Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak pro majitele Ps32 zadna novinka, jsou uz na to ze na ne Sony sere zvykli. *1*
  • No to me tedy s*re. To jako mam mit pod TV 4 konzole s kilometry dratu? Proc proboha Sony neudela PS4 zpetne kompatibilni od PS1 az po PS3, urcite bych mel vetsi chut si ji jit koupit, a jeste vetsi chut vyhodit PS3, i kdyby to konzoli prodrazilo o treba 2 tisice.

    Napr. prvni kousky PS3 na kterych jdou spoustet jeste PS2 hry, jsou opravdu cenne relikvie :)
    • Protoze bys nadaval, ze takova konzole je moc draha a ze sony jsou zlodeji, kdyz delaji takove drahe konzole jen proto, aby sis mohl zahrat stare hry o ktere skoro nikdo nestoji.
  • Gordar
    Nejspíš by museli ten hardware plně emulovat. Alespoň u playstationu, vzhledem k uplně jiné architektuře. To pak chápu že nechtějí prodražovat samotnou konzoli nějakými čipy navíc.
    • Mě se libí jak se to pořád obhajuje tou architekturou, něco je špatně :).
      Já si starou hru na PC např. Skyrim (o kterém vím, že je jak na PS3 tak X360 a PC) zahraju i za rok i po upgradu nového PC, ale na PS4 a X720 nejspíš nepůjde :(
      • smejki
        no jo, miláčku, jenže PC je furt stejná architektura (x86). Na PC navíc jede software na vrstvách hardwarové abstrakce. Z toho plynou dvě věci:
        - je celkem jedno, jakej hardware se pod vrstvou skrývá. OS to přeloží a interface pro přístup k HW je furt stejný
        - efektivita využití výpočetního výkonu na PC je významně snížena

        Tohle pro konzole neplatí. Hry na nich jsou úzce svázaný s konkrétním hardwarem. Proto potřebujeme papírově silnější PC, abychom rozjeli konzolovou hru ve stejné kvalitě. Konzole jsou zatraceně efektivně ve využívání výkonu. Jenže z toho taky plyne, že na jinym než onom konkrétním železe to nepoběží.
        • To je trochu nepresne. Pokud nemas na mysli treba javu a podobne virtualni stroje, tak architektura procesoru od software odstinena neni. To je take duvod, proc se pc platforma pres veskerou snahu nedovede odpoutat od x86 architektury. A i konzole maji svoji abstraktnivrstvu, co jsem pochopil, tak vyrobci her si na to stezuji, chteji mit plny pristup k hw a sony jim v tomto smeru ma u PS4 vyjit vstric.
      • Gordar
        Tvoje PC má pořád stejnou architekturu, bez ohledu na hardware co v něm máš. Logicky pak není problém s kompatibilitou. Pokud teda nepřejdeš na Linux či MAC.
        • Ale Linux a dnes už i MAC mají stejnou architekturu jako PC (x86), rozdíl je jen v operačním systému, což není taková překážka. Ale každá nová konzole je založená na někdy více, někdy méně, uplně jiném hardware a to už je problém. Proto se do těch prvních PS3 dávaly vpodstatě i střeva z původní PS2, aby staré hry jely.
        • Dobrá a v čem je tedy horší PC od konzole (nebo naopak konzole lepší) ? Zahraji si stejné hry jako vy, pokud si daný vydavatel neudělá propagandu jen na konkretní konzoli. Nemusím dávat více peněz za konzoli a za hru dělanou pro konozli.

          Viz ceny v obchodech. PC verze 1000,- PS3 verze 1299,- X360 verze 1299,-

          Výmluvy typu, že konzole je levnější neberu, vy ty hry potom můžete vyhodit nebo si koupíte novou konzoli stejně a budete mít pod televizí dvě konzole. Dále spousta lidí, co má konzole má i PC. Používají ho pro komunikaci (emaily, chaty, socialní sítě), prohlížení webových stránek, atd. PC v dnešní době nezastarává tak rychle jako tomu bylo dřív. Dnes 4 roky staré PC je stále dostatečně použitelné a v dobré kvalitě tam je možné hrát i nové hry.
          • Robotron3
            Zatim má konzole pár objektivních předností před PC. Nemusí se člověk starat o konfiguraci / hardware, zapnout a hrát je snazší než u PC a hry nemají žádnou drm ochranu a nemusí být připojení k internetu i u single her (zatim teda). I když samozřejmě každý podle toho, co mu vyhovuje...
            • V tom máš z části pravdu, ale upřímně mé tři roky a něco staré PC zvládá i nejnovější hry a to jsem si kupoval průměr na trhu, nemusím nijak řešit konfiguraci. Po nainstalování systému a se většina ovladaču stáhne sama přesně na mojí sestavu, pokud si pořídím nějaký neznámý levný hardware, tak tam může nastat drobný zádrhel jinak je to v pohodě.
              Co se týče DRM musím s tebou souhlasit, ale zase zaleží na vydavateli, co tam narve za balast a v dnešní době jsou i vydavatelé a společnosti, které se staví proti DRM.
              Co se týše single her a připojení na internet, tak to se dělo jen převážně u MS a Ubi vydavatele, opět záležitost vydavatele a otravování platicích zákazníků. Ostatní tam většinou mají zakomponovaný multiplayer.

              Ale opět jsme u toho, vyhovuje vyhovuje :) takže proč ne.. *3*
  • smejki
    Když se přechází na nový architektury, jde to těžko. Šlo by to dobře jen v případě, kdyby se vyvíjely podle standardu, tedy jako PC, jenže tím nejsou, že jo. C'est la vie.
  • TheFeardemon
    ...a přišli hateři konzolí aby zničili celou konverzaci.The End
    • hatuju cirej konzum, kteryho je konzole ikona, tak promin, ze jsem si sahnul na boha *5*
      • Jako ciry konzum mi prijde spis volani pc hracu po lepsi grafice na misto po lepsim obsahu. PC scenu zachranuji indie vyvojari a na konzolich treba sony prekvapive podporuje dost alternativnich projektu. Zkus se na veci nedivat cernobile.
      • Robotron3
        Ico, Shadow of The Colossus, Okami, Heavy Rain, Metal Gear Solid třeba... to jsou hry, které jsou rozhodně mimo prvoplánový konzum. Na PC jsou taky mainstreamové hry pro konzumí hráče, je to stejné a i na konzolích jsou ty hodnotnější hry, jen se musí hledat...
  • Upřímně já bych zpětnou kompatibilitu u nových konzolí uvítal ;). U PS3 tato featurka byla pouze u verze s 60 GB HDD, což vážně nechápu, proč to u novějších systému již nebylo podporováno :P. Podle mého je zpětná kompatibilita důležitá a měla by být v nových konzolích. Lidé si totiž rádi zahrají starší tituly :).
    Doma mám pouze PS3 SLIM 160 GB, jsem s ní nesmírně spokojen, jen bych rád uvítal tuto featurku no :P.
    Jako i ta se budou nové konzole prodávat jistě masivně, ovšem ještě lépe by na tom byly s tímto v sobě ;).
    • Protoze to bylo umozneno diky tomu, ze ps3 obsahovala chipy z ps2. Ale konzole byla proti xboxu tak draha, ze se neprodavala. Aby ps3 mohla konkurovat xboxu, musela zlevnit. Takze rekneme, ze to byla ekonomicka nutnost pro preziti playstation platformy. Neni to ani tak rozhodnuti Sony, ta proste ucinila nabidku a hraci volili svymi penezenkami. Bylo by zajimave, kdyby sony udelala ultimatni playstation konzoli kompatibilni se vsemi generacemi PS1 az PS4 a treba i PSP a PSV za odpovidajici cenu, rekneme nedotovanych 30 000 Kc, kolik procent hracu by si ji koupilo a kolik by dalo prednost levne PS4 s tim, ze PS3 uz maji a to jim staci?
  • No vzhledem k tomu, že se jedná o rozdílné architektury, tak se nedivím, ale mohly zapracovat na nějaké softwarové emulaci. Výkonu na to budou mít určitě dost, stejně jako na to mají určitě i lidi a peníze, tak proč to neudělat ? Možná proto, že takhle když si budete chtít zahrát i starší hry, tak si budete muset koupit i starší konzoli *7*
    Kdepak, viva la PC ! *3*
    • Gordar
      Softwarove emulovat třeba PS3 by byla pěkně náročná sranda. Nemyslím si že na to bude dostatek výkonu.
      • časem , pokud nám nezdegeneruje scéna .... časem na svém armovém 128bitu s 64 jádry .....
  • zdeeneek
    I kdyz mam doma PS3, ktera umoznuje hrani PS2 her, tak jsem to vyuzil jen jednou - abych zkusil jestli to fakt jde. Zpetna kmpatibilita pro me dulezita neni. Jestli si koupim PS4 (nebo jak se bude jmenovat) rozhodne nehodlam starou PS3 prodat, takze herni resty z PS3 dozenu jeste na oldgen PS3.
  • Malleth
    S tim už tak nějak počítám že si svou starou 60GB PS3 se zpětnou kompatibilitou budu držet jak to jen půjde, i když poslední dobou už dost skuhrá. Ale co budu dělat s tim místem fakt nevim. Vykopnu Wiičko asi *13*
    • ringmancz
      ani tady ta kompatibility není 100%, protože oproti té Jap a USA verzi to emuluje částečně softwareově, jsem třeba hrál Black a v určité části jsem se zasekl a nemohl jsem nic dělat...
      • Malleth
        Bohužel se s tim taky občas setkávám, i když o hodně míň než když sem jí kdysi koupil. V poslední době se mi zasekával snad jen Tenchu: Wrath of Heaven
  • xbox kupovat nebudu protože to je zbytečnost ale do ps4 pujdu hned jak vyjde. jiste bude launch titul nejaka fajnova takticka strilecka treba killzone 4, takove hry na pc nejsou.
    • Sarkasmus ve své nejčistší podobě :DDD
      • ani ne skus mi jmenovat nejakou taktickou strilecku na pc
        • Spades
          Arma 2
          Jinak co je na Killzone kurwa taktického? Vždyť je to stejné jako Halo/CoD/MoH a jiné FPS tituly...
        • No obecně se na realitu ve střílečkách (na kterékoli platformě) moc nehraje...ale třeba série Rainbow Six nebo Ghost recon než se jim to povedlo taky zk*rvit..
    • aaa, pan je zrejme fajsmekr, strilecka, navic "takticka", na gamepadu *5*
      • jo predstav si ze ani v realu se neotacis tak rychle jako s mysi protože plati fyzikalni zakony
        • Spades
          No protože všichni se otáčí celým tělem, aby se podívali co je za nima... *7*
          • ale mluvime o otaceni horni poloviny tela se zbrani
            • Spades
              To by ses divil jak rychle se dokáže profesionální voják otočit jen horní polovinou těla.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit