Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Robotron3
    Teď už chybí jen poslední krok, až na kickstarter pudou EA, Ubisoft, a Activision :)
    • Keyz
      Nedivil bych se.Mají možnost získat snadno prachy a mohou je pak využít jak chtějí.
      Mohou si založit firmu na oko kde někdo bude kecat jak odešel od EA kde měl svázané ruce a udělá super hru.Pak nic nebraní tomu aby na tom makal s EA a nikomu nic neřekl a nebo si znova něco vymyslel.Sice by neměl volné ruce,ale měl by je volnější a kdyby vydělali dost tak jak zjistí jak využili prachy?Nijak.Klidně si může koupit nové auto.
      - Podle mne se lidi nezajímají co studio dělá s vybraními prostředky,Často vybere více a i když udělá nové cíle které si stanoví tak stejně by jím mělo hodně zůstat.Nejsou přece hloupí a cíl typu rasa navíc nestojí tolik kolik si řeknou.Pak se obávám,že prachy navíc mohou využít jinak než si přispěvatelé myslí.
    • Už sa teším, vysnená hra Bobbyho Koticka určite tromfne i OUYU! *15*
    • smejki
      Někde jsem četl, že nějaký takový velký hráč nabízel Obsidianům, že udělají takový podvůdek s KS, kde se kluci nakonec upíšou vydavateli. Odmítli. Už je asi jen otázka času, kdy někdo takovýmu tlaku podlehne.
      • Viktor_H
        Můžeš to trochu rozvést? Nějak mi totiž uniká pointa...
        • smejki
          Pointa je, že EA, Ubi, Acti atd. mohou na KS vplout i zprostředkovaně, třetí stranou, se kterou jsou smluvně svázáni. Robotronova vize tak nemusí být jen fór ale holá skutečnost.
          • Viktor_H
            Dobře , tomu rozumím, ale vždyť pro ně je to pakatel. Dejme tomu, že Obsidian by vybral tři miliony a EA by jim potají slíbila něco málo přihodit. Co z toho EA/Publisher má, když je zvyklá na tržby a dokonce i rozpočty v úplně jiných relacích? A co z toho má Obsidian/tvůrci, když ví, že náklady na vlastní hru pokryjí a navíc si uchovají nezávislost? Promiň, jestli mi něco uniká, jsem dnes nějakej otroubenej.

            Jestli bude nějaký KS projekt po stránce tržeb takový hit, že upoutá pozornost velkých publisherů, pak se situace samozřejmě mění a celé mi to dává smysl. Jenže to je hypotetická situace, která ještě u žádné KS projektu nenastala. Proč by se tam cpali teď?

            EDIT: Obecně se dá politika velkých publisherů považovat za konzervativní, takže mi nedávalo smysl, proč se angažovat v tak nejistém a dosud neprobádaném projektu jako je kickstarter. Ale faktem je, že v tomto případě si mohou publisheři vyskakovat trochu víc, protože z velké části by to všechno zaplatila komunita. No a právě finance jsou důvod jejich konzervativnosti v případě velkých titulů. Tož už mi to štimuje. A musím uznat, že ačkoliv je to nápad morálně velmi pokleslý, je docela dobře vymyšlený. Jen by pak ta bublinka nesměla prasknout. Trochu mám ale pořád problém s tím, co z toho plyne pro tvůrce. Za předpokladu, že jsou rozumní a na kickstarter vyvěsí promyšlený rozpočet.
      • Nemyslím si to, tých mien schopných zmobilizovať masy až tak veľa nie je. Navyše počítam s tým že budúci rok, po zopár prúseroch, sa popularita Kickstarteru zmenší.

        P.S. Aleš má právdu. Už podla názvu mal Kickstarter nakopnúť niekoho na začiatku kariéry. Momentálne by sa mal premenovať na Kicktograve *1*
        • spíš kickFROMgrave *1*
  • Spoléhají se na to že si hru zaplatí dopředu komunita a oni nic neriskují ... Vychcanost se tomu říká u nás .
  • At jde radsi do hajzlu tluchuba. Nevim jestli vetsina hracu tady bydli ve vilach s krytymi bazeny za miliony dolaru a jezdi v porsche na nakupy do tesca, ne? Molyneux ano, tak mu prispejte chudakovi at o to neprijde :)
  • smejki
    Zásadní rozdíl mezi Molyneuxem a ostatními důchodci je ten, že on není zkrachovalec a nedělá úplně mrtvý věci. Proč KS? Protože "old-days". Drzost imho. Jemu nic nebrání postavit si projekt na pre-orderech a být otevřený ke komunitě. Tenhle člověk prostě KS ani trochu nepotřebuje, on ho chce. To mi vadí. Ale tak teď je to v rukách vox populi.
    • eeeee
      Od kdy ma hlas ruce?
    • Robotron3
      Tady už mi smysl kickstarteru ale uplně uniká. Mělo by to být přece o tom, že neznámí tvůrci prostřednictvím kickstarteru získají pozornost lidí na financování projektu. Ale Molyneux je tak známá osoba, že si klidně může udělat jen web stránku projektu a nechat si za hru platit jako třeba Notch za Minecraft.
      • Viktor_H
        Kdekdo je tam známá osoba viz Schafer/Fargo/Sawyer... Jenže Molyneux nedělá projekt, o který by žádný publisher neprojevil zájem a jeho studio rozhodně není před bankrotem...
        • eeeee
          Mluvi z tebe zavist. Kickstarter nabizi bezrizikove financovani atraktivnich projektu. Za jeho vyzkouseni nikdo nic neda, tak proc to nezkusit. Kdyz to nevyjde, muze porad zkusit nejakou mene vyhodnejsi cestu.
          • smejki
            "bezrizikove"
            z hlediska developera. z hlediska zákazníka nikoliv.
            • eeeee
              To je snad samozrejme.
          • Viktor_H
            Závist??!! *1*
            • eeeee
              Nemluvim o konceptu hry, o fargovi ani o tom, ze nekdo neconedokazal. Obavam se, ze si mym slovum prirazujes svuj vlastni vyznam. :-)
            • Viktor_H
              Co má koncept hry společného s tím, jestli vývojář něco dokázal, nebo ne? Fargo nic nedokázal? Raději to nechme být, pravděpodobně jen troluješ.
            • eeeee
              Jojo, to je takova ceska vlastnost, kdy prejeme jen chudym kteri nic nedokazali a nic nemaji a naopak neprejeme tem z druhe strany.
  • Tohle mi přijde dost nechutný, tendle páprda si to klidně může zafinancovat sám (obzvlášť jestli si od něj někdo koupí diamantové dláto :D), takové projekty by měli na Kickstarteru rovnou filtrovat, jinak se to zvrhne a budou tam chtít i velké firmy komunitně financovat své projekty. Kickstarter by měl být pouze pro začínající tvůrce kteří nemají kapitál na to aby si svůj projjekt zafinancovali.
    • eeeee
      A co by z toho meli, kdyby na kickstarteru takove projekty filtrovali? Proc by to meli delat? Neni to tak, ze cim vic uzavrenych obchodu, tim vetsi provizi bude kickstarter mit?
  • Chrisa Roberts potká s Petra Molyneuxe? Chris mu dá dárek a Peter slibuje, že mu dá lepší.:)
  • Já už moc pana Petera "next-time-it-will-be-better" Molyneuxe nesleduju. Ale je pravda, že B&W a The Movies mě fakt bavilo :)
    Ale Fable apod., to jsou hrozný hnoje.
  • Kdyby se pustil do Dungeon Keeper tak mu klidně něco hodim.
  • Lubiii
    Extrémně nesympatický dědek :-)
  • Vidlec
    A jéje. Už zase slibuje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit