Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak jsem to zkusil. Jsem ve třetí episodě a strašlivě se nudím. Je to jako dívat se na lacinej film. A to doslova, protože hraním člověk stráví tak 30% času, zbytek se musí dívat Snakovy do jeho poškozené tváře, jak mlčí a poslouchá, co mu všichni kolem říkají.
    • Hmm ses u treti mise....velice objektivni hodnoceni...na to ze hra ma 50 hlavnich misi. Podle me je hrani/cut sceny...tak 80 na 30..
  • Tak zacal jsem parit a pres pocatecni velke zaujeti me uz hra dokazala poradne nastvat. Je to sice asi mineno hodne stealth, ale mit k dispozici ve stealth akci na deset vojaku, kteri mohou privlolat posily, pouze dve zbrane - autmoatickou pusku s tlumicem, ktery se po trech ranach rozbije a uspavaci pistolku, ktera strili na par kroku a musi se s ni ctyrikrat vystrelit aby uspala nepritele, je celkem narez. Rikam, jsem zatim na zacatku, ale toto nic moc. Jinak naprosto debilni system checkpointu - toto vytykam vsem hram. Problem u checkpointu je ten, ze se hra muze zaseknout a hrac nemuze loadnout... me se stalo ze chci restartovat misi, tak po cca hodine hrani kdyz me odhalili dam restart mission a misto loadingu me to hodilo na zacatek hry!!!! :-) No nic...
    • Nemusis jen strilet, muzes si nechat poslat nove zasoby, pistolkou nemusis strilet 4x, staci jednou a pockat, nez dotycny usne nebo jednou do hlavy a je to hned. Chyba neni ve hre, ale v tvem hrani.
  • ok tak teprve teď, na příštím projektu, uvidíme je Kojima tvůrčí a geniální.. zatím mi totiž připomíná kariéru George Lucase, nechápu proč jsou z něj všichni tak paf
  • TheGGG
    Recenzi jsem nečetl, ale s hodnocením souhlasím. Ta hra je skutečně mazec. Pro jednodušeji uvažující lidi, co obvykle hrají jen Dotu, nebo WoW, je to asi těžké na pochopení, ale lidi jako já, co hráli všechny důležité díly série si tento klenot užijí. Hideo Kojima to zas a znovu dokázal. Škoda, že jsou v Konami jinak takoví tardi.
  • Keyz
    Konečně jsem vyloženě dokoukal prolog (kde se skoro nehraje) a začal hrát...

    Hlavní pro mě je, že se nepotvrdila špatná AI která byla na videu. NPC se chovají normálně. Tedy minimálně budu mít skvělou stealth hru, kde se mohu nějak pohybovat podle své vůle. To je fakt dobrý.

    Ohledně příběhu mám dost dotazů a to zde doufám najdu. Japonskou hovadinu jsem tam viděl ihned na začátku. Více jich tam doufám nebude anebo to bude nejaponsky vysvětleno (tedy uvěřitelně). I když v nějakém díle série borec bojoval mečem proti robotům v době kdy měli lepší zbraně na dálku jak dnešní svět (wtf). Osobně by pro mě bylo lepší, kdyby to byl poslední díl série a tedy ten závěr který bude nějaký, by mi toho více dal, než doplnění něčeho co má konec a svět je po konci nějaký. Řeším zejména "makropohled" a ne osudy postav.

    Já jsem zatím potěšen. Otevřený svět, AI v pohodě a příběh se určitě rozjede. Na PC to je bez problému a díky Nvdii tam jsou i některé pěkné možnosti. Je fuk, že to autor psal dlouho. Vždy by to měl projít do konce. Škoda, že games nemá pozici aby hru měli dříve.
    • Proč na světě existují hloupí lidé a proč se rádi tak poslouchají a píší nesmyslně dlouhé přísvěvky? Proč Keyzi? Proč nám to jen děláš?

      Jinak vysvětlím ti tvoje wtfčka. Metal Gear není naše realita. Je to alternativní realita vytvořena na základě naší společnosti. Chápeš?
      • Keyz
        Proč tady píšeš nějaké kecy a označuješ mě za hloupého? Na základě čeho? Klasická trapná urážka a ještě chybně předpokládáš, že se snad rád poslouchám nebo co. Debata k věci? To ne. Také tě neoznačuji za hloupého. Logicky netuším kdo reálně píše a i kdybych to tušil -> je zoufalé házet soudy a jako puberťák se dohadovat kdo je tedy ten tupec a kdo není.

        Btw jasně, že to není tento svět však jsem si to přečetl. To je ale jedno. WFT je, jak to je podáno a to je wtf stylem. Tohle jsem přesně čekal. Fandu co umí pouze urazit protože někdo řekl něco proti tomu co je "jeho" *15* Prostě asi fanda. Ten se vždy ohradí urážkou a obecnou odpovědí.

        Je naprosto jedno jestli to je vymyšlený svět, jde o tu logiku a základy. Máš fantasy kde věříš tomu co tam je protože to dává smysl a pak fantasy kde tomu nevěříš protože nikdo nemakal pořádně aby to smysl dávalo. Viz ty wtf (hořící borec mě prvně opravdu dostal a jeho hašení).
        Není špatné se ptát proč je tohle tak, co je tohle, kdo to je, jak to může fungovat. Od toho to je dobrá hra. Hrají myslím a řeším.
        • jsem fanda a ty jsi hlupák. Co s tím uděláš? Jinak když už píšeš takové litanie, tak se snaž dodržovat čárky ve větách, kdo pak to má číst, když ti v souvětí chybí i tři čárky.
        • nightborne
          Uvědom si, že ses sám přiznal, žes sotva začal hrát... a pak si uvědom, že hraješ hru od někoho, kdo je právem svatořečen milionama lidí za geniální kombinaci gamedesignu a příběhu, a je proslavenej tím, že nakonec všechno dává smysl. Chápeš, kam mířím =)?

          A nebo to prostě není tvůj šálek čaje, nemůže mít přece každej rád všechno =). Některý lidi nebavil třetí Zaklínač, pro mě to je jedna z pěti nejlepších her, co jsem kdy hrál, a co už, taky se z toho nepřekotím z křesla =).
  • Tak dnes jsem to hrál a nějak mě to nechytlo. Grafika je těžký průměr a moc mě nebaví náplň misí. Dojdi do tábora a někoho zachraň, něco ukradni. Změní se to v průběhu hry nebo je to jen o prolízání táborů pořád dokola? Nejde mi o hate jen mi ta náplň nepříjde tak rozmanitá abych z toho byl kdoví jak nadšený....
    • Prý se to rozjede po cca misi č. 14. Někdo mi poradil, ať si vypnu reflex mode a ikonky nepřátel a to, že je nevidim skrz zdi a je to pak o něčem jinym.Používáš na pozici nepřátel jen I droid a je to super zábava.
      • Konečně někdo normální dík za kloudnou odpověď :)
        • Ono si se svou leností i drzostí ani víc kloudných odpovědí nezasloužíš. Je fakt vrchol, když se ptáš na něco v diskuzi pod článkem, v kterém tohle máš zodpovězeno a pak se ještě do ostatních jakýmkoliv způsobem navážíš, to je na facku :)
    • Čtení textu ti asi dělá velký problém co?

      V recenzi je zrovna tohle pěkně popsané...
      • Nečetl jsem to, protože se mi nechce. Chci vědět jen tuhle informaci a kvůli tomu nechci ztrácet čas čtením celé recenze.
        • Si ze mě děláš srandu????
        • nightborne
          No jo, tak si radši počkej hodinu, než ti někdo odpoví, a u toho ze sebe udělej ignoranta... daleko lepší než strávit deset minut četbou recenze. Někdy mi vážně zůstává rozum stát...
          • Už mi mohli v klidu odpovědět dva lidi během 25ti minut a místo toho mě tu akorát poučujou a říkají něco úplně zbytečného...
            • Takový pako fakt pohledat...
            • nightborne
              Přesně, a ty sis mezitim mohl patnáctkrát přečíst recenzi *1*
  • Viem ze existuje seria MGS, si je to o nejakom super agentovy a jeho agenture. Proste doteraz som sa hlbsie o MGS nezaujimal ale tento posledny diel ma celkom zaujal a mozno by som si aj cele MGS presiel. Lenze tato "recenzia" , presne v duchu dnesnej doby, ma informacnu hodnotu politickeho prdu.
    Vobec som sa nedozvedel o com vlastne MGS a samotne MGS 5 je, pripadne kratke zhrnutie o com vlastne cela seria pojednava. Podla vsetkeho Kojima dost tlaci na pribeh tak asi je tam viac materialu na popisanie nez pri GTA, CoD a podobne. Vykriky autora ake je to super mi fakt moc nemohli.
    • bobsh
      Recenze neni manuál ani návod. Recenze má sloužit k popisu dojmů ze hry a jejích kvalit, ne k vysvětlování příběhu, natož pak ještě ostatních dílů série.
    • Upřímě? http://www.taksitokurvavygoogluj.cz/ Promiň, ale historie MGS je tak bohatá, že by sama vydal na několi kčlánků. Tohle je recenze nikoliv MGS wikia. Dozvěděl jsi se jak se hra hraje, jak vypadá a jaký z ní má recenzent pocit. Co by jsi ještě chtěl?

      Ale dobře. Série MGS se dá rozdělit na dvě linie. BIg Boss a Solid Snake. Obě jsou takticko špionážní akce a vycházejí napřeskáčku.Příběh Big Bosse začíná během studené války a navazuje na něj příběh Solida Snaka, který je jeho klon.Tolik asi základ příběhu
      • No tak nejak ocakavam ze profesionalna recenzia aj ozrejmi o com ta hra je. Ak to ma byt len onania a oda na to ako sa z toho autor urobil tak to je sice fajn, drzim mu palce ale mne to prd povie.
        A zareaguejm vasou urovnou - najblizsie ked budete mat zlomenu ruku/anginu/hocijaku inu sracku tak dufam ze vam lekar povie - taksitokuvavygoogli a neotravuj.
        • kennyB
          A co přesně v téhle recenzi není a být by tam mělo???
      • bože to zní ale nudně. A kolem toho je všechen ten hype?
        • sem si ani hypu nevšiml, tohle je Metal Gear, tohle nepotřebuje hype...
          • frantisek_nejezchleba
            hype dělají fanoušci, protože nový díl. Protože konec série pod Kodžimou. Protože kvalita hry. A pak taky lidé kolem, protože nějak se to na ty takřka nepolíbené PC prodat musí.
        • kennyB
          Metal Gear je skvělá hra už od prvního dílu, tak nechápu ty hloupé komenty...
          • frantisek_nejezchleba
            PC master race se probouzí k životu. Nezapomeň, že tohle je teprve druhý díl, který míří na PC! :D A teprve první novodobý.
            • frantisek_nejezchleba
              počítám až se Solid v názvu.
              GZ nepočítám jako plnohodnotný díl.
              Na dvojku jsem vpravdě zapomněl. Asi jsem to vytěsnil z hlavy kvůli špatnému provedení portu.
            • snorgrind
              snad ctvrtej dil ne, 1 a 2 byli na pc, pak ground zeroes a phantom pain
        • *sigh* ano hype...28 let už jede hype train. Prosím tě vrať se k Call of duty a Halo.
    • *15* další inteligent z PC Sectoru. Kdyby měl Honza shrnovat děj Metal Gearu, tak by ta recenze tady byla za měsíce. Co tak si to sám najít a pustit si ty videa nebo si načíst ty haldy textu o příběhu v Metal Gearu?
      • hmm ok, zil som doteraz bez MGS myslim ze dalsie desatrocia to zvladnem v pohode. A nie redaktor fakt nemusi nic robit, tak isto ako cela redakcia len nech sa potom nedivia ked pojdu do kanalu.
        Su tu rozne recenzie ale toto je fakt bieda. Z tej recenzie som sa nedozvedel o tej hre fakt nic.
  • Údajně se vystrihla 3 kapitola hodně se spekuluje proč.Pokud bych mel platit GZ za PP a potom za regulérní konec tak je to opravdu evolucni jak všude zní.jinak pokud taková hra jako MGS ma nedodelanej příběh a ještě problém ze vám 2 mise smazou uložené pozice nemůže byt rec o 10.
  • Táto hra nie je pre mňa, zahral som si u bratranca minulý týždeň ten predkrm ku phantom pain, ground zeroes resp. 20 ojrové demo a nechápem čo je na tej hre tak výnimočné...popozeral som pár videí na jewtube a fakt mi hlava nebere ako môže takáto nudná hra dostávať absolútne hodnotenia ...
    • Tak hlavně doufám, žes tu hru na základě svých zkušeností z hraní na Youtube, zvládl i hezky ohodnotit .
    • "popozeral som pár videí na jewtube a fakt mi hlava nebere ako môže takáto nudná hra dostávať absolútne hodnotenia"

      Inteligence současných hráčů v praxi.
      • ja som mal ground zeros zadara a odinstaloval som moc ma to nebralo - je to take divne fantasy
      • a hral demo
      • tak každý si z toho vyberie čo mu vyhovuje všakže

        Inteligencia dnešných diskutérov na fórach je mizivá.
        • jojo ty jsi krasný příklad *3*
          • Nepochopil si, nevadí, možno nabudúce.
            • že máš psychický problém veskoslave a to celkom závažný *15*
            • čau lunku, to jsem já Nigga, co mi řekneš na tohle ty chudáku?
            • Ej asi som trafil klinček po hlavičke,cholerická vesnickoslavova 4tá osobnosť vypisuje teraz obsiahle slohy bez pointy, no najviac ma zaujala pasáž
              "lhát pod tíhou důkazů je pro okolí velice zábavná tragikomedie, i když tuhle část vlákna možná už nikdo jiný nečte, já se bavím královsky, protože mail Lunk je zabraný mám ho totiž já a dle tvé reakce je velice pravděpodobné, že jsi to zkoušel"
              Daj sa liečiť :D lebo tento tvoj paranoidno schizofrenický syndróm prerastie do stihomamu a budeš na tom ešte horšie ako teraz *14*
            • *1* ty jsi marnej máš štěstí že se dneska nudím v práci natolik, že si můžu psát i s trolem, ty si můžeš myslet že jsem kdokoliv zatímco my co čteme games prakticky denně (já cca od roku 2004) víme že jsi Maťo, klidně mě považuj za Veskoslava, ale já se bavím narozdíl od něj i s Jackem a navíc mě to, že mě za něj považuješ vůbec neuráží a je mi to jedno, ještě mám hodinu do konce pracovní doby, čím mě pobavíš dál? Hele dám ti radu, založ si nový účet nebo si smaž profilovku a začni používat jinou inkognito přezdívku, ale lhát pod tíhou důkazů je pro okolí velice zábavná tragikomedie, i když tuhle část vlákna možná už nikdo jiný nečte, já se bavím královsky, protože mail Lunk je zabraný mám ho totiž já a dle tvé reakce je velice pravděpodobné, že jsi to zkoušel *1* lol já fakt nemůžu...... takže se ani nemůžeš přihlásit jako neinkognito Lunk, maximálně Lunkoslav s tvojí psychickou poruchou "každý kdo se mnou nesouhlasí je veskoslav", doufej že taky není zabraný *1*
            • Každý = veskoslav, lenon teda skitosh, sklebíci bestie, rek a nigga, veskoslav, ty si také schizofrenoidné kindervajíčko 5 osobností v jednej :D
            • HAHAHAHAHA chápeš že když u profilu Mato kliknu na poslední příspěvek ve fightclubu tak to odkáže na vlákno diskuse kde je Lunk který má stejnou ikonku a Mato v tom vláknu není a KAŽDÝ to může vidět ty chudinko
            • No už len ja ti klikám mínusy, kriste pane, ja to mám ťažko v paži, prečo by som sa mal prihlasovať neinkognito? Nič by to nedokázalo, akurát by si vyzeral ešte ako väčší chuj ako si veskoslav :D
            • Uff, ne fakt nejsem dlouho jsem tady nepřispíval a moje starší příspěvky se dají najít, ale já ti nemusím nic dokazovat, přihlaš se neinkognito ať dokážeš že nejsi Mato1987 nebo drž tlamu. Pokud se přihlásíš jako lunk s datem založení dneska tak si jasnej tak jako tak, hlavně mi naklikej mínusy
            • Koľko? To už je 4 osobnosť v poradí, človeče ty nemáš tu osobnosť rozdvojenú ako nejaký štandardný schizofrenik, ty máš tých osobností omnoho viacej *14* Ale na to lieky sú to je pravda, mal by si ich začať užívať, len mal by si zapracovať na tvorbe nových prezývok, sklebíci bestie, skidoosh a niga ťa rýchlo prezradia.
            • http://games.tiscali.cz/profil/Mato1987/recenze/
              *7* lež má krátké nohy Mato1987, víš že i u starých příspěvků které si tu publikoval, se ti změní ikonka na tu novou? ups *5* vítej na internetu
            • A sme zase pri starom, ty si nejaký vadný človeče.
            • já jsem troll a ty hodnotíš sandbox dle youtube? *15* No teda! Co tady se nedozvím.
            • Kvalitka, ja som vedel, že si troll, len som to nemal potvrdené, tak ja ti vrele ďakujem za tú potvrdenku.
              Maj sa.
            • já to dokonale chápu a tím jsi pro mě ještě větší hlupák, že se opiráš o naprosto stupidní argument, že jsi hrál prolog u bratrance, během toho co ti ho vysával :)
            • on to stále nechápe aj napriek tomu, že mu to už iný diskutér vysvetlil, tak si počkáme ešte o niečo dlhšie ako bolo pôvodne plánované, je zrejmé, že tento diskutér má dlhé vedenie.
            • co možná příště? Už nebudeš za hlupáka a nebudeš hodnotit sandbox stealth hru s desítkami hodin dle youtube? Nevěřím, hloupost je v tobě zakořeněna hluboko!
    • hype train, jen malokdo se na to umi podivat strizlive
      • zhodou okolností jedno video bol súboj s nejakým fantómom čo mal snajperku a vedel sa premiestňovať z miesta na miesto rýchlo/teleportom alebo čím a tomu hráčovi to trvalo aj 10 minút kým ju sundal, no proste úplna zábava.
  • Nejspíš jsem mimoň, ale neporadil by někdo ohledně kamery. Spustím hru a pokud zrovna nemám stisklou jakoukoliv klávesu, tak se mi stále kamera točí kolem dokola a hra je nehratelná. Hru hraji na steamu, takže je to originál, ale s tou točící kamerou je nehratelná a nějak už nevím co mám dělat. Nejspíš jde o nějaké nastavení, ale netuším co s tím :-(

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit