Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • podle TB je to v podstate jen grind ktery postupne upada do stereotypu se sice zabavnym a kvalitnim ale plytkym soubojovym systemem. jak tohle mohlo dostat 8 je zahadou
    • Nevim jestli jsem pochopil spravne tvuj prispevek, ale tak nejak z toho citim rozcarovani nad hrou. Ja to chvili hral a osobne se mi hra VUBEC nelibi. Ma akorat hezkou grafiku, lacine animace a klise pribeh na kterem to stavi. Klise pribeh by nevadil, kdyby byl v pozadi a jadro hry by bylo nekde jinde. Jenze jsem shledl par videi z youtube a porad tam jsou trapne animace, ktere rusi hru a samotna hra probiha ve stylu Assasins Creed coz mi prijde jako uboha nezbavna hra. Souboje jsou tupe klikani a vubec nejsem motivovany nejak zabijet nepratele. RPG prvky chybi.
  • Počkat, akční RPG, stovky nepřátel, pořád jen vraždit... není to zas nějaká ta hack and slash blbina? Ať vím jestli mám vůbec zkoušet demo...
  • Jesper666
    Zprvu jsem byl otrávený, že každá lokace, kterou vyvraždím se brzy znovu zaplní nepřáteli, ale po hodince si na to člověk zvykne..každopádně, Shadow of Mordor je povedená a zábavná hra. A byla by p*del, kdyby měla větší úspěch než DA:I...protože Shadow of Mordor (pokud nebude zábavnější) bude mít rozhodně lepší grafiku/barvy
    • Chtěl jsem ti vynadat, že porovnáváš zrovna tyhle 2 hry ale ve finále to jsou obojí rádoby RPG takže v pohodě *1*
      • Zrovna DA: I mi přijde jako naprosto plnohodnotné RPG.
  • Tato recenze byla hrůza *10*
    • Proč?
  • to Magister_Peditum:

    Ja nechapem preco nekontrolujes svoju potrebu sa chvalit co vies a spoilerujes tu. *16*
  • Drahi priatelia, kazdy druhy prispevok je tu o tom, aka je to vykradacka AC a batmana... Povedzte mi prosim, aky bol kedysi rozdiel medzi Wolfenstein 3D, Doom, Heretic, Hexen, Blood, Duke Nukem, Quake, serious Sam.... Alebo medzi C&C, dune 2, kknd, red alert, age of empires, total annihilation... Alebo prehistorikom, commander keen, jazz jackrabbit, rayman, earthworm jim, heart of darkness... Jednalo sa o vo svojej podstate totozne hry s obmenami prostredia a sem tam odlisujucim prvkom (magia vs bfg...) ... Od toho tu predsa mame herne zanre. Vzdy to bolo o postupnej evolucii celého herneho zanru viac menej naraz (napriklad rts sa zo systemu zakladna potom armada zmenili na hlavne armadnu cast, ako vedlajsi produkt tak vznikol subzaner MOBA). Kedysi nam stacil 50ty klon fps len s inou farebnou schemou pixelov a dnes sa tu rype do vsetkeho co nie je total lore in, tm, (c), originalne, prevratne, dostatocne intelektualne, a niekto tu uz rype aj do topografickeho znazornenia krajiny... Mne to uz niekedy pride, ze hraci ani sami nevedia co by uz chceli, su po tych rokoch znudeni a zabudli ako hrali aj rok shareware verziu micromashines v3 dookola na dvoch tratiach... Ako keby lasku ku kazdej hre vystriedalo nepochopitelne haterstvo a hladanie nepodstatnych chyb...
    • wenceslaus
      Doom, Heretic, Hexen, Duna... čím to, že jsou skoro všechny tvé příklady z 90' let?
      Nestál by za uváhu fakt, že bylo tenkrát méně možností? A kolik asi stál vývoj Hexena a téhle hříčky?
      • Kolik co stalo je nepodstatny, tenkrat si dostal 10MB hry, dneska dostanes 1MB hry, a k tomu 100GB omalovanek. I ten staricej doom mel levely v nekolika urovnich, a mel moznost ruznych postupu. Kdyz se pak objevily editory, vznikaly uzasny veci. Slo v tom udelat i neeuklidovskej prostor.

        Dneska? Se veme hotovej engine, do kteryho grafici ladujou ty omalovanky a vsechny prachy se lejou do PR.
      • no ved ked aj porovnas Hexena a tuto hricku tak hadam nejaky ten rozidel vidno nie? :) priklad z 90tych rokov preto, lebo vtedy nikto neriesil a vsetci hrali... keby v 90tych rokoch vyslo nieco taketo (v technickom spracovani 90tych rokov) tak by ma asi vyhodili zo skoly... :)
        • wenceslaus
          Ano, v 90 by to bylo super. Ale je rok 2014. Trh je mnohonásobně větší, stejně tak i náklady na vývoj hry. Proto už bych čekal něco víc.

          V roce 1996, spolu s Quake, Duke 3D a Red Alert vyšel i Tomb Rider, Diablo, Neverhood, Resident Evil

          V 1997 Carmagedon, Fallout, GTA, Dungeon Keeper, Ultima Online, X-wing VS Tie fighter, Myth: The Fallen Lords...

          Tj i přes ty "klony" mi přijdou ty devadesátý léta originálnější.
          • neverhood by v tejto dobe bola typicka Indie hra, akych vznikaju kvanta.... tym chcem povedat to, ze mame v sucasnej dobe ten komfort, ze mozeme vyberat medzi originalnou (castokrat zlou :) indie produkciou, alebo overenymi AAA titulmi...

            V 90tych rokoch to muselo byt originalnejsie lebo vtedy to cele v podstate na PC zacinalo...

            Tomb Raider, Diablo zadefinovali zaner... v com suhlasim, ze sa nam trosku vytraca, je urcita atmosferickost z hier, ale to je tiez otazne nakolko je to hrami a nakolko je to nami samymi, predsa len ked ma clovek po 30ke tak ho uz prekvapi menej veci ako ked mal 13...
            • del0
              Pepa: Diablo bylo spíš takovou malou evolucí v hack and slash aRPG. V té době ho zpopularizovalo multiplayerem (battle.net) a pěkným technickým zpracováním (animace, zvuky, hudba, filmečky = atmosféra).
              • Reakce na příspěvek:

                Diablo byla revolucni hra. Nic takoveto predtim nebylo. Rpg/ dungeonu mraky, ale isometrickych akcnich rpg s takovouto hratelnosti? Nic. V te dobe jsme to hrali do zblbnuti. Tohle uz dneska zadna hra neumi. Vseho je moc. Vsechno je chladne vykalkulovane. Jako nove filmy. Producentskej chlad. Vytratilo se to nadseni pro vec.
            • Pepa: pokud vubec uzname podle meho nesmyslny termin "akcni RPG", tak rozhodne Diablo nebude hra, ktera jej "definovala", na to jde o prilis mladou hru a jsou zde mnohem starsi predchudci, ze :)
            • Kromagnonec- action rpg?
            • del0
              Diablo definovalo myšlenku, že pokud chceš na RPG hezky vydělávat, tak je musíš osekat na kost a udělat z nich mlátičku. *1*
            • Ktery zanr zadefinovalo Diablo?
            • Morraw
              Souhlas. Pro ty mladší, co teď začínají s hrama budou modly D3, Assassins Creed, CoD stejně jako pro nás jsou modly hry typu AoE2, D2, Baldurs Gate atd.
              Dneska už jsou hry úplně jiný byznys než před 20 lety. AAA tituly jsou teď takové a indie jiné. Za 20let bude zas všechno jinak.
    • Já myslím, že v zásadě nejde o to, že hra vykrádá Ass Creed nebo Batmana. Když se dobře vykrade dobrá hra, výsledek může být zábavný. Čili i Shadow of Mordor může být zábavná mlátička. Spíš jde o to, že do prostředí Středozemě se zatahují manýry komiksového žánru a komiksové mlátičky (Batman) a akčního paskvilu Ass Cred, které ve Středozemi nemají, co dělat.

      Středozem chápu jako velmi realisticky udělaný a uvěřitelný fantasy svět, ve kterém nechci ani komiksovou nadsázku ani blbosti typu lezení po zdech a skákání z věží do kupek hnoje. Nemá smysl, hádat se tu, jestli hra souhlasí s lore podle letopočtů. Tahle hra je prostě PROTI lore samotnou svojí podstatou. Peter Jackson s tím začal a tohle je jen logický důsledek. Ze Středozemě se stává přihlouplá akční dark fantasy, která se dobře prodává, ale nemá nic společného s Tolkienem. Ass Cred se dobře prodává, tak rychle kopírák a jdeme na to.
      • Uveritelny fantasy svet? To ale places nad spatnym lorem...
      • O prachy jde vzdy az v prvni rade ... kolik lidi cetlo knizky? Kolik lidi bylo na filmech? 1:100? 1:1000? Tohle rychle zmastis, deticky si to koupej, protoze tam muzou krutoprisne vyhlazovat tisice mobu a prachy se tocej.

        Ostatne, podivej se trebas ma magii, vsechny knizky jsou magie defakto plne, ale nikdy nikde nevidis zadnej fireball, zadny blesky, zadny silovy pole ... to vsechno je az vymysl filmu, kde saruman shazuje na spolecenstvo snih, gandalf strili laserem po prizracich ... a defakto nejlepsi (a nejpoucnejsi) cast - vymeteni kraje, je uplne pominuta. Prave tahle cast ukazuje jak se vsichni ctyri hobiti zmenili.
    • Zbytečně to vysvětluješ, na games to nepochopí nikdo
      • já vím, je to tu samý omezenec, ale co naděláš
    • ok, tak začneme

      Wolf 3D a Dooom? Doom měl proti Wolfovi multiplayer, venkovní úrovně, více úrovňový level design. Duke zas byl zas jeden z prvních co měl úrovně z reálného prostředí a nejen scifi chodby a taky ty interaktivní vychytávky co předtim nebyly, možnost létat, potápět se ve vodě, no a Quake už byl zase celý ve 3D a předvedl do té doby nevídanou podporu mod komunity
  • zabava na par hodin to asi je, tolkien by se ale urcite obracel v hrobe. a jinak quick time eventy FTW
  • Magister_Peditum
    Ještě k lore, ve hře se praví, že byl Mordor ovládnut s příchodem Saurona, ale v knize se zároveň praví, že Sauron již dříve vyslal svoje služebníky (devítku), aby pro něj získala zpět Mordor. Podle dodatků z Návratu krále to je asi takhle: 1980 třetího věku - Příchod devítky do Mordoru, 2002 t. v. - pád Minas Ithil, 2050 t. v. - poslední král Gondoru je zajat/zabit v Minas Ithil/Morgul (je jasné, že v té době už musel být Mordor pod kontrolou Saurona), 2941 t. v. - události v Hobitovi a Sauron přichází do Mordoru z Dol Gulduru, 2951 t. v. - začíná obnova Barad-dur a v Mordoru se objevuje Glum (hra tvrdí, že je zasazena do této doby).

    Jenže to trochu hapruje na faktu, že byl Mordor v rukou Sauronových kumpánů už téměř tisíc let předtím. Těžko se mohl hl. hrdina v prologu procházet po hradbách Černé brány a ve hře se pak vyskytovat zmínky, že ještě nedávno byla pláň Gorgorothu poseta gondorskými osadami.
    • mozno ze ten ranger bol mrtvy 900rokov,nieje tam nikde ukazane, ze bol oziveny hned po zabiti...
      • Vitekb
        Hned ve druhé misi potká svého známého, se kterým kdysi sloužil, takže tohle vysvětlení padá.
    • njn tolkien v tom měl trochu zmatek, už toho povymejšlel tolik až se v tom sám zamotal
  • Co uz se dnes radi do zanru RPG...to je naprosta tragedie :(( Jsem cekal ,ze zrovna zdejsi redakce pujde trochu mimo hlavni proud. To uz je fakt dehonestace.
    • Presne tak, hru sem teda nehral, cetl vsechny recenze na ceskem hernich webech, a mam pocit ze je to obycejna fantasy rubacka, nic vic. S RPG to moc spolecnyho nema.
      • Dneska je každá hra RPG kde se odemykají nějaké skilly... Je to samozřejmě blbost
        • Dneska je RPG vsechno, kde ovladas postavu, brzo pribudou i auta, letadla a vrtulniky ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit