Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ferdis2
    Budeš sa diviť, ale je kvantum ludí, ktorí túto trinásť rokov starú klasiku nehrali a do tej krásnej 2D izometrickej grafiky sa im nechce...
  • Nejsem si uplne jisty, ze TOEE – nejvernejsi kopie papirovych pravidel do pocitacove hry – je dobrym argumentem proti prispevku, ktery tvrdi, ze pocitacove hry na zaklade D&D jsou svazane papirovymi pravidly. Vzdyt je to prakticky hra temi pravidly nejvice vazana.
  • Robotron3@tiscali.cz – to, na co si sedm stezuje, je naprosto validni. Papirove AD&D nedovolovalo kouzelnikum brneni, podle papiroveho AD&D jede i pocitacova BG.

    Neni v tom zadne zjednodusovani pro videohru a pokud sedm dostava minusy za to, ze 'ble ble ble to neni pravda v NWN jsi mohl nosit brneni i jako mag!' tak to jen ukazuje na neznalost minusujicich. NWN je jina edice pravidel.
  • Skoda, ze muzu dat jen jedno plusko. BGEE je hororova slatanina, je az nepochopitelne, jak v dobe WeiDU modu, Baldur's Gate Trilogy a prakticky vseho s nalepkou Gibberlings 3 mel nekdo tu troufalost neco takoveho vydat.
  • akorát ze shakspeare nikdo nezna
  • Mno v BG to neslo, protoze zrejme si ulehcili praci, ale vsimni si, ze dalsi naslednici uz s tim pocitali a mohl jsi mit na maga kozenou vec, ale pak ti neslo pouzivat poradne kouzla, mel jsi malou sanci na vykouzleni.
  • super, neni neco podobnyho i pro planescape?
  • Magister_Peditum
    Po stránce kvantity možná vedou, taky je jich na to víc, ale domnívám se, že po stránce kvality těžce vyhrává Shakespear. *15*
  • Thorleif_cz
    V BG a ADnD všeobecně nemůže mág používat žádnou zbroj, kromě některých raritních (ty různý elfský nesmysly, různé vyjímky jsou i pro multi- a dual-classy) a různých rób. Novější edice DnD to mají řešený na bázi schopností...
  • reakce na Viktora H
  • ale tak, že odvedli spoustu práce....to je sice hezký, ale Baldury snad každej miloval kvůli tý kreslený izometrický grafice. 3 person RPG je na trhu spousta-a mnohem lepších. Ty souboje působěji s počítánim úspěšnosti zásahů komicky, pokud budete mít družinu, tak se to bude chaoticky ovládat a x jinejch. Mě to přijde otřesný, nezlobte se na mě. To radši měli udělat z modderský iniciativy nějakej klasickej datadisk do původní hry. To to žerete jen proto, že se můžete projít po Friendly Arm Inn a Naskhelu jakože v jinym rozměru?
  • Thorleif_cz
    sedm:
    V BG byla použita pravidla AD&D, která dneska už dávno v obchodech nenajdeš. Dnešní 4. edice D&D je opravdu někde jinde. V ADnD jsou prostě povolání těmito omezeními rozškálovaný, aby mělo každý povolání svý místo a aby se přirozeně doplňovaly (mě tenhle systém vyhovuje nejvíc).

    Pokud si pustíš Icewind Dale 2, uvidíš jak to +- funguje dnes. Helmy v BG slouží k odvracení kritických zásahů a můžou mít další plusové efekty. Kouzelník v BG na 100% nemůže nosit helmu. Nejsem herní designer, ale myslím si, že by ses divil, jak vypadají herní systémy i nových rpgček. Akorát nejsou tak vidět.

    Robotron: Pravidla nebyla příliš pozměněná. O zjednodušení se snad už vůbec nedá mluvit. Nějaké menší změny tam prý proběhly, ale spíš co se týče některých kouzel, možná vlastností některých bytostí bestíáře.
  • pardon to bylo dolu
  • Baldurs gate ma svoji novelu http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Baldur%27s_Gate_(novel)
    mimochodem hlavni postava je tu zamilovana do bodhi :) coz me potesilo ja mam jeji postavu celkem rad
  • A k tomu právě slouží Baldurs gate trilogy.
  • ne nebavime..bavime se o informacich co lidi z bethesdy a fanousci uz od dob areny vytvareji
    jako treba tady.
    http://www.imperial-library.info/
    knizky se opakuji,aby taky ne,je to stejny svet, ale pokud vim tak v kazdem dile jich par desitek pribude. Ale chapu ze pro plno lidi je dost rozcarovani dozvedet se ze TES hry maj historii a spoustu psaneho a obrazkoveho materialu po ruznu na netu. Je rozcarovani, ze kazda frakce,buh,zasadni udalost ma podklad ktery logicky dokresluje deni ve hre..chce to trochu hledat a zajimat se, a ne si hru zahrat pul hodiny a jit psat nekam do diskuze o prumernem hraci Skyrimu co nic necte:)
  • MickeyMutant
    Když trochu máknou, tak se i Shakespeare se svejma chabejma 900000 slovama může jít klouzat. A to prosím píšou jen jako vedlejší produkt interaktivní zábavy za pár měsíců vývoje, zatímco ten alžbětínskej čučkař se s tím tehdy patlal celej život a vydával to po kouskách (něco jako DLC).
  • sleepless
    V té neotesanosti bude to, co mě už přijde zastaralé, a tobě naopak fajn. Což samosebou plně respektuju. Pro mě je BG série stejnoměrně o systému jako o dostatečně vykresleném světě, zápletkách, postavách apod. A ta neotesanost, kterou odhalila až a hlavně dvojka, je mi u jedničky přítěží. Bohužel. Když chci holt řežbu, tak sáhnu po IWD, NWN a hlavně po tom Greyhawku, kde žádné pachtění s příběhem či světem ani neočekávám. u BG tam to očekávání ale je, respektive čekám kompletní balík včetně odladěného systému. A na to už mi holt jednička nestačí.
  • Hmm ... a stedovekej lucisnik byl taky deb…l, protoze strilel z luku a nemel platovou zbroj. Me zase serou hry, kde zadny pravidla nejsou a vsichni umej vsechno.
  • Bavime se to tech stale stejnych knizkach uz od Morrowindu?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit