Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jako subjektivně od ne-weeba je to slušná hra, kterou vede dobrý příběh (ale určitě ne tak úžasný jak tu píše ispirit). Ta hratelnost má své slabší i silnější stránky, technicky je to dnes už slabé. Největším záporem je, že pokud chceš vidět všechny "hlavní" konce, včetně toho asi "nejlepšího", musíš to hrát opakovaně, což už je pak otravná grindovačka a vleče se to jako sopel.

    Za mě 7/10 (weebové si dle svého fanatismu přičtou 3-5 bodů)

  • iSpirit

    Za mě nejlepší hra posledních 10 let. Nejhlubší, nejfilozofictejsi hra poslední dekády. Možná i historie.

  • někteří to vychvalují jako druhé zjevené Krista

    https://www.youtube.com/watch?v=-NiyfG8Ctbo

    takže nejspíš hipsteři, co?

  • Hele nečekej rozhodně zázrak. Je to prostě japonská mlátička v zastaralém technickém zpracování. Není to vyloženě zlé a to střídání žánrů je minimálně v začátku docela originální. Ale že by si z toho měl člověk sednout na zadek, to zase ne. I když předpokládám, že dnes to bude asi ve různých slevách a na zabití pár večerů, kdy nemáš co jiného dělat by to mohlo být fajn.

  • to si asi ten Nier: Automata budu muset konečně zahrát. Podle grafiky mi to přijde jako typická ulítlá japonská hipsteřina, ale spousta lidí tvrdí, jak to je jedna z nejlepších her co kdy hráli apod. Třeba to překvapí 🙂

  • radim.zaty

    Mohlo to být lepší, kdyby nešli cestou cashgrabu (čti remasteru) a raději udělali remake a ty slabé stránky hry odstranili. Protože jsem na PS3 Nier hrál, tohle si zatím kupovat nebudu, nic zásadního mi to nepřinese a pamatuju se, jak jsem několikrát hru málem přestal hrát, protože má spousty prázdných a hluchých míst a to lore, příběh a bizarnost to tak tak vyrovnává. 


    Škoda :(


    PS: Ano, vím, že tam jsou i nějaké změny nad rámec remasteru, ale podle zahraničních recenzí od autorů, kteří původní Nier hráli, to fakt za znovuzahrání nestojí. 

  • No myslím, že úplně ne. Pokud je to aspň trošku jako Automata, tak tohle nejsou věci "co jsem dnes už běžně v novodobých hrách a lidi automaticky ví, co se od nich očekává"

    Střídání žánrů je tu myslím o dost jiném, než to že někde můžeš i střílet a řešit puzzly. Nebo aspoň si nevybavuji hru, kde by se to střídalo tak razantně. A ty konce to taky chce rozvést. I když bez příběhových spoilerů. Tohle taky není klasická hra, kterou si můžeš zahrát víckrát a mít různé konce (jak v Heavy Rain nebo GTA V,...). Tady jde o to, že hra prostě po prvních titulcích nekončí a je potřeba dát new game, aby člověk mohl pokračovat. Což je něco tak unikátního, že když si o tom člověk někde nepřečte, tak to fakt neočekává a hru omylem vypne jako dohranou.

    Rozhodně jsou to věci, co stojí za zdůraznění.

  • Derp_1337

    "určitě bych se ke koncům věnoval více jako recenzent"

    No právě, že tohle by neměl dělat. Lidi nesnášejí spoilery, které jim mohou prozradit, jak hra dopadne.

    A k těm herním žánrům: na jednu stranu se mohlo více popsat to měnění žánrů... ale na druhou stranu novodobé hry už nejsou čistě jenom o jednom žánru, většina her je mixem více žánrů a tak nějak se počítá s tím, že s tím hráči počítají.

  • iSpirit

    já to četl neboj, ale určitě bych se koncům věnoval jako recenzent více. To bylo dost vágní. Za mě je nutnost dohrát to na éčko. Samozřejmě bych popsal, že hra mixuje žánry více než Automata. RPG/ ISO a TPS Hack and Slash, novela, kde hráč musí pozorně číst/.top shooter atd. Samozřejmě popsat i hraní na béčko, kde se to víně věnuje Kaine a dostáváme její backstory. Atd..

  • Pavel Makal

    Myslíš těch pět konců, o nichž píšu v rámci těch dvou A4, které zabrala tahle recenze?

  • Jarisko84

    Za mna bola Automata jedna z top hier minulej generacie.... som zvedavy na toto a hlavne by som chcel pokracovanie..... a ta hudba... proste bomba...

  • iSpirit

    jinak ta recenze je dost plytká na to, kolik hra nabízí obsahu. Jen tak ve zkratce: 5 konců, tuny textu, x žánrů. Od novely až pod isometrické hack and slash. Tak nějak mám pocit, že recenzenti dohrají áčko a seknou s tím. Škoda. pro Vás.

    Neberte to jako hate, ale o hře bych byl schopen napsat slušné dvě A4 na recenzi.

  • iSpirit

    za mě neobjektivních 10/10. Hra roku. Jsem rád, že tahle hra z kultu šla do uznávaného masterpiece pro mainstream.

  • Derp_1337

    "neprakticky oblečená šermířka Kainé"

    Haha

    Opravdu slušně popsané něco, co se nedá označit jinak než tzv. "babydoll lingerie"

    https://i.ytimg.com/vi/D2o0yMajNUY/maxresdefault.jpg

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit