Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Váhám, stále váhám. Může mi tu někdo ve hře zběhlý říct, proč je ta hra tak zajímavá? Docela bych si jí zahrál (už třeba kvůli Kojimovi), ale najedu na letsplaye, abych trochu čuchnul, vocogo a tam se mi vůbec nelíbí. Nelíbí se mi animace běhání a prostředí Afgánistánu je pro mě vyloženě nudný.

    Na druhou stranu jsem ani jeden MGS nehrál, tak chápu, že hře nerozumím a takhle si dělat obrázek s youtube je dost omezený. Ale jak říkám, fakt nevím...
    • Tento díl není v ničem zajimavej.je to nedodelana hra v podobě příběhu kterém byl vždy silnou stránkou série.plnění 200x stejnech misích me nepřijde nijak zajímavé.nejlepší je 3 díl.vim ze me všichni ukamenujou ale pokud mas rad stealth akci tak doporučují Alien isolation.pro fandy je MGS povinnost pro nefandy bych to ani nehrál.
      • Fanda MGS nejsem, hrál jsem před lety na GBC nějaký díl, ale ne proto, že bych musel takové hry nebo přímo MGS... ale prostě jsem to měl a hral.
        Naposledy jsem hrál trošku odklon sekačku MGRR, ale to zmiňují jen pro úplnost.
        No závěrem můžu říct, že i když nejsem fanda, tak hra mě baví, je propracovaná a příběh je prostě jiný... Ne lepší než jinde nebo horší... Prostě jiný.
    • Morraw
      Já teď jdu ještě vyzkoušet prolog Ground Zeroes. Jestli mě to nebude bavit, tak ten kod ke kartě někde udám.
      • taky jsem sel touto cestou, a teda zadnej zazrak, nepratele trubky, co se sbihaj jak svaby na pivo a padaj jak mouchy

        prekvapili me jen dvakrat, kdyz byly pribehovy predely (u chica a pak u paz), tak se spawnuli - ve vystrilenym tabore - par metru ode me, to jsem fakt necekal

        jsem si hodil tu holku na zada, vybiham po schodech, tam typek zapasovanej celem do zdi, takze se ani neotocil, ja stihnul zahodit holku a uskrtit ho, aniz by zareagoval... (sel jsem to na normal, hard se odemkne az potom, to je typicky konzolacky prodluzovani herni doby)

        zpracovany je to pekne, ale jestli tohle je fantasticka ai, tak to je pak fantasticka nejspis kazda

        zkusim to jeste kradme (stealth), ale to me moc nebavi, tak nevim jestli mi to vylepsi dojem...
        • kennyB
          To by mě tedy zajímalo, kde jsi si tu obtížnost zvolil...
          • nevolil, pred prvnim pruchodem te to nenecha (nicmene uz to tam bylo videt, jen to hard bylo zasedly)

            ted uz muzu v mission select pomoci "Y" prepinat mezi normal a hard
        • jinak animacky jsou celkem pusobivy, ale kamera se porad pohupuje a nekam pluje, takze to bylo jak cist si za jizdy v aute
    • Keyz
      Tak si to kup levně. Jestli to je ještě možné skrze kód od karty, nebo to zkus. Crack na to je.

      Jestli řešíš koupit hry za plnou cenu a ty prachy nemáš na vyhození, tak nejlepší bude to zkusit. Odpovídající demo opět není, tak to jinak nezjistíš. Bohužel.
    • frantisek_nejezchleba
      já to ještě nehrál, ale každý MGS měl exkluzivní hratelnost (zkrátka hra, která se líp hraje, než sleduje na videu).
  • Natipal jsem zatim 752 Screenu od MGSV: THE PHANTOM PAIN ;)

    http://www.openworld-games.com/metal-gear-solid-v-the-phantom-pain-screenshots/ *1*
  • Chtěl napsat také názor (ps4 verze) ale našel jsem lepé shrnutý názor na jednom fóru:

    "That's a part of this series. And the reason why i loved Ground Zeroes. Ground Zeroes is everything this series should have been, it sets a serious tone in its (brief) story and it's actually believable. While the other games in the series are nothing more than an anime with melodramatic dialogue and overly cooked story. Kojima is by all means overrated, the only good thing this guy does in the story is the presentation, and with that he manages to put a wool over people's eyes on how really crappy the story is. I still enjoy these games, they're pretty good, and in this last one the gameplay is a pleasure, but people praise this series for all the wrong reasons."

    Souhlas.
  • Na webu, kde tohle dostane 10/10 a Gothic 2 8/10 se může stát už asi všechno.
    • Co máš proti Gothicu 2, je to jedna z nej her... Ale tohle by mě nechytlo a nebavilo...
      • Myslím to tak, že Gothic 2 je (podle mého názoru) nejlepší PC hra jakou kdo kdy stvořil, a má 8/10. A tahle blbina dostane 10/10.
    • ...jsi úplně mimo *7*
    • to je pravda, třeba narazit na exota jako ty *1*
      • trošku se přivzdělej, třeba zjistíš, co děláš špatně a příště budeš úspěšnější.

        https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_hominem
  • Považuji se za velmi zkušeného hráče, který pamatuje mnohé (avšak není v lidských silách hrát zkrátka všechno). Dopředu říkám, že jsem kdysi dávno byl sérií MGS lehce políben na PS a PSP. Jedním dechem ještě dodám, že naprosto chápu fanboyovství, uctívání herního kultu a ukájením se při pomyšlení, co by kdyby. Sám občas bývám dost nevrlý, když někdo jen lehce sáhne na mou oblíbenou značku. Ale když se podívám zpětně, často uznám, že né vše je tak zasloužené..
    Ruku na srdce, jak může něco dostat 10/10, když se postava zasekává o kameny, hra za 13 kil pro PC (!) obsahuje mikrotransakce (laskavě nepřehlížejte tento fakt, tady nejde o F2P/F2W androidí hru) a mno..koneckonců za těch 13 stovek dostanete krabicovku s instalátorem na DVD (jasně je to levnější než na Steamu, ale prostě poděl).
    Neříkejte, že tak monstrózní hra neobsahuje žádný bug, chybu apod. Už jen ten zdejší Honzův Gamesplay..bylo vidět, jak ho hra frustruje, presto je jako fanoušek schopný to překousnout. Ale co ostatní? Co druhá strana mince?
    Buďte prosím objektivní, ať nejen já vím(e), co si v budoucnu koupím(e), až dohraju(eme) některé tituly, ke kterým jsem se ještě od dob winter/summer sales nedostal.
    • frantisek_nejezchleba
      1. Co to je, zasekává o kameny? Jako jdeš na kámen, zasekneš se a restart mise?
      2. Mikrotransakce jsou de facto k ničemu, furt se to zmiňuje na streamech gamesTV.
      3. Krabicovka s instalátorem Steamu je výsměch. Nevím sice, jestli je to rovnou na strhnutí bodu v hodnocení, ale budiž. Bohužel, i tak je tvůj argument „invalid“, nýbrž Olejník recenzoval PS4 verzi.
      4. To, že něco dostane 10/10 neznamená, že hra neobsahuje bug. To je jako bys říkal, že hodnocení 10/10 je jen pro tituly, které nevytvořili lidi – a tak škálu omezil jen na devítistupňovou (1-9).
      5. Hra ho frustruje a překousnul to. A to je jako špatně? Poslouchal si to vůbec? Říkal, že je to jedna z nejtěžších misí. Není to první, nebo druhá mise. Je to něco, co tě potká po hodinách hraní (když tak mě opravte) – jestli si nějaké hře obětoval své snažení, asi už se nemusím rozepisovat dál a sám pochopíš, že tvůj argument je opět „invalid“.
    • kennyB
      Tak předně jestli jsi hrál nekterý díl MG tak víš, jak kvalitní série to je. To, že se postava zasekává o kameny za to hra nemůže, může za to jen hráč, který postavu špatně ovládá. Bugy obsahuje každá hra a pokuď se nezaměřuješ jen na ně, tak si hru prostě užiješ, protože zase tak zásadní bugy tam nejsou (mimochodem hra vyšla cca před pár dny a tak se na opravách ještě pracuje). A mluvit o mikrotansakcích v době, kdy online ještě nejede je už fakt únavný.
    • * P2W pochopitelně
  • Podivná "recenze". Spíš grafomanský počin, tkerý neříká nic jiného než "hra je super, kupte si ji". Ale s recenzí to opravdu nemá nic společného. Rozhodně ale zajímavý způsob, jak se v recenzi vyhnout spoilerům :D
    • nightborne
      Eh, a jak jinak by sis představoval desítkovou recenzi než esej na téma "kupte si to" =)?
  • Vzdyt se to hrat ani neda. FOV to ma okolo 50 a nejde prenastavit a kdyz clovek vleze do baraku tak ma pres celou obrazovku postavu. To je stealth jak hadra, kdyz kvuli tomu nic nevidim. I ve first person bych videl vic, protoze by mi tam nezabirala pulku obrazu postava.
    • No když to neumíš hrát tak ti ani 360 FOV nepomůže....
  • Kozy
    Kojima je výbornej game designer ale mizernej scénárista.
    • na poměry herních scénaristů rozhodně mizerný není, ale je nadprůmerný. Když se to vezme kolem a kolem, 95% všech herních příběhů jsou totální srance ale totální, které by putovaly rovnou na bluray v podobě céčkových filmů, kdyby jsme je pomyslně přesunuli do oblasti filmů. Takže kdyby byl Kojima mizerný scénarista, tak je Metal Gear příběhově na úrovni nějakých filmů od Asylum, což rozhodně není. Většinou s tebou souhlasím, tady ale ne.
      • myslím, že ty jsi nám tu už mnohokrát dokázal, že k posuzování kvality příběhu, vkusu či estetiky nejen že nemáš mandát, ale bohužel ani schopnosti, znalost a inteligenci, čiliže tě v tomto rozhodně nelze brát vážňě
        • tak to val do mě ty scénaristické a příběhové pecky z posledních řekněme 10 let, ale dej pozor, ať se neukáže náhodou, že ty nemáš schopnosti a inteligenci posuzovat kvalitu :)
          • To se nestane, já mohu hodnotit jen dle svého osobního pohledu a názoru, narozdíl od tebe nemohu mluvit za celé lidstvo/celou herní komunitu a říct "tento scénář je špatný, tento je dobrý a tak to prostě je" protože vím, že co člověk, to názor a čím je dílo vyhraněnější, tím víc lidi rozděluje. U nás najdeš lidi, co se s tebou budou do krve hádat, že Babovřesky maj super scénář nebo že první Kmotr je natahovaná hovadina s minimem akce. Já jim ten názor neberu, dokud ho nezačnou prosazovat jako obecně platný fakt.
            • Todle miluju.. a vcem si ty poznal ze on nepopisuje taky jen svuj osobni nazor? To ma zacit svou reakci . Todle je Muj osobni nazor a nereflektuje..blabla ... to by si zase mohl projevit trochu té inteligence zase ty a todle chapat, nebo ho aspon chytat za neco co neni tak ubohe. Zatim ses ukazal jako presne ten typ na ktery poukazujes, uvedomil sis to vubec? :)
            • tím pádem jsou tvé komentáře na mě naprosto irelevantní...
      • Jasně kdyby to nebyl japončík tak to tady totálně popliveš. Nechápu na co si tu hraješ, to radši čtu Jackovi komenty než ty tvoje japonské průjmy.
  • Tak dnes jsem to hrál a nějak mě to nechytlo. Grafika je těžký průměr a moc mě nebaví náplň misí. Dojdi do tábora a někoho zachraň, něco ukradni. Změní se to v průběhu hry nebo je to jen o prolízání táborů pořád dokola? Nejde mi o hate jen mi ta náplň nepříjde tak rozmanitá abych z toho byl kdoví jak nadšený....
    • Prý se to rozjede po cca misi č. 14. Někdo mi poradil, ať si vypnu reflex mode a ikonky nepřátel a to, že je nevidim skrz zdi a je to pak o něčem jinym.Používáš na pozici nepřátel jen I droid a je to super zábava.
      • Konečně někdo normální dík za kloudnou odpověď :)
        • Ono si se svou leností i drzostí ani víc kloudných odpovědí nezasloužíš. Je fakt vrchol, když se ptáš na něco v diskuzi pod článkem, v kterém tohle máš zodpovězeno a pak se ještě do ostatních jakýmkoliv způsobem navážíš, to je na facku :)
    • Čtení textu ti asi dělá velký problém co?

      V recenzi je zrovna tohle pěkně popsané...
      • Nečetl jsem to, protože se mi nechce. Chci vědět jen tuhle informaci a kvůli tomu nechci ztrácet čas čtením celé recenze.
        • Si ze mě děláš srandu????
        • nightborne
          No jo, tak si radši počkej hodinu, než ti někdo odpoví, a u toho ze sebe udělej ignoranta... daleko lepší než strávit deset minut četbou recenze. Někdy mi vážně zůstává rozum stát...
          • Už mi mohli v klidu odpovědět dva lidi během 25ti minut a místo toho mě tu akorát poučujou a říkají něco úplně zbytečného...
            • Takový pako fakt pohledat...
            • nightborne
              Přesně, a ty sis mezitim mohl patnáctkrát přečíst recenzi *1*
  • Morraw
    Zdar. Tahle série mě vždy míjela, jako většinu lidí, kteří nikdy nevlastnili konzoli. Trochu jsem hrál Peace Walker na PSP a loni jsem dohrál Revengeance. Letos jsem z nudy zkusil Ground Zeroes, ale asi nebyl správný čas na open-world stealth akci a hra mě nechytla. Tudíž jsem neplánoval hrát ani tento díl.
    Ale shodou nešťastných náhod jsem ji teď dostal ke grafické kartě a rozhodně nejsem typ člověka, který by pohrdnul dobrou hrou zdarma. Ptže se teď budu pouštět do hledání informací o předchozích dílech, abych z té hry taky něco měl (byť ji asi nakonec nedocením tak, jako většina fanoušků), měli by ste doporučení kde začít ? A mám se řídit časovou osou nebo si vyhledávat informace, tak jak šly hry za sebou ? Určitě se kouknu na YT na filmečky ze všech her. Videa nebo text shrnující děj taky nebudou k zahození. Hlavně abych se do toho jako nováček nezamotal.
    Dál by mě zajímalo, jestli se dá hra dobře hrát i ne-stealthově. Nejsem ten typ hráče a ikdyž většinu her/misí s možností stealth tak začínám, nakonec se to vždy zvrtne v masakr.
    Ta online část, která bude dostupná později. To bude formou nějakého updatu nebo to bude samostatná hra? Předpokládám F2P.
    • Morraw
      Díky za odpovědi. Jak se tak dívám na timeline, tak mi bude stačit přečíst si něco o MGS 3 a Peace Walker (na hraní čas mít nebudu) a pak začít tím Ground Zeroes. Docela mě potešilo, že nebudu muset sjet úplně všechny díly. O hře vím fakt kulové (třeba doteď jsem si myslel, že Snake je ve všech hrách jedna a ta samá psotava), ale zas bych chtěl vědět něco o vedlejších postavách, které se tam objeví a obecně o tom settingu.
    • Vogon
      Co jsem slyšel, tak to jde hrát i bez znalostí série, jen to chvíli zabere než si zvykneš. Ale k tvojí otázce:
      Podle toho jak moc se chceš připravit, nejlepší bys měl kdyby sis zahrál všechny MGS(MG na MSX nehrej, MGS pozměňuje jejich děj, takže kdybys je hrál, tak tě to jenom zmate) v pořadí v jakém vyšly, protože i v dílech které jsou dle chronologie série na začátku jsou odkazy na předchozí díly(viz lítající děcko v MGS5). Pokud máš méně času, tak zahrej MGS3 - Peace Walker - Ground Zeroes(dle množství času odebírej díly od leva), tak to budeš mít chronologicky(příběh big bosse), což sice není úplně ono, ale (asi) to pořád funguje. Absolutní "minimum" by mělo být Ground Zeroes(hodinový prolog k MGS5). Každopádně dívání se na videa je podle mě asi nejhorší řešení(asi jako když se lidi dívají na video o příběhu Dark Souls).
      • MG jsem nehral, jen jsem se na YT podival na nejake shrnuti - v cem presne MGS pozmenuje dej MG(2)? Nejednou se na to odkazuje (gray fox) a v MGS5 v "titulkach" na konci popisujici udalosti v ruznych letech odkazuji na deni z MG(2) +/- tak, jak si to pamatuju ze shrnujiciho videa na YT.
        • Vogon
          MGS často odkazuje na události z MG, které se ale v MG staly buďto jinak, nebo se nestaly vůbec.
    • species
      jsme a stejne lodi, taky netusim vubec nic, lita tam nejaka pani s plynovou maskou a chodi tam nejakej typek co hori.

      Nicmene i pro lidi kteri nesnasi anime(ja) a nejsou moc schopni zkousnout tenhle naprosto silenej svet(opet ja) je to PORAD paradni open world, ne ve smyslu jako GTA ze by bylo volnosti az do sytosti(spis naopak). Ale hlavni sila MGS spociva v tom ze vas nevodi za rucicku, proste mise jde dokoncit tak... jak jen vas napadne :)
    • No hodně bych doporučoval zahrát si Peace Walkera, jinak toho ani zas tolik znát nemusíš, protože se tento díl odehrává před těma ostatníma, takže jako hráče netknutého sérií, si tu hru užiješ i bez toho aby jsi ji nějak zevrubně znal (ostatně myslím si, že to byl i záměr).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit