Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ezechiel25-17
    Hrál jsem to na klávesnici, bez myši, a celou hru mi pořádně ztížilo, že tam byla dvě předpřipravená schémata, ale namapovat si tlačítka po svém nešlo. V některých situacích jsem proto, že mi to prostě nesedlo do ruky, trpěl fakt jako blázen. Takže hra to byla skvělá, ale za tuhle konkrétní věc má někdo rezervované místo v pekle.
  • Asi sa zhodnem s väčšinou, niektoré momenty som div že nehádzala počítač z okna. Na klávesnici to holt nebolo to pravé orechové, ale keď to človek naskillil (a keď sa dostatočne často ukladal), vlastne bola sa hra dala vcelku rýchlo prejsť. Nehrám hry moc často, siahnem len po tých, ktoré ma naozaj niečím zaujmú, a u Ori neľutujem jedinej minúty. Krásny príbeh s krásnou grafikou, rovnako krásnou hudbou a s rozmanitými levelmi pre mňa z Ori robia jednu z naj skákačiek. Len zase nebudem mať pol roka čo hrať *13* *1*
  • Přemýšlím nad tím, že bych to vzal pro přítelkyni, ale ta není ve hrách až tak moc kovaná. Posledně jsme si užívali The Cave, Trine 1 a 2, Raymana (ale jen začátek, než to na ni přišlo moc rychlý).

    Mohl by mi to někdo porovnat? Jak moc klade hra důraz na přesnost/rychlost? Díky.
    • Je to pomerne narocne, pre uplnych nehracov to bude az privelmi.
    • ori není klasická plošinovka, jaké jsi zmínil. je to spíše hra typu metroid. tzn., že nejdeš pořád dopředu, ale objevuješ svět, vracíš se do lokací, do kterých si předtím neměl možnost dostat, páč jsi na to neměl ability. má to trochu rpg systém, nic složitého, ale komplexnější jak v trine. Není to tedy tak přimočaré a zjevné, ale právě proto to není tak hektické, tudíž to může vyhovět. hra je velmi jednoduchá ve smyslu herních mechanik, nenabízí nic extra, takže je to rychle pochopitelné. na druhou stranu je to ale velmi příjemné ovládání, všechno funguje jak má a máš dobrý pocit z toho, jak na tvé ovládání postavička reaguje, což určitě bude pro přítelkyni plus, přidá to k pohodlnosti hraní. design je každopádně to, co uhrane a pokud se ji líbilo trine právě proto, že to byla "pěkná" hra, tak ori určitě zaujme taky. a navíc to má krásný příběh, především začátek je úžasný a přítelkyně určitě ocení.
    • Loneck
      V některých pasažích je hra opravdu tuhá a dá se to srovnat s těžkými levely v Raymanovi.
    • martin.mares.984
      Jak kde, jsou tam pasaze kde je to spise o presnosti, ale v pozdejsich fazich narazis na mista, kde musis rychle skakat a splhat, protoze te odevsad "odstreluje" hafo protivniku, dalsi se kutali, obcas padaji nejaky kameny, stoupa voda - pak je to hodne rychle.

      Na druhou stranu Ori s tim tak nejak pocita, ze se casto umira, koneckoncu na konci mas stejne pocitadlo celkovych smrti jako treba u Dark Souls.
  • martin.mares.984
    Pekna recenze! Ori and the Blind Forest je takova videoherni poezie nejvyssi kvality - zatim nejlepsi hra v tomhle roce a mozna je brzo delat zavery, ale alespon pro mne jasny kandidat na hru roku uz ted.

    Nejzajimavejsi je, jak brilantnim zpusobem umi Ori and the Blind Forest pracovat s emocema a naladama hrace, ze vsem tem radoby "dospelym" hram se o tomhle muze leda tak zdat...
    • Keyz
      Emoce hráče, herní poezie, pocit něčeho... *15* Nejasné subjektivní prvky.

      Některé dospělé hry vykreslí situace tak jak něco bylo anebo jak to bývá a hotovo. Je to poté dospělé a ne "rádoby dospělé". Třeba this war of mine anebo prvky v zaklínači a tak dále.

      Navíc jak lze porovnávat "dospělé" hry a hru pro zcela jiné publikum to moc netuším.
      • martin.mares.984
        Mnohem dospelejsi tema muze klidne vypravet formou alegorie nebo animaku. Dospelost tematu je pro me spis otazka obsahu a jeho prezentace a nikoliv formy. To, ze v nejake hre vystupuji lidske/realisticke postavy jeste neznamena, ze je automaticky dospela. Stejne tak, ze se tam chlasta, nadava a soulozi to z te hry automaticky dospelou neudela.
        Dospele tema + vyvolani emoci + atmosfera (audiovizualni prezentace) umi treba skvele podat Sunless Sea...

        Navic jsem spis ty vytku smeroval vuci hram jako Last of Us, CoD, Beyond Two Souls atd.

        Hrani hry stejne jako film nebo poslech hudby je vzdycky zazitek/prozitek a ten uz principu, ze kazdy clovek je jiny, musi byt vzdycky subjektivni.Objektivne muzes akorat posoudit veci jako bugy, glitche, technicke problemy, nedodelky apod (viz Assassin Creed Unity)

        Ori? Temer zadne bugy, glitche, zadne technicke problemy, zadne nedodelky... a zbytek je na posouzeni kazdeho hrace individualne - zatim si Ori vede vyborne jak u kritiky, tak u hracu - prumery kolem 8,8/10 a Steam - " overwhelmingly positive"... to mluvi myslim, samo za sebe.
  • medvidek88
    Dneska jsem málem rozlámal ovladač. Po dlouhé době super hra, co ve mně vyvolává deprese :)
  • Krasna grafika ovsem neskutecne nevyvazena hratelnost s opravdu pekelnyma pasazema. U hry ktera urcite bude lakat stylizaci i ty nejmensi je docela problem.
  • Počkám na slevu na steamu a kupuju!!!
    MUHEHE...
  • Příběh a zpracování mi přijde vykradené z Child of Light, škoda...
    • Child of light byla měla tahové souboje ne?
      • O to nejde... Když si vezmeš Child of Light - v překladu děcko světla a na druhé starně si vezmeš to malé iluminující zvířátko, které stvořil strom světla... počátek příbehové linky Child of Light: holčička zdánlivě přijde o svého tatínka, v Ori: zvířátko přijde o svého optarovníka a taky o strom, co ho vytvořil; pokračování - Child of Light: holčička je zachráněna, tuším matkou, před zkázou, Ori: zvířátko je na poslední chvíli povoláno stromem stvořitelem; hlavní úkol - Child of Light: zachránit tatínka, Ori: zachránit strom;

        v Child of Light oživuje světýlko, v Ori taky, akorát si ho člověk musí vyvolat a nedělá se to světluškou na myši, ale ta tam taky je
        Pak mě pobavil ještě takový detail - v ChOL se pasti deaktivovaly zasvícením na určitý kruhový bod v terénu, ty stejné jsou i u pastí v Ori, ale nic se jimi nedělá, alespoň teda prozatím, kam jsem se dostal... náhoda? nebo si to raději už "tvůrci" rozmysleli?

        soundtracky si pusťte už sami...
  • vypadá to krásně, ale nevím - třeba Rayman Origins je pro mě nehratelně těžký... :( kdyby to bylo víc ve stylu Dust, asi by existovala i šance, že to dohraju :) každopádně čekám na GOGí release...
  • fluffy
    V tom gameplayi stale vyskakuje PRESS RT to PICK UP ITEMS. Hra vypada uzasne ale za seba... ak by to tam vyskakovalo po tych 8-15 hodin hrani osobne si myslim ze by som si tym ovladacom rozmlatil hlavu... bud to alebo o roh stolika :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit