Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To je snad Ftip? Za AI snad ručí vývojáři, ne? Co to má co dělat s konzolema OMFG
    • je to napsáno v článku, AI taky potřebuje výpočetní výkon.. objektivní majitel konzole už prostě přijme fakt, že už jsou konzole zastaralé, ano pořád se na nich dají dělat pěkné hry, ale vývojaři optimalizují a optimalizují..
      • Bylo by asi dobré aby se k tomu vyjádřil někdo kdo o tom ví víc, ale pochybuju že výpočetnívýkon konzolí nestačí na výpočet kvalitní AI. Spíš jde o to že výkon (paměť) sežere těžce neoptimalizovaná grafika.

        Stejnak do dneška nepochopim proč dali do konzolí tak málo paměti. A to že je to málo bylo jasné už v době výroby. Na svojí dobu výkoný hw ale z brutálně zúženým hrdlem co se pamětí týkalo.
        • vypocet kvalitni AI .. otazka co je kvalitni AI. Co se tyka potreby vykonu pro AI, tak jeho potreba roste nekam do nekonecna.
  • Cajk
    Ještě ne Péťo, ještě nejsme u fotorealistiky:))
    • Čert vem "fotorealistiku"! Ja chci tu inteligentnost a dobrou fyzikalitu!
      • Cajk
        Pokud jde dětem/dnešním hráčům o grafiku a ty doženeš grafiku tam, odkud už nelze jít dál, tak pak teprve dostaneš prostor k tomu vylepšit zbytek. Prostě tak to teď je, teprve až se dosáhne konečně finiše v grafice, bude následovat vše ostatní. Ale řešením v tomhle případě určitě nebudou konzole, to je jasný - konzole jsou umělym retardérem, pouhym finančním generátorem prostředků k dosažení cíle.
  • A co umělá inteligence ve STALKERovi? Tam byla snad jedna z nejlepších v poslední době. Pravda je, že když vypadla, tak to taky stálo za to :)
    • Black_Hand
      jj clear sky jsem hral hned po just cause 2. takze mi hned doslo, jak mi v jc2 chybely spontanni boje o teritoria.
      • u většiny her se můžeš zastavit na místě, nechat počítač s hrou zapnutý rok, pak se k němu vrátit a všechny loutky jsou na svých místech "očekávající" v pozoru tvou akci.
        • Black_Hand
          to jiste. proto v ramci techto free roam her obdivuju prave clear sky nebo oblivion. u oblivionu to byl samozrejme zivot ve mestech. to ze si pak lidi stezovali, ze ve 2 rano na tom trzisti neni ten chlapek co jim daval quest.... *7* .
  • Skoro dokonala AI tu uz raz bola - FEAR 1. Nicmene v F2 a F3 sa rozhodli ist spat na primitivnu AI aka je v kazdej novej hre. Zrejme z dovodu ze na blbych "packach" ovladacu sa tazko priemernemu hracovy zameriava point-blank v dostatocne kratkom case. Takze pokial budu krabice s "packami" primarne zdroje pre vyvoj hier tak ani AI nebude moct byt nikdy o moc lepsia nez je ted.
    Oh a AI ani neni najvacsi problem, je to linearita levelov, nulova interaktivita a podpora mysliet, enemy respawn a podobne. Jak moc dobra AI bola v Doom1,2, Duke3D, System Shock? Bola to hratelnost a celkovy navrh levelov ktory ktore z nich spravili klasiku.
    Chcem spat neobnovovatelny health meter, spletite dobre navrhnute levely - ala Quake 1 kde treba hladat "keys" s dalsou moznou interaktivitou prostredia ako znicitelne steny - ala Red Faction, interakcia s objektmi a mnohymi moznostmi k dosiahnutiu cielu a ine.
    AI je dolezite ale pokial to budu stale len tie iste linearne tunely s respawn enemies ako v CoD tak ani AI im nepomoze.
    • souhlasím s tebou ve všem. taky bych chtěl neobnovovatelny zdraví jako např. Hl2. když člověk skoro chcípá, postupuje opatrně i tam, kde relativně nic nehrozí, kdyby přece jen. nicméně když člověk ví, že se mu hned zase dobije, proběhne levely jako nic. ale neobnovovatelny zdravi = potřeba lékárniček = je třeba je smysluplně po úrovni rozmístit, aby to nebylo těžké ale ani lehké = je to dost práce a testování navíc = vývojáři je raději vyškrtnou, než by tuto práci dělali
  • co je to Al
  • ježiš, hry by byly moc těžký, rozvíjet AI, hehe, to ale určitě neni to, po čem většina "hráčů" touží .... :) když tak jim stačí multiplayer...
    • SA-reg
      Ježiš zase nevím proč mínuska... Vždyť je to pravda... jo tady na Games možná jsou lidi, co chtějí od her výzvy, ale když se podíváte na prodeje CoDů, Angry Birds a jiných srajd, tak většina lidí si přeje jen propláchnou palicu...
      • Minusy a plusy se dávají na základě toho, zda s tím tvrzením ostatní souhlasí, či ne. Nějaká pravda nebo lež s tím nemají, co dělat.
        • SA-reg
          truth>opinions

          Ale ok, beru na vědomí...
          • Pravda je to, že většina hráčů jsou lenoši, kvůli kterým se také většina her pro lenochy dělá, ale někdo, kdo chce poněkud sofistikovanější zábavu, s tím nemusí souhlasit.
    • jen si vemte to CoD nebo prodejnost dalších her, většina hráčů touží po něčem jednodušším na zábavu (pro většinu lidí není moc zábavné, když musí myslet), jasně Portal byla třeba příjemná náročnější vyjímka....tam ale AI netřeba....
      • Ale od toho by melo byt ve hre nastaveni obtiznosti, ktere je v soucasne dobe jen formalitou. Rozdil mezi easy a hardcore si rozhodne nepredstavuji v tom ze misto 5 chlapu jich proti me pobezi 10.
        • ...v tom ze misto 5 chlapu jich proti me pobezi 10... k tomu budou mít Wallhack a Auto-aim jak COD na nejtěžší obtížnost. Takový hry mužou mít všechno uplně nejlepší (grafiku, příběh..-),ale jak je tam tohle, tak je to pro mě odpad.
        • to je mi jasný, ale stejně....hodně lidí prostě baví to, že ví, co můžou od nepřátel čekat...
    • samozrejme multak o dost her vyresil problem s ai .... ale kdyz budu konkretizovat tak treba v fify kdyz chci hrat karieru tak by urco podla lepsi ai ..
    • období grafiky určitě nekončí, pořád je sakra, co vylepšovat, většina her potenciálu dnešního hardweru nevyužívá....u něčeho je to fuk, u něčeho škoda....ale i to má smysl rozvíjet...ale jistě...vyvážit všechny složky....
      • K čemu je špičkově vymodelovaná herní postava, když se všude zasekává a dělá nejrůznější blbosti, protože je AI v té hře na úrovni hrnku s kafem? Mně dnešní úroveň grafiky bohatě stačí, raději bych vyděl propracovanější herní světy a herní postavy, které se chovají tak jak mají, grafika samozřejmě se může vylepšovat, ale už by to konečně mohl přestat být Svatý grál všech vývojářů.
  • ten zaverecny poznatek s AI kartou se mi moc libil :-) kdo vi jaky komponenty budou do budoucna potreba krom tech trech zakladnich :-)
  • zná nekdo nejakou střední školu v praze kde se věnují AI?
    • Black_Hand
      stredni ne, ale vysoky znam dve. mff (sam ted dotahuju magistra v umele inteligenci) a cvut, kam prechazim na phd, kdyz pujde vsechno tak jak ma. multiagentni systemy tam maji fakt dobry. delaji i pro armadu. na otevreny informatice toho maji na cvutu docela dost.
  • double post SRY
  • No je otázka jakou má lepší AI vůbec využití. Napadají mě pouze dvě využití.
    1) v FPS/TPS lepší protívník (lépe uhýbá a chová se "jako člověk")
    - sice fajn ale hráčům CoD stačí chodící terč a obtížnější terče asi nechtějí, nicméně v ARMě by to bylo super, případně v simulátorech auta, letadla atd (rozhodně je to ale spíš pro minoritu)
    2) lepší "sidekick" - no budiž - i když já bych raději hrál sám a bude mi stačit když někam nespadne a hned nechcípne.

    Zásadní věc totiž je že hry NEMAJÍ simulovat realitu ale BAVIT. A k zábavě, respk k tomu na jakém principujsou, aspoň dnešní hry, založeny mi AI s inteligencí lidského mozku je víceméně k ničemu. Každopádně to nezavrhuju. Sám se nechám překvapit k čemu lepší AI povede.
    • a co takova rpg
    • Naopak. Vše, co se ve hře hejbe, potřebuje nějakou AI. Tys to defakto jen generalizoval na objekty, co hrají proti tobě, a na ty, co hrají s tebou, což je ovšem pro samotnou komplexitu AI zcela nepodstatné.
    • Tady ani tak nejde udělat z protivníků nějaké těžké soupeře, ale vymýtit stávající neduhy, kdy se kvůli stupiditě AI musí vše řešit přemírou skriptů, což ze SP často dělá zábavu jen napoprvé a to ještě za předpokladu, že uděláte naprosto správně to, co po vás autoři chtějí (nešlápnete vedle, někde se moc dlouho nezdržíte, nebo naopak nejste v postupu moc rychlí).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit