Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Keyz
    +1 pro Warez.

    Stačí hru vyléčit crackem a není problém...Ale stejně se všude budou cpát složité ochrany.
    https://www.youtube.com/watch?v=765KSJ95GUg
  • A když byly tyto hry vydány tak to na starších Windows starostlivým pánům z Mrkvosoftu nevadilo? Asi ne.... *13*
    • No diť píšu. Byly toho plný fóra že to bourá Windows, ale lobování to obhájilo a tak MS řeklo že problém neexistuje a mlžilo se a mlžilo a penízky od výrobců SecuROMu putovali k MS. Situace nějakou takovou ochranu asi potřebovala. Jenže s nárůstem digitální distribuce již jaksi SecuRomu pár let hrajou housličky a (výpalný za ladění Win aby securom běžel bez pádů už nebylo tak velký) tak se rozhodlo, že pro tu minoritu titulů ve kterých se ještě používá nemá cenu ohrožovat OS a konečně na plnou hubu říct, že je to šajze který bourá Windows. A ťím že to řeknou takhle ještě vypadají, že "se starají" o kvalitu jejich produktu a nenechají si ho (zadarmo) rozežírat tak agresivní DRM ochranou jakou tyto dvě jistě byly.
  • TheGGG
    win 7 zatím bohatě stačí. Netřeba riskovat pok*rvení všeho
    • 0011
      Hele u windows 8.1 byl u některých testovaných her na tom samém hardwaru nárůst FPS o 30%, takže 8.1 jsou na hraní lepší než 7, já už mám teda desítky a jsem s nimi spokojený taky, FPS před upgradem a po něm jsem neměřil
      • U mě FPS u GTA V je lepší na W10 a max spokojenost celkově krom Mozilly u které mi blbne asi flash... zamrzá a pak padne.
        • Veskoslav
          Protože končí podpora flasha a nechává se postupně umřít.
      • narůst First Person Shooterů ? ty stejně nehraju
        • V tomhle případě FPS = Frames Per Second
        • 0011
          Frames per second pane intelektuále....
  • Ale zahrajete. *1*
  • W10 by si nainstaloval jen blázen. To je nejspíš přímo dotované a zčásti naprogramované NSA, obsahuje to špionážní software, který je schopen prolézat obsah vašich soukromých dat a tato data odesílat. A vy s tím v licenčních podmínkách (které mají 50 stran a tunu doložek) souhlasíte !!!
    Zatím mám W7, ale pokud to takto půjde dál, přejdu na Linux (už s ním zkušenosti mám, v počítači jsem ho měl). Vždyť spousta her už se dělá pod linux - Pillars of Eternity, Tides of Nemenera, navíc pod Linuxem běží Dosbox, takže tam lze hrát tisíce her starých.
    • species
      Je mi to jedno, mam windows 10 a ani jsem ten sber dat nevypinal, mam uz PEKNOU radku let telefon s google systemem kterej spolehlive zaznamenava kazdej muj krok takze pokud se neco semele jsem v haji at uz v microsoftu vedej co stahuju za por*o nebo ne.

      Ty vole tady je vsechno zakazany slovo, je nekde nejakej seznam? Pac smysl to urcite nedava tak abych vedel
    • Já nenarážim na článek na Aeronetu (ano četl jsem ho), ale na úplně cizí fórum, kde si uživatel stěžoval, že mu jaksi z dokumentů zmizelo několik torrentů a torrentí klient uTorrent byl odinstalován. Což je už dost podezřelé chování. Až Vám začnout mizet fotky dětí při koupání v domění že je to pedofilní materiál, no... To začne teprve legrace.
      • Asharak
        A co třeba přečíst víc článků než jeden ._.
        http://pctuning.tyden.cz/software/ladeni-windows/36449-ladime-windows-10-nastaveni-soukromi-sluzeb-tipy-a-triky
      • Veskoslav
        Takové "uživatele" znám. Plocha jak prase, zaprasené celé registry, miliardy složek. Neznám nikoho, komu by Win 10 zlikvidovala torrent a že jej mají skoro všichni. Navíc sledování a tyhle srandy můžeš vypnout. Mimoto přečti si podmínky Google a celé. Mají cca 115 stránek. To co má MS je osekaná verze toho, co má Google.
    • nsa prispieva aj do vyvoja linuxu
    • TheGGG
      o tom děckým péčku a plánu na výrobu atomovky co máš v komplu už stejně ví jak GRU tak FBI
      • species
        neasi :D
    • 0011
      *7* a přečetl sis licenční podmínky steamu, originu a uplay ty komiku?
      • :) ne kazdy je lama, ktery musi mit steam, origin nebo uplay. Ne kazdy musi mit profil na shitbooku s tisicovkou virtualnich kamaradu. Ne kazdy se musi nechat nahravat v obyvaku konzoli nebo chytrou televizi. Ne kazdy musi mit vsechny svoje fotky nahrane v cloudu. Ne kazdy potrebuje mit zaple lokalizacni zarizeni neustale u sebe a preposilat svoje moudra stejne postizenym kamaradum. Nekdo proste nema lehkou mozkovou dysfunkci a sveho soukromi si vazi.
        • 0011
          Lama = nekrade hry? Všechno ostatní o čem píšeš nevyužívám, ale co děláš na herním webu, když i většina krabicovek je na 3 zmíněné platformy. Jestli já jsem lama a mám mozkovou dysfunkci tak ty si v tom případě pirátská socka nebo hraješ jenom retro? Dungeony jsou fajn, taky jsem je pařil, ale to neznamená, že nebudu hrát současné hry protože mám mentální poruchu kterou jsem viděl hodně u lidí co mají dlouhý vlasy berou LSD říká se té poruše "sežrali všechno moudro světa" ještě napiš něco o čipech v mozku a davové kontrole přes rádiové vlny a jsi komplet, takových "inteligentů" znám kvanta, neříkám že si zfetlá mánička ale chováš se přesně jako tyhle exempláře, na které mám tu smůlu pořád narážet. Pokud nejsi kokos, tak si na cloud nedáš věci, které nechceš aby nikdo nikdy viděl, i ostatní lidi mají mozek, nejenom pirátský socky který "vyhráli" a nemají "sledování" steamem, alespoň si obhájí krádež
        • Veskoslav
          Takže žiješ v jeskyni? Nemáš mobil či ho máš na předplacenku, nemáš bankovní účet a bydlíš na ubytovně, kde platíš hotově? Kreditku taky nemáš? Zdravotní pojištění taky nemáš? Evidentně disfunkci máš ty a nechápu, co děláš na herním fóru, když vlastně máš to "soukromí".
          • A jeste jedna zajimavost - kdybys v 89 lidem na Vaclavaku rekl, ze za 20 let budou vsichni nosit u sebe sledovaci zarizeni dobrovolne, jen za moznost si z neho zavolat, a jeste za nej budou platit, tak by si o Tobe vsichni mysleli, ze jsi blazen. Je videt, jak rychle se meni nazor lidi na to, co je a neni normalni.
          • Ne Veskoslave, mobil muze byt po vetsinu dne vypnuty a vecer si ho zapnes na precteni SMS. K bankovnimu uctu se da logovat pouze z mobilu, na kterem neni net. Na net chodis pres proxy server a nepouzivas google, ale jine vyhledavace. Platis hotovosti a ne kartou a na ubytovne nebydlim. Cloud nepouzivam, zalohuji pouze na NAS na lokalni siti a dulezite informace sifrujes TrueCryptem. Stoji to trochu pohodli.
    • nightborne
      Čéče, ty by ses na Novinkách vyjímal ;).
      • na rozdíl od tebe na Novinky nechodím. Holt každý čte to, co mu intelektuálně odpovídá....
        • nightborne
          Ještě neco o vrazích z Wallstreetu, prosímtě *1* .
  • RedEagle
    Ked už je reč o Windows 10 :))
    http://aeronet.cz/news/analyza-windows-10-ve-svem-principu-jde-o-pouhy-terminal-na-sber-informaci-o-uzivateli-jeho-prstech-ocich-a-hlasu/
    • prosím jděte s odkazama na ruské propagandistické servery na novinky Děkuji
    • Extrémně proruské a protizápadní médium.. co si čekal? *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7* *7*

      Zabanoval bych tě za šíření podobných zdrojů. Škoda, že nemám to právo...
      • Až na to, že o tom mluví spousta seriózních západních médií taky (např. The Independent), kde dokonce dělali vlastní výzkum.

        Aeronet se v tomto případě jen chytil informací ze světa a rozmázl to trochu více pro vlastní propagandistické účely. Není to však výmysl Aeronetu.
    • On vážně jetě někdo čte Aeronet? Lol
    • jnsCZ
      http://tech.ihned.cz/c1-64496370-jak-nas-nesmiruji-windows-10

      Microsoft udělal tu "chybu", že o sběru informací začal otevřeně mluvit. Ostatní firmy a hlavně programy to bezesporu dělají taky, ale holt Microsoft má tu auru, že to je "zlá společnost". Ale jak funguje například Siri pro iOS, služby Google Now, Facebook a všechen ostatní software? Stejně. Přijde mi bizarní křižovat se před Microsoftem a pak si třeba stahovat cracknuté hry, podivné programy co vám během instalace do systému nakopírujou deset dalších utilit, nebo alternativní messengery či lézt na pofidérní weby s přihlašováním bez zabezpečení a být v klidu (neříkám, že to dělají všichni).
      • Coffin.Corner
        No nevím, možná jsi byl pár let v kómatu, ale Google o sběru dat mluví otevřeně odjakživa, protože to je základ jeho fungování a filozofie. *3*
        Problém MS a jeho nového směru, kterým se snaží napodobit Google, je právě v tom, že do toho vletěli po hlavě a ani oni samotní zatím ještě nevědí jak budou ty kvanta dat zpracovávat, jak je budou uchovávat a poskytovat třetím stranám.
      • Drobný rozdíl je v tom že Android, ci iOS málokdo používá na svém desktopu, kde pracuje, má tam učetnictví, firemní data - smlouvy se zákazníky např. - přístup do banky... Je drobný rozdíl mezi Androidem na mobilu připojeném přes mobilní sít a operačním systémem na pracovním PC připojeném na 60/30 Mbit/s. Nějaké blbosti jako Google a pod. jde odhlídat, spyware jako součást OS to už je něco...
        • Veskoslav
          Nechci ti kazit náladu, ale přes mobil chodím do bankovního účetníctví už léta. Jsi docela slušně naivní, když si myslíš, že Google jde ohlídat. Naivní nebo hloupý. Vyber si. A mimochodem, iOS je prakticky stejný, co se týče sběru dat jako Mac OS. Co na to teď? *7*
          • Nechci ti kazit náladu, ale vim, ze v nekterych bankach je pouziti smartphone bankingu na smartphonu s Androidem nebo Applem, pokud maji firemni debetni kartu zakazano, kvuli moznym hrozbam. A pouzivaji se stare nokie pro autorizaci na pristup na ebanking. Rekl bych, ze securitaci vedi co delaji, na rozdil od vetsinovych lam.
            • Veskoslav divil by ses, ale treba ta ve ktere pracuji a vim o dalsich 2, ve kterych pracuji moji byvali spolupracovnici. Na trhu patri mezi nejvetsi. Take kdyz si prectes podminky k smartphone bankingu, tak pokud jsou transakce autorizovany dle pravidel (a je jedno, ze sis do mobilu stahl vir), tak je nemuzes vyreklamovat = proste mas smolika.
            • Veskoslav
              Které banky. Povídej. A staré Nokie? Prosím tě, řekni mi kde. Fakt. Protože vím maximálně o BB, které se používaly. Nokia sotva.
          • Jak ty chodiš do bankovního účetnictví je mi tak nějak u zadku.
        • nightborne
          HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Policies/Microsoft/Windows/DataCollection

          vytvoř tam 32-bit dword AllowTelemetry s hodnotou 0. Hotovo.

          Systém pak neodesílá ani kilobajt, kontroluju to denně =). Samozřejmě stahuje aktualizace, což si mimochodem můžeš vypnout taky, ale... proč, žejo.
          • No nieje to uplne pravda. To funguje iba pri Enterprise verzii. Pri ostatny verziach aj ked je nastavena 0 tak to stale nieco odosiela, tam sa odporuca nastavit naopak 1.
            • nightborne
              Ne tak docela, právě. Enterprise verze má v sobě funkci, kde si telemetrii můžeš vypnout. Co udělá tahle funkce je, že právě mění onen výše zmíněnej klíč v registru. Normální domácí verze přímo v nastavení možnost vypnout telemetrii nemají, ale pokud jim ten klíč vnutíš ručně, pochopí ho úplně stejně, jako s ním pracuje Enterprise =).

              edit: Možná máš na mysli, že to odesílá diagnostický data, což je pravda. To se dá vypnout v nastavení služeb (pravej klik na file explorer), ale já to neřešil, protože mě to nikterak neobtěžuje.
      • nightborne
        Siri, Hanzi =). Ale jinak máš recht.
        • jnsCZ
          No jo, stane se... díky za upozornění, opraveno :)
    • kdyz tu nadavate na aeronet, cetli jste alespon podminky covse dorbovolne odevzdavate pri pouzivani Windows (nejen Win10? https://www.microsoft.com/en-us/privacystatement/default.aspx
      • Veskoslav
        Doporučuji si přečíst podmínky u Apple či Google. Zažiješ menší šok.
        • Ale ja v PC nemam system ani od Googlu, ani od Applu, tak proc by mne to melo zajimat?
      • frantisek_nejezchleba
        ne. Je mi to šumák.
    • Veskoslav
      Aeronet? Server přímo placený ruskou vládou? *7*

      Mínuskářům byl doporučil si přečíst výroční zprávu o financích.....Protože ruská ambasáda jako sponzor skutečně "není" placeno ruskou vládou. Stejně tak Sputnik a jiné proruské servy.
    • nightborne
      Prosím, prosím, nešiř ty naprosto matoucí zprávy, zbytečně způsobující paniku =). Google dělá naprosto to samý už roky, jenom se o tom nemluví... a vypnout telemetrii ve W10 trvá tak patnáct vteřin, když člověk není střevo =).
    • frantisek_nejezchleba
      probůh, na to narážím na každém kroku.
      To je dost možná blábol (a dost možná není). Aby to mělo nějakou váhu, tak by autor musel udělat ten test znovu s vypnutýma všema sledovacíma funkcema, které Windows sám vypnout umožňuje.
      • ten test by si musel spustat po kazdom jednom novom KB, ktore (po novom bez popisu) si do pc Windows 10 stiahnu
        no nekup to, ked je to take lacne :)
  • Tak Bioshock už dávno přešel na steam a byl předělan aby to nechtelo starou službu windowslive tak si myslím že se stemovou verzi Bioshocku by neměl byt prolém.
  • Je jenom zarážející, že stejně nereagoval MS u Windows Vist, Windows 7 a Windows 8 v dobách kdy se tyhle ochrany šířily jako mor.
    Tahle "reakce" je jenom kladná póza MS, který si potřebuje přihřát polívčičku s W10. Jak se vynořují nové zkutečnosti, čím dál tím víc se mi zdá W10 jako OS opravdu jen pro hraní her a lehké internetování. Všude možně čtu, jak se z W10 záhadně ztrácejí soubory které by se mohly týkat jakékoliv formy pirátství.
    • na hry myslíš kvůli dx12? pořád ani trochu nevytlačili šťávu z 11, u 12 to bude obdobné
  • tak to abych ten bioshock radsi vypl, abych se taky pripojil k tomuto naprostemu bludu a delal, ze mi to na Win 10 nefunguje.
    • nightborne
      máš krabicovku?
      • Jestli se nepletu, tak všechny Bioshock kopie šly a stále ještě asi jdou registrovat na Steamu po vypnutí G4WL. G4WL klíče z krabicovek by měly jít přidat na Steam stejně jako digitální kopie. Všichni, kteří tyto verze měli, dostali zdarma DLC.
        • nightborne
          Vždyť právě, pak je logické, že Steamová verze nebude mít securom =). Mohl bych to vyzkoušet, ještě někde tu tu krabičku budu mít =).
  • Moc vtipné... *15*
    Microsoft proti ochráncům duševního vlastnictví - kouzelná situace...
    Fakt pecka *15*
    • kdepak MS "ochránci" sami proti sobě!!!
      • Fakt ale krásná situace...

        Jsem zvědavý co z toho nakonec vyleze, protože konec mučících DRM, dle mého, určitě nehrozí...
        • frantisek_nejezchleba
          to ještě furt existuje? *8* Jsem zaspal dobu.
          Na PC už jsem si krabičku nekoupil řadu let. Když pominu Sims pro holku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit