Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vojta_Ilavsky
    Jo ty ovladače mě taky se*ou. O Mantle AKA DirectX12 jsi neslyšel? :D
  • Dnes už to není jenom o benchmarku. Protože nic neříkající čísla moc neukazují. A jestli má grafika o 10 FPS více, nebo méně při 80 FPS je opravdu jedno. Je potřeba klást velký důraz na technologie a neustálou a včasnou podporu ovladačů. AMD bylo dobrý na těžení virtuální měny ale na hraní beru kartu zelenou *3*
  • Nekonečný flame... Normálny človek si pred kúpou pozrie benchmarky a zistí si čo mu najviac vyhovuje do jeho cenového limitu, flamer si kúpi (resp. rodičia kúpia) zostavu s peknou skrinkou a následne obhajuje to čo má vo vnútri, lebo to čo má on musí byť najlepšie, opak je nemožný. Radšej by ste sa mali modliť aby sa AMD dostalo z tých sračiek v ktorých je, inak si Nvidia pri ďalšej generácii kariet nahodí monopolné ceny.
  • No už je to tu zase :) ..Nvidia se chlubí. Ale tak proč ne že, když na to má hardware. To od AMD už jsem několik let neslyšel žádnou chloubu. No jo no, cena není všechno *3*. Od AMD jsem dal dávno ruce pryč. Hlavně ta optimalizace a beta ovladače na několik měsíců....
  • Ale veď Tomb Raider má ešte prvú verziu TressFX tak o čom to hovoríš? To že je TressFX 2 vyladenejšie je fajn, ale to nemá nič spoločné s tým čo bolo na Lare. Mohol som si to pustiť aj na svojej GTX 780 a poviem ti, že tiene by som za to neobetoval. Ale to už je každého osobná voľba. Týmto ale netvrdím, že je TressFX ako také niečo zlé alebo zbytočné. Len si sa v prvom príspevku obul do PhysSxu, ktorý ponúka toho ďaleko viac, robí prostredie živšie a s menším dopadom na výkon ako ma TressFX v Tomb Raiderovi. Ja mám rád vizuálne zlepšenia a pokrok. Nepotrebujem niečo kritizovať len preto, že je to od AMD alebo NVIDIA.
  • blahorodie
    pobavilo *3*

    To bude niekto z fora pctuning s FAKE nickom ?
    *4*
  • Neuvedl jsem argument? Uvedl "zázrak" kdo zažil ten ví, kupříkladu já tomu obětoval stíny a vyplatilo se, její vlasy byly fak SEXY uuuuuuufffff. co bych mel jako posílat??? Kup si radeonku\kup si Tomb Raider zapni si TressFX a uvidíš sám no co jako víc???....???? A jestli jsem snad nekoho či něco urazil nebo pohoršil, tak La Pardon to nebyla primární myšlenka či záměr, jen jsem ventiloval svuj názor.
  • Nepopsal jsi nic, neuvedl jsi argument, ale urazils. Good Job.
  • TressFX a to uz 2.0 je zazrak a velkej a dropy ani náhodou,ale to ty jako zelenak nemůžeš vědět mít to skutečně prožitý natož mít šajna. Prostě wtf LOL...
  • CPU PhysX sa v pohode vyrovná Havoku. Väčšina funkcionality PhysXu ide inak cez CPU. Je len časť, ktorá ide na GPU a aj z tej majú niektoré features 2 vetvy - jednu na CPU a jednu na GPU. Bohužial nenahradíš tisícky threadov, ktoré môžeš využiť na GPU pár threadami, ktoré poskytuje CPU. CPU je samozrejme čo sa týka therad na thread citeľne výkonnejšie, ale v typicky multithreadových operáciaách ako sú čassticové systémy proste na GPU nemá. Ano dá sa to urobiť aj na CPU, ale s citeľne menším detailom. Takže je to opäť na človeku či mu nevadí horší detail alebo chce väčšiu kvalitu, ktorá ale stojí aj výkon.
  • NVIDIA ale posunula PhysX ďalej aj čo sa týka optimalizácií. PhysX toho dokáže zvládnuť viac a hlavne tieto features už nie sú oddelené a samostatné, ale ovplyvňujú aj sami seba navzájom. Čo vyvrcholením je terajší FLEX. To je proste niečo o čom sa mohlo v roku 2006 iba snívať. NVIDIA proste urobila kus práce. PhysX v rámci svojej implementácie o kus ďalej. Súhlasím ale s tým, že jeho používanie v hrách sa posúva dopredu len veľmi pomaly.
  • a pak ses probudil a měl si prde| od sněhu...
  • Teraz myslíš koho? :-)
  • " Jediná fičura co mě fakt chytla za triko je TressFX kde skutečně z toho má člově požitek (radost pohledět) Tomb Raider"
    Jasne. Hehehe. Benchmark z Tomb Raiderovi na TressFX bol otrasný, chýb to nmalo viac než dosť ale ako prvý pokus sa to dalo zniesť. Nebol to ale žiadny zázrak. Na druhej strane PhysX dodal do hry oveľa viac než vlasy jednej postavy s menším dopadom na výkon.
    "protože BOOM s Phyxem už je dávno pryč"
    A asi preto vychádza hier s PhysXom teraz viac ako v minulosti. Najbližšie Witcher 3 a Batman.
    "jestli nekde vylítne 80 jiskřiček nebo 50"
    V skutočnosti sa bavíme o rozdielu pár tisíc a pár desiatok tisíc. A to teda je dosť vidieť. Hlavne nejde o skript, ale pre každú časticu musíš počítať zmenu polohy a prípadné kolízie s inými objektami. Vieš si predstaviť pri takom počte ako je to výpočtovo náročné? Asi nie. Inak by si nenapísal hlúposť ako toto: "když to umí spočítat každej procák ,kterej má v compu každej"
    To je taký výkrik ako keď si niekto myslí, že rozumie tomu ako to funguje bez nulových skúseností a vedomostí k danej téme. Ale neboj. NVIDIA už je opäť ďalej. FLEX zasa rovíri vody a aspoň bideš mať na čo nadávať a vyplakávať.
  • jo tak 7660g [A10] je integrovka, 840m je o dost vykonejsi, problem tech A10 srader je ten ze to AMD prodava [nebo vyrobci?] predrazene.

    A nejaka A10 vyrobena buh vi jak starym procesem nemuze konkurovat vykonu na jadro haswellu.
    AMD [procesorry] jsou nekolik let za vyrobou intelu [28nm vs 14nm].

    Ja uz jsem po letech nad AMD taky zlomil hul v cpu, Uvidime co predvede AMD 2016 kdy ma dojit ke zmene a novymu vyrobnimu procesu a architekture, necekam zazraky, ale AMD v CPU by mohlo bejt zase relevantni
  • To sú také reči 15 ročných detí. BTW GTA 5 má features od NVIDIE:

    http://www.geforce.com/whats-new/guides/grand-theft-auto-v-pc-graphics-and-performance-guide

    Už prestante s týmito hlúposťami. Za optimalizácie hry je zodpovedný vývojár, nie firma, ktorá pridá nejaké efekty v externých knižniciach. Za mňa inak Dying Light bez problémov a to som ho hral vo VR režime. FC 4 netuším a o ACU snáď ani nemá zmysel hovoriť. Tá hra mala vyjsť minimálne o mesiac neskôr. BTW čo si vlastne predstavuješ pod "robením" optimalizácií? Akú prácu to podľa teba obnáša? Či sa bavím s nejakým teenegerom čo ešte nikdy nepracoval a hlavne nemá absolútne predstavu o vývoji SW?
  • Než jsem si koupil tento laptop tak jsem měl ten s AMD. Když jsem ho prodal, tak jsem ho měl rok a čtvrt což není tak dlouho. Stál mě 18 tisíc ( což je o 1500 míň než tenhle notebook s i7 ). Bylo to AMD A10, 8gb ram, a grafika AMD Radeon HD 7660G 2gb ( či typově podobná - už se nezajímám o Radeon ) Pointa je o tom, že ačkoli je tenhle notebook s i7 o rok a půl mladší tak má nepoměřitelně větší výkon. Dřív jsem se moc o počítače ( komponenty ) nezajímal a říkal jsem si, že když to má 4 jádro s výkonem přes 2ghz a 2gb grafiku, tak mi pofrčí všechno perfektně.. Nikdy jsem se tak moc nemýlil..
  • no to je takovy trosku divny porovnani ne? jak stary to AMD bylo, jakej model, kolik to stalo, jaka dedikovana grafika?

    jako ja ted jedu na Core i7 4770 a taky muzu rict ze je to "nebe a dudy" oproti predchozimu AMD 4 jadru co jsem mel... jen opomenu dodat ze to byl 5 let starej Phenom co stal polovinu toho co ta i7 :D:D
  • no snad to na tych 4... ehm, 3,5gb pojde ok
  • Jen na amd bukvicko. Nvidia featury jedou na zelenych grafikach kvalitne...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit