Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Urug
    Včera jsem si opět nainstaloval Deus Ex (mimo jiné i kvůli úžasnému The Nameless mode)...a přesto, že jsem obrovský fanda všeho toho "state of the art"... člověka to nutí se zamyslet. Uvažte kolik prvků/detailů/modelů obsahovala nějaká herní scenérie (pokoj 4x4 metry) před 10lety a kolik jich je ve srovnatelné scéně dnes. To ovšem není jen důsledek dostupných technologií, ale především také času, který strávíte nad budováním takovéto scenérie a nad aplikací těchto technologií. A ten časový rozdíl je razantní - z hodin se stávají dny - přitom děláte stále tu samou věc, jen v poněkud působivější podobě. To se samozřejmě někde musí podepsat...délka hry, přesun prostředků do vizuální stránky, počet lidí dělajících na jedné věci, tím pádem (ne)kompaktnost finálního produktu atd...
    Jak až daleko tohle může jít? Na jakou hrací dobu budeme jako hráči ochotni přistoupit, kvůli technické kvalitě hry? Budeme chtít hrát půl hodinové fotorealistické hry? Kolik jsme toho ochotni hře odpustit za to, že dobře vypadá? Jsou to vůbec ještě hry?
    Má smysl cpát do hry technologie jenom proto, že existují? Neměli by být spíše prostředkem pro zrealizování nějakého nápadu? Pro přirovnání: Source engine neměl dynamické světla/stíny, chyběli někomu v HL2? Ale měl revoluční fyziku...umíte si halfa bez ní představit? Naopak uměl by si někdo představit Doom3 bez dynamických světel/stínů? A chyběla tam někomu propracovaná fyzika?
    Je vážně tak dekadentní, odvážný, nesoudobí a nelukrativní nápad oželet ten čas strávený nad pokojem 4x4 metry a věnovat ho gameplayi?
    • Deus Ex taky nainstalováno :) a souhlasim hoodně moc s tebou,nedávno sem si s radostí odehrál Half-Life 1 a skvěle sem se bavil a dnešní hry se jen a jen krátěj,eště že dycky mužeme nainstalovat kvalitnější starší tituly
    • MrSanta
      Amen.
    • Ano přesně na The Elder scrolls je vidět jak se herní plocha zmenšuje a herní principy zjednodušují. A přitom takový Build , to byla radost dělat levely . Myslím si že intuitivní modeling kde by jste dávali hloubku předmětům jejich prostým vytažením z 2D předlohy a případně dle zkušeností propracovali detaily tu poté nikdo ještě nepředvedl .... a přitom komunita je to co drží hru nad vodou - dejte jim nástroje před vydáním hry a uvidíte jak vás překvapí ...
    • No to je čiste otázka vkusu, kým ja dokážem preliezť každú puklinu v Oblivione alebo
      falloute a falloute NV a vonkoncom ma netrápi zastaralejšia grafika, niekto má radšej všetko super a hrá šesť hodín. Mne nechýbajú všetky tie dynamické a realistické vy-
      chytávky, pokiaľ majú ísť na úkor hernej kvality. Ale obávam sa, že som v menšine.
      Jednoducho, buď budete mať stovku herných hodín v prostredí s ktorým sa zžijete
      a zmierite sa s nejakou tou chybou a slabšou grafikou, alebo máte hru pri pohľade
      na ktorú ťaháte sánku po dlážke s hracou dobou na jedno popoludnie. Výber je na vás.
      Mne osobne všetky tieto grafické srandy nechýbajú. Radšej by som videl viac dobrých
      hier.
      • Plne s tebou souhlasim, grafika je u hry ta nejmensi vec co me kdy trapi, mnohem radsi bych videl propacovanejsi napr AI a grafiku bych vubec neresil do doby nez by mohla byt nejak vic fotorealisiticka. Takhle me je to docela jedno jestli ta postava ma 1000 polygonu nebo milion, stejne vim ze je to kreslene a nejak me to netrapi.
        • Mám za to, že grafické nedostatky se dají více než dobře nahradit dokonalými animacemi. Dokonale rozpohybovaná postava u mě vyvolá více ztotožnění se s herním světem, než fotorealistická grafika. Viz Crysis 2, kde otřesné animace a kolize pohřbívají celý estetický dojem z akce a veškerou práci grafiků.

          Ještě dneska mám před očima Jagged Alliance 2, kde jsou postavy krásně rozanimovány a hra tak neztrácí nic na svém kouzlu.
    • Myslím, že se dožïjeme doby, kdy hry budou vyvíjet počítače a lidi budou jen dolaďovat výsledný produkt.
      • v určiém smyslu se to už dávno děje, lidi mají SDK a boty kteří za ně kódujou a tím se ušetří roky.
  • vypada to na dnesni dobu samozrejme skvele, ale uz vidim neco takoveho v pohybu pri plynulem hrani napr v multiplayeru v JEN 64 hracich ;) tenhle vyvoj jde strasne pomalu. muzou za to vyrobci "herniho" hardwaru, kteri umyslne postupuji pomalu, aby meli prubezne zisky. kdyby vydali hardware, na kterem vse pojede v pohode, tak by si ho stejne nakonec sice vsichni koupili, ale z ceho by dale vyrobci hw meli prachy? jde jen o beezneez. velke divadlo tyhlety enginy...
  • Co tak o tom pročítám, tak jediná novinka, které se při normálním hraní někdo všimne, jsou lepší odlesky... Ať se radši starají o optimalizaci. Nebo ještě lépe, herní mechanismy.

    A říkat tomuhle skoro-UE4, to bych velmi, převelmi dlouho zvažoval.
    A pak bych to nenapsal.

    Kdo si myslí, že vyjde UE4 před nástupem nových ultra-revolučních konzolí, ať zvedne virtuální ruku!
    • co ma graficke oddelenie spolocne s hernymi mechanizmami ?
      • Herní mechanismy založené na grafice? Světla, s raytracingem by se dala dělat spousta věcí. Fyzika (gravity gun, nebo ta věc z F3, co vrhá skoro všechno). Nevím, nejsem vývojář, ale uživatel. Jen odpovídám na ten convo-starter z článku.
        • smejki
          herní mechanismy nejsou otázkou technologie
          • Ty příklady, co jsem napsal nestačí? Že pro tebe grafika a technické zpracování obecně nejsou důležité (jak ostatně ví polovina Fallout komunity) ještě neznamená, že se s tím nedá v rámci herních mechanismů pracovat.
          • jenomže technologie může uložnit nové herní mechanizmy.
  • grafika ujde, ale co ty svetla boze? to ze policejni svetelna houkacka osvetluje zhruba metr od auta a pak nic je teda krize... a vsechny ty jejich svetla maji moc kratkej dosah.. svarecsky svetlo ma osvetlovat celou svenu a ne 10cm kolem sebe.. boze to je hnus...
    • cokoli kde se používá deferred lighting bude mít fake světla, protože deferred znamená s omezeným dosahem, a jak víme pro světlo nic takového neplatí. snad to spraví hned potom co se aklimatizuje další generace algoritmů pro stíny(a.k.a. penumbra).
    • nerealne? hej (hence the term UNREAL ,) hnusne? v ziadnom pripade. chcel by som videt ako by si nejaku hru v takomto kabate nazyval hnusnou muro :) nema to moc daleko od dnesnych CGI trailerov, jak mal napriklad deus ex human revolution. - Ten ma ingame hnusnu grafiku.
      tak aspon netrep :)
      • tak nevim jestli umis cist.. nepsal jsem, ze je hnusna grafika, ale ze jsou hnusny nerealisticky svetla, coz musi uznat kazdej kdo ma oci... je to sice cast grafiky, ale o grafice jako celku jsem napsal, ze ujde... svetla jsou proste mimo a nechapu proc, kdyz zbytek maji tak promakanej
        • Ale Epic se svým enginem nesnaží dělat fotoreslistické renderované filmy, nebo jakkoliv napodobovat realitu. Od začátku unreal enginu původeně sci fi gotika (opravte mě, popřípadě upřesněte, jestli víte jak se to nazývá, nebo by se mohlo nazývat) přešel do tohoto (asi by se dalo nazvat "Epic" stylu, možná unreal). Všechno je dáno jejich stylem, k tomu jak na nás působí jejich tvorba jim stačí vzít klasické zákony a přibarvit je do nereálna, nebo naopak od reálna je ochudit, aby výsledný celek působil tak jak působí. A čím mocnější technologii mají, tím víc můžou přibarvovat, ochuzovat a hrát si s našima smyslama. A musím uznat, že mě to vyhovuje. Ke hře mi tohle příjde už příliš, ale k filmům, popřípadě budoucím seriálům z různých univers by to bylo super ... Co myslíte?
  • Nemohu si pomoct ale unreal engine je zastaralej hus vše je našedlé hnusně pomalu se naloudovávají textury .

    Budoucnost je CRYENGINE 3

    Unreal engine je postaven na starých metodách a je zastaralý a odrbaný a není vubec pěkný .
    • Mass Effect, Gears of War, Bulletstorm, Endwar, Rainbow6, Bioshock....samé ošklivé hry.
      • Bulletstorm má dobrou grafik----


        počkat tohle asi si nebral vážně že jo...AHA *12*
      • Lol, se podívej na sebe do zrcadla a pak říkej, co je ošklivé :P.
        • Teď jsem se na sebe podíval v zrcadle a říkám, že ošklivý jsi ty. A říkám to s tvým ctěným svolením.
        • ucho
          no a ty si počkej, než trochu povyrosteš a mozek trochu zmoudří (doufej), pak poznáš, co je to "ironie" a nebudeš snad reagovat nesmyslně...
          • Je snad moje věc, jak reaguji. Pokud se ti to nelíbí, tvůj problém.
            • On ti jenom vysvětloval, že jsi ten původní příspěvek nepochopil.
    • pozrime sa na samozvaneho odbornika. ty si na oba enginy asi pisal kod. boze deturence, netrepte picoviny, o grafickom vyvoji a technologiach toho tu vacsina z vas aj tak picu vie.

      hej farebna skala je problem toho enginu, je zasednuty, nedokaze vykreslit saturovane odtiene. a hej textury sa pomaly loaduju, to si musel velmi pozorne sledovat to video ked si to tam postrehol. cryengine to je buducnost, lebo mali krajsie feature video. no LOL, smekam pred demenciou tvojho prispevku
    • Spades
      budoucnost patri UE4 priteli :)
      Cry Engine 3 je postaven taj, aby jel na konzolich, kdezto UE4 bude az pro dalsi generaci.
      proto epic jen upravil svuj engine, namisto toho, aby delali uplne novej
      vzhledem ke skoku mezi UE2 a UE3, kterej byl na tu dobu revolucni se da lehce ocekavat, ze UE4 bude lepsi jak Cry Engine 3 jak po graficke strance, tak po strance optimalizace. Vzdyt UE3 je nejvic optimalizovany engine, co existuje...

      UE2 = Cry Engine
      UE3 = Cry Engine 2
      UE3.975 = Cry Engine 3
      UE4 owns Cry Engine 3
      • Cry Engine owns UE2 engine:-)

        Cry Engine 3 vychází z Cry Engine 2, kdežto UE4 bude úplně něco nového a je tvořený paraelně s UE3.
    • Psychotic
      Tak pochybuji, že CryEngine 3 je budoucnost, protože je složitý, náročný na HW a jen na PC.
      Ale vypadá líp, o tom není sporu.
      • Neni jenom na PC ;)

        http://www.youtube.com/watch?v=1Kvl31g77Z8
        • Psychotic
          Dík za upozornění. Uznávám svou chybu.
  • Stále čekám, až ze seriózních AAA akčních adventur/FPS/RPG her vymizí prvky "kačenky na střelnici" a "fackovací panáci".

    Nebyly tam vždy, je to záležitost cca posledních pěti let a díky reklamní masáži se těmto stereotypům náramně daří, ku škodě všech výše uvedených žánrů. A ne, tím jsem neřekl, že vrcholem blaha je AI s pikosekundovými reflexy a přesností Old Shatterhanda, nýbrž AI, která něco smysluplně dělá.
    • Skvelou AI mel uz staricky HL a do dnes si myslim,ze zadna hra ho v tomhle nejak vyrazne neprekonala,naopak vetsina her je na tom po tehle strance hodne tragicke ve srovnani s HL
    • taková AI z Unreala je pro mě pořád špička, nepřátelé opravdu něco dělali, takový Skaarj byl hodně inteligentní, agresivní, uhýbal se, kryl se, nečekal na ránu, dneska je to naopak. Dobrý příklad je i AI z Unreal Tournament, Godlike je opravdu hardcore, nepřátelé jsou agresivní, inteligentní, samý úskok a krytí atd. To se dnes ale nenosí, tvůrci nechtěji děti deprimovat a nutit je se snažit, to by jim tžby moc nezvedlo.
      • on byl tezky protoze cheatoval, boti te videli pres steny kdezto ty ne, ty musis taky pocitat s reakci tvyho dela a smyslu kdezdo boti z UT2004 treba proste tohle nemeli a nemirily ale rovnou drzely zamerovak na tobe. AI v UE je taky dobra kvuli tomu ze ta AI nekalkuluje prostor okolo sebe ale jen chodi po "jablickach" a na nekterych mistech jsou spoustece chovani (bran na tomto miste! nebo z tohoto mista utoc!) nicmene je to pracny a musis jako idiot do mapy davat nody (ony jabka) aby po nich boti skalaly coz je ok v DM/TDM mapach, v ONS ktere melo dosti rpazdne mapy to taky slo ale v nekterych pripadech treba u dynamickych prostredi s vysokou clenitosti si to predstavit nedokazi (bych asi driv umrel nez bych ty nody osazel do mapy)
        • to je pravda, že cheatovali, což mi lezlo dost krkem, ale i přes to byla AI hodně na vysoké úrovni, která je dnes zteží k nalezení, to uhýbání apod. Vzpomínám si jak bylo běžný, že se bot schoval za roh, běžné je, že ti nepřátelé naběhnou z poza rohu rovnou do rány, ale tady ne, několikrát jsem vystřelil a když se zdá, že tam nikdo neni a nic se nedějě a s klidem za ten roh vykoukneš, tak tam bot celou dobu stojí mimo dosah účinku zbraně a čeká až se půjdeš podívat : ) Unreal měl vždy skvělou AI, třeba boje se Skaarji v prvním Unrealu, to byl opravdu boj, dnes jen držíš spoušť a moc se nesnažíš.
    • no ono trochu zlepsit AI reflexy by taky pomohlo .. rychlejsi, presnejsi AI, mensi vydrz hrace, zrusit autoheal bych bral jako prvni krucky .. ale co mi ve hrach chybi jsou normalni prestrelky kdy ma vyznam vystrelit na nekoho vice nez 2x -3x nebo 1x do hlavy .. vystrelit aby ho clovek zahnal do krytu a mohl najit lepsi pozici a pod .. vim ze BiA na takovem systemu funguje ale pusobi to strasne umele a pak stereotypne ..
      • tohle by se mělo řešit v rámci obtížnosti jako v MP2
  • hezky řečeno,...grafika je poslední dobou když vidím nesutále tyhle next gen technologie vypiplaná že už to snad lepší nemůže být do budoucna,já jsem skromný člověk a opravdu jsem nabažen ))),opravdu by chtělo ale tedkom nechat železa vychladnout a zapracovat na AI a scénářích....popřípadě soundtracích
    • smejki
      scénáře dělají jiní lidé než grafiku. Pokud to nešlo doteď, tak si uvolněním práce grafiků nepomůžeš.
      • Psychotic
        Můžou najmou lepší (dražší) scénáristy a horší (levnější) grafiky...
        Ale podle mě jsou scénáře her přiměřeně dobré tomu, jaký scénář potřebují. Call of Duty nebo Army of Two žádné spletité příběhy nepotřebují, stejně je málokdo sleduje. A hry, které je potřebují, tedy hlavně RPG, mají příběhy většinou docela slušné. Tady není moc co zlepšovat.
        • jenomže takové rpg obvykle ztrácejí jakoukoli kredibilitu ve všem ostatním kromě příběhu(samo sebou že nejlepší jsou i tam za vodou)
    • Co že to? Zlepšit herní soundtracky? Při vší úctě, čím posloucháš?
      • ne všude je hudba tak dobrá...
  • me se nezda ze by napriklady fyzika ve hrach nejak zaostavala, to zase autor clanku nevedel jak to zakoncit tak napsal blbost no
    • od doby HL2 se fyzika ve hrach v podstate nikam neposunula.Zatimco grafika se porad zlepsuje,i kdyz v posledni dobe pomaleji,tak fyzicka stranka her v podstate preslapuje na miste.A ne,destrukce budov v BFBC2 vazne neni fyzika,ale predpripraveny stupne poskozeni,navic to k realu ma mile daleko.
      Takze fyzicka stranka ve hrach notne zaostava za grafickou
    • Phate27
      Prosim pripomen mi kde vsechny predmety reagovali na chovani npc/hrace na zadnou si nepamatuju... Ou zadna vlastne nebyla.
      Kazdopadne k AI bych ja osobne rekl ze Crysis Warhead mela dobrou Ai a spis zalezi jestli se s tim chce nekdo patlat dlouho sem nepotkal vyslovene spatne npc todle je primo na clanek tema protoze dobra Ai je dneska v kazde fps skoro zatimco v adventure jsem ji potkal jen jednou v te nezavisle hre nevzpomenu si na jmeno nedej boze ve strategich kde jen cheatuje.
  • Paulcz
    delete :)
  • nic extra ,zhruba pred rokem tu bylo video na deus ex 3 ktere vypadalo skoro stejne.je to jen filmecek a realna grafika bude vypadat uplne jinak(a nemyslim tim lip).
    • To není jen filmeček. Je to realtime render, tudíž by takhle mohl vypadat i gameplay.
      • jo,za nejakej ten rok.Jedna vec je renderovat real-time predpripravenou scenu,v tmavem prostredi,kde se ledacos nemusi moc propracovat a neco jineho je hra kde se zapojuje mnohem vice veci

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit