Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lawliet
    no na joypadu vybrat kladivo a poklikat item mohlo zabrat víc času..
  • Ako keby to nebolo úplne fuk. Mesiac po vdaní tu bude kopec malých módov, ktoré to do hry dodajpú a o 3 až 6 mesiacov mód typu OOO. Táto hra stojí za kúpu nie preto, že je dobrá vanilla verzia, ale preto, že čím bude staršia tým bude lepšia - vďaka hráčom a modderom.
  • Stejně není nejmenší důvod, proč by ve hře nemohli být obě varianty. Ať udělají obtížnost pro akční hráče a druhou pro RP hráče. Jedna bude (z mého pohledu - pro žaludy) ořezaná a budou jen běhat a tupě bouchat a druhá pro fandy série a žánru zachová a naopak prohloubí komplexitu hry a přiblíží více "realitě". S opravováním předmětů nemám problém. Chci to tam dál a nevidím proč by se zbraně nemohli upravovat a zároveň i opravovat.

    Btw ke kováři nikdo běhat nemusel. V Oblivionu stačilo sebou nosit kladivo na vyklepání zbroje a to šlo i v dungeonu, jestli si pamatuju. Takže tento důvod je nesmysl. Možná bych přidal obecně zbroji výdrž a naopak zase vyklepání umožnil pouze na kovadlině, ne v kdekoli v lese (ap.).
    • Btw je to právě uvěřitelnost a komplexita světa, která mne připoutala s obdivem k Morrowindu. Právě na tomhle TES vyrostl a teď se chce stát dítkem pro masy. Kolik titulů už na tom s ostudou propadlo do propastí zapomnění.

      Masy mají svoje Call of Duty, necpěte jim TES.
      • uz sa stalo, oblivion *2*
  • Masa-san
    To nerad slyším, doufal jsem že se po vzoru survival modu z F:NV posunou naopak na druhou stranu více k realitě. No a pak jsem se vzbudil s s rukama za hlavou a skříženýma nohama *15*
  • Tak při nejlepší vůli, za to, že si to nepamatuješ, fakt nemůžu, tak nevím proč mi to plácáš pod koment.. :)
    • Tohle měla být reakce na slovutného A.A. ... :/
      • V samotném Morrowindu to prostě možné nebylo. Že to bylo v datadisku, neřeším. Bylo to upřesnění z mé strany... *7*
        • Pořád mi to hlava nebere, povím, že v původní hře (je mi jedno, jestli holá věc ze dne vydání, nebo třeba goty) bylo obojí a postupně věci krouhají a později je označují jako novinky, a to je prostě a jednoduše fakt - dávej si mi mínusy a slovíčkař, ale stejně to neokecáš.... *6*
  • Pche, nezajem. Vsechno co autori odflaknou opravi mody :)
    • Jo, jen škoda, že se bethesda nepochlapí a neocení ty nejlepší moddery nějakou finanční prémií.
      • No ochota moderu neco tvorit je i tak velka, ale je pravda, ze obcas jsou nektere mody mnohem obsahlejsi a zabavnejsi nez ty dlcka co vydavaj autori.
  • ja k tomu neviem co povedat vyrabanie veci sa my paci, ALE, predsa len pichnem kus a musim povedat jednu dolezitu vec a tou je, ze faktom zostava, ze morrowind je oproti oblivionu a aj asi skyrimu brutal hardcore hra, poviem preco, za prve opotrebuvaju sa zbrane nie velmi, ale je to znat a oprava prebiehala roznymi kladivkami roznej kvality, tzn apprentice, journeyman a pod, tak ako to bolo aj so sperhakmi a sniecim na pasce, neviem ako sa to volalo, ah probe, predstavte si v morrowindu boli aj PASCE na dverach, ty vole este teraz si spominam (nedavno som zacal morrowind znovu, BOMBA HRA) skratka este teraz si spominam, otvaram si dvere ala oblivion, ved max moze byt zavrete a zrazu boom pasca, krasna poison(jed) pasca, nadhera, skoro som umrel, ziadny cure poison nic, bol som lvl 2 :) a musel som pouzit hearth heal asi 2x aby som neumrel (nord bojovnik akysi mix, takze som bol na tom lepsie so zbranami, aj ked fantazzii sa medze nekladu takze nie je problem urobit nord maga, ale skratka u neho my to nejak nevonia), dalsia vec, ktora je ohromna je mnozstvo skillov a ich rozdelenie, do MAJOR a MINOR a MISC a nie len MAJOR a MINOR ako prave oblivion, tzn lvlujes iba za MAJOR, v morrowinde EE, tu levleujes aj za MINOR, co si msylim je fajne, a skillov takto mas dokopy 10 a nie 7 ubohych 7, dalej musim povedat, ze som miloval a milujem doteraz skill enchant, ktory sa v oblivione rozhodli ignorovat, tak ako medium armor a tak isto aj spears, ci unarmored, COMU NEROZUMIEM, ked si clovek chce spravit praveho mnicha (bojoveho) mal by (podla mna MUSI) nosit aspon light armor aby prezil, tak isto porozhadzovali jednotlive gainy za skilly tzn napr. morrowind armorer zvysuje STRENGTH (SILA) , v oblivion je to uz ENDURANCE (ODOLNOST), a ze oprava nie je dolezita, pre mna bola, mal som to rad a mnohy tiez, nebolo to otravne ba naopak, FALLOUT 3 je ina liga, tam oprava bola viac na starost nez na zabavu, dalej F3 pouziva iny skill system, tzn tu si tym ze opravis zbran nic nevylepsis, ba ani expy nedostanes, takze je to na neporovnanie s TES, dalej by som rad dodal, ze suboj v oblivionu az na male vynimky my neponukol ziadnu vyzvu, a to myslim ZIADNU ako fakt, na rozdiel morrowind, ma zabil skoro obycajny dedincan v domceku u vody, chlapika som zistil ze je vrah, tak ma chcel za to zabit, stacilo ze som mal malo staminy a boom, lezal som po kazdom druhom udere na zemi a on si ma spokojne bil dalej, v OBLIVIONU hah, ani nahodou, stamina bola len od toho aky dmg das, ci vecsi kym ho mas dost ci mensi ked uz sa ti vytraca, take nieco, ze lahnut na zem lebo my udermi pestou znizi staminu a ty akoze dostanes na cas KO, hm skratka toto su sice mozno malickosti, ale dodava to hre sakramentsky vela, a to myslim vela zabavy a moznosti boja, tak isto ked mas nizky skill v nejakej zbrani, zvysovat len tak ze zoberem nozik, ktory mam na 5 urovni a zvysim o 5 bodov, a bude to ako nic, zdaleka nie, budete radi ked sa trafite aspon raz z dvatsiatich uderov a to neprehanam, ok stacilo, rozobral som tu skoro vsetko ale zaklad je, ze my nevadi ten crafting ba co viac je to super vec, len mali nechat aj opravovanie, na to nic strasne nebolo, aspon podla mna
    • Příteli, rád si tvůj příspěvek přečtu, ale taky jsem po asi 5 řádcích ztratil odvahu. Je to velmi namáhavé. Zkus investovat vlastní námahu k tomu, aby jsi text přepsal a nám ji ušetříš a přečteme si to.

      Jak? Zaprvé se soustřeď (uč) tvořit souvětí. Větná skladba má svůj smysl, není to buzerace. Zkus (sám s tím mám problém) do jedné věty necpat více než 1 myšlenku. Další myšlenku do další věty. Rozděl text na odstavce! Takový blok se špatně čte, oči se nemají moc čeho chytit. Každý odstavec by měl pokrývat určitý myšlenkový blok - např. první jsem psal úvod, druhý o stavbě textu.

      Až to budeš mít přepsané, přečti si to po sobě alespoň 1x. Oprav chyby, oprav formulace, které zjištíš nejsou ideální. Rád si to pak přečtu! :-)
    • Tak zrovna boj byl v Morrowindu řešen hrozně a Oblivion Morrowind aspoň v této věci jednoznačně předčil. Jinak byl asi Morrowind lepší hrou - a s různými grafickými úpravami a vylepšeními se může dnes Morrowind vyrovnat Oblivionu i co do grafické podoby.

      Jinak Oblivion má smysl hrát jen s modifikacemi. Bez nich je to jen lehce nadprůměrná hra.
      • Zajímal by mě průzkum, nakolik jsou hráči co chtějí primitivní oblivion výnosnou skupinou oproti fanouškovské základně, na jejichž peněženkách Bethsneda vyrostla.

        Přirovnání: Proč klub, který se proslavil hraním basketbalu se pokouší hráč hokej? Ať nechají basketbalisty hráč basket, který umí skvěle a na fotbal si pořídí nový tým fotbalistů.
    • kotty
      Schvalne se priznejte, kdo to precetl az do konce, aniz by se v tom ztratil? *1*
      • Já to zvládnul! :) Na závěr už jsem byl rád, že jsem u konce a pak narazím na tvůj příspěvek... Docela mě to rozesmálo. :)
      • tusim je uz mozne,

        clenit text,

        aby se to lepe cetlo
      • smejki
        já bych to asi dal, kdybych rozpoznal jazyk...
      • Alebo niekto kto tam najde za vetou bodku... *1*
  • Ha, takže po Morrowindu, kde bylo obojí a Oblivionu, kde bylo jen opotřebení, se pro zm+nu škrtne opotřebení a tvorba se vrátí jako velká noovinka..........
    • Nepamatuju se, že by bylo možné v Morrowindu vyrábět zbraně a brnění.
      • Ano bylo to možný v datadisku Bloodmoon.
        • Blood Moon i Tribunal jsem dohral ale na tuhle moznost uz si nejak nevzpominam, na co si vzpominam je jen, ze se slo stat vlkodlakem a ze tam byl k ziskani imba mrazivej palcat :) a v Tribunalu pak pekna cervena zbroj cisarske gardy :)
        • Ten jsem si koupil, ale nikdy jsem ho nehrál - nestihl jsem. Morrowind samotný nabídl tolik možností, že člověk nevěděl co dříve. *4*
          • Tak nějak... taky jsem skončil u základu a k datadiskům jsem se nedostal... sice byly koupený, nainstalovaný, ale prostě se mi ze základního světa nechtělo... *1*
  • no nevim, oblivion byl vyjimecny celkem tim, ze jste mohli pomoci kouzla znicit nepriteli zbran a brneni, to uz ted asi nepujde
  • Ja te nechapu, ty si snad myslis, ze nova hra == novy engine. To je naprosty nesmysl a novy engine je na nove hre to nejmene dulezite. Vetsina vyvojaru dokonce nevytvari vlastni, ale licencuje si nejaky komercni.
    • Paulcz
      Až ve Skyrimu potkáš supermutanty z Falloutu 3 (bývalé orky z Oblivionu) tak pochopíš :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit