Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • LessPh

    S A/B pod MS ten rozdil bude cca 4BN p.a., o ktery Sony vzapeti prijde hned jak ztrati znacky od A/B... a kdyz jde neco nahoru, tak musi jit neco i dolu.. a v tomhle pripade to bude Sony, trh neni nafukovaci a head wind ma rozhodne Sony...

  • J.V.Stalin

    No co si budeme povídat, po stránce gameplaye zrovna o žádné skvosty nejde, když uvážíme že od druhého dílu (2005!!!) nedošlo k vůbec žádné zásadní změně a pořád si to jede ten svůj identický kolovrátek. Je to takový herní ekvivalent marvelovky, kdy na to krásně sedí: "je to barevné a hýbe se to" nic víc..

    Ale stejně jsou to ve svém žánru nejprodávanější produkty a to jim upřít nejde ať se na to podíváme jakkoliv a je jasné, že o to v tomhle kšeftu šlo především 😎

  • J.V.Stalin

    Asi ti nikdo neřekl, že i s Activision/Blizzard budou pořád obratově menší než Sony...

  • sugyn

    Konzervativni narod co se neumi prizpusobit. 

    A proto japonske automobilky znicili Detroit a pochroumali americky automobilovy prumysl. Proto Porsche na zacatku 2000 k nim bezeli s prosikem at ukazou jak se to dela. Protoze se neumi prizpusobit. 

  • Carnage666

    Ale jo, na Steam budou podle mě pořád dávát drtivou většinu her akorát že finančně se zákazníkům samozřejmě nevyplatí. Já osobně mám rád všechno na Steamu takže si sem tam koupim hru kterou fakt chci za větší cenu než za kterou bych měl výhodnější Gamepass, ale prostě mi to nevadí. Vždyť některý hry dalo MS na Steam i s přirážkou 10 euro. (Gears 5)

  • Carnage666

    Nemyslím si že hry na který Activision ztratilo prodejní práva se vrátí. (TMNT hry, Transformers, Deadpool, MUA1-2 atd.) Resp. nevidím jak to nákup Activisionu ovlivní.

  • Veskoslav

    Ebidtu bych do toho vůbec netahal, protože tam se ti propíše mnohem ale mnohem více věcí:)

  • iSpirit

    čteš si vůbec příspěvky, na které reaguješ, nebo vlastně víš vůbec, co píšeš?

    Kdo se baví o tom, jestli je Sony šťastné? Kdo se bavil o Gamepassu? Proč na mě reaguješ s Gamepassem? Chápeš psaný text? 

  • sugyn

    Libi se mi jak tady lidi v diskusi pocitaji cizi penize a navratnost. 😀

    Nicmene ja bych chtel slouceni predplatneho wowka s gamepassem.

  • Veskoslav

    Jako že Sony je celé štastné, že MS ho naprosto rozdrtil, co se týče Game Pass a odpovídající služby u Sony? A že podle tebe je vlastně chudák MS, protože si kupuje studia? No pro změnu ty jako Sony fanboy naprosto nezklamal.

  • iSpirit

    ty nikdy nezklameš. Podívej se na aktiva Sony a MS. Zjistíš, že Sony je naprostý prcek proti MS. 

    MS je roky jedna z nejbohatších firem světa, Sony na špici opravdu není.  

    Jinak v komatu? Kupovaní studií je snad nějaký standart? Před pár lety věc nevídaná. MS za roky nepřinesl hru, která by přilákala ve větší míře fanoušky konkurence, tak prostě kupují, co vidí. Teď je úhel pohledu, co je rezignace. Já to vidím úplně opačně než ty.

    Já raději od Sony uvidím Returnal 2 než CoD.

  • LessPh

    Tak v tom udelame trochu transparentnosti a vratime se na prvni stupen.

    Bez ohledu na nejaky prodejnosti cehokoli, byl sales Activisionu za rok 2021 cca. 9BN USD.

    Tzn. pouze laicky bez korporatni strategie MS (bonus/malus), kterou nezname, a ktera muze zahrnovat spoustu kriterii se vypocet  ROI (return of investment) = 70BN / 9BN = 7,8 let. Dnesni ROI v profitabilnich korporatech jsou max. 2 roky.

    Co z toho plyne? Ze MS nema vylezene nouzi o prostredky, kdyz si muze dovolit takovou akvizici :D

    Jako bonus muzou treba pocitat s tim, ze tohle poradne negativne ovlivni business Sony, prijdou o mega znacky, ono na PS staci prijit o CoDko a je to :D A tak si jako bonus do ROI muzu zapocitat napr. 1BN USD bonus a tak podobne, ale do karet MS proste nevidime...

    A to se bavime o sales cislech a ne o EBITu, zisk pred zdanenim, ktery bude o dost mensi nez sales, jsem linej to cislo hledat..

    Over and out.

  • Veskoslav

    No může to znamenat i třeba návrat her na Steam a MS store jako Deadpool.

  • dworkin

    No a prakticky - bude to znamenat, že hry od Activision Blizzard budou jenom na Xbox a PC? Nebo aspoň některé? Nebo všechno zůstane při starým?

  • Veskoslav

    Ty nevíš, kdy má vyjít Starfield, co? Pokud to bude mít komerční úspěch a naváže to na historické úspěchy studia, tak investice se vráti mnohem, ale mnohem více. 

    A Sony je jako Japonci. Skvělý, konzervativní národ. Který se ale neumí přizpůsobit a nakonec prostě odejdou (vymřou). Neříkám, že je to špatně, ale pokud Sony bude razit stejnou strategii jako u televizí či mobilní divize, tak ta herní do 10 let bude mít minoritní podíl na trhu. MS teď Sony naprosto drtí nabídkou služeb jako Game Pass a Sony na to nemá zatím odpověď. A pokud jejich nová služba bude jako PS Now, tak to rovnou můžou zabalit, protože v tom boji to projedou na celé čáře. A Xbox si fakt nemusíš kupovat, pokud má člověk pc a pokud nemá, tak za 8 "nejslabší" Xbox (v něm je měsíc Game Pass zdarma) a za 3 nakoupí Game Pass Ultime a za rok se mu "investice" do té konzole vrátí na ušetřených penězích

  • Veskoslav

    Tak jinak. NFL v USA podle odhadů prodalo za 650 miliónů dollarů hry. Celkově pak vydělalo téměř 5 miliard (včetně mikrotransakcí). Oba díly COD jsou před ním a to se nebavíme o mikrotransakcích v jejich BR Už je to pro tebe nějak vypovídající? Do 4 let mají vstupní investici zpátky. 


    Mimochodem hodně lidí zapomíná na BR Call of Duty. Dle odhadů dělají přes 5 miliónů dollarů denně. I kdyby roční náklady byly 400 miliónů, tak pořád mají zisk nějakých 900 miliónů dollarů

  • LessPh

    Spis by MS mohlo koupit Valve za nejakou hezkou sumicku :D Gabe uz by zaslouzil odejit do duchodu :D

  • LiarForHire1

    To bych chtěl, nehrál jsem to tak 16 let .

  • LiarForHire1

    Sakra, ale místní banda to vezme vážně a bude ti tleskat.

  • LiarForHire1

    Sony je malá firma, která si dál pojede svou vlnu. Budou dále budovat studia s postupnými akvizicemi menších celků. Ikdyž nebudou mít třeba většinový podíl, pořád budou mít silný a stabilní podíl na trhu. Akvizice Bethesdy přinese reálné ovoce nejdříve 2025 (Stagnující Bethesda, kde od Falloutu 4 neznali úspěch a projekty jako Starfield v nekonečném vývoji), akvizice Activisionu ponese ovoce nejdříve tak 2028 (Přičemž Blizzard obdržel obrovskou újmu díky nenažranosti COD investorů). Ale pokud Phil Spencer udělá v obou firmách pořádek, tak si rád ten XBOX koupím. Ale zatím vsadím na stabilitu, kvalitu a konzervativní přístup Sony.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit