Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jestli jim jde o oziveni a vylepseni zazitku, tak by meli spolupracovat i s AMD. ale to by muselo jit o zazitek z hrani, ne prihrivani polivcicky za prachy. navic TressFX Hair vypada lepe nez HairWorks. nic proti NVidia.. poenta je, ze obe firmy nabizej zajimave funkce, ktere se daj ve hre pouzit.
    • To nezalezi na cdprojectu ale na AMD nabidka spoluprace jde od vyrobcu karet ne od studia.
      • no proste AMD nepritlacilo s prasulkama dostatecne (mozna vubec). pocitam, ze o reklamu jakou Witcher 3 rozhodne je, staly oba vyrobci gfx. tak jako tak, kdyby to bylo pouze o iniciative a snaze obohatit hru technologiema, tak muze prijit impuls z kterekoli strany. ale o to tu nebezi.. je to pouze tak prezentovano (a to je to co mi na tom vadi).
        jinak jsem si samozrejme vedom, ze vyrobci karet behaj za vyvojarema (se "svestickama")..
    • jj ale bouzel ma nvidie vic penez :(
  • opravdu moc těším
  • Tieto efekty by mali byt uz davno vo vsetkych hrach. Ved cely svet je o fyzike, tak jake take efekty tu furt trepete. Bezne veci, ze voda prska, vlasy sa hybu vo vetre, kurna. Mame rok 2015 a uz aj celkom slucne karty si myslim. Ked uz physx za nieco sprdnut, tak za to, ze sa nevyuziva jeho potencial na plno, teda myslim tym ze to nema vplyv aj na hratelnost a je to len na ozdobu. Ale aj tie ozdoby by mali byt uz normal dnes ako som spominal. Si pustim vodu doma tak hadam aj trosku prska a odraza sa a nepada len ako nieco do latriny, nie? :D
  • Hned je z toho lepsi hra kdyz z mece litaj plameny? :p Ale no taaak je to jen pozlatko jak chtej dostat z lidi co si zakladaj na fps hunteru nebo necem podobnym prachy.. za ty prachy by se dali delat uzitecnejsi veci nez aby rodice diteti sponzorovali novou grafickou kartu v ceně jídla na mesic pro somalskou vesnici. Budme kriticky k hram at dostavame za penize dobrej produkt ale dostavat kraviny který se blejskaj ze zapomenem na samotnou hru? :p Opet forma vitezi nad obsahem (nerikam u vseho, tohel bude nejspis vyjimka) vybodnete se na blbosti a radsi jdete ven na vylet za ty prachy a nereste kraviny. hraju GTA na normal detaily a sem proto loozer? :O)) Pamatuju casy kdy sem daval dve mesicni vyplaty za grafickou kartu nechapu ze sem byl tak hloupej tenkrat .p
    • Blue.Shark
      Moc nechápu, co vlastně řešíš. Kdo peníze má, lepší grafickou kartu si koupí, a kdo nemá, spokojí se s horšími detaily. Grafika je součást hry, ať je jakákoliv. Vážně ale neznám člověka, který by nechtěl vidět hru, co se efekty podobá třeba Pánu Prstenů (včetně realistických vlasů, tančících jiskřiček nebo trávy hýbající se v poryvech větru). A že si z toho někdo udělal živnost...nabízí se otázka, jestli ho můžu vinit za to, že prodává něco, po čem spousta lidí tak hladově skočí?
    • Co to meles proboha?
    • thanks mom *15*
  • Vojta_Ilavsky
    PhysX, Nvidia Hairworks, TressFX. Pytel plnej hnusnejch, svítivejch, zaneřáďujících a výkon žeroucích s*ačiček.
    EDIT: Koukám že jsem vlastníky Nvidií nakrk.
    • No ja sem jeden z tech co si dokonce kvuli tomu tenkrat koupil Ageia PhysX P1 :D pak to koupila nvidia a byl konec... ono celkove za tech 7-8 let se to moc daleko od te P1 neposunulo :(
      • Physxinfo.com. Odporúčam. Posunulo sa to o vela.
        • tak ty dema nebo simulace urcite, ma to vic castitc, lepsi simulace, kapalina je taky o neco dal nez byla.

          Ale v tech hrach je to porad jen takovy pozlatko a neni to primo zaklad tyhle dodatecny efekty, coz jsem si pred 8 lety kdy jsem si tu ageiu P1 kupoval predstavoval

          Zatim to je jen o tom letajicim harampadi, statisicich casticovych efektu a trhacich hadrech, ale to uz bylo tenkrat s P1 jen to nevypadalo graficky tak dobre [2006], nemluve o kapalinach...
          • NVIDIA ale posunula PhysX ďalej aj čo sa týka optimalizácií. PhysX toho dokáže zvládnuť viac a hlavne tieto features už nie sú oddelené a samostatné, ale ovplyvňujú aj sami seba navzájom. Čo vyvrcholením je terajší FLEX. To je proste niečo o čom sa mohlo v roku 2006 iba snívať. NVIDIA proste urobila kus práce. PhysX v rámci svojej implementácie o kus ďalej. Súhlasím ale s tým, že jeho používanie v hrách sa posúva dopredu len veľmi pomaly.
    • Mňo, mám tedy NVIDIi, nikdy jsem s ní neměl žádný problém, což se o ATI (kterou jsem měl předtím) tedy říct nedá. Polovina her měla nějaké glitche, anebo jsem čekal na updaty aby novinka vůbec jela bez nějakých artefaktů. Nyní tyto problémy zkrátka neznám. Můj názor.
      • Vojta_Ilavsky
        A máš pravdu, koupit si Nvidii je snažší, zkrátka protože Nvidia/Intel... Jejich zákulisní praktiky nejsou hezký, a doplácej na to vlastníci konkurečního hardwaru, minimálně u grafických karet to tak je.
        • Ale smutná realita je ta, že ty jako koncák přece jenom raději koupíš něco, kde budeš mít více méně zaručené, že hru spustíš i bez týdne čekání na nové ovladače (jestli vůbec). Chápu na to narážíš, ale tak to prostě je.
          • Mal som Nvidiu i AMD(resp vtedy ATI), teraz mam AMD a ziadne probemi s ovladacmi, ze by mi nieco neslo, vypadavajuce textury nic s toho. Naopak Nvidia mi necelych 5 mesiacov po zaruke proste umrela, kdesto moja byvala ATI X1950 pro ide dodnes, a terajsia AMD HD6950 ide skvelo.
          • Vojta_Ilavsky
            Je to tak, ale když nebude konkurence, nebudu si moci příště vybrat. Zamysli se, kde by byl Microsoft, kdyby se doteď nedržel na trhu OS X.
    • Nahodou ty sracicky napr. v Borderlands fungujou a vypadaji skvele :) Ati SUX. Osobne mi odesli obe atiny ktery jsem kdy vlastnil uplne stejnym zpusobem a nejsem sam. Tak GL.
    • Zeptám se tě opatrně. Je to problém vypnout? Kdo si koupí nadupanou grafiku si to rád zapne. Nechápu tvé rozhořčení.
      • co nechápeš? on jen závidí těm co jim to stroj utáhne typickej čecháček vadí mu, že soused to má a on ne ikdyž to vůbec nepotřebuje a ani to nechtěl...
    • Physx celkem ujde, i když výkon žere neuměrně.
    • Tak to nepoužívej, nikdo tě nenutí. Pravdou ale je, že občas tyhle efekty dokážou ze hry udělat něco na úplně novým levelu. Když si vezmu, jak vypadal souboj s prvním (a pár dalšíma) bossem v Lords of the fallen se zaplým pshysics, když mu meč ohnivě plál a lítaly z něj jiskry a naprosto úžasně vířily. V tu chvíli mi padla huba a měl jsem co dělat, abych úžasem nezapomněl hrát.
      • No pekne a efektne to hej, ale ten efekt sa dal spravit cez PhysX i pomocou CPU kde sa ti viac jak polka jadier flaka a je nevyuzita, zbytocne brat vykon GPU ked to zvladne CPU, no ale to by Nvidia musela zapracovat a urobit PhysX tak aby vyuzival viacjadrove CPU, a potom by bolo jedno ci je v PC AMD alebo Nvidia a bolo by to len plus pre uzivatelov.
        • Vyzerá že máš o Physxe informácie este spred roka 2010. Píše sa už rok 2015 a Physx je odvtedy niekde inde. BORDERLANDS 2 používal ešte jeho starú verziu. To ale nie je prípad Witchera alebo nového Barmana.
      • Vojta_Ilavsky
        Světlá vyjímka. Ve spoustě her to ale(Hawken, Borderlands) udělá scénu tak nepřehlednou jak je to jen možný. A řekl bych že zrovna fyzika se dá použít na důležitější věci než na víření částic.
        • Ja mám v Borderlands 2 odohraných 600 hodin a to so zapnutym PhysXom. Neviem o čom hovoríš pretoze ide o jednu z jeho najlepších implementácii. Výborne to dopĺňa atmosféru v hre a na nijakú neprehľadnost si nespomínam. Svet Borderlands bol vďaka tomu o poznanie zivsi.
        • To nemůžu soudit, páč Hawken jsem nehrál a Borderlands jsem tekrát hrál ještě na ATIně... :) Ale co se týká mě, tak každej rozumnej detail pomůže v uchvácení a vtáhnutí do tý hry :)
          • Vojta_Ilavsky
            https://www.youtube.com/watch?v=HIOVGSGyirc
            • bozi by to bolo vtedy, keby tie odpadnute skaly davali aj damage
              • Reakce na příspěvek:

                Aj napriek tomu je to o kus ďalej ako väčšina toho čo vidime vo väčšine hier. Výhoda Physx v tomto prípade je, že poloha ulomkov po výbuchu sa počíta a nie je naskriptovana. Od toho už nie sme ďaleko aby sa voci hráčom či AI vyhodnocovania aj kvôli damage. Postupne sa snáď dostaneme od skriptovanej fyziky ďalej.
            • Boží *8*
    • tady někdo nemá nvidii co? :D
      • tressfx je amd technologia nie?
        • Vojta_Ilavsky
          Je, ale spadá do oblasti zbytečná blbost, jelikož se nedá běžným uživatelem smysluplně využít, a nic nového nepřináší.
          • hej, skor som to bral ako odpoved na to ze nemas rad nvidiu :)
            evidentne ten tom triafa naslepo
      • Vojta_Ilavsky
        Nemám.
        EDIT: A jak to stím souvisí?
        • wenceslaus
          Nedal jsi to první do souvisloti právě ty?
          • Vojta_Ilavsky
            Ne. Jestli se dobře pamatuju, tak to šlo zapnout i na Radeonkách.
            • Vojta_Ilavsky
              Je to přece jedna z jejich hlavních featur, spolu s Shadowplay.
            • wenceslaus
              Myslel jsem to: "Koukám, že jsem vlastníky Nvidie nakrk."
        • jen rejpu... :) to že má někdo nvidii taky ještě neni výhra, ale mě jakožto vlastníka nvidie tahle zpráva třeba docela potěšila...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit