Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Stillson
    Já doufal v kompatibilitu s PS3 tituly minimálně. Tohle mě docela štve. Protože jsem měl v plánu koupit PS4 kdyžtak a k tomu HD remake Metal Gear solid 25th anniversary. Takhle si mám tedy zakoupit PS3 a potom až vyjde další MGS tak ps 4? :D Komedie panebože. Nechápu co by jim to udělalo. Kdyby tam kompatibilita byla, tak je to prostě lepší. Než vyjdou pořádně hry na PS4 hrál bych starší tituly z PS3 nebo i PS2.Škoda
    • Udelalo by jim to to, ze by ta konzole byla desne draha. Protoze ps4 nebude mit na 99 % vykon na emulaci ps3 a je hardwarove nekompatibilni, tak jedina cesta (krome gaikai) je vybavit ps4 hardwarem z ps3, tedy takove dve konzole v jednom. Nemuzes doufat, ze pri zmene architektury zustane zachovana kompatibilita, to je naivni.
    • Neboj , za pro japonce nepodstatný bakšiš si po létech budeš moci koupit qatroHD reedici z online storu ;) ..... jak říkám už kvůli tomuhle nas..t na ně !
  • smejki
    Na druhou stranu, prostřednictvím emulace by mohli implementovat alespoň PS1, to železo na to bude silný dost.
    • Nemam zadny PSOne disk abych to overil, ale PS3 by mela byt kompatibilni a spustit ti vsechny PSOne hry. Co neumi je az PS2 hry.
      • Spades
        Njn, to je tim, ze PS2 mela nakej cudnej procesor. Ne ze by PS3 mela lepsi, ale PS2 byl vazne divny kus HW...
    • Uz davno jest mozno koupit remaky z PS1 a PS2 na PS Store za prijatelny ceny. Pravda ne vsechny, ale stale se to rozsiruje. Faktem zustava ze pokud ma clovek doma placku a konzole to ne ze neumi ale neni tam podpora tak to je k prdu.
    • Radioaktivni_surikata
      Podle mě i PS2, když to už pár let starý PC zvládnou. Ale PS3 těžko.
      • smejki
        už se emuluje i PS2? good
        • No ... ne na všem a ne na 100% ... ale už je opravdu jednodužší spustit ISO v PC než přemýšlet nad tím jak jej úspěšně dostat do staré PS2 ;)
        • Radioaktivni_surikata
          Jojo, pomocí PCSX2.
  • Neco ohledne vykonu Nintenda Wii U *5* http://nintendoeverything.com/113076/first-need-for-speed-most-wanted-wii-u-footage/ Doporucuju precist info pod videi. A autori tohoto webu by zde mohli udelat novinku, tyka se to konzoli *3*
  • Tak vzhladom na prechod k x86 u Sony aj MS by sa dala spetna kompatiblita riesit iba HW (teda ak by to malo byt rozumne rychle a pouzitelne, aj vzhladom na uniknute parametre pripravovanych konzol). Skor je zaujimavy ustup oboch gigantov od vlastnych propertialnych rieseni k predsa len standardnejsiumu x86. Podla mna je dovod cisto pragmaticky - vyvojari su na platformu zvyknuty z PC, viac vyvojarskych nastrojov (staci si spomenut komenty na devkity k PS3 a cellu) a tiez si myslim ze aj Sony aj MS uz nechce dotovat HW z predajov hier prvych par rokov vzhladom na neistu situaciu a rozmahanie sa mobilnych platforiem. Proste budu potrebovat co najrychlejsie nahnat co najvecsiu masu vyvojarov ktory im rychlo spravia exkluzivne tituly ktore pritiahnut hracov a to by s nejakou vymazlenov ale komplikovanou architekturov moc neslo.
    Co ma skor zaujima ako to dopadne s DRM kedze ten HW bude dost podobny beznemu PC.
  • Robotron3
    Že u PS4 nebude zpětná kompatibilita je uplně jasný, když je to jiná architektura. Ale v tomhle jsem právě rád, že mám konzoli od Sony a výhledově si pořídim určitě zase PS. Sony totiž i po uvedení nové konzole dlouho podporuje tu starou, takže s koupí PS4 netřeba spěchat a počkat si, až bude výhodná cena a řada her už po slevě.
  • no pro mě to znamená akorát to, že zůstanu u PS3... ale ať si dělají co chcou... když to sou trůby...
  • Konzole nejsou PC. Je to jendoúčelové zařízení na domácí zábavu. Tedy žádná zpětná kompatabilita je relativně logická. Navíc by to zvyšovalo cenu konzole.
    Pokud chcete herní zařízení, na kterém rozjedete i 15let staré hry, tak si konzoli nekupujte!
  • Spades
    No... za chvilku se začnou objevovat vtípky typu:

    "PS4 has no game"
  • Než začnete nadávat, zamyslete se. Současná generace je zde cca 10 let, je čas se posunout dál ... a to půjde nejlíp tak, že se odprostíme od staré generace, která by jen zdržovala.
    • MinisterOfSillyWalks
      blbost
    • co to meles
      • "co to meles" .. To jediný jsi ze sebe byl schopnej vyžvejknout, ty trotle?
        • Prestan me prosim pod kazdym prispevkem urazet, je to zcela zbytecne. Dusevni mrzacek jako ty me urazit nemuze, jen tu za*iras diskuse.
      • Velmi výřečný argument. Ty chceš, aby se studio babralo s nějakýma konverzema pro starý konzole místo toho aby se plně soustředilo na hry pro aktuální ?
        • Opet CO TO MELES? To tomu opravdu tak nerozumis? Zpetna kompatibilita znamena ze do PS4 vlozis disk hry pro PS3 (napr Gran Turismo 5) a hra ti PUJDE!!!!!!!! Co do toho montujes nejaky studia akonverze proboha. Koinverze je nutna prave kdyz ta zpetna kompatibilita neni.
          • Ty mi nerozumíš, když konzole bude zpětně kompatibilní, budou dělat vždycky 2 verze nových her, na současnou a na starou, protože PS3 je spousta a pořád by vydělávali. Takhle pojedou na PS4 a na starý PS3 nebude nic...

            Kdo si kupuje současnou 10 let starou konzoli v době, kdy má přijít nová generace je blázen.
            • Spades
              bobo:
              Jenže já nechcu pod televizí 2 konzole, když si budu chtít zahrát Halo 4. A taky se mi nechce čekat na HD remake.
            • FragmeNT: nevim jak je to teď ale ještě před rokem jsem viděl v obchodě novou PS2 neni důvod si myslet že PS3 se ihned přestane vyrábět.
            • Ups, tak jsem si to přečetl ještě jednou a už jsem pochopil. Každý se tu baví o trošku jiných věcech, sorry :-) Ano, na PS3 se přestanou dělat nové hry, stejně jako tomu bylo po příchodu PS3, s tím se nedá nic dělat. Problém je ten, že pokud mi umře moje PS3 a budu si chtít zahrát něco ze své sbírky, tak budu muset koupit jetou někde v bazaru v bazaru. Ale s tím nic nenaděláme :-(
            • Ale zpětná kompatibilta je o tom, že hry DĚLANÉ JEN NA PS3, by jeli na PS4 ne obráceně, už tomu panimaješ? Nikdo se tu nebaví o tom, že hry přímo pro PS4 by jeli i na PS3. Už nevím, jak jinak ti to vysvětlit. MDK to napsal vcelku jasně.
            • Jenže to tomu instantnímu blbcovi těžko vysvětlíš...
          • A to, že je potřeba tomu také přizpůsobit hardware, tě nenapadlo, ty vocase?
        • Chápeš vůbec, co je to zpětná kompatibilita? *7*
      • Malleth
        Pokud bude architektura PS4 výrazně jiná než PS3 (což podle všeho bude), tak by mohlo bejt dost nakládný tu zpětnou kompatibilitu zařídit.
  • No tak promě je to zcela nepodstatný, měl sem x360 od doby co vyšel dokud neshořel(cca 4 roky) a ani jednou zatu dobu sem tam nic starýho nehrál...spíš mě zajímá to aktuální. No ale stejnak zustanu už u PC takže je mi to totálně jedno :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit