Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Outlast jsem dohrál za necelých šest hodin a to jsem prošel všechny místnosti a zákoutí a vysbíral všechny dokumenty(zápisky v deníku mám asi taky všechny).Na hru jsem se moc těšil bohužel pro mě zklamání.Grafika je pěkná atmosféra také není špatná bohužel z traileru jsem si myslel jak se budu bát od začátku do konce ale nestalo se tak lekl jsem se 2x.Na začátku hry jsem chodil pomalu a koukal jsem za každý roh po jisté animaci s injekcí jsem už hru jenom probíhal akorát když mě něco honilo tak jsem tomu buď utekl nebo jsem se na chvíli někam schoval nepřátelé nejsou nějak moc strašidelní akorát prostě vyskočí tam kde to jako hráč nečekám.Za těch 19 euro hra stojí ale jestli čekáte nějaký těžký horor tak budete zklamáni.Jsem odkojen hrami jako Silent Hill,Resident Evil(0-Code Veronica),Condemned,Amnesia,atd. takže mě jen tak něco nevyleká.Takže pokud jste slabší povahy tak se opravdu budete bát.Za mě 6/10 Ps:Ten konec mě fakt naštval
  • oktavius66
    Super jednohubka *3* ... Dohrál jsem za necelých 5 hodin a příjemně jsem se bavil. Takové hororové hry zbožňuji a posledně jsem hrál snad jenom amnésii co byla stejně dobrá jako Outlast. Ale Amnésie je proti Outlastu taková pohádka. U téhle hry se není potřeba lekat. Strach nažene jenom tma, která je všude a bojíte se jít dopředu nebo za každý roh. Za těch 5 hodin jsem se lekl asi zhruba 3x nebo 4x kdy jsem se sebou opravdu cukl *15* . Příběh je jednoduchý, ale slušně propracovaný. Opravdu mě překvapila grafická stránka a pohyb postavy. To vývojáři zvládli na jedničku s hvězdičkou. Konečně hra kde nejsem duch a nelevituji, ale konečně si vidím hrud a nohy. To mě opravdu překvapilo. Pohyb byl skvělý, koukání zpoza rohu bylo taky bomba *3* . Ale co byla absolutní špička bylo ozvučení hry ! Řev bláznů za zdmi nebo když vydechujete s potížemi a strachu. Je toho moc ! Za mě krásných 9/10 . Co mě ale naštvalo je že konec je zase tradiční... No však uvidíte samy ! *3* Ale ted vážně... hrát to s Oculus Rift... Tak se u toho pos*ru, pochčiju a nevím co všechno... Tak má vypadat hororová hra a z toho by si měli vzít jiné studia inspiraci *3* .
  • Outlast...aneb videokamera je nejlepší přítel a nalezená baterie má větší cenu, než všechny peníze světa. Pro milovníky hororů nutnost. Ovšem doporučuju hrát po tmě a s docela nahlas zvuky (ozvučení je celkově geniální) a můžu zaručit, že spodní prádlo už nebude tak vońavé. *1*
  • michaliuz18
    robite z toho velice dobry horor, pritom je to u mna len priemer, naschval so mto hraval v noci a zlakol som sa len 2x , je to kratke, a v podstate sa nemam coho bat, postavy co ma nahanaju su pri dalsej situacii pohode sedia na lavicke ,a este ptm zacnu ku mne aj kecat, potom ma zacne niekto z nich nahanat, k comu to mam sak to je trapne, v amnesii ma aspon nahanal ten nechuták co mal nakrivo cele usta vyzeral jak HNUS toho sa clovek aspon zlakne a ma dovod zdrhnut aby jeho face nevidel zblizka, tu je to jedno predtym jak ma zacnu nahanat ich este okukam ako pekne vyzeraju ,dokakany ste z toho ked vas po tme nahana obycajny typek knaz co vyhodil poistky, omg a ani prsty dva nemam ale vsetko v pohode zvladam ako keby ich bolo 10 ,ale v horore sa nehlada pointa ani detail ani logika
    a koniec hry v tej laborke? cely cas tam bolo svetlo, a este ma k tomu nahana trapny duch :D aspon ze ma hra vela krvi a creva po zemi za to exceluje a aj skutocnu tmu a atmosferu, skoda ze neni lepsie vyuzita , za mna 7 bodov, ale stale lepsie ako nova prasacia amnesia *12*
    • Inquisitor
      Ten spoiler sis mohl odpustit, nebo aspoň použít tag.
      • michaliuz18
        co ze nemas prsty? to je spoiler jak prase , nepovedal som ti ako o ne prides ani co bude na konci tak nestresuj nespoilerujem velke veci :D

        a to akoze za to ze sa nebojich hororovych hier niektorych znamena ze som noob? proste len deti sa boja u tychto hier a prezivaju to s cistymi trenkami v ruke ,ja z toho vedu nerobim maximalne sa zlaknem ,a kocham ako pekne je hra spravena kez by mali tieto hry lepsi pribeh a ine spracovanie a ne len utekat pred nejakym dedom s palicou
        call of ctulhu mal aspon zajimavejsi pribeh a pointu toho vsetkeho toto je nic len odvar slenderovky a amnesie
        • Kinet1c
          Priliz vela velkych reci, ze sa nebojim tak a onak, my pripada, ze sa dial pravy opak, caste vypnutie hry, kus upokojenia a znova zapnutie a hranie dalej, toto si robil a uzival si si hru a nahovaral si si ako ta hra nie je strasidelna. Taketo hry nikdy nebudu strasidelne , ked dopredu ides do hry preto aby si sa rozhodol naschval nebavit a nebat zaroven. To je potom skoda hrat hry. Ostatne ja som sa tiez nevylakal max 1, ked ten blazon na prvej stolicke na ktorej som stretol, kde musis za klucom, a vracias sa spet a ten "debil" na mna skocil, tak som sa priznam zlakol, trhlo to so mnou. Potom uz to bolo ok, ale co bolo aj tak uplne perfektne bola atmosfera, uplna nadhera a ked ty hras horror hry iba preto aby si si mohol vyprat ci matka ti mohla vyprat spodne pradlo, tak na to radsej kasli. Horrorove hry bez spravnej atmosfery su len nudne adventury (pretoze skoro nic netreba logicky riesit).
          Pre mna je hra prekvapenim a kludne 9/10. Niekto tu spominal resident evil a silent hilly, tak to prve pre mna horrorom ani nie je, zabavna hra ci hry to ano, ale nie horror, to druhe je uz skor horror.(to je moj nazor nikomu ho nevnucujem)
          • michaliuz18
            berem tvoj nazor aj ho chapem, nebudem ti tu naschval pindat jak maju cesi vo zvyku , a nie nehram to len tak ze prebehnem snazil som sa naschval hrat so sluchatkami a po tme a fakt to nic somnou nerobilo bolo to slabe, mozno som velky flegmatik co ja viem no nejak mi to nesadlo ako som niekde pisal neviem ci tu, tie prisery boli o nicom ,a o koncu ani nehovorim tam sa horor vytraca uplne ,to ze je tam krv celu hru neznamena dobry horor, a priseri mutanti ktory nejsu nijak nebezpecny inokedy zautocia , inokedy zas stoja a este mi kecaju, z cloveka opadne strach ked vie co ho nahana a pritom je to neskodne len si to brani teritorium a je to prepnuty schyzoš zmutovany :D resident za horor ani nepovazujem to je zombie strielacka, a silent hill hmmm to boli casi ps1 ,tam som sa ako decko rád bal, v skole v triede bolo to hodne atmosfericke a dvojka ani nehovorim ta zas bola atmosfericka a emocna, trojka ako tak , zvysok bol fail :D
    • cr8gg
      ja se dival v noci jen na gameplay a byl jsem zoho po*ranej dost :D
    • u vás je to dáno nejspíše nízkým věkem, pár let bych ještě asi počkal.
  • promitac
    pozeral som video ako to chlapik hral s oculus riftom... ziadne gate neostali ciste
    • Můžeš nahodit i link, zlobit se nebudu *3*
      • GlaDOS
        Řekl bych, že je to kanál Reset Load.
  • Miluju horrory, rád se bojím, ale tohle je moc... Opravdu se mi ještě nikdy nestalo, že bych měl každou vteřinu sevřený hrudník a pocit, že každou chvílí dostanu infarkt... Atmosféra v téhle hře je prostě skvělá, opravdu mám pocit jako bych tím sanatoriem procházel sám. Kamera a pohyb postavy je udělaný na jedničku. Ještě se mi např. nestalo, abych ve hře zůstal stát před dlouhatánskou chodbou a řekl si "ne, tam prostě dneska nejdu" a hru vypnul, protože nemám koule na to, projít kolem každých otevřených dvěří až na konec chodby, jelikož z každého neznámého a neprozkoumaného koutu mám prostě takový strach, že se až bojím o své nebohé "srdíčko" . A tohle se mi ještě v žádné hře nestalo a to je to můj nejoblíbenější žánr.
    • to jsi teda pekny poser@
  • Jak je to u tohoto titulu s herní dobou?
    • GlaDOS
      Tak 6-7 hodin.
      • michaliuz18
        6-7 ? :DD co si sa dosieral ked tak vela? crysis 3 ma 6 hodin asi, outlast asi tak 3-4 max
      • spíše 4, pokud se přílíš nesekáš na jednom místě.
        • GlaDOS
          Cože? Tak to už musíš vyloženě všechny lokace prosprintovat. Když jsem se trochu schovával a četl všechny zápisky, trvalo mi to asi 5 hodin a půl. A to jsou i lidé, co budou postupovat pomaleji.
          • Ahoj, prosim te jak je to ve hre vubec s mnozstvim textu resp. nachazenych poznamek?
            • popravdě přesné číslo ti neřeknu, jsou poschovávané všude možně ale pokud jich pár mineš, nic se nestane, jednoduše trochu dotvářejí lore, které se ale stejně dozvíš postupem hrou, není to nic složitého.

              Pokud ti jde přímo o množství textu, tak je ho celkem poskromnu, malé papírky na kterých je psace něco málo načmáráno o tom jak se v blázinci žilo a žije :)
          • sebral jsem co se dalo, sprintoval jsem ale také dost, protože mi pořád někdo dýchal na zátylek. Nehrál jsem to jako Amnesii, čili plížení se moc nekonalo, spíše jsem využíval ke schovávání místnosti a ty skříně/kabinety. Hra je to vynikající, jen škoda že znovuhratelnost je tak malá.
  • Řekl bych že velkou inspiraci našli vývojáři ve filmu Grave Encounters *4*
    • Já bych spíš řek že v REC třeba ten screen jak je tam ta pizizubá potvora v tý kameře to je přímo okopírovanej záběr z filmu :D
  • Přišel jsem jen říct jako strašpytel sedící v totální tmě a tichu ve 2 v noci, že titulní screen téhle recenze mi nedal zrovna hřejiví pocit bezpečí.
  • Horst_Fuchs
    Asi první hororová hra kde tma je opravdu tma. *3*

    Je to smutný, ale u tohodle parkouru mezi zmutovanýma cvokama s nablblým příběhem jsem se celkově bavil víc než u nový Amnesie.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit