Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • On jako vývojář zřejmě sleduje vývoj hw a sw. Narozdíl od kravaťáků stojících za kouzelnými, zisky nosícími, ale stagnujícími krabičkami. nic proti konozlím, mám doma PsP a X360 společně se svým PC, ale nové technologie a experimenty většinmově šly z této scény. O lepších možnostech moddingu (líheň talentů), indie scéně apod. nemluvě. To ale na platformách sony a ms či Nintenda moc v úvahu nepřipadá. Budoucnost je opravdu v PC. Zisky ale nikoliv. Problém...
  • Konecne normalni clovek:-) Naprosto s nim souhlasim.
    A PC nikdy neskonci...ten je a vzdycky bude ten zaklad na cem jde delat vsechno a konzole budou jen jeho odlehceny varianty s mensima moznostma a extremne trapnym ovladanim;-)
    • Ty keci s ovládáním jsi si mohl odpustit. Vypadalo to že jsi normální ale pak jsi ze sebe udělal vola příště si to odpusť. To ovládání mnoha lidem vyhovuje že tobě ne nic nemění na jeho funkčnosti.
      • Sorry, ale jedna 'páčka' jen hooodne tezko nahradi moznosti mysi...ovladani JE trapny v porovnani s PC ... ja vim ze dost lidi nema rado tohle porovnavani (nechapu ale proc, kdyz mi prijde dulezity), ale pokud bych si zahral cs na PC proti hraci hrajici na konzoli, tak bych si dal absolutne kazdyho....ten gamepad je podle myho nazoru postrach jakykoliv her... mozna si na to lidi rychle zvyknou, ale na porovnani ovladani s PC to nic nemeni...Na PC si muzes zahrat jakoukoliv hru, zatimco na nejakym xboxu a pod si nezahrajes strategie, dost FPS, poradny RPG taky jen po skromnu....a je to jen kvuli ovladani, na HW nenadavam....
        • Ty páčky jsou tam dvě a je to velmi příjemné ovládání pro lidskou ruku. Když bychom porovnávali s nějakým ergonomickým super zařízením pro PC, tak bez problémů, ale většinou vidím PC hráče s obyčejnou klávesnicí, jak si tam ničej šlachy a ještě jsou podivně nakloněni. Z pohledu komfortu je právě PC ovládání dost trapný. Miliony hráčů MW a BBB si teď asi tuǩaj na čelo, že někdo může mluvit o postrachu. Ovládání se dá řešit různě a hrát by šlo cokoli, kdyby někdo zaplatil vývoj na konzole.
          • k tomu jak se kdo hrbi pri hrani her se nebudu vyjadrovat, ale to cos rekl nakonec me prislo zajimavy...myslis ze kdyby bylo vic penez na vyvoj konzoli tak by prisli s lepsim gamepadem? ultimatni podoba gamepadu vypada tak, ze se rozpadne na dve casti, jedne narostou klavesy a na druhe dve (nejmin) tlacitka :-)
          • Pete.palis
            ničej šlachy??? a podivně nakloněný....:D...stačí se u toho nehrbit, nastavit si výšku a koupit pořádnou klávesnici...:D...OMG
  • Tahle diskuze je kravina bavíte se tu o blbostech. Lidi hrají na tom na čem chtějí a na čem jim to vyhovuje. To jestli je hra kvalitní a zábavná nezáleží na grafice. Současné konzole splňují parametry pro kvalitní hry a budou je splňovat i ty další. Prodejní čísla mluví jasně co se lidem líbí a co chtějí a na čem chtějí hrát. Hádat se tu jestli se PC odebere do pozadí je k ničemu. O tom rozhodnou hráči co chtějí. A nějaký bulení dětí že se jim to nelíbí je směšný.
    • Pán všeho tvorstva promluvil kajte jinak najdete zatracení *10*
      • Pokud se chceš chovat jako blbec tak jsi na dobré cestě. Když nemáš co by jsi napsal k tématu tak radši nic nepiš.
      • kajte se
  • Kluk usata tak trosku "objevil Ameriku" (ne chaby pokus o vtip). Konecne to nekdo, kdo ma v branzi vazene slovo, rekl nahlas. Nekdo si toto priznat nechce, nekdo si to priznat ani nedokaze, ale je to proste tak.
    To ze americky hraci a hraci zapadni Evropy si navykli vyvalovat sunky na gauci uz i pri hrani, nebo hraji nedejboze v leze (pro me nepochopitelne). Neznamena ze se na pc hraje min. Naopak na pc se beztak hraje nejvic, jen diky propracovane warez scene, o tom nejsou oficialni zaznamy. Ono se de hrat nelegalne i na konzolich, jenze jejich majitele jsou uz tak lini, ze se o to ani nesnazi. Navic cena pro vyse zminovane hracstvo, je zanetbatelna oproti zbytku sveta, takze proc neco nelegalne stahovat. Diky tomu jsou prodeje mnohem vyssi nez na PC a sup vydavatele se primarne zameruji na konzole (i Tak se 90% veci dockame, treba se zpozdenim, ale dockame, na pc). Takze ano konzole jsou pro vetsinu vyvojaru primarni ale pc je ten hnaci motor pro vyvoj periferii, komponentu i her....
    • "To ze americky hraci a hraci zapadni Evropy si navykli vyvalovat sunky na gauci uz i pri hrani, nebo hraji nedejboze v leze (pro me nepochopitelne). Neznamena ze se na pc hraje min."

      Tak tohle mě pobavilo *1* . Hlavním ZLEM, který degraduje kvalitu dnešní herní scény je marketing a byznys. Jedna věc je umělé zavedení konzolí do populace s potenciální kupní silou a druhá pak politika tvorby a vydávání AAA titulů jako RDR, NHL, FIFA, HeavyRain, atd. Díky bohu za tituly jako ArmA 2, StarCraft 2 a jiné kousky PC ONLY, které zatím neztratily svoji duši . . .
  • jak tak koukam tak zaslepeni fanatici se najdou na obou taborech a ty jejich argumentace,nekdy nevim, jestli se mam smat nebo brecet :-D.Nicmene pridam svuj skromny pohled na vec.O konci Pc jako herni platformy jsme slyseli uz v dobach kdy melo vyjit PS2,PS3,xbox,xbox360 a hle hry na pc vychazi stale.Kdyz se celkove podivate na to ,jake hry vychazi ,tak pokud nejste zabedneni fanboyove co si doma lesti jen tu svou masinku ,tak si nejspis vsimnou ,ze dnesni trend jsou multiplatformove hry a nebyt MS a Sony ,ktere si u par her zaplati exklusivitu ,tak by multiplatformove hry byly skoro vsechny,protoze je to vetsinou nejvyhodnejsi reseni.Nemyslim si ,ze by PC jako herni platforma mela skoncit,jak nekteri uz roky prorokuji,porad jsou hry ,ktere na konzole proste vhodne nejsou jako MMORPG,strategie,simulatory a hry malych nezavislych tymu a amaterska scena.Navic hrani na pc dost mozna hodne podrzi a mozna ,uz i v soucasnosti drzi digitalni distribuce ,jako je Steam apod ,coz je dost mozna budoucnost herni distribuce.Jasny vetsina herni distribuce je v soucasnosti na konzolich,to asi kazdej nezaujatej clovek vidi,ale porad se na pc najdou takovi jako blizzard,valve apod ,kteri jsou primarne pc vyvojari i kdyz pokukuji i po rozsireni nekterych her na konzole.Hlavni pozornost je proste na konzolich a s tim nikdo nic neudela,at se mu to nelibi sebe vic a v nejblizsi dobe to tak nejspis i zustane,pc herni scena tady bude existovat i nadele a nemyslim si ,ze by se mela nejak vyrazne menit k horsimu,naopak mi prijde ,ze nekteri vyvojari se k pc naopak zacinaji vracet.Co se kvalit her tyce,to zalezi na vkusu kazdeho jednotlivce,osobne souhlasim s nazorem ,ze obecne se da rict ze hry na konzole jsou jednodussiho razeni,arkadovitejsi a mene do hloubky propracovane,ale to je z velke casti asi dano ovladanim i cilovou skupinou hracu.Tim nechcu rict ,ze to automaticky znamena hrosi hry,kazdemu vyhovuje neco jineho a podle me se kvalitni hry najdou na vsech platformach a hlavne vetsina velkych her dneska jsou multiplatformni takze je to celkem jedno.Osobne mam jak PC tak xbox,srdci blize mi je PC,ale i na xboxu jsou hry ,ktere muzu oznacit za srdcovky.Co se stagnace technologicke stranky her tyce,tak urcite graficky vyvoj her je v soucasnosti v utlumu,vyrobci grafickych karet taktez a jak moc za to muzou konzole a jak moc za to muze krize,tezko rict.Faktem je,ze soucasna generace konzoli byla hodne dotovana ze strany vyrobcu a mam takovej pocit ,ze sem nekde cetl ,ze se jeste porad nezaplatili,coz v pripade microsoftu asi zadna tragedie nebude,nicmene do dalsi generace se ocividne nehrnou a u sony uz to bude asi horsi,protoze je to mensi spolecnost a neda se rict ,ze by se ostatnim divizim sony nejak extra darilo aby ztratovost PS3 byla zanedbatelnou polozkou ,takze ta se do PS4 hnat take nebude.Ostatne o tom svedci kinect a move ,kterym se snazi protahnout zivotnost konzole.Fakzem je ,ze dokud neprijde nova generace konzoli tak graficka uroven her se nikam posouvat nebude ,protoze vetsina her se dela na vsechny 3 hlavni platformy(wii nepocitam), tudiz kvuli PC vyvojari do vyvoje nebudou investovat ,pac by se jim to nevyplatilo.Kazdopadne jde videt na soucasne situaci,jak cim dal nakladnejsi herni prumysl je,kdyz soucasna generace konzoli se zatim za zadny komercni uspech z pohledu vyrobcu pokladat neda,tak jsu zvedav jak to bude s tou pristi a kdy se ji vlastne dockame.Abych to shrnul,PC rozhodne nevypada na to ,ze by bylo ve smrtelnych krecich a pokud si nekdo tvrdi opak tak je s prominutim zaslepenej zabednenec ,hlavni zajem je samozrejme na konzolich,o tom zadna ,ale PC urcite minimalne v nejblizsich letech bude s konzolovou scenou koexistovat.Tot muj skromny nazor,peace and love (fan)boys and girls :-)
    • Hezky názor, ale kdo to má číst, ty lamo? To je hrozný, v půlce textu jsem to vzdal, třeba odstavce ti nic neříkaj?
      • je pravda ze wall of text sa nikomu citat nechce (ja som to sice docital), ale to mu mozes povedat aj normalne. nemusis hned reagovat ako penis ty penis
        • A co bylo na me reakci tak nenormalního ty sexistické Slovačisko? Copak jeho/její přezdívka není Lamička?? *1*
  • Bez emocí. Konzole jsou v podstatě mor kvalitních her co jen silně brzdí vývoj. Vždy když je hra dělaná primárně pro konzole zaplatí za to v podobě silně zjednodušené hratelnosti, špatnou grafikou, děsným ovládáním nebo v nejhorším případě vším tím dohromady. Možná se najdou kvalitní kousky i pro konzole, ale ty jde spočítat na prstech jedné ruky. 9 z 10 dnešních konzolo her jsou nehratelné kýče. A pokud zde někdo vytahuje prodeje....ale no tak, víme kdo ta čísla zvedá. Naprostá většina jsou tupá hlavně severoamerická děcka, kterým systém krabičky do televizoru a mačkání dvou tlačítek mentálně vyhovuje, PC je pro ně prostě moc složité. Pokud se někdo k této skupině dobrovolně přihlašuje ač je to možná většina...no prosím. Proti gustu opravdu žádný dišputát. Ale něco nelichotivého to o momentální main populaci Země napovídá.
    • Souhlasím jak s myšlenkou názoru "XMANa" tak částečně i s "YNROKOPem". Hlavním důvodem toho, že herní průmysl se nachází tam, kde se nachází je BYZNYS. Od toho se odvíjí další a další malé důvody, které tady vesměs již všichni zmínili.

      Trochu mi to připomíná situaci s letadlem Concord, motorem "Wankle" anebo s Raketoplánem, či cestami na Měsíc. ANO - pokrok technologií a navazujících prvků by stále mohl pokračovat tempem jako doposud. Problémem jsou peníze a skutečnost, že pokud by se dala předsnost pokroku, jistí lidé by nevydělali tolik jako v nynějším "stagnujícím" stavu.
    • Pokaždé když vidím podobný příspěvek tak se musím smát. Už pár let jsem "konzolista", s rychlým vývojem HW na PC scéně jsem prostě finančně neudržel krok a tak jsem přesedlal na jinou platformu. Od zakoupení už investuji jen do her a naprostá spokojenost.
      Postupem času PC ukazuje svou hrubou HW sílu, to mu nikdo nebere, ale napsat, že konzole brzdí vývoj je pěkná kravina. Vývoj brzdí tak maximálně TRH a pár vyvolených co rozhodují o tom kolik peněz si jaký produkt zaslouží. Ještě před pár lety se vydavatelé nebáli investovat do vývojářů, kteří se snažili nejít s proudem, ale přinášet inovace. Problém nastal v tom, že naprostá většina těchto projektů z finančního hlediska propadla a do dalších pokusů už prostě nikdo investovat nebude. Z těchto důvodů dnešní trh směřuje k mainstreamu, nemusí se vám (nám) to líbit, ale je to tak. Kdyby se originální (revoluční) hry dokázaly zaplatit tak nebude docházet k takové recyklaci nápadů ze zaběhnutých sérií jako se tomu děje dnes. Hry jsou dělané pro masy, právě ty do průmyslu pumpují peníze, ne těch pár set tisíc nostalgiků co vzpomíná na dávné časy a jak bylo všechno hardcore.
      Konzole dokonce nebrzdí ani technologickou stránku her, zde opět záleží čistě na trhu a na snaze přinést s co nejmenšími náklady maximální zisk. Nikdo nebude financovat tvorbu fotorealistických her pro pár vyvolených jedinců, když může vydělat na milionech uživatelů s ne tak výkonnými zařízením (skupina tvořená průměrným až slabším PC, ale i konzolemi). To je jediný důvod, proč stagnuje i grafická podoba dnešních her. Najde se pár projektů co se snaží jít jiným směrem, ale ne dost a většina nakonec propadne. Celkem jasným příkladem je přesun financí do her určený pro internetové prohlížeče. Ty se spokojí s primitivní grafikou, ale denně je hrají miliony lidí a přináší obrovské zisky. Tyto hry si přitom zahrajete už skoro na modernější kalkulačce (nadsázka).
      Když se podívám, jaké pecky ještě nedávno vznikaly třeba pro PS2, tak mi věta o nějakém brzdění vývoje přijde naprosto mimo. Každému vyhovuje něco jiného, měj ale na paměti, že za brzdění vývoje si můžeme tak maximálně my sami. My hráči totiž definujeme trh, pro který následně vývojáři tvoří.
      • Celkem i souhlasim.Co se tyce vyvoje tak neni podle me brzden vubec.Ty technologie jsou jen se proste do her diky konzolim nedavaji protoze by to neutahly.Ale to nevadi ! :)
        Prave diky konzolim mi vydrzi muj komp ktery jsem kupoval pred vice nez 2mi lety za 20k dalsi minimalne 1 rok :-) Tak nejak i odpada ten argument ze clovek musi kupovat Pc kazde 2 roky :)
    • Napadlo tě vůbec že někoho nebaví hrát na PC protože tam musí řešit plno jiných věcí než samotné hraní? A to nijak nesouvisí s věkem znám mnoho lidí kteří pracují s počítači. Ať už je to nějaký úředník nebo technik a to poslední co by chtěli je trávit na nich čas i doma. A že těch lidí po světě je dost. Ty keci o prodejích co jsi napsal jsou dost mimo vzhledem k tomu že v USA žije pouze zlomek hráčů z celkového počtu.
    • Ale prosím tě. Tak předně, v tzv. západní evropě konzole kralují stejně jako v USA. Pročpak je asi PC populární hlavně ve střední a východní? Myslím že nemusím ani odpovídat. *1*
      Jedna z očekávaných her je Zaklínač 2. I když nevyjde na konzole, možná později je zajímavé se podívat kde brali tvůrci inspiraci? Na konzolích. Heavy Rain, Batman:Arham Asylum, Mass Effect 2. Takže bud exkluzivka či hry dělané primárně na konzole. Je opět třeba něco dodávat.
      Tvůj příspěvek spíše vypovídá něco nelichotivého o tobě.
  • Pro lidi z microsoftu je vyhodnější kozole protože do ní investovali ohromné prachy a potřebuje je nějak vrátit a ještě se snaží aby si více lidí přídilo xbox a odešlo od pc.(několik dní před vydáním hry ji schválně odloží atd..)
    a ješte něco když začínalo Pc tak jeho kokurence byla Snes, 64, atd.. a všecí tvrdili že karavina zvana Pc se nikdy neprosadí a co se talo Pc je tu skoro 20 let a všechny ostatní systémy zmizly.... *1*

    ohledně těch inovací na kozole .... moje předpověd je ta žě to skončí nefukčí, nepoužitelné,nebo se na to nebude vydávat moc her... hrát tenis a jezdit na skejtu mužu aj na Wii

    A POSLEDNÍ POZNÁMAKA KAŽDÁ MULTI PLATFORMOVÁ HRA JE NA PC NEJLEPŠÍ!!! ( NELEPŠÍ GRAFIKA, OVLÁDÁNÍ(někdy), VĚTŠÍ MOŽNOST STAHOVATELNÉHO OBSAHU, MODDING, PATCHE... CO PROTI TOMU MAJÍ KOZOLE HOVNO) A AŽ VYJDE NOVÁ GENERACE KOZOLÍ A BUDE SE VYKLÁDAT ŽE JE LEPŠÍ JAK PC TAK NEŽ SI NA NI VŠECÍ ZVYKNOU TAK TO BUDE TRVAT ASI ROK NEBO VÍCE. A BĚHEM TOHO ROKU SE STANDART PC VYHOUPNE NA UROVEŇ TÉ KOZOLE TAK JAK TO BYLO S X360 A BĚHEM DALŠÍHO JI PŘEDČÍ.

    PC RULEZ
    *5*
    • Když už jsme u peněz. Tak nejnovější xbox slim vyjde na takovejch 7 000,- a člověk si na tom zahraje. Když chceš počítač a hrát taky nejnovější hry, připrav si klidně 3x víc ;-)...Vysavač peněz to určitě není. A jestli chceš všechno za nic, tak to seš hlupák...
      • Řekl imbecil normální xbox stál 6tísc až 8tisíc dnes oklolo 6tisíc ted dáš o 1000víc za slim ****potlesk****
        • a pokud se podívaš o pár přispěvků víše zjistíš že konzoli vlasním
          • a ohledně peněz když máš tatíka vlastníka majtné firmy a máš 2 vysoké tak můžeš mít i 2x tolik baby
    • Takle neobjektivní a houpej komentář se jen tak nevidí. Já mám docla dobrý PC, konzoli nemám, ale dokážu přiznat že nějaký hry jsou na konzolích lepší!!
      • ja neman nic proti *Některým hrám na kozole* jemon proti lidem co nevidí do budoucnosti a myslí se že na kozolích vydělají balík a pak zkrachují
        • nebo proti Microsoftu který se snaží všemi způsoby inkasovat na vysavači jejich peněz zvaném Xbox
          • Pokud nemáš peníze, tak můžeš jít do práce a zahrát si potom některé z pecek, co MS nabízí. On ty peníze nechce za nic, ale nabízí dost kvalitní zboží.
            • konzoli
            • mám rodinu a barák kozoli Xbox vlastním a stoprocentně vim o svetě počítačů víc jak ty *5*
            • Já sem prezident USA a na tiscali si občas odskočím. Je fajn, že máš tolik peněz, ale pak je divné, že si nemůžeš pořídit ani poměrně levnou konzoli. Asi všechny peníze hned investuješ, co? To bude ono...
            • já mam plad 80čistého kolik máš ty ty pracante
      • A proč teda nemáš konzoli, když tam jsou i lepší hry?
  • Má pravdu. Mnoho lidí "prorokuje", že PC bude do několika let mrtvé. Ale jak by se potom vyvíjel HW a technická stránka her??? Když si člověk opravdu uvědomí, co by konec PC představoval, zjistí, že je to naprostá kravina.

    P.S. Levine si tímhle u mě získal pár pěkných bodů k sympatii. *4*
    • Nikdo nikdy neřekl že PC nebude vůbec ale že bude méně lidí co na něm hraje.
  • Mám kombo PC&PS3, uznávám že PS3 je dobrá hračka, ale PC to nesahá ani po konektor síťovýho kabelu...
    Po dohrání 6 fpsek na Playstationu (Killzone 2, Resistance 1, Resistance 2 a další) nemůžu říct, že bych se za své peníze špatně pobavil, leč bohužel žádná z těch her u mě nedosáhla kvalit exkluzivních PC stříleček jako je Half-life 2, Stalker, Crysis, nebo Cryostasis. Nemyslím, teď vzhled konzolových her, o ten mi jde až v poslední řadě. Konzolový hry často nedosahují ani kvalit mnohých multiformátovek, kde se konzolovkám dělají jen úlitby co do ovládání a grafiky, jako třeba Metro 2033. Konzolovkám prostě chybí potřebná hloubka, variabilita prostředí a gamepadové ovládání se nedá označit jinak než za naprosto debilní. A to mám za sebou cca. 80 hod multiplayeru na PSN, kdy jsem si nevedl vůbec špatně.

    PS3 je moje první a taky poslední konzole. Jedu teď Armu 2 a prokládám ji hezky rpgčkem Risenem a MountˇnˇBlade a moc dobře vím, kde jsem doma. Že tenhle můj comment debatu neuklidní, to je mi jasný, to ale ani nebyl záměr.
    PC a hry na něj tu bude vždycky, konzole jen do té doby, dokud si jejich zřizovatelé budou domnívat, že jejich provozování má budoucnost.
    • Hm hezký a stejně tak bych ti i já mohl vyjmenovat hry a bylo by to úplně obráceně proti tomu co jsi psal. Jinak k tomu co jsi napsal na konec. Konzole tu budou taky pořád protože vždy o ně bude zájem. Pokud to nevíš tak herní PC a konzole tu jsou skoro stejnou dobu a že už to je nějaký pátek.
    • amen
  • Pravda pravdouci..,

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit