Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ergo proxy ma ale i hlavniho hrdinu :) http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=8491
  • nightborne
    Mushishi je jedno z nejlepších anime vůbec, řekl bych, ale pro nováčka možná dost nestravitelné, bál bych se. Ještě Darker than Black bych upřesnil, že tam stojí za pokoukání jenom první série, ta druhá tomu neuvěřitelně láme vaz. Ale jinak bych se pod tvá doporučení podepsal =).
  • nightborne
    Možná sem divnej, ale to magorství mě právě na Kirovi/Raitovi bavilo zdaleka nejvíc =).

    edit: ale máš pravdu, že co se týče akce sbírá Geass plusový body oproti DN docela s přehledem.
  • nightborne
    Death Note, myslíš? Ano, to jsem zapomněl zmínit, DN je třeba sledovat jen do chvíle, kdy se objeví Near, pak je nutno předstírat, že anime skončilo =D.
  • nightborne
    Duševní potrava mě neodrazuje, žádný strach =). Co mě nicméně, jako šovinistický prase, odrazuje, je ženská jako hlavní postava... možná sem divnej, ale nedokážu si to pak užít naplno =D.
  • já začínal na ghost in the shell není nic lepšího a great teacher onizuka je taky parádička a Genshinken je moje srdcovka (anime o partě Otaku *1* )
  • 0011
    Nightborne: Miliony lidí nemá vkus? Nic nového pod sluncem, proto jsou populární filmy jako Transformers i když to bych tomu křivdil, zas tak špatný jako transformers to nebylo. Gits klidně doporučím jako první, protože člověka přesvědčí, že i v anime je kvalitní dospělé sci-fi, konkrétně cyberpunk, který je lepší než Matrix(a který bratra a nyní sestru Wachowské inspiroval). Že anime není jenom plytká zábava pro teenagery jako naruto ani záležitostí pro děti jako pokémoni, obě velmi úspěšné série, který zná skoro každý, nic to nedokazuje o kvalitě. Deathnote u nás vychází dokonce i jako manga česky(stejně jako naruto) ale imho jsou to vyhozené peníze. Ale viděl jsem jednu povedenou fotku, kdy se Bieber podepisuje fanouškovi do zápisníku s nápisem Deathnote *1* (pro neznalé, čí jméno se do zápisníku smrti napíše tak ten pak zemře)
  • Do prvního střetu supr. Pak už to stojí za prd a je to natahovaná s dost divným koncem *8*
  • jakubc
    Jasně, až na skvělou akci, mnohem zajímavější postavy, lepší scénář a fakt, že Lelouch není blázen kterej chce navždy vládnout světu... Code Geass jde mnohem dál než Death Note a jediné v čem DN vede, je atmosféra, která je mnohem tíživější, byť některé tragédie v Code Geass taky dokážou vyvolat pořádný šok. Přiznávám, R1 je spíše taková rozjížďka, ale bez ní by R2 nebyla tak perfektní.
  • Vogon
    AoT je prakticky Evangelion, akorát místo andělů tam jsou titáni, a místo zajímavých postav, tam jsou otravní puberťáci. Claymore je prakticky Berserk, akorát místo chlápka je tam ženská. Space Dandy je prakticky Cowboy Bebop, akorát místo lovce odměn tam jsou lovci mimozemšťanů. A tak bych pravděpodobně mohl pokračovat donekonečna(kdybych anime hodně sledoval).
    To je prostě jeden z mnoha problému moderního anime, že se nedokáže odpojit od minulých děl. A do všeho přidává puberťáky.
  • Spice nad Wolf titulky muzes stahnout na http://anime.akihabara.cz/anime/Ookami-to-Koushinryou-2008
    jinak anime na ktere nedam dopustit Berserk, Mushishi, Seirei no Moribito, Durarara, Baccano , Great teacher Onizuka zarucenej lek na spatnou naladu :) School Rumble (silena komedie) Fate/Stay Night
    Fullmetal Alchemist ma nadhernej ost (https://www.youtube.com/watch?v=BXQLrkW33f0) Gosick,
    Higashi no Eden, D.Gray-man , Steins;Gate ,Rurouni Kenshin , Suzumiya Haruhi no Yuuutsu , Darker Than Black , Clannad , Break Blade , Monster , Ergo Proxy ,Bakemonogatari ,Code Geass , NHK ni Youkoso! , Danshi Koukousei no Nichijou ,Bakuman ,Sky Crawlers , Macross Frontier (Guildy pleasure) Nana , Bounen no Xamdou na konec Legend of the Galactic Heroes to je naprosto bozi zalezitost http://www.csfd.cz/film/137884-ginga-eiyu-densetsu/
  • ales.smutny
    Zkusím, díky :)
  • koukáme teď na Ergo Proxy, začátek totální chaos, ale celkem pěkně se to pak rozjede... nicméně akce je tam trochu méně, a zase spousta filozofie a tak... to jen jako varování :)
  • nightborne
    Ale no tak, Code Geass je v podstatě Death Note s magickým okem místo zápisníku =). Neříkám, že mě parádně nebavil, ale až tak bych ho neglorifikoval =).
  • jakubc
    Neon Genesis Evangelion nedoporučuju, to je hodně těžké.
    Za mě rozhodně Code Geass, který je nejen stravitelný, ale taky extrémně kvalitní a většinu i zde zmíněných anime strčí do kapsy s přehledem. :-)
  • Sr_Lobo
    Bezva diky moc nejen tobe Alesi, ale i Vognovi,Nightbornovi a 0011 za dodatky a pripadny tipy!
    Urco se na neco z toho mrknu, nez zacnu nadavat jaka to je kravina *4*
  • nightborne
    Zkus Fate/Stay Unlimited Blade Works... je to F/S:N, ale lepší =).
  • nightborne
    Odpad? To jako fakt? Miliony nesouhlasí =). Gits bych na první koukání nedoporučil, je to přece jenom těžší látka a člověk by si nejdřív měl zvyknout na specifika anime, pokud je úplnej nováček =). Nicméně Samurai Champloo, proč ne =). Když už něco vážnějšího na první zážitek, tak Steins Gate.
  • ales.smutny
    Podle mě AoT uspělo protože je zpracováním hodně západní. Jak zápletkou, tak i vyobrazením emocí, motivy apod - myslím, že některá anime hodně "japonským" stylem dokáží spíš zmást a odradit. Takže jako začátek to určitě není špatná volba.

    Co se týče jiných, tak ze starších kousků klasiky jako Cowboy Bebop, Samurai Champloo, Akira, Berserk (ale ten teď vlastně předělaly tři filmy v mnohem lepší animaci, takže spíš ty), Hellsing OVA... Mám fakt rád Basilisk, byť to není žádný hlavolam a z novějších je třeba solidní Fate/Zero.

    Pokud nechceš vysloveně fantastiku a akci, tak je vynikající třeba Silver Spoon a naopak ze šílené fantastiky Hataraku Maou Sama (ale to už vlastně není moc na vstup do žánru, vlastně vůbec), z přemýšlivých Uchouten Kazoku, Ergo Proxy... ale to už spíš vyjmenovávám věci, které se mi líbily, než věci vhodné na "představení."

    Ale nejsem nějaký extra odborník, spíš si vybírám věci, které mne zaujaly, než že bych sjížděl většinu poangličtělé produkce.
  • Vogon
    Začni u toho nejlepšího, čím je Studio Ghibli a Satoshi Kon. Jinak pokud chceš temné fantasy tak se podívej na Berserka(Doporučuji 3 filmy, které vznikly okolo roku 2012). Pokud psychologické sci-fi tak se podívej na Neon Genesis Evangelion. Pokud sci-fi western bondovku tak se podívej na Cowboy Bebop. pokud chceš filozofické sci-fi tak se podívej na Ghost in the Shell. To jsou všechny koukatelné anime, na které jsem prozatím narazil(A na které si z hlavy vzpomenu). Většina anime, která vznikla od roku 2000(a výše) jsou bohužel naprosto nekoukatelné(jsou taková obdoba rudé knihovny) kvůli tomu že směřují na určité publikum, navíc jsou plné hrozného fan servicu.

    Edit: Satoshi Kon je pravděpodobně mnoha lidem neznámý, ale je to pravděpodobně jeden z největších průkopníků na poli filmu(Na poli animovaných filmů byl rozhodně nejgeniálnější tvůrce). Viz. Toto video rozebírající jeho způsob střihu : https://www.youtube.com/watch?v=oz49vQwSoTE
    , tohle je prvních pár minut Papriky(Nejšílenější z jeho filmů, inspirace pro Inception), o kterých je ve videu zmínka(Bohužel v anglickém dabingu) : https://www.youtube.com/watch?v=oMfjMdY0t1k

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit