Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jsem milovník série MGS. A jsem zvědavý i na tenhl díl. Bohužel mě malinko děsí ten odklon od filmečků a "řízeného" filmovéo zážitku. MGS jsem vždy hrál kvůli těm filmečkům a zajímavejm postaváma a příběhu.

    Na jednu stranu je strašně moc dobrý, že máte volnou ruku jak řešit misi. Ale z čistě praktickýho hlediska je to nesmysl:) Prostě když si někde postavím základnu, tak to bude tak, abych minimalizoval možnosti útoku na tuhle základu. Prostě designoval bych všechno tak, abych to co nejvíce znepříjemnil útočníkovi. Ok, je to hra, můžete říkat, že vždy se najde někdo, kdo přijde s přístupem na který jsem nemohl myslet, ale tady mi to příliš okaté.

    Jsou tam vůbec bossové? Já jen, že jsem nenerazil na nějaký článek, který by ukázal aspoň jednoho. Bossové byli vždycky core těch her.
    • Ronox
      Je tam pár boss fightů samozřejmě. Který mohu vyspoilovat a je dost "obvious" je souboj s Metal Gearem :). Jinak k filmečkům... na začátku jsem byl z toho taky takovej smutnej, ale pak se to začne rozjíždět víc a víc a najednou jich je docela dost. Samozřejmě je to "jiný" MGS, ale opět trochu jinak použitá kamera je pro mě osobně super! Nejvíc tě hra ale odpálí až jí dohraješ a pak ještě zavítáš na pár míst, kde se pustí další cutscény. V ten moment si řekneš, že se jedná o Kojimovo mistrovské dílo a perfektní rozloučení.
      • Tak aspoň, že tak:) Ale prostě dřív trailery ukazovaly i ty Bosse, předstaovačky, páč to v tom byly vrcholy...

        Hideo Kojimu unávám po všech směrech a věřím mu. Jen mám v sobě prostě malinko pochybností no:)

        P.S. Team ICO a Hidea ti podle dělaj opravdu umělecké hry s důrazem na to umění. Né jen hry, maj prostě v sobě něco navíc co se dá jenom cítit, nedá se to mo dobře vysvětlit:)
        • Ronox
          Pokouší se o nějaký přesah a daří se jim to. Například konec PP se může na začátku zdát, jako "lajdácká" práce, ale když se nad tím pak zamyslíš, tak je to vlastně naprosto geniální. No nerad bych ti spoiloval, tak fakt jen doporučuju, abys začal co nejdřív hrát, než se k tobě dostane nějaký info a přišel o moment překvapení.
  • To vypadá na hru století. Z recenze jsem se dozvěděl dost. Kojima je bůh.
  • Čili přesně, jak jsem čekal. Mikrotransakce jsou OK, hodnocení 10. Kravaťáci v Konami si spokojeně mnou pacičky a už přemýšlejí, jak vydělat ještě víc peněz a jak nás ještě víc obrat. Fuj! A ještě dvakrát fuj!

    EDIT: Částečně vzato zpět s ohledem na platformu.
    • Myslim, ze Olejnik jasne pise, ze transakce jsou de facto na nic. Vzal si to ze spatneho konce.
      • Vtip není v tom, jak moc jsou potřebné. Vtip je v tom, že ve hrách, za které normálně platíš pořizovací cenu, nemají mikrotransakce co dělat. Protože jako platící zákazník máš svaté právo na to, dostat celý herní obsah v rámci ceny, kterou jsi za hru zaplatil, když jsi ji kupoval. Jako tomu bylo ještě před pár lety a každý to bral jako úpnou samozřejmost.
        • frantisek_nejezchleba
          recenze se zmiňuje o nákupu herních mincí. Předpokládám, že to funguje způsobem takovým, jako v jiných hrách, a sice, že mince lze získat buď námahou již přímo hraním, nebo cheat-způsobem nákupem na PSN.

          Jestli je to jinak, vyveďte mě z omylu.

          Pokud ne, dostáváš celý herní obsah v rámci ceny. A i kdyby to tak nebylo a mohl by sis jen za reálné peníze dokupovat dejme tomu textury (třeba jiné oblečení), tak to ty máš pokroucený pohled: nýbrž byť máš pravdu v tom, že kdysi se za nic dodatečně neplatilo (vyjma datadisků), tak už ti možná nedochází, že kdysi hráč neměl k dispozici tolik bonusového obsahu (převlíknout si avatara mimo RPG hry bylo aspoň za mých dětských časů splněným snem – dnes je to de facto standard s přídavkem v podobě většího množství možností).

          Samozřejmě, pokud je to v MGS5 nějaké pikantnější s těma mikrotransakcema (např. odemknutí jinak nedostupné mise za reálné peníze), tak beru všechno zpět... Soudím jen dle této recenze.

          EDIT: Téma mikrotransakcí se rozebírá ve Fight clubu #242 a skutečně se jedná o coiny, které si člověk může nastřádat ve hře hraním.
        • Když si koupíš auto za plnou cenu je samozřejmostí, že budeš mit benzín v ceně?
          Když si koupíš hru a jsou tam nějaké mikrotransakce, které ani nevíš že tam jsou tak to je dle mého názoru v pořádku.
          Horší je, když si koupíš auto, ale musíš si formou DLC koupit 4 pneumatiky a motor.
          • mazafaka....co to plácáš? co to je za přirovnání? :-D ty kluku ušatá určitě nemáš auto a řidičák...
    • frag.ment
      Stačí si přečíst "Recenzovaná verze: PS4", kde rozhodně prázdné medium není ;-)
      • Tak to máš pravdu, tohle mu na krk pověsit nemůžu. Jedno fuj škrtám.
  • Pozde!
  • "Někde kolem čtrnácté mise se postupně začnou roztáčet i kola epického příběhu"

    Tak to jsem se pobavil. Autor textu zřejmě hrál nějakou special Story edition, protože v mé verzi toho příběhu bylo, že by se vešel za malíček a ještě to stálo za prd. Možná měl tu verzi, ze které Konami nevystříhalo epilog.

    Hra jinak vydrží tak maximálně 20 hodin než se začnete nudit plněním stále stejných úkolů v tupě nudném nakopírovaném světě.

    7/10 s přimhouřeným okem
    • to jsi vyčetl od trolů na Metacritic? Tuším, tuším Witcher's fanboy *3* *15*
      • tomocz
        Witchera si do huby neber, ten s tím nemá nic společnýho! :D Já jsem Witcher fanboy a přesto jsem rád, že se i tohle povedlo a chystám se si to zahrát, až bude čas :3
    • Ještě bych dodal, že i přesto, že hra dostává vysoká čísla především díky hero-worshipu Kojimy, byl to právě on, kdo svojí neschopností finančně celý projekt uřídit způsobil to, že se v konečném součtu jedná o nastavovaný nedodělek.

      Nikdy, kdo hrál druhou kapitolu, my nemůže tvrdit, že hra je hotová.
  • Vzdyt se to hrat ani neda. FOV to ma okolo 50 a nejde prenastavit a kdyz clovek vleze do baraku tak ma pres celou obrazovku postavu. To je stealth jak hadra, kdyz kvuli tomu nic nevidim. I ve first person bych videl vic, protoze by mi tam nezabirala pulku obrazu postava.
    • No když to neumíš hrát tak ti ani 360 FOV nepomůže....
  • Zdravim,recenze super a vystizna.uvod hry je famozni cumel sem s otevrenou hubou,a hratelnost je uzasna.hral sem kdysi 1,ktera me bavila dost,a ostatni dily krom dvojky sem hral jen letmo a nejak me to nechytlo,takze nejsem fanda a beru petku jakoby jinej metal nebyl a za me zabava urcite maximalni,mam ps 3 verzi a bal sem se plynulosti ale vse bezi krasne jen videa maji obcas pokles ale hea je plynula.urcite 10\10
  • https://www.youtube.com/watch?v=0aw10ldntig
    toto postol tralalak
    neviem, ako je mozne, ze take nieco dostane 10/10
    chlapik je v pyzame, v kuse dostava zasahy a vobec ho to netrapi(take nieco by ma bavilo na Atari, nie v 2015. roku)
    • je to uvodna misia, v podstate taky tutorial. ten clovek to hlavne hraje uplne debilne.
    • Ale tralalak to postoval v souvislosti s optimalizací - je to facka většině současných titulů (např. Ubi jednoznačně)...
      • jo ja viem, optimalizaciu nerozporujem, ta je na vysokej urovni, len gameplay
        • *15* Vy Slováci se rodíte už blbí nebo to získaváte během puberty?
          • ? nj, japonci preskinovani za belochov gulky vydrzia
            si to video asi nepozrel, len mas strasnu chut robit zo seba vola, vsak
  • Inquisitor
    Tak po nadšení v autorovic tweetech jsem tu desítku tak nějak čekal :).
  • tak demo (ground zeroes) me nepresvedcilo

    asi se to musí hrat jako stealth (coz me nebavi), protoze jako strilecka je ta hra uplne zoufala

    staci zastrelit jednoho trubce a ostatní z okoli se k vam postupne nasunou, pokud jste v krytu, tak i na hard jste nesmrtelny

    rozdil mezi vcelimi trubci a temi v ground zeroes je jenom v tom, ze ty virtualni si většinou ani nepichnou a stejne umrou

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit