Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bohuzel, prani otcem myslenky. Pote, co vysly najevo plany MS oddalit prichod dalsi generace x-boxu v pripade uspechu Kinectu, padla dalsi nadeje na vyvoj. Dokud tady bude x-box360 a 90% multiplatformnich titulu, nepohne se nic. Trh s grafikama je v utlumu, herni PC scena jakbysmet. Blizzard a par dalsich to nezachrani :/
    • lol, prani je otcem myslenky. V tvojom pripade to je myslienka ze "Trh s grafikama je v utlumu, herni PC scena jakbysmet" *8* To si volal do nvidie a ati a oni ti povedali ze situacia je na picu? Alebo si predavac hier?
  • Tady s Kenem (ani Ivanem) nesouhlasím. Podle mě je PC taková zdravá alternativa.
    Celý herní průmysl je nastaven tak pro ročníky 1985-90 - když jsem byl mladší, chtěl jsem hry, u kterých musím na každém kroku přemýšlet, které budou pro mě výzva - které mají hrací dobu alespoň 100 hodin. A přesně takové hry tehdy vycházely - Baldur's Gate, Fallout, Jagged Alliance, Resident Evil.
    Dnes, když jsem starší a potřebuju si orazit po těžkém dni, chci hry, kde mi řeknou 'Běž támhle a co nejvíc při tom střílej." - a přesně takové hry zrovna vycházejí.
    Ostatní generace takové štěstí ale nemají a PC je jediná platforma, kde lze hrát obojí.
    Myslím, že PC nikdy úplně nezmizí, ale zůstane spíš jako nostalgická připomínka časů minulých a nové hry budou doménou konzolí - v omezeném měřítku je to vidět už dnes. Toť má předpověď.
    • "Myslím, že PC nikdy úplně nezmizí, ale zůstane spíš jako nostalgická připomínka časů minulých" taketo nieco moze napisat len nejaky somar si vobec uvedomujes ze hry na tie tvoje slavne konzoly sa robia na pc? ze cely net funguje na pc? inac tento tvoj prispevok si klepal na gamepade? :) ....v zivote by som nechcel konzolu a to som rocnik 80 a zacinal som na pmdckach ako bol by ulet sa vracat spat ku ruskym igram pockaj zajic atd ked mam viacucelovy stroj zvany pc na ktorom sa da hrat pracovat pozerat filmy chodit na net atd atd atd
      • Mysli než něco napíšeš nikdo neříká že PC nebude vůbec ale že se na něm bude méně hrát. Chápeš ten rozdíl?
        • jo ja myslim a myslim si ze konzola je len ulet stupidnej generacie ktora potrebuje mat system vloz a hraj *1*
          ja som len reagoval na vetu ze pc zostane nostalgiou nic viac
          • To je zajímavý že ten úlet jak ty píšeš trvá už cca 30 let. To je víc než jedna generace hochu takže opět tě musím požádat aby jsi nejdřív myslel než zase něco napíšeš. Podle tvé logiky bych mohl i PC nazvat úletem.
            • 30 let? mozem sa spytat kolko mas rokov ked si schopny nieco taketo tvrdit? mas dost skreslenu predstavu o minulosti lebo hry sa robili zo zaciatku trochu inac ako teraz az niekedy v 90 rokoch si spolocnosti uvedomili potencial pc hier a ake su v tom velke peniaze atd ale historia je na nete takze si dohladaj sam a budem sa opakovat ale pc je viacucelovy stroj na ktorom sa da hrat pracovat sledovat filmy pocuvat hudbu net atd preco by som si mal kupovat nejaku hraciu konzolu? a nechytaj za slovicka a nepodsuvaj nieco co som nenapisal ja som len reagoval na chalana co napisal ze pc bude nostalgicka spomienka co moze tvrdit len nejake dieta
    • Zalezi, co pro koho znamena budoucnost. Pokud je budoucnost 5 az maximalne 8 let, tak mozna, dle toho, jak se pohne nova generace konzoli (pomaly nastup novych konzoli je v dnesni dobe akcelerujiciho rustu spise fiaskem, zvlastni, ze to tem spolecnostem prochazi), ale i tak uz je vetsina konzoloveho trhu hodne saturovana, takze nelze predpokladat dramaticky zvrat, ten uz totiz nastal. Nasledne zacnou prichazet nove technologie, orientace na cloud computing a konzole vs PC kompletne ztrati smysl.
      • Rozhodně souhlasím s upozorněním na relativnost výrazu "budoucnost" - myslím, že reálně se má sočasný styl hraní šanci udržet tak do konce životnosti PS4 a nového XBoxu, tedy zhruba do 20. let.

        Nemůžu ale souhlasit s tím, že by byl pomalý nástup nových konzolí spíš špatný, tedy z hlediska jejich výrobců. Současné možnosti konzolí jsou stále dostatečné, i kdyby byl počet polygonů zvýšen třikrát a zlepšen anti-aliasing, pořád by hry nevypadaly o tolik lépe, aby se vyplatilo pro ně vytvářet nové konzole - sedm let (hrubá životnost konzolí) je akorát dost na to, aby v grafice vznikl OPRAVDOVÝ rozdíl a nebylo možné ho dále přehlížet. Kupovat každé tři roky novou konzoli by bylo špatné nejen pro uživatele, ale i pro vývojáře, kteří by si ani nestihli na konzoli zvyknout a už by tu byla nová. Dost možná se teky čeká na nové možnosti zobrazení: Uspěje 3D i v domácnostech? Vznikne Super-HD? To už je lepší si chvíli počkat.

        to PPP: Nepopírám, že pro práci a prohlížení webu je PC nutnost, ale tady se diskutuje o hrách, takže argument, že na Wordovku na konzoli nespustím, je naprosto irrelevantní.
        • Parametr cena/vykon za jednotku vypocetniho vykonu se v dnesni dobe zdvojnasobuje zhruba kazdy rok. Samozrejme pro herni segment je to brzdeno stagnujicim trhem s grafickymi kartami (s nastupem konzoli zcela ocekavanym), ktery umele zvysuje zivotnost konzole, kazdopadne ctyri roky beru jako hranicni. I ty nejvykonnejsi konzole se dnes prodavaji za cenu prumernych telefonu, ktere dnes pomalu kazdy rok vychazi v nove generaci a lidi si je meni jak na bezicim pase. Ctyri roky (maximum) bych nepovazoval za zadnou tragedii.
          • Jenže na tuhle cenu se dostaly po 3 letech na trhu. PS3 stálo při vydání asi 20tis., což je cena slušného PC s životností 3-4 roky. K tomu ještě přičti hry o 500Kč dražší než na PC a značkové příslušenství, které je díky nulové konkurenci taky cenově trochu jinde. Celkově by ti konzole vyšla přinejlepším o několik tisíc dráž než PC.
            Navíc je tu problém i technický. Vývojáři by si museli neustále zvykat na nové technologie a systémy, které se u konzolí mění daleko výrazněji než na PC. Přirovnání herní konzole k mobilu je dost mimo.
            • @Crabik. To ty bys to udělal všechno líp, co? Nikdo nevěděl, že PS3 bude takový fail. Ono je to těžké, musíš vzít HW na pár let dopředu, nacpat ho do malé pixly a potom to prodávat za pár korun. Možná současné konzole měly smůlu, ale nic lepšího moc udělat nejde. Kdybys tam dal super HW, tak jedna konzole bude stát tak 100k,- a to nejde, tak se to ořezalo a stejně to nestačí. Proto ale nikdo neveme za 5 let další peníze jen proto, aby hry mohli mít lepší grafiku. Když má Apple tolik peněz, tak ať si zkusí udělat vlastní stolní konzoli.
            • Podstatne je, ze 2/3 zivotniho cyklu jsou temer zadarmo. V dnesni dobe stoji iPhone nebo iPad taky kolem 15-20k pri vydani, kazdy rok, 5 let zpatky by to mozne nebylo, doba se zmenila, je potreba to takhle vnimat. Prirovnani k mobilu zde bylo cenove a rychlosti zmen generaci a stalou ochotou za ty nove generace platit. Nikdo nerika, ze Sony bude vydavat nove konzole obrok, ovsem cim dele budou chtit tu generaci provozovat, tim vice musi na zacatku vrazit do vyvoje. O neschopnosti racionalne uvazovat svedci fakt, ze PS3 potapi Sony ke dnu, xbox360 je spise osklivym kacatkem v ucetnictvi Microsoftu nez profitujici bombou. Akorat Nintendo na to slo jakz takz racionalne.
              A ze to maji herni vyvojari strasne tezke? Pokud nebude Sony a Microsoft investovat do prodelecnych nesmyslu, tak to az tak tezke nebude.
          • Tak americký i japonský trh by ti daly určitě za pravdu, u nás by to bylo trochu horší (i když na východní Evropu asi výrobci konzolí příliš nedají). Nejsem žádný odborník přes marketing a jsem si jistý, že Sony i Microsoft takové odborníky mají (Wii teď neberu jako regulérní konzoli), takže to asi nechám na nich.
            Stále ale platí můj názor, že zatím technologie (možná je to zčásti vina nástupu konzolí) nepostoupila o tolik, aby byla nutnost vyvíjet konzole osmé generace. Vyšší rozlišení totiž na pocit z grafiky nemá žádný radikání vliv a nic převratného za posledních pár let PC zatím nenabídla.
            Celou věc by možná vyřešilo vydávání nových konzolí plně kompatibilních s těmi předchozími a pro každou by měly hry jiné grafické nastavení - kupř. na PS4 by člověk mohl hrát hru z PS5, ale s nižším rozlišením a horšími detaily... Jen takový nápad - nevím, jak by to uspělo v reálu.
            • Ono jde hlavně o to, že přidáš 10 x víc polygonů a všichni budou překvapený, ale za půl roku uslyšíš zase tu písničku, že už je to starý. A takhle je to pořád dokola. Investice do nového HW nemá pro Sony nebo MS cenu, protože nemá co nového přinést, co by současná generace nemohla nabídnout. Kvalitní hry na to vyjít můžou a o tom hraní vždycky bylo. Nový PC HW vychází každý rok nebo dva a co? Kvalita her je to podstatné.
          • A zaplatíš to? Ono vůbec nejde o to, že by nikdo nechtěl vyrábět každé dva roky nové konzole. Z mnoha hledisek je to nemožné. Vývoj téhle generace byl dost drahý a Sony je stále v obrovské ztrátě. Zvyk vývojářu na nové konzole také trvá nějaký ten rok. Návrh nové generace by byl tak drahý, že nikdo s ním nebude pospíchat. Za předpokladu, že nechceš investovat pár milard dolarů do nového launche.
            • Hlavnim duvodem je to, ze se snazi delat konzole, ktere pomalu preziji dekadu, tak to musi hned na zacatku nacpat neskutecne drahymi technologiemi, ktere jsou za 2 roky za hubicku. Jestli je Sony stale ve ztrate, tak zo evidentne naprosto nezvladli a jejich cesta je jednoznacne chybna.
              Ostatne jsem cetl, ze Apple si muze delat zalusk na Sony. S timhle stylem prace by je Jobs okamzite vypraskal.
    • Dej si pozor někteří jsou schopný tě tu za to ukamenovat.
  • On jako vývojář zřejmě sleduje vývoj hw a sw. Narozdíl od kravaťáků stojících za kouzelnými, zisky nosícími, ale stagnujícími krabičkami. nic proti konozlím, mám doma PsP a X360 společně se svým PC, ale nové technologie a experimenty většinmově šly z této scény. O lepších možnostech moddingu (líheň talentů), indie scéně apod. nemluvě. To ale na platformách sony a ms či Nintenda moc v úvahu nepřipadá. Budoucnost je opravdu v PC. Zisky ale nikoliv. Problém...
  • Naprostý souhlas, těším se na dobu kdy i laik bude moci pomocí editorů a prográmků jako Minecraft tvořit vlastní hry i s příběhy, dělit se o ně ... *3*
  • Chtěl bych říct ,že o panu Levinovi jsem se dozvěděl až když jsem četl své SCORE kde byla recenze na dvojku bioshocku a vzpomínka na bioshock první kde o něm bylo napsáno že je škoda že na dvojce už nepracoval. Od té doby jsem ho začal teprve vnímat a zdá se mi že je to můj nový oblíbenec(bioshock považuji za jeden z nej kousků co jsem mohl hrát).
  • Konecne normalni clovek:-) Naprosto s nim souhlasim.
    A PC nikdy neskonci...ten je a vzdycky bude ten zaklad na cem jde delat vsechno a konzole budou jen jeho odlehceny varianty s mensima moznostma a extremne trapnym ovladanim;-)
    • Ty keci s ovládáním jsi si mohl odpustit. Vypadalo to že jsi normální ale pak jsi ze sebe udělal vola příště si to odpusť. To ovládání mnoha lidem vyhovuje že tobě ne nic nemění na jeho funkčnosti.
      • Sorry, ale jedna 'páčka' jen hooodne tezko nahradi moznosti mysi...ovladani JE trapny v porovnani s PC ... ja vim ze dost lidi nema rado tohle porovnavani (nechapu ale proc, kdyz mi prijde dulezity), ale pokud bych si zahral cs na PC proti hraci hrajici na konzoli, tak bych si dal absolutne kazdyho....ten gamepad je podle myho nazoru postrach jakykoliv her... mozna si na to lidi rychle zvyknou, ale na porovnani ovladani s PC to nic nemeni...Na PC si muzes zahrat jakoukoliv hru, zatimco na nejakym xboxu a pod si nezahrajes strategie, dost FPS, poradny RPG taky jen po skromnu....a je to jen kvuli ovladani, na HW nenadavam....
        • Ty páčky jsou tam dvě a je to velmi příjemné ovládání pro lidskou ruku. Když bychom porovnávali s nějakým ergonomickým super zařízením pro PC, tak bez problémů, ale většinou vidím PC hráče s obyčejnou klávesnicí, jak si tam ničej šlachy a ještě jsou podivně nakloněni. Z pohledu komfortu je právě PC ovládání dost trapný. Miliony hráčů MW a BBB si teď asi tuǩaj na čelo, že někdo může mluvit o postrachu. Ovládání se dá řešit různě a hrát by šlo cokoli, kdyby někdo zaplatil vývoj na konzole.
          • k tomu jak se kdo hrbi pri hrani her se nebudu vyjadrovat, ale to cos rekl nakonec me prislo zajimavy...myslis ze kdyby bylo vic penez na vyvoj konzoli tak by prisli s lepsim gamepadem? ultimatni podoba gamepadu vypada tak, ze se rozpadne na dve casti, jedne narostou klavesy a na druhe dve (nejmin) tlacitka :-)
          • Pete.palis
            ničej šlachy??? a podivně nakloněný....:D...stačí se u toho nehrbit, nastavit si výšku a koupit pořádnou klávesnici...:D...OMG
  • Pravda pravdouci..,
  • Má pravdu. Mnoho lidí "prorokuje", že PC bude do několika let mrtvé. Ale jak by se potom vyvíjel HW a technická stránka her??? Když si člověk opravdu uvědomí, co by konec PC představoval, zjistí, že je to naprostá kravina.

    P.S. Levine si tímhle u mě získal pár pěkných bodů k sympatii. *4*
    • Nikdo nikdy neřekl že PC nebude vůbec ale že bude méně lidí co na něm hraje.
  • Vtipálek *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit