono je to obráceně. Velmi milé překvapení, asi to s ním nebude zas tak špatné.
    Když se podívám kolik jsem do DLC k ME 2 a DA:O narval peněz, tak bych si nejraději dal pár facek.
    Nechápu proč neudělají plnohodnotný datadisk, za ten dám klidně těch 700 stovek, pokud bude kvalitní a nebude mi to líto. Takhle na to prdím.
    Při vzpomínce na Throne of Bhaal je mi smutno, tenkrát to šlo a dnes už ne?
    • Ale já nejsem zaměstnanec EA, jak si pořád mnozí myslí. Já jsem zamšěstnanec Sony a povšimněte si, že o Sony moc nemluvím, abych se vyhnul nařčení, že propaguji svého zaměstnavatele.

      Datadisk se dá prodat v bazaru. DLC je tvrdě navázáno na účet. Dokud konzole nepřevezmou systém sériových klíčů ala Steam, tak se prostě DLC vyplatí více, než klasický datadisk. Navíc pokud se DLC nepovede, tak to producenta bolí daleko méně.
    • Hairy_Ass
      Ještě třeba k DA: Origin udělali BioWare celkem hutný datadisk Awakening, ale od té doby nás "obšťastňují" jen přídavky s nanejvýš 2 misemi nebo jednou misí a jednou postavou (která je většinou zbytečná, protože její schopnosti může zastat někdo jiný). O blbůstkách typu nové hadříky nebo vybavení, které celkem účinně ničí hratelnost původní hry, ani nemluvě.
      • Na Awakening jsem zapomněl, ten celkem ušel. DA:O byl ještě hrou odkazující na "starou školu", tak možná proto si ještě vybojoval i datadisk..DA2 už je bohužel něco jiného..
        • Ringwraith
          Tak DA:O se začalo dělat ještě předtím, než EA koupilo BioWare. A jde to poznat.
          DA2 už je produkt EA. A taky to jde poznat.
          • Neostava mi nez suhlasit. DA:O malo svoje chyby, aj ked po hratelnej stranke bolo krasny navrat ku starej skole, story by sa dal odladit trosku viac atd... No v porovnani s DA2... Ako vravis, pred a po. Kvalitne herne studio a dojna k*ava (cenzura slovicka kr*va je naozaj uz trosku moc *1* ).
    • Souhlas, Throne of Bhaal byl příkladný datadisk (mnohem lepší než datadisk k BG1)..od té doby už BioWare asi od plnohodnotných datadisků upustilo a bohužel se k nim se skoro 100% pravděpodobností nevrátí :-(
      Dnes už bohužel o nejzásadnějších věcech okolo her rozhoduje management a vývojáři jsou spíše už jen takoví dělníci bez rozhodovacího práva (mluvím o mega-firmách, ne o [skoro] nezávislých týmech) a management chce neomezený a trvalý finanční růst - samozřejmě jim nevysvětlíte, že něco takového není trvale možné - a tak vymýšlejí jak by zákazníky podojili ještě více. Holt se nám stal z herního (podobně jako z hudebního) průmyslu miliardový business a to s sebou nese tyhle ďáblovy potraty jako placené mini-DLC.

      Nás to štve o to víc, že si pamatujeme jaké to bylo dřív (bohužel lepší)..hry hraju cca 20 let a musím říct, že se mi přístup k hráčům zdá rok od roku horší :-( . O to víc si ale vážím vývojářů/firem pro které je stále zákazník na prvním místě a nevidí jej jen jako dojnou krávu - což samozřejmě není případ EA, Ubisoftu apod.
      • Throne of Bhaal je de-facto Baldur's Gate III, ale jelikož byl na stejném engine jako BGII, tak se v té době prodával jako datadisk. Dneska by ho prodávali jako stand-alone datadisk či jako novou hru (viz série Assassins Creed).
        • No je fakt že ToB se rozsahem dal srovnat s jinými hrami (ne datadisky), ale o tom, že mělo jít o BG3 jsem nikdy neslyšel a ani se mi moc nezdá, že by to změnili na datadisk jenom kvůli stejnému enginu jako má BG2 (který už využíval i BG1..+ ještě Icewind Dale 1 a 2 včetně datadisků, ale to už je práce Black Isle Studios a ne BioWare, ti udělali jen engine).

          Navíc i přesto, že je ToB na poměry datadisků velmi rozsáhlý, tak stále by se rozsahem nepřibližoval BG2 a že by udělali BG3 "jen" jako kratší BG2 s dokončením příběhu Bhaalova potomka (-ů) a rozšířením vývoje postavy o další úrovně (myslím že dalších 20? Teď si nejsem jistý) se mi moc nezdá. Podle mě byl ToB od počátku plánovaný jako datadisk, ale třeba máš informace od někoho zasvěceného a bylo to jinak.. :)

          Jinak s poslední větou samozřejmě souhlasím.
          • I ten engine dělali lidi z BIS. Ona ta jejich provázanost je daleko větší, než se dneska tuší. Schválně si porovnejte seznam lidí, co pracovali na BG1 a IWD1 a nemám na mysli management.

            Jinak kompilace BG1+BG2+ToB je často označována jako BG Trilogy a myslím, že na to má plné právo.
        • na samostatnu hru bol prilis kratky. Ale sranda to teda bola, o tom potom :)
          • Asharak
            nejhorší je, že sem prošel ToB dřív než SoA *15*
            ale to em byl menší hold *9*
  • Hmm, zajimave, ze veskera rozsireni k Zaklinaci 1 i 2 byla/jsou zdarma. Skoda, ze firem jako CD Projekt Red je minimum. Jo a v clanku jsem cetl, ze nektera DLC byla bez moznosti ziskat zdarma. Nevim, ja mam vsechna a zadarmo. Pominu-li, ze polovina z nich je odpad (brneni, co jim nejde sundat helma) a druha polovina jsou sproste vytrzene casti hry, nevidim duvod za to jeste platit.
  • Nevim co tu řešíte. I Zaeed byl jako DLC v Limitce hned při vydání. Tohle je to samé a opět se nad tím lidi pozastavujou a diví se jak kdyby to byla nějaká novinka.
    • V limitce byl Zaeed taky zdarma, ale pro normální verzi si šel dokoupit. Stejně jako From Ashes je v Limitce zdarma a pro normální verzi půjde dokoupit. Nebo ne?
    • Ale Zaeed je zdarma, kdežto From Ashes za 10 dolarů.
      • A já si včera koupil na GOGu Zaklínače za 9.99$ *1* Co z toho bude mít asi delší herní dobu? *3* (ME3 mám preorder na CE, ale 10$ za DLC je síla)
  • Přidal bych do toho pátou kategorii, a to DLC ničící vyváženou obtížnost hry tím, že do hry přidají nějakou nehorázně silnou zbraň atd. a to nejlépe umísťěnou hned na začátek hry.

    Což o to, normálně prodávaný DLC týhle kategorie může člověk klidně ignorovat, jenže to by na nás obchodníci nesměli mít připravený ony slavné "předplatitelské a deluxe ultra super ediční bonusy" Můžu uvést dva smutný příklady, Fallout: New Vegas, zbraně zadarmo hned na počátku hry a to minimálně kvakrát tak silné jako základní výbava, hnus, ale oproti takovému Dead Space 2 pořád ještě pohoda, tam je zase předplatitelská mega ultra silná zbroj zcela zadarmo hned na začátku = vyvážená hratelnost v hajzlu, majitelé Steam verze mají dokonce takový "klenot" ve hře natvrdo a nedá se tam vypnout. :(

    Proto zásadně nekupuju jakékoliv sběratelské edice, o takovej odpad ničící hru vážně nestojím.
    • No tak ale Limitka Battlefield 3 sa oplatila
    • MrSanta
      Tyhle DLC jsou nešikovná, no pomoc je velmi jednoduchá - tento gear nepoužívat. A nepřišlo mi, že by bonusové předměty v Dragon Age nebo Mass Effect byly nějak extra silné. V Dragon Age byly navíc bonusy dračí zbroje vyváženy její ošklivostí *3*
  • Já osobně tak nějak nechápu smysl tohohle článku. To co se tu píše všichni vědí a ti co nevědí tak stačí když si přečtou jakou koliv dosku zi pod zmiňovaným ME 3. To hle je jen zase zbytečný nahrávání Flamu asi na tiscali zjistili že jim takovéhle články setsakramentsky zvedaj návštěvnost. Mimochodem to dlc Arrival mi přijde jako jasně vytržená část hry zvlášť pokud na to navazuje další plnohodnotný díl tak jak to teď bude.
    • Článek měl být původně jen příspěvkem do diskuze. Ale brutálně jsem se rozepsal a rozhodl se z toho udělat článek. Ten jsem dokončil předvčerem v noci a poslal do redakce. Jenže včera se objevil onen slavný twitter příspěvek od producenta o kterém pochopitelně tento server informoval. Já jsem kvůli toho musel část svého článku upravit a doplnit, ale nechtěl jsem to zase nějak odkládat, aby neztratil ze své aktuálnosti. Pokud někoho chcete vinit, pak ne redakci tohoto serveru, ale přímo mě.

      Arrival není vytržen, je to prostě spojovací díl mezi ME2 a ME3 podobně jako například komixy či knihy. Arrival byl jednoznačně navržen a naprogramován až po dokončení ME2.
      • Článek velmi dobrý. DLC je skutečně potřeba takto rozlišit. Je nebetyčný rozdíl me Arrivalem a From the ashes. Politika vydávání DLC jako takových není špatná naopak - nabízí možnost volby. Když nechci úžasné supr nové itemy prostě si je nekoupím. Připadá-li mi posádka v ME2 už tak přehnaně velká, kašlu na Zaeeda a Kasumi. Ale Liaru a Arrival si zaplatím tato tématika mě zajímá.

        Co je zlo jsou 1 day DLC. Za jednu hru by se mělo platit jednou, bez umělého navyšování ceny.
    • Co se divíš, tady jsi na EAgaems a blíží se vydání jedné z jejich nejduležitějších her, takže je potřeba denně dát minimálně tak 2 články s touto tématykou.
  • Mayuri12
    Nejhorší na tom je že prothean a jeho příběh už nebude působit jako součást hry ale jako nějaká náplast. jak je to jednou DLC a třeba sebelepší vždycky působí trochu odděleně od zbytku. Hlavním problémem je že u DLC typu LotSB a podobně byli vaši parťáci (pochopitelně kromě těch co přibyly s DLC) v podstatě němí protože bioware už z poměrně pochopitelných důvodů nepřizvalo jejich dabéry. Doufám že todle nebude případ protheanova DLC.
  • Hairy_Ass
    Alespoň, že se autor nebojí některá DLC nazvat zlodějnou (dobrá, "ždímacími"), abychom se za chvíli nedivili, až nějaká firma vydá hru jen s úvodní misí, a zbylých 20 misí si budeme muset postupně dokoupit, abychom zkopletovali celou hru. *3*
    • Kr.Pa
      ehm, Starcraft 2 ??
      • Hairy_Ass
        To další extrémní příklad. *9*
    • Už jsem to psal několikrát - se současným rozvojem nutnosti mít produkt registrován na jakoukoliv formu účtu (ideálně vázaného na reálné osobní údaje) už se jedná jenom o otázku PR - osobně tipuji že velcí hráči gamebusinessu momentálně vyčkávají, kdo to zkusí první a jak zareagují platící ovce. Přeci jenom půjde o dosti razantní krok, natvrdo prohlásit že pokud si zákazník nezaplatí našestkrát, tak neuvidí konec a nedostane multiplayer (nebo dostane, ale bude prohrávat kvůli slabým statistikám).
  • To je holt trest za to, že si ty hry kupujeme... Ukázali jsme slabost - ochotu si hru koupit legálně, tak jí teď chce každý využít *1*
    Ale vážně - datadisky mi už samy o sobě vadily (proč to sakra nedaly už do tý hry?), ale teprve éra DLC přinesla do světa her úplně novej hnus. Lidem se nechce platit 1500 za hru? Tak fajn, základní hru o 10 % zlevníme a obsahově o 50 % zkrouhneme. A zbylejch 50 % prodáme po kousíčkách za polovinu ceny celý hry... To je jako prodávat instatní polívku stylem - nejdřív ti prodáme pytlík s pseoudonudlema, za další prachy dostaneš sušenou pseudomrkev, za další pseudobrambor, pak rádobymaso a možná, když vysolíš ještě pár korun dostaneš ten zázračnej prášek, co nikdo neví co to vlastně je. No, stejně se to žrát nedá a radši si pak dáte doma udělanou pořádnou indie polívku *1*
    • Za ty DLC platit nemusíš daj se sehnat jinak. *3*
    • Joha
      Bol by to normálny príspevok keby si nezačal s tou polievkou *1*

      Ďakujem za spestrenie dňa *15*
    • Hairy_Ass
      Cožpak o to, datadisky se ještě daly obhájit, zvlášť ty, které rozšiřovaly hru o několik kampaní/celých nových příběhů, nebo výrazně upravovaly hratelnost a možnosti hry.
  • Kez by se vratily klasicke datadisky.
  • Bohužel? Není třeba se tvářit tak odevzdaně. Můžeme zkusit bojkot. Za bojkot se postavil TB, takže to není tak beznadějný.

    http://www.youtube.com/watch?v=Ri0vrJ-y2zM&feature=g-u-u&context=G236e7f9FUAAAAAAAAAA

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit