Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hlavne to chce oddelit PC a konzole, coz je nerealny
  • Black_Hand
    specialni ai karta je pitomost (aspon v kontextu stavu ai at v akademii, nebo v industry). v ai existuje tolik pristupu, ze jeden "ai mustr" stacit nebude. blby veci jako FSM, reaktivni pravidla atp. ani nepouzivaji floatovy vypocty, takze grafarna nema smysl. neuronky na druhou stranu ano, a opravdu to jde. nicmene neuronky jsou porad docela alchymie ohledne navrhu a uceni. na druhou stranu planovani uz ve hrach udelalo celkem pokrok.

    prelomovy byl FEAR (1) se svym GOAP (lobotomizovany planovac :), na kterem pak stavela i bethesda v oblivionu a falloutu 3. s jeho pomoci slo celkem rychle delat planovani mensiho poctu kroku dopredu, kde jeho omezeni tak moc nevadily. dalsi velky uspech je AI War, ktery by mozna chtelo nekdy zrecenzovat, sice je trochu starsi uz, ale je to skvela indie hra s vytecnou AI. na jeho ai je i par clanku.

    obcas je i trochu pouzivana fuzzy logika, i kdyz ta je taky trochu narocna na vypocet, v ni by ale mohly pomoct opet grafarny. nebo treba potential maps (ty jsou hodne drsny, ani nechtejte vedet jak jsou drsny mutaliskove ve sc1 s overmind ai)

    co vypada opravdu slibne je michani ruznych pristupu. poctive planovani na nejvyssi urovni (musim znicit tamtu expansion a dle jejiho slozeni budu potrebovat to a to a to) v kombinaci s relativne blbym rozhodovanim na nizsich urovnich (hej tady je blizko jednotka kterou zvladnu sejmout, jeste lepsi ale bude se skryt tady za ten kus balvanu).

    to jen tak letem svetem...mozna jen doplnit, ze chytra ai neni to samy co zabavna...ale co :).
  • Proč jsou obecně videohry a hlavně doomovky pro mě v posledních asi dvou letech stále více nezajímavé je bezpochyby AI oponentů. Mačkal jsem snad všechny ty MoH a CoD, ale třeba poslední Black Ops sem nehrál a ani nemám důvod, protože mám pocit, že už se tak stalo. Autoři vytvářejí jen další a další 4-5hod datadisky a vydávají to za plnou hru. Vyloženě mě už nudí zběsilejší a frenetičtější akce, které jen maskují permanentní nedostatky hry. Grafická stránka postupem času a věku je pro mne méně důležitá položka. Dnešní hry celkově vypadají výborně a aby vypadaly fotorealisticky ještě nějakou dekádu potrvá, tak za čím spěchat? Wow efektem? Na jak dlouho vám to vydrží? Nejlepší grafika stejně nepřekročí banchmarky *4*
    Pokud by vytvořili schopné AI protivníky kteří by si vysloužili pro své jednání od hráče respekt je chválihodný čin. Především vzájemnou spolupráci AI a specifické jednání pro konkrétní terén (taktika) a další podmínky. Viditelně v chování rozlišit AI veteránů od noviců, chování v přesile a oslabení, jednotlivých druhů či ras, atd...atd. Velkou míru dojmu ale také pro mne hraje animace postav.
    Každopádně souhlas s článkem, tudy vede cesta k podstatnému vylepšení dojmu a kvalit z virtuálního světa.
    • Kluku usata tak tohle o cem snis nebude jeste par let. Na dnesni architekture PC je to nemozne udelat. Bude potreba neuronove pocitace, ktere se budou schopny ucit. Jinak to bude porad obrovsky strom posloupnych prikazu: KDYZ -> PAK. A jeste takova poznamka. Chceme dokonalou AI? Kdyz nas rozmete v prvnim levelu pak budeme zas zadonit aby byla AI tupa jako pred lety *1*
      • Chyba bude v tvém lehkovážném odhadu. Nikdo nečeká a ani nežádá zázraky, ale viditelné zlepšení AI algoritmů. Pro jednou(!) požadavek na kvalitu ne kvantitu je žádoucí...když tady borec mačká na xboxu medal of honor tier na nejtěžší obtížnost kde ho během celé hry "zujou" dvakrát tak se nudí *1*
        Že něco nejde macku? Ale no tak! Když se chce....
  • ROFL, Ubi soft vlozi milion dolaru na vyzkum AI? To je teda uzasna zprava, kdyz si vezmete, ze kazda vetsi byt naprosto mizerna hra stoji klidne desitky milionu dolaru a to tam neni po nejake inteligenci ani stopy:)
  • proto mam rad multiplayer. tam zadna umela AI neni.
    • No, ne vždy. Takové L4D by potřebovalo tu entheligenci poladit.... ;)
      • Cajk
        Polaď inteligenci u Versus:)
        • Když hraji L4D s jedním kamošem, tak mu někdy říkám. I ta po*raná AI hraje líp něž ty a někdy to je i pravda :DDD
          • Nebo jestli znáte mod Synergy. Tak tam je velkým mínusem občasná demence spoluhráčů :DDD
  • Neni to tak dlouho co jsem neco podobneho cetl o fyzice ale zatim jsme se teda od ragdolu a padajicich krabicek o moc dal nedostali... snad jedina euforia dovolila realne ovlivnit hratelnost a trochu s tim pohnout.
  • Joha
    A o 50 rokov tu mame Matrix alebo spolubojovnika v hre co do mna huci ze nech mu konecne pomaham a aby som furt neskapinal ze ho to uz nebavi chodit stale dookola :D
  • když vezmu v úvahu že si to uvědomili teprve teď tak by mě celkem zajímalo jestli jejich hl. mozek není na úrovni jejich současné AI *1*
  • konecne si toho nekdo vsimnul *1*
  • Když to vezmu kolem a kolem, tak ani nároky na AI nejsou tak velké, většině hráčů jde jen o to, aby se chovala logicky - vojáci neběhali před hlavně kulometů, jezdci ve strategiích nejezdili proti kopiníkům atd.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit