Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nevím, ale hry od Paradoxu mi plně vyhovují třeba Stellaris je parádní hra na spoustu měsíců nebo HoI IV či Steel division a nepřijde mi , že by byly jednoduché popř. potřebovali příběh, ten si zadávám já sám a jsem nadmíru spokojen.
  • toka
    Halo? Nezapomněl tu někdo Warcraft? Jestli něco oživí RTS, tak to bude vydání právě Warcraftu 4, kde se ostatně kvalitní příběh očekává.
    • TheGGG
      od blizzardu očekávat kvalitní příběh může jen naprostý jeliman *1* *1* *1* apríl byl včera
    • KrPa
      co třeba half life 3, ten by tam nebyl?
    • otazka je jestli to jeste bude v roce 2050 nekoho zajimat...
  • Rad bych si zahral strategii kde je plne znicitelne prostredi s hromadou jednotek a aby mrtvi a poskozene vozidla zustavaly na mape a ne ze se trapne rozplynou nebo vcucnou do zeme jak v devadesatkach... nojo jenze zadnej takovej engine ve kterem by si takovou hru mohli dnesni "vyvojari" naklikat neexistuje to by ho museli naprogramovat a to je v dnesnich hernich studiich sproste slovo ti umi jen klikat v editoru co si nekde licencujou... VO TOM TO JE *3*
    • Spíš to musí utáhnout HW. To byla vždy problém strategii. Toho co se tam pohybuje a děje je totiž násobně víc než v koridorivých střílečkách.
  • Company of heroes, no není vo čem *3*
  • Tak ony ty komercnejsi strategie vypadaji az moc dětsky. RTS her tolik není, protože co by s ní dělal causal na konzoli? Ale vychází pořád. Třeba Combat Mission dostal patch s novým enginem. To je serie, která je u mně TOP
    • Jinak zamotat RTS a Combat Mission do jednoho žánru ja taky dobrý úlet.
    • Těmhle hrám hodně chybí publicita. Třeba tady je to prakticky neexistující hra, ale steel division je prý hardcore záležitost...
  • Mě by stačilo ku štěstí hrát FUNKČNĚ FUNKČNÍ verzi Erath 2140,taky s expansionama(stařičká DOS RTS s vynikající umělou inteligencí) na moderní operační systémy,bohužel verze Earth universe,kde je hra na win XP má AI debilní,zrovna tak na steamu a taky na GOG,tam je dokonce o chloupek nejdebilnější. *10*
  • Já bych is rád zahrál Command and Conquer s větvícím se přibehem na zakladě uspěchu a rozhodnutí, kdo by nechtěl mít možno vykopnout Kanea z jeho vlastního NODu ? samožrejmě by to mělo být apropriatně obtížne což znamená že to 95% lidí nedá
  • Spellforce 3 bude redakce ignorovat? Strategie neumřely kvůli "nízké inovaci", jak se nám neustále herní média snaží naznačovat. Umřely protože od roku 2007 do nich vydavatelé začaly míchat akční prvky. Pak vznikaly hybridy, které nebavily fanoušky RTS ani hráče akčních her. Na příkladi Dawn of War 3 je vidět, že ani po deseti letech se některá studia stále nepoučila! Inovativní RTS mà vypadat jako Spellforce 3 - jsou tam nové nápady ale základní prvky žánru zůstávají zachovány.
    • Spellforce 3 tam do strategie mixuje RPG, a ne ve všech misích vedeš armadu, ale pravda že když už je mise ve strategickém a né RPG stylu tak je SKUTEČNĚ NAPLNO strategická. I když 3 je dělaná nemci ale bugu má víc než tehdy stalker
  • A není to tím, že současné RTS jedou stále ve stejných stopách, které nalajnovaly kdysi pecky jako CaC, CaC Red Alert I a II, AoE I a II, Earth 2140? Nic nového, žádná revoluční myšlenka, ať už pro mechaniky nebo příběh? Zatímco u RPG her proběhla postupem času taková malá evoluce, kde to je patrné např. u questů, kde 50x opakované "skoč tam a přines 10 kůží" bylo nahrazeno sofistikovanějšími úkoly, ze kterých se vyklube něco úplně jiného, než na začátku a obsahově by to vydalo na hlavní dějovou linku původních her, v RTS proběhla spíš regrese. Např. místo starých dobrých vojáčků tvořit jednotky vypadající jako jeden druh krabice, které akorát jinak blikají apod. nesmysly. Je jasné, že to pak nikoho nebaví.
    • Blue.Shark
      Z mého pohledu je to přesně naopak. Strategie bude s trochou nadsázky vždycky o posílání jednoho druhu krabice na druhý druh krabice. Proto je potřeba zabalit to do pohlcujícího, správně dávkovaného příběhu. Kdyby dnes vyšlo něco jako Red Alert 2, vůbec bych se nedivil, kdyby to zaznamenalo obrovský úspěch, protože dnešní "inovativní" strategie inovují prvky, které mají zůstat neměnné.
  • MickeyMutant
    Napadlo někoho, že strategie obecně! možná vyžadují o trochu větší míru skillu (spolu se zmíněným problémem konverze ovládání na více platforem) než adventury, akční hry, jednoduchá RPG nebo sporty? Faktem je, že v dlouhodobé perspektivě hry kopírují své bobtnající publikum, stávají se "hloupější" a čím dál jednodušší co se ovládání, výzev i nutnosti přemýšlet týče. Nebude právě tohle důvodem, že se některé žánry jako simulátory a náročnější strategie objevují méně? Nemluvím samozřejmě o mobilním trhu, kde zjednodušené strategie tvoří nezanedbatelnou část trhu.
    • Simulatory teda jako zanr teda zrovna moc nestradaji....
    • startegie na mobilních zařízeních se v drtivé většině stěží dají nazvat hrami

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit