Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Za me maji rozhodne plus za drobne inovace, jako moznost spustit hru i kdyz neni jeste cela stazena a zbytek se dostahuje behem hrani, stahovani na pozadi a mozna jeste neco, na co si zrovna nevzpomenu.
    HW je myslim celkem obstojny, prezentovane hry po vizualni strance jsou fajn, ale nic z ceho bych se mel posadit na zadek. Doufam, ze u nove generace budou hry konecne vice aplikovat pokrocilou fyziku.
    Co me naopak vubec nepotesilo je jejich snaha protlacit vsechny ty socialni funkce a doufam, ze to pujde vse nejak povypinat nebo to nepouzivat.
    A ta funkce ala "velky bratr vi nejlepe, jake hry se ti budou libit" a automaticky bude dle tvych preferenci stahovat hry, mi prijde docela usmevna.
    Co se ovladace tyce, porad mi prijde, ze ovladac k xboxu360 je neprekonan(uvidime co novy xbox), ale treba po vyzkouseni zmenim nazor. Kazdopadne to je subjektivni zalezitost, kazdemu vyhovuje neco jineho.
    Co se samotne prezentace tyce, bylo tam spousty klasickych PR recicek a vice casu tam kecali, nez neco poradne ukazovali, ale prece jen se clovek nejake ty podstatne veci dozvedel a videl i nejake hry. Takze prezentace takovej prumer imho.
  • ucho
    je to jeho názor, můžeš s ním souhlasit nebo nesouhlasit. ale nechápat, že má někdo jiný názor než ty, je zvláštní :)
  • Spades
    weeaboo :D
  • Spades
    Dualshock je zlo, a měli by ho přepracovat do ergonomičtější formy. Navíc tenhle model vypadá hodně těžký. Klasické tlačítka start a select? WTF? Vždyť je to úplně jedno...

    Vita měla hodně slabé tituly... To že jsou na 3DS horší, neznamená, že ty na Vita byly dobré. To je jako říct, že Škodovka je dobrý sporťák, protože je rychlejší jak žigulík...

    Streamování her do Vita je věc osobní preference. Já bych tež nedokázal hrát PS3 hru na tak malém displayi. Když se chce někdo dívat, vypnu hru a du dělat něco jiného.
  • trapna bila smazko japonci su top.
  • Nemůžu si pomoct, ale už delší dobu pozoruji, že se s panem Smutným neshodnu takřka v ničem. Nechápu, jak někdo může volat po kompletním přepracování DualShocku, který je prověřeny léty používání. Snad by pan Smutný nechtěl ten bumerang, jenž jsme měli kdysi dostat při představení PS3. Je dobře, že nov ovladač prošel jen menší změnou, ikdyž moc nechápu zrušení tradičních tlačítek start a select.
    Zároveň nechápu, jak někdo může poukazovat na to, že měla Vita slabší tituly při vstupu na trh. Je sice pravda, že hry nejsou až taková sláva, když se ale podívám na konkurenční 3DS, tak tam to bylo znatelně horší. Také se mi hodně líbí streamovaní her do Vity, které by pan Smutný údajně nevyužíval. To může snad říct jen někdo, kdo bydlí doma sám, tolikrát se mi totiž stane, že někdo příjde k televizi a prostě mi mou hru "přepne". Streamování do Vity je tedy ideálním řešením. Cena konzole mi také nepříjde nijak přehnaná a pokud se bude pohybovat okolo 10 - 12 tisíc, tak to bude skvělé, v poměru cena výkon to tož překoná jakékoliv PC a o hraní na tabletu snad dnes nikdo nestojí. *1*
  • Spades
    Shuhei Yoshida řekl DOSLOVA toto:
    "So, used games can play on PS4."

    To se mi zdá dost jasné...

    To jestli budou Online Passy a další vymrdávky je opravdu záležitost publisherů, ne SONY.
  • Šrumec kolem představení PS4ky přinesl na světlo zajímavé téma: Bude PS4ka blokovat použité hry? Šéfik Sony Worldwide Studios Shuhei Yoshida teď rozdává rozhovory na potkání, takže se ho samozřejmě ptali i na tohle. No, odpověd byla dosti vyhýbavá, jakoby Yoshida reagoval s částečnou neochotou se podělit o plány SOny jak nakládat s problémem preowned. Dokonce australskému Gamespotu odpověděl něco ve smyslu, že blokování preowned her online aktivací bude záležitost publishera. Osobně si dovolím číst mezi řádky a zahrát si maličko na proroka. Už v současné generaci /a jako člověk co se pohybuje léta v retailu můžu hodnotit/ herních konzolí velmi efektivně zasáhlo jak SOny, tak EA a Ubisoft proti prodeji použitých her, s pomocí tzv. Online passů. Tyto online passy jsou neagresivní forma boje proti preowned, kdy platíte za multiplayerovou část hry, tedy pokud si nekupujete novou hru. Online pass lze i za rozumný poplatek dokoupit. Když dám příklad, tak tím v podstatě zničili možnost nějak s větším ziskem přeprodávat tituly jako je např. Battlefield 3, jelikož hodnota titulu tkví v masivní multiplayerové části. Myslím si, že ani Sony ani Mrkvosoft nebudou v příští generaci konzolí vyžadovat online aktivaci titulu, alespon ne hlavní singleplayerové části dostupné v den vydání. Jednak si proti sobě nechtějí zatím poštvat americký trh /hlavně zákazníky, ale i retail/, ale hlavně opravdu spousta lidí hraje na herních konzolích offline a nebo nemají broadband připojení, nutné k zprovoznění online funkcí moderní herní konzole. Ale a teď si právě zahraju na proroka, podle mého názoru můžou rozšířit Online pass o další chytrá, přitom jiná omezení. Ostatně, první vlašťovkou bylo už v této generaci NFS MOst Wanted, kde online pass nezamykal zcela multiplayer, ale second hand hráče sociálně deklasoval nemožností získávat tzv. Speed Pointy, za které si mohl kupovat lepší auta. Vzhledem k masivní provázanosti online a sociálních funkcí /jak si Assbookový svět ostatně žádá/, tak budou second hand hráči tzv. chudí příbuzní v online světě konzolových hráčů, kteří si hry kupují nové. Většina lidí si pak rozmyslí, zda za obsah připlácet extra /Sony a MS opět malá domu/, nebo si koupit novou hru ještě s prémiovým obsahem navíc. Masivní sádlo, které tak plynulo z přeprodeje lehce použitých novinek v této generaci konzolí, bude zřejmě minulostí.
  • Super článek, rozumnej. Nechápu ty lidi tady, co čekali? Úplné představení při prvním odkrytí teď v únoru? Čekali, že je zvednou ze židle? :-) Trochu soudnosti, nebyla to velkolepá prezentace, ale byla v pohodě a Sony udělala první dobré vykročení, ostatně, to se píše i v článku.
  • Ubohý a trápny si tak maximálne ty v tejto diskusii..
  • Spades
    Nevím co máš za podivný vkus, ale mě ta prezentace připadala úplně normální...
    Až snad na ty japonce, kteří nikdy neuměli předvádět, aniž by to vypadalo jako by hráli v béčkovém filmu.
  • A nedělní flame odpoledne může začít. Určitě to není účel tohoto článku :-)
  • Malleth
    I když byla konfence hlavně ze začátku nudná a zdlouhavá, líbí se mi že se soustředili na to podstatný, na hry. Podobnej přístup od MS nečekám. Naopak si myslim že budou vyzdvihovat hlavně novej kinect a multimediální funkce.
    Na druhou stranu by bylo fajn kdyby mohli ukázat víc gameplay záběrů a kdyby se tam vůbec neukazovali square enix, když nemaj co ukázat. Nejvíc mě ale zamrzela absence Metal Gearu.
    PC architektura je skvělá zpráva snad pro všechny. Ovladač vypadá skvěle. Bere si to nejlepší z Dualshocku i X360 Controlleru. Těšim se co ukážou na E3.
  • Ubohost a trapnost celej tejto prezentacie dokazuje ako musi byt Sony zufale, zrejme im dost tecie do bot.
    Ale hlavne ze to ma share button, ou yeah.
  • ucho
    no já myslím, že článek vystihuje prakticky vše. viděl bych to stejně. dobré shrnutí a prakticky není třeba dodávat víc. s tou cenou to bude zajímavé. s výrobními kapacitami rovněž. celkem by mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby z launche udělali něco exkluzivního a tento rok by byla konzole hodně předražená (nadšenci by nepochybně kupovali) a na určité datum by oznámili slevu. na výrobu by tak v úvodu nemusel být velký nápor a vydělali by na tom. otázka je, jak by tento přístup přijala veřejnost a jestli by společnosti neuškodily pomluvy o předraženosti od lidí, kteří by nevěděli o plánovaném brzkém zlevnění...
  • Robotron3
    Představení PS4 uspěchané, neukázali ani konzoli, neřekli cenu, hry běžely na PC, a nebo to byly videa. Že jako první hru, kterou na PS4 uvidím, bude dětský Knack, to bych čekal u Nintenda, ne u Sony. Údajné taháky nové konzole poběží i na té staré, takže za mě slabota (prezentace, ne konzole jako taková)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit