Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja se hejtovani mezi priznivcema zelenych a cervenych ucastnit nehodlam.

    Mi spise prijde dementni, ze jedni nebo druzi v ruznych hrach maji kolikrat do vydani patche nehratelne betaverze her.....- optimalizaci hry kolikrat vyvojari neresi a vlastne to resi ti, co vyvijeji ovladace grafickych karet ---> dnes jiz kazda druha AAA hra potrebuje nejaky fix ovladacu *12*

    .....a pak ze si mam predplatit nejakou pecku (kdyz je to vlastne polotovar a betatest delaji hraci samotni). Pote se k tomu doda jeste hromada DLC ktere prevysuji puvodni hru casto i o dvojnasobek a vyse a jsem pote nahlodan si to opravdu poridit az ve sleve v kompletni edici - a to klidne az za rok *10*
    • @Nego: Nekde jsem před asi měsícem čet, vyjádření tvurcu driverů z AMD kde jasně řekli, že 80% dnešních her je nedodělaná čili nehratelná a musejí jí zpravit driverama.
    • nedavno se na tohle tema vyjadril jeden dev vramci dx12 diskuze http://www.gamedev.net/topic/666419-what-are-your-opinions-on-dx12vulkanmantle/#entry5215019

      tl;dr je neco ve smyslu
      The driver has to apply imperfect heuristics to guess what the game is doing, and the game in turn has to do peculiar things in order to trigger the right heuristics. So the game is guessing what the driver is doing, the driver is guessing what the game is doing

      v tomhle svetle se clovek ani nedivi, ze si napsali v nvidii vlastni efekty aby sem jim do toho devove nesrali aka Gameworks :P
    • Pravdu díš...
  • Tieto efekty by mali byt uz davno vo vsetkych hrach. Ved cely svet je o fyzike, tak jake take efekty tu furt trepete. Bezne veci, ze voda prska, vlasy sa hybu vo vetre, kurna. Mame rok 2015 a uz aj celkom slucne karty si myslim. Ked uz physx za nieco sprdnut, tak za to, ze sa nevyuziva jeho potencial na plno, teda myslim tym ze to nema vplyv aj na hratelnost a je to len na ozdobu. Ale aj tie ozdoby by mali byt uz normal dnes ako som spominal. Si pustim vodu doma tak hadam aj trosku prska a odraza sa a nepada len ako nieco do latriny, nie? :D
  • jestli jim jde o oziveni a vylepseni zazitku, tak by meli spolupracovat i s AMD. ale to by muselo jit o zazitek z hrani, ne prihrivani polivcicky za prachy. navic TressFX Hair vypada lepe nez HairWorks. nic proti NVidia.. poenta je, ze obe firmy nabizej zajimave funkce, ktere se daj ve hre pouzit.
    • To nezalezi na cdprojectu ale na AMD nabidka spoluprace jde od vyrobcu karet ne od studia.
      • no proste AMD nepritlacilo s prasulkama dostatecne (mozna vubec). pocitam, ze o reklamu jakou Witcher 3 rozhodne je, staly oba vyrobci gfx. tak jako tak, kdyby to bylo pouze o iniciative a snaze obohatit hru technologiema, tak muze prijit impuls z kterekoli strany. ale o to tu nebezi.. je to pouze tak prezentovano (a to je to co mi na tom vadi).
        jinak jsem si samozrejme vedom, ze vyrobci karet behaj za vyvojarema (se "svestickama")..
    • jj ale bouzel ma nvidie vic penez :(
  • opravdu moc těším
  • nVidia už pár let vede. Co se těchto věcí týče, AMD se zmohlo pouze na TreesFX, které sice bylo fajn, ale nedokázali to dál prodat hlavně kvůli tomu, že to žralo šíleně výkonu na to, že šlo jen o vlasy na jedné postavě, byť to vypadalo dobře.
    • Jo Nvidia naozaj vedie ale iba co sa pradaja tyka, co sa tyka technologii je na tom rovnako ako AMD v niektorych veciach dokonca zaostava. Bez AMD by sa MS neuracil urobit DX12, PhysX no ten Nvidia pochovala vdaka tomu ze vobec v nom nenapredovala, Havok je vo vela veciach lepsi. Nvidia ma proste lesi marketing a o tom to cele je.
      • Tak s PhysXom si dobre prestrelil. Najlepšie je si o tom niečo zistiť než pisat takéto dezinformacie. Ide o momentálne najpokrocilejsie API na fyziku. Nvidia urobila kus dobrej práce. Začal by som na tvojom mieste na physxinfo.com. A tam by som si zistil aj čo je Flex, ktorý z Physx vychádza a ktorý Nvidia vytvorila.
        • takú sprostosť napísať preboha
          • Teraz myslíš koho? :-)
        • Jo ale cele PhysX zvala i CPU ktore sa ti v PC flaka na to netreba GPU, pozri si co dokaze novy Havok a kolko toho Nvidia dokazala za 8 rokov co vlastni PhysX, par efektopv navyse, navyse len vyzualnych nemajuci na hratelnost vplyv
          • CPU PhysX sa v pohode vyrovná Havoku. Väčšina funkcionality PhysXu ide inak cez CPU. Je len časť, ktorá ide na GPU a aj z tej majú niektoré features 2 vetvy - jednu na CPU a jednu na GPU. Bohužial nenahradíš tisícky threadov, ktoré môžeš využiť na GPU pár threadami, ktoré poskytuje CPU. CPU je samozrejme čo sa týka therad na thread citeľne výkonnejšie, ale v typicky multithreadových operáciaách ako sú čassticové systémy proste na GPU nemá. Ano dá sa to urobiť aj na CPU, ale s citeľne menším detailom. Takže je to opäť na človeku či mu nevadí horší detail alebo chce väčšiu kvalitu, ktorá ale stojí aj výkon.
  • Hraju poze letecké a automobilové simy. Občas vyzkouším nějakou blbost ala FC4, GTA V. Od roku 2002 jsem měl pouze Atiny a naprostá spokojenost. Na podzim jsem koupil R9 280X a spousta problémů s takty, hlučností a spotřebou. Navíc DCS prakticky nepodporuje AMD karty. 280X jsem prodal a koupil jsem za 3000 bazarovou GTX 670 OC 4GB a neskutečně si chrochtám, absolutní ticho v max zátěži, parádní spotřeba, ve většině her jede snad líp než silnější r9 280X a po nataktování ji strčí do kapsy. Už jinou kartu než Nvidii nekoupím. Pokud se situace dramaticky neotočí
  • Za sebe jsem zvědavý jen na fyziku - vlasy, chlupy a hadry mě neberou, bere mě combat fyzika, destruktibilní prostředí, fyzika ohně (pokud nějaká bude mimo eyecandy)...

    A ano, celkem se na Witchera těším, ale už dlouho cítím nepochopitelný a neobjektivní hype...
  • No už je to tu zase :) ..Nvidia se chlubí. Ale tak proč ne že, když na to má hardware. To od AMD už jsem několik let neslyšel žádnou chloubu. No jo no, cena není všechno *3*. Od AMD jsem dal dávno ruce pryč. Hlavně ta optimalizace a beta ovladače na několik měsíců....
    • Vojta_Ilavsky
      Jo ty ovladače mě taky se*ou. O Mantle AKA DirectX12 jsi neslyšel? :D
  • Nekonečný flame... Normálny človek si pred kúpou pozrie benchmarky a zistí si čo mu najviac vyhovuje do jeho cenového limitu, flamer si kúpi (resp. rodičia kúpia) zostavu s peknou skrinkou a následne obhajuje to čo má vo vnútri, lebo to čo má on musí byť najlepšie, opak je nemožný. Radšej by ste sa mali modliť aby sa AMD dostalo z tých sračiek v ktorých je, inak si Nvidia pri ďalšej generácii kariet nahodí monopolné ceny.
    • Dnes už to není jenom o benchmarku. Protože nic neříkající čísla moc neukazují. A jestli má grafika o 10 FPS více, nebo méně při 80 FPS je opravdu jedno. Je potřeba klást velký důraz na technologie a neustálou a včasnou podporu ovladačů. AMD bylo dobrý na těžení virtuální měny ale na hraní beru kartu zelenou *3*
  • To je zase chat plnej lidí poměřující si přirození tím kdo má lepší grafiku a proč je jeho značka lepší.
    • A co jsi cekal, ze se tu budou resit rusky motorkari? Cela diskuze se vicemene drzi tématu clanku..s cim mas problém?:) A jinak, na internetu si lidi vetsinove jen premeruji prirozeni a ukazuji kdo je v cem lepsi..to bys snad uz mel vedet.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit