Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • cim mne osobne blizzard nastval je jak udelali starcraft 2 po vytvarní stránce, mechaniky hry kde zaleží na brutalnim APM bych ješte byl schopen prekousnoput ale tohle ne.
    --jednak ty modely jsou az na vyjimky vyložene smešné, kouknete se na tyranidy z dawn of war 2 a tim nemyslim počet polygonu a textury ale dizajn a vytvarni styl.
    dale proporce jednotek - co to je?
    --http://i2.minus.com/idKJOHIciRf0E.jpg - kouknete sem, alespon priblizne se mohli zamyslet jak to udelat aby vysledek nevypadal hloupe
    --minimálni možnost zoomu, halo jsme v tretim tisicileti
    --kdyz naspamujete battlecruidery (btw proč je umižnit spamovat, je to ultimatni jednotka ktera by se mohla povolit postavit jen jedna nebo pár) - tak se jim prekryvaji textury
    --jednotky nemaji zadny fyzikalni model treba auto hellion proste nezatačí do zatačky ale se otoči namiste a jede rovne, podoben letecke jednotky nedelaji manevry. tohle prosím umí už company of heroes

    o hratelnosti z dobre herniho praveku nemluvím, mame to strategie ktere posouvaji žánr dopredu
    • Blue.Shark
      Uvědomuješ si, že všechny tvoje výtky směřují ke grafickému zpracování? Rád bych taky slyšel, co konkrétně ti nesedí na "hratelnosti z herního pravěku"; chtěl bych nějaké konkrétní příklady, abych si mohl udělat obrázek. Edit: Dokážeš si vůbec představit, jak hloupé by bylo, kdyby měl battlecruiser reálné proporce? Vždyť by zakryl polovinu mapy ;) Evidentně ti nesedí "rychlé strategie". Prostě si zahraj Supreme Commandera.
      • vždyt jsem tam psal že k hratelnosti se nebudu vyjadrovat, je víc možností jak udelat ten battlecruiser, nemusel by mít reálne proporce ale alespon by mel byt o neco vetší napr. jako mothership protossu. kdyby udelali vetší zoom, tak by to nemuselo zakryt celou mapu - podobne jako ti nezakryje v supcomu mapu nejaka experimentalni jednotka.
        videl jsem jednou profi zápas kde mel hodne ultralisku v armade a prekryvali se jim textury a nemeli žadne animace, proste v dnešní dobe je to trapne.
        hratelnost je proste 1:1 stary starcraft co bylo ok pred 20 lety ale dnes už ne. dneska jsou inovativni strategie od relicu, supreme commander, 4d planetary annihilation atd. proste blizzard zaspal v herním praveku
        • Miluju tyhle kecy o "zastaralé mechanice/hratelnosti". Předpokládám, že třeba šachy jsou taky zastaralý, že jo? Protože Starcraft jsou takový sci-fi šachy. Zajímavý, že ty tvoje hry nikdo profi nehraje. Oh wait, to ani nejde, protože nejsou tak dobře vyvážený. Tolik k zastaralosti pane noob, pro kterého je inovace ve strategii single kampaň proti AI, hlavně v super grafice a fyzice...
        • Blue.Shark
          Teď sis vlastně odpověděl sám. Nač měnit něco, co funguje tak dobře i po 20 letech? Kdyby ty "pravěké" mechaniky nefungovaly, pak by přece Starcraft neměl takové prodeje. Inovace za každou cenu holt není to, co by v dnešní době lidé chtěli. Abych pravdu řekl, za strategii podobnou Red Alert 2 bych v dnešní době vývojářům líbal ruce, a to v RA2 nebyl ani zoom, ani taktický gameplay se schováváním se za překážky (narážím na DoW2), ani více planet, mezi kterými se dá cestovat. Dobrá RTS ze staré školy prostě chybí a Starcraft je jednou z mála, která drží laťku. Tím pádem nemohu souhlasit s tvým tvrzením o zaspání v herním pravěku.

          A pokud jde o grafické zpracování, pak určitě nemohu sdílet tvé znechucení nad tím, že splývají modely jednotek. Některé hry tenhle problém mají, jiné ne. Určitě to ale nekazí hru takovým způsobem, abych nad ní lámal hůl. Když chci slintat nad perfektní grafikou, pustím si americký blockbuster. Nebudu ale očekávat to samé od hry.
    • Asharak
      Protože jim jde o hratelnost, což říkají pořád, a proto taky říkají že to je taky důvod slabšího technického zpracování. *6* Je fakt že spam BC je blbost, mít jeden jak mothershipu, ale to je asi tak všechno.
    • a proto nejvic lidi hraje jine strategie a starcraft skoro nikdo... to budou asi boti co se do tri sekud vzdy najdou jako protihraci ktera ta tvoje posunuta strategie ma takovou hracskou zakladnu?
      • a proto se v pro zápasech nehraje za T skoro nic jiného než Battlecruiser spam *1*
        • a co je mi po tom co hraje 0,0005% hracu? imho nez si ti pro hraci vytvori battlecruiser flotilu tak jejich protivnici delaji co? jsou zabunkrovani v bazi? ono to asi tak jednoduche nebude ze ano
          • a sakra, já tušil, že mám dát před a za příspěvek velký nápis IRONIE, samzřejmě BC spam v pro ligách prakticky nikdo nikdy nehraje, no, ale proti noobům co se zabunkrují v bázi bych ho klidně postavil, rozlezl se po celé mapě, rozjel kruté makro a pak jim ty bunkry a věže rozstřílel z dálky yamato gunem *1*
    • Max a jeho pravidelná dávka debility.
    • pak mne naštvali s diablem, trapna hra pro konzolisty (bezmozky) s velice libivým spracovaním akorat soudruzi zapomeli že nedalji disneyovku ale horror, pribeh zakladni pointa asi dobra ale naprosto tragicke podání
      samozrejme v dobe vydani dodrbane kvuli aukci
  • Pěknej článek
  • po spojeni s Activision je to uz jen Blizidzard, kdyz chtej za datadisky cenu plnych AAA her
    • Veskoslav
      Plná cena? Warcraft III Frozen Throne stál 999 Kč, Chaos Rising 1599 Kč. Diablo III stálo v den prodeje od 850 do 1590, datadisk od 650 do 1250. Takže kdo chce, tak ano, může si koupit za AAA cenu datadisk. Zbytek si najde alternativy v podobě levnějších cd-key atd. Což předtím nešlo. A jelikož je V. akt rozsahově jako jako první tři akty Diabla III, cena mi přišla adekvátní. Mimochodem Diablo II jsem kupoval za 1699 a datadisk za 1199. To jenom tak na okraj, že cena datadisků byla prakticky stejná ještě před tím, než k nějakému spojení došlo.
      • kdyz chces porovnavat ceny MUSIS porovnavat doporucene nebo ceny v jednom obchode NELZE srovnavat ze datadisk si koupim jako cd key od prekupniku co nejak sehnali free kody treba ke grafickym kartam za cenu vs cenu krabicovky v kamennem obchode... imho to ze datadisk sezenes i za 650 neznamena vubec nic kdyz jeho doporucena cena je 1200 imho kdyby byla tech 650 tak ho pak sezenes nekde i za 300... a votom to je degene
      • Srovnávat D2 a D3 datáč je k pousmání. Datáč D2 měl nejdelší akt ze všech a 2 classy plus mrtě vylepšení (charmy, kostka, jewely, runy, runová slova, recepty, class-spec itemy)... just lol at RoS...
        • Veskoslav
          Pravda dal více, ale taky mě stál o 500 víc než ten k DIII. A to nepočítám cenu základní hry, která mě vyšla o dalších 500 víc. Takže ano, kdybych měl srovnat obsah, je ho rozhodně méně. Ale taky za méně peněz.
      • A jelikož je V. akt rozsahově jako první tři akty Diabla III, cena mi přišla adekvátní.

        *15* *15* *15*
        • Veskoslav
          Ano. 750 Kč mi přišlo adekvátní za krabičku. Takže nevím, čemu se směješ.
          • Ja se smal prvni vete, tezkej nesmysl.
            • Neverim, podle me si ty cisla cucas z prstu.
            • Veskoslav
              8 hodin mi trvalo celé Diablo III včetně všech vedlejších atd. V. akt jsem proletěl za 4,5 hodiny včetně všech úkolů, co tam byly.
            • Zkus si nekdy zmerit cas actu, kdyz budes prochazet uplne vsechno. Act 5 ti zabere max o 20-30% casu vic nez jednotlivy 1-3 acty. Rozhodne ne 3x vic.
            • Veskoslav
              Co to mektáš? Víš, že 1. akt je delší jak 2. akt, který je delší jak 3. akt.....Nejsou stejně dlouhé a nikdy nebyly.
            • Patej akt je naprosto rozsahove srovnatelnej s 1,2 nebo 3. aktem, kdyz nepocitam rifty, coz jsou jen prevzaty uz vyrobeny materialy z cely hry. Tvrdit, ze je velkej jako prvni 3 akty dohromady je tezka prehanka.
            • Veskoslav
              Rozveď to. Rád se zasměji, co na tom není pravdy.
    • Pamatuju si jak tvrdili, že to spojení na nic nebude mít vliv. Jasně babi. A pak přišlo Diablo 3 na konzole. Navíc bez AH a DRM s vylepšením, na který museli PC hráči čekat do datáče, teda do DLC v ceně datáče, abych byl přesný... lol.
      • N7N7
        Ano, od Veskoslava si nech poradit. To je náš profi-lhář, ten ví o čem mluví. *2*
        • Taky sem si všiml, že ten chlapec má dost. Akorát nechápu, kde se berou ty pluska. Asi pan naklikávač.
          • Veskoslav
            Další debílek. Ještě o někom napiš, že je tady Veskoslav a je to komplet.
            • maros.goc
              Drzim pri tebe ;-) nedaj sa
            • Njn, to máš těžký, to je samej debílek a jeden velkej Veskoslav.
        • Veskoslav
          Co zase chceš? Táhni někam k indie scéně. Chápu, že tvůj mindráček z mé chyby ohledně Wildstar ti udělal druhé Vánoce, ale už je to dost nudné a ohrané. Ale chápu, nudná existence jako ty nemá nic jiného na práci.
          • N7N7
            Táhni si malovat boty a rozdávat nefunkční cd-klíče ty ksindle, na tvé lži a naklikávání plusů tady není nikdo zvědavý. *6*
            • N7N7
              Tak vidíš kolik lidí si už všimlo, že naklikáváš. Ale ty to stejně nepřiznáš, přestože jsi si moc dobře vědom toho, že o to vím. Potom se nediv, že jsi pro mě lhář.
            • Veskoslav
              Co zase chceš ty nulo? Je zvláštní, že z naklikávání mě obviňuje Joe alias max, GGG, Triska, ty, Jack a haha. Takové vytříbená společnost. A myslím, že tímto už s tebou můžu definitivně skončit. Nemám potřebu se hádat s nulou. Přeji hezký zbytek života, nulo;)
            • N7N7
              Ty jsi tady někoho nabádal: "Když už lžeš, tak zkus lhát tak, aby se tvé lži nedaly jednoduše vyvrátit." Čili je evidentní, že mluvíš z vlastní zkušenosti a na to jsem reagoval. Už proto, že jsi svým lhaním zde známý. A to naklikávání jsi samozřejmě zamluvil. Oba víme, že to děláš, ale přiznat to nedokážeš. Nejsi chlap, jsi jen prolhaná krysa.
            • Veskoslav
              V přímém přenosu? Ty jsi nula a nula jako ty už mě přestala bavit. Takže si táhni někam, kde Tě trpní. Protože evidentně máš problém a hodláš to přes mě ventilovat. Mimochodem, pročti si diskuzi a podívej se, kdo začal s příspěvky, které se netýkají Diabla. Byl jsi to ty, ty nulo. Ty, jsi začal psát bláboly jako Jack. Takže si dej facku, vzpamatuj se a nebo odtáhni do pekla za podobnými idioty jako jsi ty;)
            • N7N7
              Jediné čím trpím (a nejen já, ale celé Games.cz) jsou tvoje prolhané a agresivní komentáře téměř v každé zdejší diskuzi. Stejně jako Jack1947 zahlcuješ Games zbytečným spamem o nulové hodnotě. Jack ale aspoň není tak agresivní a egoistický jako ty. Ty jsi taková zdejší prolhaná krysa, jak tě kdysi jeden diskutér naprosto přesně pojmenoval. A naklikávač. Buď aspoň jednou trochu chlap a přiznej, že naklikáváš. Ne že bych to nevěděl, vím to na 100%, viděl jsem to v přímém přenosu asi stokrát. Jen by mě zajímalo, jestli to dokážeš přiznat... *3*
            • Veskoslav
              Ano umím malovat narozdíl od nuly jako jsi ty. A ano, rozdal jsem nefunkční klíče kvůli své chybě o jejich platnosti. To ostatní už nemá cenu komentovat. Jsi kryplík, co si léčí mindráček. Tak si ho leč dál. Protože evidentně ho*no umíš, komentuješ to, co Tě nezajímá a trpíš stihomanem a paranoidním chováním;) Ale neboj, za měsíc končí prázdniny, tak zase naklušeš do školičky.

              P.S: A jak jsem psal už dříve. Kódy, co jsem zde rozdával, vždy fungovaly a vždy někdo za ně poděkoval! To, že to tvůj slepičí mozeček nechápe, to už je tvůj problém. Takže sbohem trosko;)
      • Veskoslav
        Proč jsi takový lhář? AH se vypnula bez ohledu na to, jestli vlastníš nebo nevlastníš datadisk. Když už lžeš, tak zkus lhát tak, aby se tvé lži nedaly jednoduše vyvrátit. A DRM je taková jaké i z toho důvodů, že takové Diablo II mělo 30% lidí v originále.
        • Nebereš něco? Já se nikde nebavil o tom, že AH odstranili jen těm, kdo mají datadisk. Já se bavil o faktech:

          V konzolové verzi nebyl AH a DRM (a to ještě v době, kdy na PC AH bylo).
          V konzolové verzi základní hry byl už smart loot a loot 2.0 (to je to vylepšení), který byl v PC verzi až v patchi těsně před datadiskem.

          Příště počítej do deseti, než zareaguješ. Btw, důvod DRM mě nezajímá, mě jako hráče zajímá akorát fakt, že na PC verzi si nikdy nemůžu perfektně zahrát hardcore mód bez toho aniž bych se musel bát, že zhebnu v lagu.
          • Veskoslav
            Měsíc a půl před vydáním datadisku. A bylo by fajn dodat, že ty konzolové verze, narozdíl od té pc verze nějak moc patchů nedostali, co? No mám HC postavu s paragonem 122, ze seznamu "přátel" z Diabla jsem s nejnižším levelem a pouze jednomu umřela postava v rámci HC. Navíc poslední patch přidal právě tu ochranu proti smrti v HC. Vím to, hra se mi sekla na 1,5 vteřiny, ale má postava žila dál a to přesto, že byla uprostřed elitek. Je tam zabudovaná v současné chvíli ochrana právě z důvodů výpadku od 0,5 sekundy. Je to popsané i na fóru.
            • Veskoslav
              Zkusit to můžeš. Já osobně to neriskuji, ale nelžu, když říkám, že dvakrát mi vypadl asi na 15 sekund internet. Takže hra automaticky odhlásila a musel jsem se znova přihlásit+autorizační kód (normálně jej nezadávám, mám ten program, kde mám automatické přihlášení+kód pouze při prvním spuštění) a postava žila. Jako chápu, že máš k tomu výhrady a chápu, že to má své nevýhody. Osobně bych uvítal třeba to, že by ses musel přihlásit online, ale hra by šla offline hrát. Ale tam zase vidím problém, že spousta lidí by se to pak snažila nějak ojebat.

              Jinak bych se i chtěl omluvit za moje první, neadekvátní reakce. Měl jsem reagovat jinak a slušněji v rámci diskuze.
            • Nehce si mi nějak věřit, že by to fungovalo takhle. Pak by stačilo natvrdo vypnout modem/hru kdykoliv by šlo do tuhýho.
            • Veskoslav
              Ne nehraji, doporučuji ti přečíst, co mám napsané. A ano, jakmile vypadne spojení, odpojí Tě ze hry. Zkus si to. Založ si postavu v HC, pošli ji do houfu nepřátel a pak si vypni pc. Tvá postava by to měla přežít. Zatím se mi to stalo 2 krát a ani jednou jsem o postavu nepřišel.
            • Ty asi nehraješ HC že? Nevim co tu pohádkaříš o 1.5 sekundě, ale gear na HC se většinou staví tak, aby si dokázal vydržet několik sekund v lagu, to nesouvisí s nějakou ochranou. Navíc ta ochrana mi to nepomůže, když vypadne net u mě, nebo mi spadne PC.
    • Asharak
      Kde žiješ, plná hra stojí přes 3000,- pokud teda někdy plná bude *7*
      • Vetsina asi nepochopila narazku na DLC, kterych je vsude tolik, ze to kolikrat pri vyjiti hry skutecne muze vyjit i na takovouto cenu :)
        • Veskoslav
          The Sims 3 jsme tu jednou počítali a vycházelo to na 7500 a Train Simulator někde k 20 000. Takže 3000 je ještě slušná cena *1*
  • Blizzard u mě osobně (je to fakt subjektivní soud) skončil vydáním Diabla II (odkládaná, technicky a funkčně nezvládnutá, uměle nadstavovaná, hra), Warcraft III jsem jim ještě jakštakš sežral, ale pro mě tato firma určitě zdaleka neznamená tolik, co pro jiné...
    • Ristoro
      Chápu, že hra, která v podstatě definuje žánr akčního RPG, je velký fail, no.
      • Her, které před Diablem (dokonce prvním dílem) definovaly "akční RPG" byla pěkná spousta (např. Crusader), Diablo II byl překombinovaný a nezvládnutý patchovací ultramaraton... Kdeže byla archetypálnost, čistota a účelnost prvního dílu... Méně je zkrátka mnohdy více...
        • Jakýho Crusadera že máš na mysli? Já znám jenom jednoho (No Remorse/No Regret) a to s RPG nemá nic společné. Faktem je, že Diablo bylo první real-time izometrický akční RPG plus multiplayer. Před ním to byly buď tahovky nebo z FPS pohledu.
          • :D Tak si dej opáčko historie a koukni třeba na sérii Ultima, doufal jsem, že ten Crusader by mohl být dostatečným vodítkem, ale asi jsem se spletl...
            • Ad Gauntlet. Očividně si nepochopil nějaké ze slov první, izometrické a real-time. Pokud chceš argumentovat konceptem, tak to bysme se dostali až někam k ASCII RPG, popř. textovým RPG a zjistili bysme, že žádné RPG už nepřineslo krom grafiky a drobných vylepšení nic nového. Ale to je tak, když chce někdo psa bít...
            • Když pominu detail, že Ultima není izometrická (izometrie je něco jiného, než pohled ze zhora) tak Ultima není a nikdy nebyla "akční" RPG, takže bych doporučoval opáčko tobě.
            • A jinak, zkus čeknout klasiku klasik - Gauntlet (a tak dál až po Ultimu: Pagan)...

              Diablo nebylo konceptem absolutně vůbec nic nového...
    • Still
      Zajimavé, že hateři D3, vynášejí D2 do nebes jako super hru .) *1*
      • D2 pro mě znamenalo opravdu velký fail - nechápal jsem, co na něm lidi vidí...
        • Still
          A kolik jsi tomu dal hodin? Když si vpomenu, kolik jsme se s kámošem nahráli D2 po LANu.... Ty doby se už nevrátí... *13*
          • Veskoslav
            Já asi jenom 40 hodin. Zbytek pak připadl až na D2 s datadiskem.
        • RangerCZ
          Sorry, jako, to vážně ?
  • blyzard banda nymandu dela hry pro nymandy *1*
    • Líbí se mi ta otevřenost .. trollovat pod přezdívkou troll007 .. geniální, tleskám .. wow .. much troll
    • ozvala se tise zavist zpod stolu *3*
      • RangerCZ
        Za vším je určitě závist :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit