Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • rhaegar
    škoda že se to neodehrává na skotských blatech. Fantasy prvky klidně mohly být jenom naprosto mírné. Např. něco ve stylu filmu The Witch. Mírné čarodějnictví apod. Snad to takhle to rychle nepřestane bavit. I tak to může být ultimatní zážitek.
  • Kvuli questu se musíte stát mnichem? To je mi panečku realismus a historično :D :D
    • walltar
      Proč by ses musel stát mnichem? Vytáhneš meč a mnichy lehce naplátkuješ.
      • Carpaccio monastery? *1*
    • Major Zeman se také v pohodě dostal do kláštera když hledal Bláhu a mnichem se stát tedy nemusel *1*
  • Nejlepší hra E3. Dan ví jak na to! O jejich úspěch se rozhodně nebojím!
    Jedinou jejich konkurenci, která se ukázala na E3, nechávají daleko za sebou:
    https://www.youtube.com/watch?v=9Ov6VKpKNcE
    A jak praví jejich konkurence: Nobody Does It Better!
  • Mne by se líbilo víc sandboxove ponetí hry a bylo by fajn, kdybyste se jako v Gothicu nebo risenu mohli stát členem více frakcí: treba se stát mnichem (nejen pro jeden quest ale pro celou hru), nebo husitským bojovníkem, nebo sloužit krestanskemu panovníkovi a každá frakce by mela svoji vlastní príbehovou linku. Vavra sliboval že hra bude o husitech a tohle je uplne jine historicke období...
    Osobne príbehove prg-čka moc nemusím, proto mi vyhovovali treba TES hry kde jste mohli pribeh uplne ignorovat a stejne hra nabídla spoustu zábavy. Ale je to vavrovo dizajnove rozhodnutí a ja mu ho neberu
  • Kdysi jsem casto jezdil na venkov, vypadalo to tam dost podobne jako v tehle ukazce. Bouhuzel me tohle prostredi vubec nelaka, prijde mi zname a nudne. Je jasne ze cast lidi z tohohle chrochta blahem. Ja se ale porad nemuzu zbavit dojmu ze tahle hra proste masy hracu oslovit nemuze, tedy jestli tvurci ocekavaji celosvetovy uspech, tak jim to asi moc nevyjde. No..uvidime
    • Mně se v tomhle směru nejvíc líbil Zaklínač 1 - tj. tam byla právě ta krajina, kterou jsem si pamatoval z dětství na venkově, ale BYLA v ní kouzla, pohádkové bytosti, nestvůry atd., přesně, jako jsem si to myslel, když jsem byl dítě. Čili jsem mohl být znovu dítětem, nebo jak to říct... ta sázka na NO DRAGONS se podle mě Warhorse v důsledku vymstí. Na tiskovce to zní dobře a novináři tleskají, ale ve skutečnosti mají lidi rádi Geralta a Dragonborna a vědí proč.

      A úspěch na kickstarteru s tím moc nesouvisí, já jsem KC podpořil prostě proto, že je to Vávra, ale stejně bych radši fantasy.
      • jamar28
        Kdyby to byla jen další z obrovského zástupu fantasy rpg, ani na okamžik bych neuvažoval, že si ji koupím.
      • jak hry obsahují ruzne easter eggy, tak by tam vavra nejakeho draka mohl dát a dát tam i nejakej trapnej quest kde ti dá vesničanka ukol zachranit svet pred drakem, aby byla legrace a aby si na sve prišli i hráči jako ty
        • nic by neocenili hraci viac ako pracne vytvoreneho draka v stredovekej hre bez deti
      • Paulcz
        Taky má dost lidí Dragonborna plný zuby :) A i ostatních novodobých rádoby RPG.
    • nic kvalitního nemuže oslovit masy a slovo "mainstream" je vlastne urážka
      • me slo o to ze tvurci ocekavaji ze vydelaji penize, je to jeden z duvodu proc tu hru delaji, ukojit chute nadsencu co jim hra sedi je jedna vec, ale byt po tom solventni je vec druha, mozna dulezitejsi.
        • O co jde tobě, je irelevantní. Vzhledem k tomu, že je to indie hra, tak tvůrcům šlo v první řadě o zafinancování projektu plus dokázat, že je o hru *dostatečný* zájem na to, aby se zaplatila. O nějaké maximalizaci profitu tady nebyla řeč. To si asi pleteš s mainstreamovým modelem výroby her.
          • rhaegar
            indie hra? To jako vážně? Jelikož za tím stojí Bakala a KS byl jen test, těžko to můžeme nazývat indie hrou.
            • Původ peněz není důležitý. Důležitý je, s jakou svobodou ten tým může vyvíjet a naplňovat svoje představy a tady bych řekl, že má Vávra celkem volnou ruku, což není u mainstream modelu moc běžná věc, takže minimálně v tomhle směru je to indie vývoj. Co se týče finanční nezávislosti, tak pokud vím, definice indie vývoje vychází z toho, že peníze plynou jimým způsobem (dotace, crowdfunding), než přes velké herní publishery.
            • No pokud jim do toho nekecá? Ono stejně indie už je pojem, kderej stejně nemá pořádně definovaný význam, tak si s ním každý nakládá jak chce a nemůžeš to vytknout. Jak odkyž se nad tím zamyslíš ,tak indie je od slova independent - tedy "nezávyslý" vývoj. Co přesně si pod tím ale představit? Jakože ti nikdo neříká co a jak máš dělat a děláš si to podle sebe?
              Co když máš ale malý tým čtyř lidí, který dělá hru a jeden člověk to řídí a těm ostatním kolegům říká jak by si to představovat? Je jejich vývoj nezávyslí a indie? A co hry třeba od mega společnosti jako EA? Ta společnost není vůbec na nikom závyslá a může si hry dělat a vydávat jak chce. Jsou její hry indie?
              Prostě v tomhle kontextu se indei nedá vůbec smysluplně používat.
        • není pochyb že hra si na sebe vydelá. abych to vysvetlil na príkladu: videl jsi film pupendo? Je jasný že vyrabením keramických prdelí by si bolek polívka vydelal víc. ale když delal seriozni socharinu, tak si sice vydelal mene, ale vydelal a navíc mu to prineslo i hrdost a uznaní i když umení cílí na mneší skupinu zákazníku než hrnečky ve tvaru perdele
  • no psalo se a slibovalo hodně
  • Ronox
    Z alfy i bety mám pocit, že to je Arma ze středověku. Ovládání soubojů je krkolomné a osobně mi nevyhovuje. Stejně tak i pohyb postavy. I tak jim budu držet palce ať už to konečně vydají, ale pokud drasticky nezmění ovládání, tak nějaký extra úspěch to nebude.
  • vypadá to úžasne a s takovou mírou detailu všeho se ani nedivím že se vývoj o neco protáhnul. Dokonce i ty animace nevypadají špatne, čekal jsem jak to všichni kritizují nejaké neprirozené pohyby, ale všechno se mi zdálo uplne prirozené. Jen se obávám aby takhle komplexní dílo nebylo ve výsledku bugfest.
  • proč si vůbec vybrali právě dobu Václava IV, tj. lucemburky? Osobně bych raději viděl hru z doby přemyslovců. Přemyslovci jsou jediná skutečně česká dynastie a skutečně český knížecí a královský rod. Lucemburkové i Habsburkové byli cizinci.
    Kdoví jak by se dějiny vyvíjely, kdyby Přemysl Otakar II vyhrál v bitvě na Moravském poli (Dürnkrut u Vídně) nad Habsburkem? Za dob PO II jsme byli nejsilnější říše v Evropě.
    • Paulcz
      Přemysl Otakar II dokázal všechny poštvat proti sobě, akorát by následovala další bitva/válka. Karel IV to politicky válel na jiné úrovni a nikdy to pro něj nebylo tak katastrofický, i když samo vždycky to bylo na hraně.
      • Veskoslav
        Karel udělal jinou chybu. Neuměl vychovat nástupce.
        • Magister_Peditum
          Zikmund se mu docela povedl. Škoda, že nebyl prvorozený on.
          • Paulcz
            Nebyl mu náturou nejpodobnější syn Jan Zhořelecký? Zikmund byl psychouš.
            • Magister_Peditum
              Jde o to, který z nich byl nejschopnější. Zikmundovi se nelze divit, vždyť jako dítě nastoupil na Uherský trůn, kde jak je známo, šlo doslova o život. To se někde projevit muselo.
    • Já myslím, že čím hlouběji jdeš do české historie, tím míň se toho ví - jak svět vypadal, jak lidé chodili oblékaní, co děli atd. A navíc Dan Vávra má rád Žižku, který je pro něj - jak známo - mnohem drsnější, než dítě Williama Wallace a Johanky z Arku *3*
    • Magister_Peditum
      Lucemburkové ale z poloviny Přemyslovci jsou také. A Habsburkové jsou taky částečně Přemyslovci.
      Za dob PO II. jsme rozhodně nejsilnější říše v Evropě nebyli. Maximálně nejsilnější část Svaté říše římské.
      • Veskoslav
        V té době jsme nebyli součástí svaté říše římské a skutečně jsme vojensky byli nejsilnějším královstvím tehdejší Evropy a jedno z nejbohatších. Proto se také vytvořila proti Přemyslovcům aliance, která vyvrcholila volbou slabého císaře z řad Habsburků.
        • Magister_Peditum
          Ehm? Součástí Svaté říše římské jsme už od Boleslava I. A zcela jasně je to řečeno i ve Zlaté bule sicilské.
          Jen takový drobný detail. Já reagoval na označení nejsilnější říše v Evropě, což jistě uznáš, není pravda.

          EDIT: Mínus za pravdu? Tak si o tom něco zjistěte ogaři! *15*
          • Veskoslav
            Na papíře jsme byli, ale jako jedni z mála jsme byli osvobozeni od všech povinností vůči nim kromě toho, že jsme se museli účastních říšského směnu. Navíc Zlatá bula od Kájí IV. nám v rámci této říše deklarovala pravidla, které defacto nikdo jiný neměl a to vyjímečné a zcela nezávislé postavení v rámci této říše. Takže ano, máš pravdu, že jsme byli součástí, ale byli jsme i nadále zcela nezávislý ještě pár let, co Venca IV zaklepal bačkorama.
            • Magister_Peditum
              Vzhledem k charakteru SŘŘ, byl "nezávislý" i kdejaký tatrman z Westfálska. My jsme byli hlavně jediné království a měli řadu výhod, jako třeba to, že nám císař nesměl kecat do vnitřní politiky, do volby krále, ani nesměl s českým státem nijak nakládat. To jistě byly neoddiskutovatelné výhody, ale už charakter těchto dokumentů, stejně jako fakt, že český král byl jedním z volitelů římského krále, svědčí o tom, že jsme v říšských strukturách byli hodně pevně zaklesnutí. Ve SŘŘ jsme byli nepřetržitě až do jejího zániku v roce 1806 a i poté jsme byli součástí Německého spolku. Zkrátka a dobře jsme byli po velkou část našich dějin součástí tzv. německého prostoru, čehož taky využil Hitler, když nás "vrátil zpátky do Říše". *3*
            • zopakuj si dejepis a vrať občanku
  • Zase ta ždímačka? Ale jinak dobrý Vavrúv model jak se obohatit :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit