Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zaklínači, Minecraftu, World of Tanks, projektům na Kickstarteru a dalším se taky smáli. A jak změnili názor. Pevné nervy s vydavateli. Zdá se mi, že jsou horší, jak malé děti. Klasická ukázka zabedněnosti a samolibosti.
    • Ne, to je opatrnost. Ty bys jen tak nekomu pujcil 200 miliard korun, ktere ani nejsou tvoje? S rizikem, ze si za to pujdes sednout, kdyz to nevyjde?
      • Žadná opatrnost alibismus, který jim vyhovuje. Ne nadarmo se říká "risk je zisk"

        Stačí se podívat na výmluvy jako "Prodali jsme jen pět milionů kusů, a stejně se nám to nevrátilo" - a koho to zajímá? Tím mě nedojmou.
        • A alibismus snad neni opatrnost? U AAA titulu se jedna o prilis extremni castky na nejake bezhlave riskovani.
          • Jenže problémem je, že se všichni domnívají, že AAA titul musí nezbytně stát přemrštěné částky. Hlavně západní firmy. Východní společnosti ukazují neustále, že to jde jinak. A taky pár uvědomělých jedinců, kteří to mají v hlavě srovnané- jako je např. Fargo.
            • Kdyz nedas prachy do PR, tak neprorazis. Leda by se ti podarila viralni reklama, ale to je o velkem stesti, na to se spolehat neda.
            • XorxoxTalarius
              Ale udelas ... pokud nebudes rvat 90% penez do reklamy a nebudes mit 500 clenej tym, tak udelas. Vem si prvniho Witchera ... ten tym mel kolik lidi? 50 - 70?
            • Titul jako GTA nebo AC jednoduse levne neudelas. Vychodni firmy mohou tezit z levnejsiho prostredi, ale nijak zvlast neprorazily. Uvidime zda zaklinac 3 diky konzolim konecne prorazi a jake bude mit naklady. Mozna ze tim chces rict, ze dobra hra nemusi byt vysokonakladova a ja souhlasim, ale to je zase neco jineho.
    • Jací hráči, takoví vydavatele. Dokud budou rychlokvaškové paskvily nejprodávanějšími hrami, tak se nikam neposunem
  • První dojem ze hry je hroznej, nikoho to nepřesvědčilo. Vávra to může zabalit a jít zase mudrovat, jak jsou všechny hry špatný a teĎ může přidat i to, jak je jeho hra ještě horší *1*
    • Jejdásek: Sice si nemyslím, že když se hra nedostane do USA nebo Asie, je automaticky neúspěšná, ale jinak se shodneme. Šanci si zaslouží, a nejen oni. Hlavní je zbavit se předsudků.

      Taky jde o to, že velké firmy chtějí hry "posouvat", ale dělají to pořád stejně (mnohdy špatně). I to mi připadá jako fráze. Na to jsem chtěl hlavně upozornit.
    • Lidem jako ty se rika z m r d! Nic nedokazou a jeste jsou skodolibi, kdyz ti schopnejsi prekonavaji obtizne prekazky.
      • Takhle ti možná říká maminka, sem to netahej. Neznáš mě, takže kecy o tom kdo je schopný a neschopný, si opět nech na rodinné setkání *3* Hra bude propadák, ani prezentovat ji neumí. Blbej název tomu nasadil korunu.
        • Staci mi videt, jak se tu projevujes, abych vedel s kym mam co do cineni. A i kdyz se ti to nelibi, lidskou hloupost hodlam komentovat, jak uznam za vhodne. O tom, jak hra dopadne, v tuto chvili jeste neni rozhodnuto. Tve predpovedi jsou toliko projevem tvych zavistivych prani.
    • prudislav
      jediný co bylo ze hry viděl bylo na cryengine promu aka tohle (http://www.youtube.com/watch?v=hpJCYkMFFmo) . Ted byla hra jen oznámená krátkym teaserem
      • Ano krátkým teaserem a DEBILNÍM názvem...
        • A když to říká debil, tak je to určitě pravda
    • Zabalit to můžeš jít ty. Tím, že tu budeš na hru blejt pod 20 různými nicky realitu nezměníš. Tebe musí strašně srát, že Vávra zase dělá hru, která bude legendou.
      • Co bereš za matroš? Jsi vedle jak ta jedla. Legendou byla první Mafie, to je sakra dávno. Od dvojky ho vyhodili a teď pracuje na tomhle propadáku. A fanboys nemohou rozdýchat, že to vypadá bledě :)
        • fanboys jsou natěšení, pouze zoufalci jako ty nejsou schopni rozdýchat, že to bude pecka, tak tu melou pořád stejné srancedokola *2*
    • Tys videl nejakou hru? NIKOHO to nepresvedcilo? Meles kraviny
      • Za pravdu se každý zlobí, jsi marnej
  • Obávám se, že tahle hra bude fiasko. Nechápu na koho má být mířena - západ to zajímat nebude, zřejmě i pro to, není vydavatel. Pokud má být šířena pro východní trhy, nebude tomu přizpůsobena lokalizace a cílení na východ. Nevím co tím chtějí říct, ale Mafia měla úspěch, protože byla ze Západu v zajímavé době a navíc v neokoukaným prostředí. Jako fanoušek Dana a spol. (díky Mafii), mě tohle fakt nepřesvědčilo a ani se nedivím, že vydavatele nepřesvědčí - dejte tam magii, draky - a zisk máte zaručen - s touhle hrou jste měli přijít v době boomu a ne v době recese.
    Kdyby jste raději udělali něco jako Mafia z dnešní doby v Evropě, nebo nějakou hru za Studený války, lidi by Vám utrhli ruce...
    Hra není jen o grafice...
    Jinak co jsem zatím viděl ukázky atd. - se mi nelíbí jméno a ani zbylé zveřejněné informace, přesto přeji vývojářům ať se mýlím a hra je mnohem lepší, než to celé dění kolem ní.
    • Kein
      Nesouhlasím. Západ zajímá cokoli. Pro hodně lidí, je východ exotika. Podívej se na Zaklínače, Metro apod. Spíše mám obavy z toho, že se ta hra nebude zdát dostatečně atraktivní kvůli tomu, že to bude simulátor bez kouzel - budou to muset dobře představit publiku. Ale pokud udělají dobré video a ingame záběry budou stát za to, tak si myslím, že to má velkou šanci se uchytit. Vávra dělá sice her málo, ale za to jsou opravdu dobré, alespoň teda pro mně, a bůh ví, kde by Mafia 2 mohla být, kdyby v ní bylo všechno co Vávra měl v plánu.
      • XorxoxTalarius
        Tak pokud bude chtit zaujmout, tak staci pak poslat novinarske kody nejakym YT kanalum ktere se tim zabyvaji, je to takova reklama "zadarmo"
        Samozrejme v pripade ze ta hra bude stat zato a recenzent bude objektivni
  • No webová stránka vypadá jak pro nějakou browserouvou F2P hru alá travian, teaser zas vypadá jak intro z nějaký hry za stovku z tesca *1*
    • Vždyť má pravdu, předsedu. Kušujte s minuskama.
  • vokr.cz
    Je to správná rebelie. Lidé se ze všeho bojí nejvíce změn. Tak každý člověk co něco chce udělat jinak je prvně odsuzován a pak hlásán. Stejně jako Hus, stejně jako Vávra:) Za takovo usnahu co on a kolegové z WH dělají, to nemůže dopadnou špatně. Problémy měla i Mafie 2 po úspěšné jedničce a to jen proto, protože tu hru chtěli udělat fakt dobrou a vydavatele chtěli peníze co nejrychleji, tak má dvojka duch jedničky možná ani ne z půlky. Možná je čeká drsnější cesta, ale s větší svobodou a tím pádem velkou odměnou pro ty co to ocení. Takhle hry nedělá snad dneska nikdo. Protože to není SWAG a EASY...
    • Srovnávat Husa s Vávrou to chce opravadu koule...
      • ... a anonymně nadávat, to je jen pro jedince bez koulí
    • Hus a nějakej Vávra v jedné větě. Dej si facku.
      • vokr.cz
        Nebylo to srovnání, jen mi to tam sedlo a znělo to hezky. Nezlob se prosím, raději taky něco tvoř;)
  • Kedaro
    Opravdu je nutné mít vydavatele, který by akorát kecal do vývoje? Proč nenahodit hru na GOG, steam a další služby, rozeslat novinářské verze, udělat pár trailerů a hotovo ne?
    • A ty si myslíš, že na Steamu se objeví jak? Když bez vydavatele, musí projít greenlightem a to je běh na rok +- a s dobrým koncem jen když zaujme dost lidí. Tyhle ukázka nepřesvědčili absolutně nikoho, že by to byla dobrá hra.
      • mluv za sebe pacholku *3*
    • Všichni se mají rádí, lidé pracují zadarmo a pořád se objímají.
    • A kdo zaplatí ten vývoj ???
      • Kedaro
        Investoři?
        • *8* *7* *3* *15*
        • No jo, ale vydavatel = investor *3*
          • To není tak úplně pravda, Warhorse má investora, který ale jen platí jejich práci, není to vydavatel, spíš mecenáš. Jenže nezaplatí, pravděpodobně, vývoj celý, plus nezná branži, takže případný marketing a rozšíření na jiné trhy by bylo velmi obtížné.
            • Jenze tento investor neinvestuje vyvoj cele hry, ale jen ukazky, ktara by presvedcila vydavatele, aby se ji ujal.
  • Na Kickstarteru to da maximalne tak 500 000 a to jeste jen kdyz to tam nechaj viset 2 mesice. Skoda.
    • Robotron3
      Mě přijde teda půl milionu dolarů hodně slušná částka. To by snad na nějakej pátek vývoje stačilo ne? *4*
      • Na takovou hru, jako chce pan Vavra ne. 4 mega jsou tak akorat na iso RPG. Na tohle by to chtelo tech 7-10. To neda, nikdy.
        • Robotron3
          To srovnáváš s náklady na nějaký GTA ne? Já myslim, že tady v ČR žijeme v trochu jiných relacích. Půl melounu dolarů je pěkná sumička *3*
          • Ty jsi neskutecny naiva. GTA se pohybuje o dva rady vyse. Tady je videt, jak jsou lide hloupi a nechapou, jake naklady obnasi AAA titul. Ale to jim nebrani v pindech, co a jak by melo byt nebo o nenazranosti vydavatelu a podébne kecy. Pul mega $ ti spolknou jako nic jen prime naklady na 40 zamestnancu za 4 roky.
            • 40 zamestnancu na 4 roky za ? *1*

              $500 000 ti pri 40 lidech v CR vydrzi asi tak 3 mesice - to myslim zcela vazne
          • Tak je mi jasny, ze ty by si to patlal za vodu a skyvu chleba. Ale lide jako pan Vavra, kteri uz v zivote neco dokazali, si za svuj cas nechaji pekne zaplatit.
          • s GTA ? to je jeste radove vyse
          • Na začátku se psalo, že dostali 60 mega a jestliže v blogu psali, že jim docházely prachy, tak jim to stačilo pouze na nějaký rok - rok a půl...
          • Suma je to pekna ale pro tuhle hru naprosto nerealna ;)
            • Oni asi nevedia kde sa pohybuju naklady na hry, ved facebookove hry stoja niekedy 6 miestne sumy v dolaroch a nieto este takyto AAA titul :)
      • On asi myslel korun?
        • No to tazko.. pol mega KC by prepalili za mesiace
  • Magister_Peditum
    Je to smutný, ale u novýho studia se to dá očekávat, že jim vydavatelé nebudou padat k nohám. Přesto jim fandím, protože to je zase po delší době zajímavý nápad.
  • Realistická hra? Kopec mrtvol bez kapky krve a dokonce ani žádné oddělené končetiny?

    Pokud v tom není magie musí byt ve hře zachycena ta surovost středověku. To že smrt byla přitomna všude a člověk si musel dávat pozor. Jinak to bude v reailistecké hře superhrdina což kazí cely koncept.
    • kostejnesmrtelny
      Tady zas někdo moc koukal na Spartaka... *7*
      • Tento serial nesleduji. Z toho co jsem měl možnost vidět mi to moc realistické nepřišlo :) To by se do Husitské hry rozhodně nehodilo.
        • kostejnesmrtelny
          Však právě. Tomu jak to na bitevním poli v reálu vypadalo se IMO asi nejlíp přiblížil Braveheart, konkrétně proslulý ztvárnění bitvy u Stirlingu. Taky žádný potoky krve a střívek jak na zabijačce, jak by si to v týhle diskuzi zjevně přál každej druhej puboš.
          • Kr.Pa
            Ty kraviny co produkuje Holywood si zde někteří čtenáři berou jako ztvárnění reality, k tomu do extremu přivedené tituly jako 300, Spartakus a GoT.
    • Kr.Pa
      Jsi moc přežraný fantasy filmy nebo seriály, proč by proboha někoho tak zbytečně porcovali? A každého? To by ten voják asi těžkdo vydržel v 30 min bitvě.

      A mimo to, Husité používali tupé zbraně a střelné zbraně, takže jaké porcování?!
      • Ten kopec prostě nevypada jako válečné pole/kopec.
      • Viděl jsi někdy středověký film?

        Mysliš že by Game of Thrones mělo uspěch kdyby tam nebyli ty boje provedeny realisticky? Nehledě na to jak Hus dopadl. Nic humalního to nebylo.

        Pokud tam prostě nebude krev a tahle surovost tak tam klidně mužou byt i kouzla.

        To co tam zatím vypada nejlepe jsou asi animace. Jenže rok 2015 je ještě daleko a o rok dříve ma vyjít Zaklinač 3. Se trošku bojím že tedy 2015 bude konkurence někde dál...
        • Kr.Pa
          Viděl jsi někdy skutečný boj nějakého šermířského klubu ?

          Jako kdyby byly vsechny americke filmy realisticke, tim vice stredoveke americke filmy ...
        • Tak zrovna na realistickosť bojov v Game of Thrones by som sa moc neodvolával. Aspoň za seba môžem povedať, že bitka o Kings Landing mi dojem zo seriálu trochu pokazila.
      • A ty jsi v traileru viděl nějaké Husity? Já tam viděl vojáky v jednotných barvách a zbrojích, což Husity vylučuje. Ale i kdyby, tak taková rána do kebule tou tvou "tupou" zbraní nadělá větší paseku než sek mečem *3*
        • Tými jednotnými farbami myslíš šedú a hnedú? *1*
  • prudislav
    Jen ne episodický vydávání :-(
    • ucho
      je to ale pravděpodobný. název na to mají ready, budou vyměňovat to za dvoutečkou. a dokončení v roce 2015 taky neposkytuje velký prostor na práci. jen si nějak nedokážu moc představit epizodické vydání u RPG s otevřeným světem...
      • KaloSaper
        Prostě vydáš další část světa nebo nějaké vedlejší příběhové questy jako DLC. Viz. Skyrim a jeho DLC.
      • Spíš to vypadá na crowfunding, Vávra v prvních blozích psal, jak nesnáší když se ohlašují hry na roky dopředu, pak jsou z toho fanoušci akorát rozlazení a taky proč by jinak v teaseru nebylo jmeno vydavatele? Další vodítko je odpočet 34dní (stejně jako na Kickstarteru, jakoby zkoušeli jestli to má smysl, než to spustí) a snaha získat více fanoušku... Proč by tohle dělali dva roky dopředu?
    • Čekali oni, tak budou čekat i fanoušci!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit