Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • x_ander
    Jak píše ucho, rozjeď na startovači svůj vlastní projekt. Rád si o něm přečtu.
  • Je, tohle by konzole neutahly. *3*
  • Spades
    Protože to musíš přepsat z C do Objective C na iOS a do JAVA pro Android... Nativně C a C++ aplikace na mobilech nerozjedeš.
  • (p.s. potrebuju jen zapaltit pronajem prostoru na dva roky a par pytlu ryze pro cinske otroky kteri to budou programovat)
  • ucho
    tak si rozjeď projekt na startovači...
  • pošlete mi na učet prenize a udelam nejlepší hru na svete uz to mam vymyšlený
  • co grafika je uz hotova to jen presunou obrazky a naprogramovat takovej primitivni herni system to se do 10 hodin da naklepat zopar radku v pascalu nebo v cem se to dela
  • x_ander
    Jindrovi gratuluju k úspěchu (byť to bylo dost o haluzi:). A rozhodně bych se na jeho místě zamyslel na anglickou verzí, jak už zaznělo v několikerých diskusích. Přece jen s aktualizovanou PC verzí a anglickou lokalizací by se dalo se Skeldalem prorazit na GOGu, Greenlightu, Humblestore atp...
  • x_ander
    Ehm.. možná jsem špatně četl, ale kde je psáno, že sponzor přemýšlí o možném výdělku a že hra bude placená? Borkovec říká, že jediná odměna bude uvedení firmy jeho společnosti v úvodu hry. A hra bude zdarma, jak bylo od začátku prezentováno.

    Sledoval jsem projekt jen okrajově, ale Borkovec to doplatil podle všeho jen proto, že je nadšenec a chtěl, aby to dopadlo úspěšně. Doplacení výměnou za podíl na prodejích a tím pádem placený port Jindrovi někdo nabízel v diskusi na startovači, ale z toho očividně nic nebylo.
  • ucho
    asi jsi ještě dítě, když nechápeš, na co jsem narážel. dotyčný člověk Suchac narážel na to, že systém kickstarteru je mimo a že správná cesta je investování. možná jsi žil posledních pár let v jeskyni a v životě jsi neslyšel o počítačových hrách a unikl ti i fenomém crowdfundingu, ale ten vznikl hlavně proto, aby se v tomto smyslu investorů zbavil a tedy i z negativních vlivů, které z toho plynou.
    tedy když si vedle sebe postavíš tyto dva systémy, kdy dostaneš milión dolarů prostě jen tak, že uděláš hru a nikdo s tím nemá problém a nebo že dostaneš milión dolarů a zase máš závazky, tak v tomto kontextu je to ono příživnictví... a mimochodem je to návrat k původnímu systému, jen jde o rozdrobení investorů. takže až vyrosteš a zjistíš něco o světě, vyjadřuj se...
    přijde mi, že sociální případ jsi ty, protože je sice fajn, že za vším vidíš prachy, ale spousta věcí jde udělat i s jiným přístupem. dalo by se na to nahlížet jako na solidaritu, chápu, že je to něco, co jde naprosto mimo tebe (předpokládám, že jsi ten typ člověka, co by v životě neudělal pro někoho něco zadarmo a vše přepočítáváš na peníze). ve společnosti však existují i lidé, kteří s tím nemají problém a díky tomu crowdfunding funguje poměrně dobře.
    vezmu vzorový příklad s tormentem. všichni tak nějak předpokládají, že to bude komerčí úspěch. peníze se vybraly snadno. a investoři by do toho nepochybně rádi investovali. a tak vnímám uživatele Suchac, že teď brečí, že nemůže vložit prachy do nadějnýho projektu a nevydělat na tom. tak toto já nazývám parazitování... (a opravdu si nedělám iluze v tom, že by dotyčný dal prachy do něčeho, co vypadá jako propadák a co by se crowdfundingem stejně nezaplatilo). takže zopakuji to, díky bohu, že na světě nejsou pouze parazité a vychcánci jako ty a lidé s podobným smýšlením, ale i lidé, kteří se dokážou za projekt postavit jinak a podpořit ho tím solidárnějším způsobem.
    až si někdo rozjede projekt formou investic, fajn, bude to jeho rozhodnutí. proč to chceš ale teď nutit lidem, kteří o něj nestojí? (nebo myslíš, že by se do toho jinak nepustili, brání jim něco?)
  • Troll? Nebo jsi opravdu tak omezený a nevíš vůbec o co jde?
  • tak tak. A navic slepene s dosboxem by to nemohlo jit na ios, nehlede na to, jak zatracene narocny dosbox na androidu je...
  • Ze začátku když jsem celou akci sledoval, mi bylo jasné, že tu částku NIKDY nedá dohromady, pokud bude zatvrzeně prosazovat svoji filozofii hra ZADARMO bez reklam, klíčů atd! Chápu nadšení a určité fanatické odhodlání, ale pánům chybí i obchodní duch. Evidentně mi bylo jasné, že 90% částky bude věnována na jejich výplaty a ne na technologie, zdokonalení grafiky a technickou (PC) podporu. Zbylých 10% jde na "optimalizaci." Nakonec se mi potvrdila výše citovaná myšlenka, objevil sponzor, který je ochoten veškeré "náklady" pokrýt a logicky přemýšlí, zda by to nevydělalo, nakonec se stalo co jsem čekal bude to placené a to je v pořádku. Pač nikdy nic není zadarmo. Překvapuje mne i to že autor celého projektu nemyslí na budoucnost. Je jasné, že se hra chytne nebude to další Diablo, ale bude mít úspěch. Zisk z toho bude ale ne na zbohatnutí ale na další investici do vývoje hry, grafik, obsahu, atd. Tak nebo tak čeká je dlouhá cesta plná překážek. Dnešní doba má jednu výhodu, nepotřebujete kamenné obchody a různé distibutory, nepotřebujete mít ani hru ve fyzické podobě. V tomto směru totiž utíká nejvíce peněz. Díky streamu, googlu a ostatním je to jednodušší a zisk mnohem větší. Přeji hodně štěstí s prodeje a hlavně propagací (PR) hry, pač propagace prodává, ne hra. ;)
  • Podle grafiky koukám že to bude asi nejaká PC exkluzivka *1*
  • Je to skvělá hra. A je jenom dobře, že se jakymkoliv způsobem opět dostane do povědomí lidí. Pokud o ní bude zájem, může to dláždit cestu k dalším dílům. Pan Borkovec je frajer. A moje osobní zkušenost s vůrci je, že když jsem se zasekl v téhle hře v jedné věži a nemohl jsem dál(bug) psal jsem tvůrcům, už ani nevím přesně komu a druhý den jsme dostal odpověď.
    Na ty hře i přístupu lidí okolo ní bylo vidět, že je dělaná s láskou.
  • zajimavy rozhovor...
    btw. jestli to tady p. Borkovec bude cist, tak ta jejich reklama na duchodove pripojisteni ci co to je, je pekne hnusna a depresivni a pokazde kdyz ji zahlednu me znechuti.
  • Napiš na tiscali ať ti to píšou pod každou recenzi;-)
  • Je smutné, že ti tvé nerozvinuté myšlení neumožňuje vyčíst z článku, že si tím sponzor splnil sen. Navíc je to člověk, kterého ( narozdíl od tebe) taková částka, kterou ty nikdy pohromadě neuvidíš, nezrujnuje;-) Krásný zbytek tvého mrzského života ;-)
  • Ja jsem zase odhadl ani ne za 3 sekundy, ze ses bezmozek a prisel jsi sem jen obtezovat. A urcite nejsem zdaleka sam.
  • K smichu ses tady leda tak ty. Takhle se k tomu dostanou lidi, co by o to uz nikdy treba ani nezavadili, coz by byla skoda, protoze tahle hra si to rozhodne zaslouzi. Vsadim boty, ze tenhle tvuj nymandovskej komentar je zalozenej na prohlednuti jednoho screenshotu a o hre vis asi tolik, ze je to dungeon.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit