Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hnisavec
    ako videl som asi 3 hodiny gameplayu a ako ultra core fanúšik Soulsov a Bornov si to kúpim, ale vadí mi že to je viac Ninja Gaiden, ktorý mi prišiel extrémne stereotypný a nefér ako férova hratelnost Souls hier.

    Ono nie je nič lahšie ako dat do hry extrémne op bossov alebo nefér obtiažnost a urobit hráčovi peklo z hrania, ale presne to Souls hry nemajú. Souls hry sa dajú prejst zdialky lukostrelcom, dvoma mečmi, jednym mečom, ako pomaly tank, ako mag, ako ninja a vždy to ide u každého bossa + je tam vždy nejaký skrytý trik aj pre úplne lamy. Netreba sa učit žiadne kombá, stačí si len všímat okolie a hrat to inteligentne, využívat geniálny level dizajn, odomykat si skratky atd. To sa mi zdá že Nioh nemá, je to len priama cesta na ktorej konci je ultra tazky boss, kde človek zakape
    • Aspon ze jsi uplne mimo :)
    • Git gud
  • A tak, jednoho krasneho dne, nekdy pocatkem brezna, byla zrovna tusim nedele, se stalo neco bombastickeho. Games.cz se probudilo a jako posledni herni web na svete vyplodilo recenzi na mesic starou spickovou AAA hru. Tak rychlou reakci od nej nikdo necekal. Svet uz nikdy nebude jako driv... *4*
    • Souhlas.. games na to jebe, je to vidět i z dost mizerných videí na youtube (taky vždycky zpožděné a kvalita nic moc). Ještě kousek a dotáhnou svou kvalitou a iniciativou Bonusweb..

      Víte proč zrušili soutěže v Fight Clubu? Ne proto, že by nebyly ceny, ale proto že nikdo nebyl schopnej dojít na poštu *14* Jako kdyby neměli v Tiscali asistentky.. kluci se asi bojí na nego nebo o sovje sakara teplý místečka *3*
    • Tomu, kdo si přečte recenzi třeba za rok, bude šumák, jestli na games chvátali kvůli nevděčným puberťákům.
    • smajdal
      To mě spíš mrzí absence recenze na Planet Coaster, nejlepší tycoon hry na trhu...ale pochybuji, že se k ní někdo z redakce vrátí *9*
  • MickeyMutant
    Děkuji všem za hlasování v diskuzi o kousek níž a omlouvám se za nemožnost reagovat přímo do odpovídajícího vlákna.

    Z relativně malého vzorku čtenářů Games tedy 15 pro tvar "ňijoch" ku 4 pro "ňijó". Bylo by tedy možné považovat za statisticky prokázané, že skoro 80% majorita preferuje výslovnost "ňijoch". Bohužel ale musím tyhle anketní výsledky prohlásit za neplatné, protože jsem hlupák opomněl tu jasně nejpravděpodobnější možnost, že většina čtenářů dává přednost přirozené a logické variantě "ňoch".

    Závěrem musím poděkovat za vaši ohleduplnost a takt, které vám nedovolily mne na podobné zásadní pochybení ohledně kladené anketní otázky upozornit.
    • Já to vyslovuju ŇJOOOoooch, takový ten zvuk, když kolem tebe rychle prosviští někdo na motorce *1*
    • Dal sis stím takovou práci a přitom taková blbost :)
  • Dark Souls,Bloodbourne,Nioh najsvätejšia trojica je konečné kompletná... ostatny môžte len poklaknúť
    a sláviť tieto sväté hry ktoré zostúpili z Olympu aby aj bežní smrtelníci videli na vlastné oči dokonalosť a číru hratelnosť... kacíri ktorí by chceli spochybniť najvyššiu svätosť týchto hier budú zatratení a odsúdení na večné muky pri hraní MMORPG hier *16*
    • Bloodbourne, jo? Vždyť to neumíš ani správně napsat....
      • áno máš pravdu spravil som preklep.. aby som odčinil tento svoj ohavny čin a upokojil bohov z From Softvare... tak rozhodol som sa vydať na sväťú púť do Firelink Shrine a Anor Londa
        Anor Londo je nový Vatikán a každý správny hráč by sa mal raz za život vydať na púť aby na tom svätom a dôstojnom mieste sa vyspovedal zo svojich hriechov... ja okrem tohto preklepu budem žiadať odpustenie aj za to že vo svojej hriešnej mladosti som si zahral podpriemerne hry ako Skyrim a Witcher snád mi bude odpustené..
      • On celý ten příspěvek je divoká kombinace fanboysimu, řecké mytologie, Bible, Bourne ságy, slovenského folklóru a špatně odhadnuté dávky halucinogenních hub.
        • Red Dwarf detected :)
  • Existuje nějaká těžká hra co nedostala 8+? Na cokoliv si vzpomenu (meat boy, dark souls, ...) tak to jsou všechno strašně opěvované hry, ale pokud by nebyli tak obtížné tak to dostává tak 6/10). Těžký gameplay je tedy automaticky +3 body nahoru?
    • DwaR
      osobne som tieto hry nehral, nebavia ma, idú mimo môj záber. ale v okolí mám dosť ľudí, ktorí ich "žerú aj s chlpami". ťažký gameplay nespomínajú, používajú výraz výzva. a aj tolen v pozadí. skôr oceňujú leveldizajn, možnosti hry, dizajn bossov, monštier, celkový gameplay a pocit z hry. z ich hodnotení usudzujem, že obtiažnosť je len jeden z čriepkov celkovej skladačky. je tak úzko spätá s celkovou hrateľnosťou, že je len ťažko povedať, aký vplyv na hru by malo jej zníženie.
      + tieto hry sú tak "ťažké" (nioh neviem, hovorili o DS sérii a jej klonoch), ale zas férové a často ti dovolia "podvádzať", majú skratky, rôzne triky, ktoré ti hru zjednodušia.
      výsledná odpoveď znie - nie, ťažký gameplay nie je automaticky +3 body, tieto hry sú proste kvalitne a dobre spracované a preto majú vysoké hodnotenia. nemusia sa ti páčiť, nemusia ťa baviť, ale kvality im len ťažko uprieť. rovnako ako s hudbou, či filmom. nemusím počúvať U2, ale že robia dobrú muziku im ťažko upriem.
    • WTF! Dark Souls jedna z nejlepších her historie a to dle hráčů i magazínu. Nejkopírovanější, neskloňovanější hra současnosti. Ta hra má několik fantastických rovin a ty tvrdíš, že bez obtížnosti by to byla 6/10 hra. Tady je to fakt čím dál horší...
      • záleží podle jakých hračů a jakých magazínů, že, málokdo tvrdí, že Dark Souls je špatná hra, ale ale nejlepší? To si nemyslím, ani zdaleka, u mě by se asi nevešla ani do top 10 a věř že nejsem zdaleka sám
        • Je mi u paty, co si myslí nějaký frankie troll na Games.cz, je to tvoje plné právo si myslet o té hře cokoliv, ale těžko můžeš té hře upřít devítkové až desítkové kvality, že třeba nemáš úplně vkus, není tvoje vina. Těch magazínu je plná prdel, co to vyhlásilo hrou desetiletí, nejlepším RPG či nejlepší hrou vůbec. Třeba PC modla RPS

          https://www.rockpapershotgun.com/2015/07/10/best-rpg/8/
          • RPS je mimo už řadu let a pro mě to rozhodně žádná PC modla není. Dark Souls je vynikající hra, to určitě ano, pro mě asi nejlepší hra roku 2012, ale budeme ji stavět na nějaký piedestal nejlepší RPG? Vážně? Když tu máme Dungeon Mastera, Wizardry 7, Ultimu 7, Planescape Torment, Morrowind, Zaklínače 1, Final Fantasy 7 a 8... to nikdo nemůže brát vážně přece...
            • Ano, budeme ji stavět na piedestal. Final Fantasy je PSX hra panejo, Dungeony nikoho nebaví a Zaklínač 1 je snad vtip. Jak tam můžeš dávát hru s rozbitým gameplayem a level desingem. Trojka ještě budiž, ale taky to její jádro je dosti mimo. Dark Souls má perfektní a funčkní jádro...
          • velmi objektivne, hlavne ten zoznam - Gothis 1&2 chyba zato Risen nie, Deus Ex Human Revolution wtf - to tam mozu kludne strcit Dishonored 1&2, FTL???? a takto sa da ist dalej...
            no a to ze tam chyba jedno z top RPG co som mal cest za tych 30 rokov hrat - Fallout 2 hovori o vsetkom...

            Dark Souls sa urcite nezmazatelne zapisala do historie ale davat ju ako najlepsie RPG svedci len o tom ze ludia poriadne nevedia co to vlastne "RPG" znamena...
            • S čím se troll neshoduje, tak to poplive, pokope. Je tam většina nejznáměnších RPG historie, některé tam samozřejmě chybí, jelikož je to PC list, takže tam chybí FFVII či Vagrant Story.

              Samozřejmě výborný líst respektovaného média a tvůj brekot to nezmění.
            • Souhlas, ten list je fail, působí hrozně odfláknutě a chybí tam toho mnohem víc (plus jsou tam hry, co tam absolutně nemaj co dělat), ale to musí být člověk trochu objektivnější a mít větší přehled a znalosti.

              Jinak v listu RPGCodexu je Dark Souls taky, akorát s tím, že tam uvádí, že to je spíš akční hra, než RPG a v diskuzi pak vysvětlovali, že to tam dali kvůli pár fandům, kteří si to tam protlačili (ostatně je tam i první SS a JA2).
            • a co vlastně RPG znamená? *15*
          • Otřesnej list... tak ale... je to názor pár lidí...
            • Skyrim tu též dostal 10/10, dle mého oprávněně, skvělá hra, klidně na úrovni těch Dark Souls a to nejenom hodnocením, a GOTY a různé ankety, jéjda, těch Skyrim taky vyhrál mraky *1* *1*
            • Jelikož tu DS dostalo 10/10 a bylo vyhlášeno RPG roku, kde všude jinde ve světě vládla masírka se Skyrimem, tak si myslím, že by s tím neměli problém, ale to je samozřejmě trollíku irelevatní. Bavili jsme se o magazínu a ten je evidentně respektovaný i tady, takže to už zabal :)
            • Až tu budou konkrétní názory lidí z Games.cz na tenhle konkrétní TOP list, tak ano, pak to můžeš zkusit lépe. *15*
            • Tak třeba Games.cz má předplacený RocketPaperShotgun, dokonce se tu objevují i překlady jejich článku, takže to zkus lépe :D
            • Je respektovaný možná tak pár soulsboy anonymy tvého typu. *15*
            • Je to názor jednoho z nejrespektovanějších magazínu současnosti. Určitě je hodnotnější než názor pár anonymů na webu *15*
          • Paulcz
            Tak to jo, seznam padesáti zcela náhodných her :)
            • Din's Curse je budgetový klon Diabla s mmo questy typu přines 20 klepet a zabij fialového bosse *randomname* asi v 5 typech grafiky dungeonů furt dokola s nekonečným počtem pater. Taková horší verze Torchlight. Tahle hra nemá co dělat v žádnym top 50 listu, snad jedině v 50 nejhorších RPG... a ono je to tady asi na 30 místě - v listě kde není ani FF7, Albion, Xenogears nebo Ultima 7. Solidní fail. To působí, jak kdyby si pár fanboyů DS řeklo uděláme TOP RPG list, do čela dali svojí oblíbenou mlátičku, která je míň RPG než všechny zbylý hry, pak dam dali BG2/PT aby se neřeklo a zbytek random. *15* Try-hards.
        • Nejsi sám. Hlavně to ale nevysvětluj někomu, kdo si myslí, že rubačka s rpg prvky je nejlepší žánr na světě. *1*
        • Ta ona to není zrovna hra pro casualy (to potvrzují i plné bazary těsně po vydání, kdy si takový lidí opiti výbornými recenzemi, ani ne po dvou hodinách hraní vůbec neví rady jak s tou hrou dál, tak ji raději střelí).
          • flash789
            To teda nevim, ja v prodejne her pracuju a mame i bazarovky a nikdy jsem si za ty leta nevsiml ze by se nam tam nejaky dil DS hromadil, spis byvaji po jednom kusu a jsou hned pryc:) Treba DS3 jsem v bazaru u nas nevidel dobre tri mesice.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit