Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hmm tak shodou okolností vlastníkem pilotního průkazu jsem a mám dalších pět kamarádů pilotů co to zkoušeli, tak jak to piloti na simulátorech mají ve zvyku - v mezních režimech letové obálky. Do jednoho se shodneme, že to je dost mimo mísu. Skluzy, vývrtky, ztráty vztlaku, chování v utažené zatáčce, kdy éro vůbec neproklesává, boční vítr na startu a při přistání jako by ani nebyl (nutno uznat, že mají aspoň aspoň náznak torzního moment od vrtule). S některými letadly o něco lepší než s jinými. C172 "steam gauges" třeba celkem ujde, ale taková Extra je úplně mimo i pro pilota co ji reálně v teplých neměl, ale kamarád co na jí má 120h ten invektivy nešetřil.

    Tak někdo se holt řídí PR recenzemi na webu, někdo srovnává s reálnými zkušenostmi a stovkami hodin v opravdových simulátorech.

  • cibrut

    Chápu. Zapomněl jsem tam dát smajlík.

    :)

  • Ale no tak. Proudnice neboli proudová čára je trajektorie pohybu proudění částic při toku kapalin. To s požární proudnicí nemá moc společného.

  • Chybí to zásadní podpora více monitorů!!!!

    Velká chyba. Zatím nekupuji. 

  • cibrut

    To ano. Odtržená proudnice je zlo. Taková proudnice když se odtrhne od požární hadice není vůbec žádná sranda!

  • Četl jsem x recenzí na našich i zahraničních webech a prolétl jsem reakce na avsim, fyzikální model byl podle všech v mezích základní prodejní verze, na nějakou tragičnost si u něj nikdo nestěžoval (ani vlastníci pilotních průkazů).

  • Hlavně dojde k odtržení proudnic.

  • cibrut

    Ano.

    Kritický úhel náběhové hrany způsobí narušení obtékání vzduchu kolem křídla.

    Nad/pod-kritický úhel náběhové hrany vůči proudicímu vzduchu = narušení airflow = stall.

    Dá se to prostě napsat různě, já to napsal jednoduše, aby tomu dotazující trochu rozuměl :).

  • Pokud autor bral FSXX jako pokračování nebo asi spíše konkurenci hry Google Earth, tak těch 10/10 trochu chápu, jako ateista i nad chybějícími kostely přimhouřím oko, ale za to jak jsou zpracované LKPR, LKTB, LKMT v ČR - nemluvě o dalších světových letištích, by si to zasloužilo dolů minimálně dva body.

    Jako letecký simulátor to autor určitě nerecenzoval, nebo je to první věc co letecký simulátor připomíná a se kterou přišel do styku nemaje povědomí o Il2, DCS, XP11 a dalších. Chování letadel připomíná nejvíce ze všeho GTAV, se simulací nemá vůbec nic společného. Rádionavigace nefunguje jak by měla, AP funguje na bázi generování a držení náhodných parametrů, úplně chybí termika a alespoň jeden kluzák a helikoptéra. FSXX se od alfa a beta verze vůbec ničím neliší. Z reportovaných bugů není zatím odstraněno nic, takže se jedná více méně o placenou betaverzi. FSXX má potenciál, ale klenot z něj bude třeba ještě mnoho let brousit. Za mě jako letecká simulace pro VFR 6/10, jako letecká simulace pro IFR 2/10.

    Pokud to se simulátorovým létáním myslíte vážně, tak se zajímejte spíše o X-Plane 11 pro GA, Helikoptéry, Kluzáky a Airlinery, nebo o DCS pro vojenské stíhačky a helikoptéry.

  • Díval jsem se na to. Je fakt, že mapy.cz mají ČR dobře obsáhlou. Nicméně je to pouze ČR. Museli by spolupracovat s MS, aby byly poskytnuty údaje. Jinak ve MSFS2020 jsou významná místa jako Eiffelova věž udělány ručně. Zbytek je generovaný umělou inteligencí blackshark.ai

  • Ghost47

    Přesně to pořizoval... je to už o něco starší než poslední ortofoto (protože to chce nalítat trošku víc hodin), ale pokrytá je snad celá republika, testoval jsem i totálně zapadlou díru se 100 lidmi, kde máme chalupu, a je tam (i když tady už to není kvůli menší hustotě průletů tak kvalitní jako třeba Praha, ten barák vypadá dobře tak z 50 metrů max).

  • Díky za detailní popis ;) nicméně se mi to v Mfs prostě nepovedlo napodobit - mám povypinany všechny asistence a přesto to Cessna v podstate vybere sama, respektive začne padat přídi napřed, ale žádna vývrtka se nekoná. Pak už jen stačí přitáhnout Joy a je vše vyřešeno... 

  • Měl jsem za to, že "stall horn" aktivuje kritický úhel náběhu (alpha)

  • jack

    Také mi to přijde škoda. Koukal jsem na některá videa MFS z Prahy a neviděl jsem ani Žižkovskou věž. Přitom BING mapa ji ma....

  • Jestli myslíte "street view" - tak to není 3d snímání. Spíš by se to dalo popsat jako jako panoramatický záznam. Nikoliv však 3d. To by musela být provedena fotogrammetrie.

  • Ghost47

    Spíš bych byl pro Seznam. Majitel lítá rád, radši si koupil letiště, kde si dělal piloťák, než ho nechat krachnout... a 3D snímkování ČR má na špičkové úrovni.

  • cibrut

    Obecný postup pro řízený vstup do vývrtky je dvojí. Jeden na volnoběh, tedy s minimálním plynem, prakticky simulující vývrtku při přiblížení a přistávání, kdy je motor v nízkých otáčkách. Druhý je "pod plynem", simulující situaci přetažení výškovky do strmého stoupání při vzletu. Doporučená výška minimálně 3000 stop nad terénem, pro jistotu :)

    - bez plynu, tedy motor jen na volnoběh - ve vyrovnaném letu (letadlo ani nestoupá, ani neklesá) nastav páku plynu na co nejméně, aby motor jel jen na volnoběh. Letadlo bude chtít klonit nos dolů - drž nos stále vyrovnaný, abys neklesal. Postupně začne padat rychlost. V určitý moment bude letadlo těžší a těžší udržet stranově vyrovnané (aby nezačalo točit do strany) a rozezní se onen "alarm" (tzv. stall horn, oznamující nízký podíl proudícího vzduchu pod křídlem před pádovou rychlostí). Berany/joy budeš mít pravděpodobně plně přitažené, drž to tak. V ten moment ostře vykopni směrovku vlevo a drž ji tak, stejně tak joy/berany drž plně přitažené (s plynem - postup je identický s tím, že držíš takový úhel stoupání, že rychlost postupně klesá, až se dostaneš na pádovou rychlost, což bude v obou případech, bez klapek, někde kolem 55kts).

    Recovery:

    1) plyn na volnoběh

    2) identifikace směru rotace letadla a použití směrovky v opačném směru pro zastavení rotace

    3) nos dolů pro nabrání rychlosti

    4) po dosažení cca 55-60kts rychlosti postupné vyrovnání do vodorovného letu a přidání plynu

    Bacha na overspeed, jak poletíš nosem dolů, rychlost strašně rychle začne stoupat. A bacha naopak i na moc brzké či prudké zatažení za výškovku při vyrovnání, můžeš letadlo uvést do tzv. sekundárního stallu, kdy znovu narušíš proudění vzduchu přes řídící plochy letadla (křidélka, směrovka, výškovka) a dostaneš se znovu do pádu. U malých letadel se lze při recovery dostat na cca 500-800 stop ubraných pádem, pokud se ovšem dostaneš do sekundárního stallu nebo dokonce do vývrtky, bude to samozřejmě mnohem víc.

  • palcov

    No, kdyby využili 3D modely z Google Map.. které by google zcela jistě rád zdarma poskytnul.. No tak ne..

  • Mart9

    Přes CTRL+F jsem v recenzi nikde nenašel, že nejvyšší kostelní věž v Česku je v té hře jen placka. To je rozhodně za nějaký bod dolů.

  • Jack1947

    DCS world o tom se tady ani snad neví lol😀

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit