Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jinak řečeno, i tato aktivita Valve prostě dává smysl. Pro mě větší, než seznam přátel připomínající ICQ okno.

    Co tím chtěl autor říct? U mě jsou friends jedna z nejpoužívanějších funkcí Steamu.
  • I kdyz jses pocakany trotl tak v tomhle mas pravdu *12*
  • Tim je vino valve, ma prilis omezujici podminky pro distribuci her na steamu, protoze chce mit vsechny hry pod svou kontrolou. Lidi zerou valve/steam, protoze maji velke slevy a zaviraji oci pred vsim spatnym co prinasi.
  • nejde o to, ako to prezentujú, ale, že to vôbec prezentujú, keď by to mala byť samozrejmosť z ich strany, pripadá mi to, ako keby sa niekto v tretej triede pýšil tým, že vie čítať a písať
  • Veskoslav
    No nic no, Origin mi i skoro po půl roce pořád jede na Betě, nemít ME3 a Bf3, tak ho nikdy ani nemám.

    P.S: Akce na Steamu a "akce" na Originu jasně ukazují, kdo je kdo:)
  • Origin mm jen kvůli Battlefieldu 3, no narozdíl od 600hodin u BC2 jsem na B3 strávil jen cca 8 hodin, a asi už se k tomu nevrátím. Monopol Steaumu je naprosto v pořádku. Je to kvalitní systém. Stejně jako Windows 7 nemá konkurenci.
  • Facepalm.Herous 5 nejsou steamovka.Steam ti je k hovnu.Apropo..pokud je to steam verze,tak servery mají uplně jiný.
  • Ale kdeže. OpenGL je priemyselný štandard pre grafiku. To že majú vo Windows DirectX je len zásluha Microsoftu. Využil situáciu a uzavrel svoj sľubne sa rozširujúci piesoček proti konkurencii. Všetko má pod kontrolou. Okrem hier sa ale nikde nepoužíva. Všetko jeho fungovanie je smerované práve tu. Presne do toho istého rámca zapadajú aj grafické karty od ATi a NVidie. Sú optimalizované pre herné použitie - fill rate a shader výpočty.
    Neznamená to ale, že by bol OpenGL v niečom horší. Kým bol DX použitelný, bolo treba aby pekných pár verzii pretieklo dole vodou. Okrem Windows a XBOX je všetko ostatné v OpenGL (PS3, Mac, Wii, Andorid, CAD...) a to už o niečom svedčí. Všetko čo zvládne DX má aj OpenGL.
    A inak..Carmack nikde nepovedal, ze prechádza na DX. Len povedal, že Microsoft zlepšil DX na úkor spätnej kompatibility a že pouvažuje nad jeho použitím v budúcnosti.
    Poukázal na práve na "výhodu", ktorú má DX oproti OpenGL - sám si tam môže implementovať a meniť čo chce a kedy chce. Nikto okrem neho to nepoužíva. OpenGL je naproti tomu štandard a nové verzie prichádzajú po dôkladnom zvážení a analýze.
    Tu je link na článok s Carmackom - http://www.bit-tech.net/news/gaming/2011/03/11/carmack-directx-better-opengl/1
  • ok. muzu to tam pridat jako non steam game.. pak mam pres shift+tab nejakou nabidku .. co v ni mam delat? (sry nikdy jsem steam takhle nepouzival) je nutne mit toho druheho pridaneho v pratelich?
  • Oprava, ty si nainstaluj steam ;).
  • Tak ať si nainstaluje steam a do něj si svou krabicou verzi přídá, aby mohla využívat rozhraní steamu ve hře. Přes něj by už neměl být problém se spojit.
  • Co to je za blábol? O OpenGL dle Vašeho příspěvku nevíte vůbec nic. OpenGL je průmyslový standard, který je využíván všude pro práci s grafikou (PC - superpočítače, herní konzole (všechny kromě Xboxu), mobily a všelijaké přístroje využívající GPU). Používá se tak k výrobě 3D animací ve filmech a vědě. Zatímco DirectX je primárně určený na vývoj her, to ale neznamená, že je lepší.
  • pusti si uniengine a mas to iste pod opengl aj dx
  • Origin není distribuční kanál. Jenom jeden veliký omyl...
  • OT: zkousim s kamoskou hrat Heroes V po netu. ja mam starou krabicovku, ona ma ted nove stazenou hru ze steamu. nemuzem se za boha skonektit. furt to hazi hlasku (ve hre) spojeni selhalo ze strany hostitele. a to at jsem hostitel ja nebo ona. firewall je vyplej.. nemuze to byt tim posahanym steamem? ..ona tvrdi ze to bez steamu nespusti (ja jedu bez steamu). prosim o radu, jestli je tu nekdo se zkusenosti. thx
  • jindra.veliky
    A muzu si snad zakoupit hry od Valve na Originu? Valve taky cpe svoje hry jen na svuj distribucni kanal ale jakmile to dela EA je zle!
  • smejki
    "jaké hry mámě" já věděl, že Gabe na moji maminku myslí *14*
  • OpenGL je za opicema protoze o nej nebyl zajem v mainstreamu. Kdyby zacal byt zacne se opet vyvijet. On i DX je dost zastaralej z tohohle pohledu. Kolik novych her vyuziva stale a jen DX9 .. ktery se datuje hodne let zpatky. Protoze prechod na DX10 se nevyplatil kdyz byla brzo na to 11. A i ted se hry pisou na DX9 a 10/11 se pouziva jako doplnek povetsinou.
  • No to je teda prasárna, využívat původní distribuční cestu pro starší hry a nestáhnout je odtamtud a pro nové využívat jinou, novou distribuční cestu, se kterou chci prorazit. Styď se, Riccitiello
  • Já používám oba klijenty nebot BF3 bohužel nejde na steam ale mam ho tam aspon prstrčený jako Nonsteam hru :-D a jinak origin dost blbnul ale už pár měsícu to jede v cajku na full FPS na ultra :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit