Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Magister_Peditum
    Snad bys po nich nechtěl aby tam mluvili latinsky a starogermánsky? *15*
  • Magister_Peditum
    Sakra, double post.
  • Magister_Peditum
    No, vojáci rýnských a dunajských legií často vousy taky nosili, takže bych ten souboj, cos popsal, tak jednoznačně neviděl. *1* Nicméně, pár let poté Germanicus drtivě porazil germány v bitvě u Vesery (i slavného Arminia), takže to spíš skončilo 1:1 (navíc ho krátce poté zavraždili jeho vlastní spojenci). Rozhodně se mu ale musí uznat, že to Římanům prve dost natřel (asi ve stylu jako Sověti Němcům u Stalingradu) a znechutil jim další choutky na podmanění Germánie za Rýnem.
  • Na tuhle hru se těšim ze všech her nejvíc...jako vždy na každej novej díl serie, ovšem tentokrát to bude opět Rome :)
  • Paulcz
    ty anglické věty jsou fuj..
  • MidnighT91
    Hned jak se objevily hořící koule tak jsem si vzpoměl na film Centurion, má dokonalou atmosféru... Když se pak ráno po masakru probraly v bahně zalití střevama kamarádů tak mi běhal mráz po zádech, musím se na to znovu podívat...
  • Veskoslav
    Čekal jsem, kdy se objeví někdo retardovaný..... *11*
  • Menttor
    CainPullo: Pokud chceš, můžu si vytáhnout učebnici dějepisu pro základní školy a budu schopen diskutovat zhruba na stejné úrovni jako tady Veskoslav *2*
  • Kozy
    Díky za vysvětlení, teď už se o to tolik nezajímám a tak mě to nenapadlo. Ale i tak to snad někomu bude k užitku. Pěkně se nám ta diskuze rozjela, pravda.
  • Však on ještě přijde čas, kdy Arminius bude rád vzpomínat, na to jak byl v mládí římským zajatcem. *1*
  • Pěkný výčet, ale jde spíš o údaje z doby před Mariovou reformou, pro rok 9 po Kr. toto členění neplatí. Na přelomu letopočtu kolísala velikost legie mezi 5 - 6 tisíci, ovšem za předpokladu že měla plný stav, což vždycky nebylo, a některé kohorty mohly být samostaně dislokovány třeba na druhém konci říše, přestože formálně náležely k legii. Ale nejsem si vědom že by se to týkalo tohoto případu.
    Třeba v pozdním císařství byla legie označením pro 1000 mužů, takže je třeba vždycky hledat informace k danému období.

    Btw, nepřide vám, že fanoušci TW jsou prostě "nějací jiní" *3*
  • Znovu prosím všechny bohy Panteonu, aby konečně byli povedené přepady a guerillová válka...
  • erikse
    Tak to bylo z toho slabsiho soudku ;)
  • Kozy
    V každé legii bylo 4 200 mužů, ale stávalo se, že se jejich počet zvýšil na 5000. V takovém případě nadpočet tvořili spojenci. Legie měla 60 centurií: 20 centurií o 30 triariích (600 mužů) 20 centurií o 60 principech (1 200 mužů) 20 centurií o 60 hastatech (1 200 mužů), to jest 3000 mužů celkově plus 1 200 lehkooděnců rozdělených mezi tři řady (4 200 mužů). Dvě centurie tvořily manipulus (taktickou jednotku). Každá legie měla navíc 300 mužů vybraných z nejbohatších a nejurozenějších občanů. Ti tvořily jízdu. Jezdecký oddíl se dělil na 10 čet (turmae) o 30 dekuriích. Dějiny římského vojska, Peter Conolly
  • XorxoxTalarius
    Tak ted nevim jestli jsem se dival na vysokorozpoctovy holywoodsky film nebo na hru, jelikoz je to naprosto uchvatne (ne ze bych kdy mel nekdy cas se kochat).
  • montatatana
    Mas tam preklep, je to Trautenberkuv les!
  • Fousáči proti Metrosexuálům 1:0 *1* Varus ještě s hlavou pevně držící na krku.Parádní.Jen se mi animace zdají trochu, jako kreslené postavičky.(Když dostane šípem na koni)Ale jelikož se mi hrozně líbí i teď M2TW, tak nic víc už nedodávám.
  • Veskoslav
    Jinak pro představu masakru, co musel proběhnout: 3 legie bylo v té době přes 15 000 mužů+doprovodné jednotky byly od 150 až po 1500 mužů, záleželo na druhu. Takže se asi těžko "ztratili" v mlze:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit