Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Moje predstava o tomhle je trochu jina, a z mojeho pohledu zabavnejsi, ze si sam rozhodnu jak postavu profilovat. pro priklad, v DaD kouzelnik nemuze nosit treba kozenou zbroj(pac je asi deb*l nebo nevim) ja mam radsi kdyz treba za pomoci nejakyho skillu,featu nebo neceho muzu toho kouzelnika naucit tu kozenou zbroj nosit, treba s nejakejma omezenima...je to jen priklad. A tehle omezeni jsou v DaD tuny. proste to co lidi hrajici nekde u stolu DaD muzou po ruznu okecat a zduvodnit a prijmout pusobi ve hre jak pest na oko.
  • No vzhledem k tomu, že BG vychází z Forgotten Realms což je svět jehož historii popisuje přes 200 románů se o tom dá vcelku úspěšně pochybovat. *2*
  • Robotron3
    Co to meleš? Co je na DaD omezujícího? Každé i současné RPG má v sobě určitá pravidla, co by se dalo připodobnit DaD, a i ty akčnější pořád počítají sílu, útok, obranu, atd. i když už nic nenastavuješ třeba a neřešíš statistiky, ty údaje jsou skryté, ale jsou tam. O tom RPG je.
  • o tech nejlepsich systemech bych radsi pomlcel, hry podle pravidel DaD jsou silene omezene prakticky ve vsem protoze je svazuji pravidla neceho co neni urceno pro pocitacovou hru. Vetsina vyvojaru to uz pochopila a doba kdy tyhle omezene hry vychazeli je uz pryc, a z prostredi DaD vyjde tak maximalne nejaka akcni slatanina jako daggerdale atd.
  • Sice ten prispevek nade mnou je cistokrevnej trolling..ale presto. Skyrim ma asi 10x vetsi lore zaklad nez BG 1,2 dohromady, textu jakbysmet, jen knihy se rovnaji precist malou vojnu a mir. Ale to pitomci co vecne trolli nakde na zaplivanejch forech muzou jen stezi vedet.
  • co to je za šílenou zpatlaninu? :-DD
  • Robotron3
    Skyrim jsem hrál, a rád, a klidně bych se vsadil, že jsem toho přečetl víc, než vy dva dohromady.
  • Durlagova věž je už z datadisku. Celkově mi ten datadisk přijde o trochu horší než původní hra. Jsou tam moc natahované pasáže a víc soubojů než by se mi líbilo (to samé platí pro ToB). Hlavně ta hra je až moc obsáhlá, takže nemá moc smysl se snažit na jedno hraní projít všechno. Lepší je to zkusit znova s jinou postavou a jinou partou. Když procházíš všechno, tak se stejně dostaneš na maximální úroveň v půlce hry a pak jenom kosíš slabé nepřátele.

    Výpočet trasy postav je asi největší slabina téhle série.
  • no, vzhledem k tomu, že průměrný hráč Skyshitu vůbec číst neumí...
  • Ty si zastaralý!!! *16*
  • sleepless
    Hovořil jsem POUZE o prvním díle BG, který už dle mého názoru je zastaralý a naivní. Třeba na konto toho, že po něm přišla dvojka, která dotáhla všechno do podoby, která je dnes pořád nepřekonaná. O Arcanum, IWD a spol. řeč vůbec nebyla ;)
  • Viktor_H
    Hází se kostkou, takže i náhoda je faktorem. Ale s přibývajícím vyprofilováním postavy hraje stále menší a menší roli, tzn. že požadované hodnoty, které musíš překonat jsou díky tvým schopnostem natolik nízké, že se málokdy netrefíš.
  • už by konečne mohli vyjít nejake rpg-čka z kickstarteru, at je co hrát
  • Shodou okolností jsem předevčírem dohrál BG1 a přiznám se, že konec jsem už spíš přetrpěl.

    Hrál jsem i s datadiskem a do Ulgothova Vousu jsem nakonec ani nešel - stačila mi zdlouhavá Durlagova věž, kde složité chodby spolu s příšerným vypočítáváním trasy postav (družina se rozuteče do slepých uliček) vytvořily neuvěřitelně otravný mix. Z příběhu jsem taky moc odvařený nebyl.

    Před hraním jsem sice četl manuál, ale stále mi uniká význam některých předmětů a kouzel. Souboje sice ctí pravidla D&D, jenže mi přišly až příliš o náhodě. Občas se mi stalo, že jsem nějaké nepřátele rozsekal bez ztráty životu, ale pak mi hra spadla (verze z GOG + patch na změnu rozlišení) a já musel začínat z pozice před soubojem a třeba 10x si se mnou ti samí předtím lehcí protivníci vytřeli vy víte co.
  • Jo a ještě se chystá jedna předělávka BG 2 - http://www.youtube.com/watch?v=b8cvC3utTmY

    Taky se určitě vyplatí sledovat, Baldurs Gate není nikdy dost!
  • Já jedničku BG hraju už jedine s tímhle modem - http://www.gibberlings3.net/bg1npc/

    Lidi co na tom dělaly mají obrovskej talent, ty dialogy mají ještě vyšší kvalitu než v původní hře a takovaj Xzar je hotový mistrovský dílo. *14*

    A už se chystá předělávka pro EE edici. *3*
  • 350.000 slov nepřečte průměrný hráč Skyrimu ani za 2 své životy dohromady *1*
  • beamdog su tie najvacsie prasce ake kedy na nejakej hre pracovali. jednotku zmrvili a predavaju ju na iOS a pritom nemaju ani len vyriesene funkcne user interface pre tablety no uz robia na android verzii? ako ked ani princip ovladania tabletu nemaju vymysleny. a uz robia na zpraseni dvojky a sucstne s verziou pre iOS a android. ti by si zasluzili nakopat
  • vydání EEBG2 skutečně vedlo k zajímavým zjištěním, třeba jak zabugovat hru tak otřesným způsobem, udělat "práci" kterou modeři odvedli zadarmo a lépe a ještě za to chtít peníze
  • jindra.veliky
    nekdo z vyvojaru ma opravdu entuziasmus

    *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit