Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Blue.Shark
    Tady by se mohla rozjet zajímavá diskuze.

    Větvení příběhu je pro mě rozhodně zajímavé, a i když jde o nevýznamná rozhodnutí či outcome z nich, o to víc mě potom hra baví, protože mám pocit skutečné kontroly nad během událostí. Je tu však jedno velké ALE.

    Problémem strategií, a to dlouhodobě, podle mě není nedostatek mechanik (mezi které počítám i větvení příběhu). Problémem je samotný příběh, který je často neuvěřitelně neosobní, nevzbuzuje ty správné pocity a hráče tak vůbec neupoutá. Starý C&C Tiberian Sun je krásný příklad toho, jak se to má dělat. Po každé misi následuje video "za odměnu", čímž se posune příběh. Zároveň jsou hráči dobře dávkovány nové jednotky, které se objevují i v příběhových videích. Ve hře potom nejde přimárně o bombastickou záchranu světa, ale o jednoduchý konflikt dvou stran. A úplně to stačí.

    Pro mě tedy platí: Příběhové větvení ano, ale pokud stojí za houby příběh samotný, nějaké větvení hru nespasí
  • Tak ony ty komercnejsi strategie vypadaji az moc dětsky. RTS her tolik není, protože co by s ní dělal causal na konzoli? Ale vychází pořád. Třeba Combat Mission dostal patch s novým enginem. To je serie, která je u mně TOP
    • Jinak zamotat RTS a Combat Mission do jednoho žánru ja taky dobrý úlet.
    • Těmhle hrám hodně chybí publicita. Třeba tady je to prakticky neexistující hra, ale steel division je prý hardcore záležitost...
  • RTS nikdo nehraje kvuli pribehu. Je mi lito ale clanek je nanic.
    • Já jsem taky radši, když tam ten dobrej příběh je, než když tam není.
    • Blue.Shark
      Já ano. Jsem díra v tvojí teorii.
  • Company of heroes, no není vo čem *3*
  • TheGGG
    mluvíte o příběhu a dáte tam obrázek ze starbraku.... prostě games.tiscali a jejich apríloví fórek *1* *1* *1*
    • Blue.Shark
    • Aha on je april. Tak to pak beru jestli to autor myslel jako povedeny vtip. Ale nejsem si jisty
  • Problém RTS je v tom, že se nikam neposouvají. Koncept postav nahromaď vojsko a dobij už je prostě málo. Variabilita mezi frakcemi je prostě mizivá. U SC jsou aspoň zergové dosti odlišní ( což mě osobně jediní oni bavili ) Zřejmě se nového inovačního prvku jen tak nedočkáme. Hold je tento žánr tak v úpadku, že se bojím o jeho budoucnost zda ještě nějakou má. *9*
    • Hele, to ale vyzaduje aby tvurce pouzival mozek, a takovych je akutni nedostatek. Protoze aktualne mas dve moznosti - bud tu klasiku, kde proste hromadsi a hromadis jednotky, a pak ten chumel posles proti enemakovi nebo muzes sice vyzbrojovat a davat rozkazy kazdymu bigosovi ... ale pak se prozmenu utopis v mikromanagementu, jakmile tech bigosu je vic nez 5.

      Jeste sem nevidel strategii, kde by se jednotky chovaly aspon castecne logicky, a trebas delostrelectvo se drzelo za tankama. Vetsinou se ti to bude chovat presne opacne, takze o delostrelce prijdes, a nasledne i o ty tanky bez supportu. Muzes to sice resit tak, ze budes mit rozdeleny skupiny, ale to sme zas u toho, ze se z toho zblaznis, a stejne nejses schopnej obsluhovat vic nez jednu linii takze neco jako obchvat nepripada v uvahu => skoncis u toho chumlu.
    • Blue.Shark
      Pojď to rozvinout. Jak koncept vylepšit? Esence strategie je zpravidla "nahromaď správně namíchané vojsko a dobij". Samozřejmě je zajímavé mít několik zcela odlišnných stran, za které se odlišně hraje (třeba Universe at War měl tohle vychytané, ale selhával prakticky všude jinde). Čím by se mohly strategie dál odlišit? Mě třeba hodně láká využití obří mapy, což mi čátečně splnil Supreme Commander.
      • No akurát si mě zopakoval. Inovace je prostě v nedohlednu. Možná by bylo dobré zapojit více prostředí mezi bojující frakcemi co se týká fyziky nebo jakési nepřátelské jednotky které by intereagovali s prostředím mající vlastní cíle jenž by sabotovali oba protivníky ( asi by to bylo dosti složité )
        • Blue.Shark
          Mě by třeba ještě zajímala AI jednotek, kterou by bylo možné nastavit. Nemám na mysli jen klasický pasivní nebo agresivní přístup, ale třeba používání schopností, upřednostňované rozmístění nebo inteligentní využívání terénních nerovností a krytů. Chtěl bych být skutečně velitel, který se zaměřuje na taktiku, ne máma, co říká každé jednotce, že má hodit granát.

          Co třeba říkáš na výzkum v RTS? Hrozně se mi líbil v Earth 2150, ale od té doby jsem ho nikde neviděl moc dobře implementovaný. Ještě v Supreme Commander 2 byl zajímavě řešený, ale tam byl výzkum prakticky jediná věc, která se mi na celku líbila.
          • Kdysi dávno když PC fungovalo na dřevěné uhlí existovala hra Genewars kde si sbíral genetický materiál z neutrálních jednotek a tím si vylepšoval ty svoje. Pěkný koncept aspoň co se výzkumu týče
            • Blue.Shark
              Zajímavý koncept, po Genewars se mrknu.
      • Supreme commander jasne naznacil co vse by bylo mozne diky dnesnimu dostupnemu vykonu - opravdva strategie na obri mape s lokalnima taktickyma potyckama,dulezityma predevsim pro dany okamzik. A to vse real time,ne jak total war. Pouzivani dvou monitoru pro strategicky a takticky pohled je absolutne nedoceneny napad
        • Zapomněl si dodat Kickstarter, protože to, o čem mluvíš, vypadá na velkou RTS a tu ti dneska nikdo pod publisherem dělat nebude. Málo casual a nehodící se na konzole (ovladač)...
          • No, casual strategie je podle mne nesmysl. To je jako hrát šachy nebo Go 5minut....
  • Rad bych si zahral strategii kde je plne znicitelne prostredi s hromadou jednotek a aby mrtvi a poskozene vozidla zustavaly na mape a ne ze se trapne rozplynou nebo vcucnou do zeme jak v devadesatkach... nojo jenze zadnej takovej engine ve kterem by si takovou hru mohli dnesni "vyvojari" naklikat neexistuje to by ho museli naprogramovat a to je v dnesnich hernich studiich sproste slovo ti umi jen klikat v editoru co si nekde licencujou... VO TOM TO JE *3*
    • Spíš to musí utáhnout HW. To byla vždy problém strategii. Toho co se tam pohybuje a děje je totiž násobně víc než v koridorivých střílečkách.
  • toka
    Halo? Nezapomněl tu někdo Warcraft? Jestli něco oživí RTS, tak to bude vydání právě Warcraftu 4, kde se ostatně kvalitní příběh očekává.
    • TheGGG
      od blizzardu očekávat kvalitní příběh může jen naprostý jeliman *1* *1* *1* apríl byl včera
    • KrPa
      co třeba half life 3, ten by tam nebyl?
    • otazka je jestli to jeste bude v roce 2050 nekoho zajimat...
  • Jack1947
    Strategie nikdo nehraje těch pár veteránů se nevyplatí zásobovat něčím co dnešní dobu už mocv nezajímá vyjma indie hokusů poklusů *6*
    • Blue.Shark
      Jacku, proč nám to děláš? Radši na naši hromadu přihoď, co bys rád ve strategii viděl nebo která tě něčím zaujala.
      • Jack1947
        Vždyt jo Age of empires 2, Empire earth 2 zmíneněné COH1-2, Soldiers ww2 - snad i Commandos (a další) ?

        Co bych tam viděl ani vlastně nevím možná bych je tak nějak nechal spát... podobně jako například adventura it was good when it lasts... není moc co přídávat jak vylepšovat... aspon dle mého.
        • Troll?
          • Jack1947
            Jen názor ? pokud tobě příjde jako trolling tak to je tvoje smůla... skutečnost je taková že za posledních +- 5 let nebyla zapamavovatelná strategie co by stála za to.
            • Jack1947
              Takže když někdo má problémy ve psaní je troll, a svět se v prddel obrátil už dávno *8*

              Radši bych kdyby se hodnotil více obsah než forma u lidí co evidentně neoplývají moc velkou gramatikou. Přiznám se že to trochu jako "mild" trolling myšleno bylo. Tedy aspon ten hlavní příspěvek.
            • ono jde spíš o slovosled a vetní skladbu
          • Lukyz
            nn, on je místní obdoba Ralfíka ze Simpsonů *13*
  • A není to tím, že současné RTS jedou stále ve stejných stopách, které nalajnovaly kdysi pecky jako CaC, CaC Red Alert I a II, AoE I a II, Earth 2140? Nic nového, žádná revoluční myšlenka, ať už pro mechaniky nebo příběh? Zatímco u RPG her proběhla postupem času taková malá evoluce, kde to je patrné např. u questů, kde 50x opakované "skoč tam a přines 10 kůží" bylo nahrazeno sofistikovanějšími úkoly, ze kterých se vyklube něco úplně jiného, než na začátku a obsahově by to vydalo na hlavní dějovou linku původních her, v RTS proběhla spíš regrese. Např. místo starých dobrých vojáčků tvořit jednotky vypadající jako jeden druh krabice, které akorát jinak blikají apod. nesmysly. Je jasné, že to pak nikoho nebaví.
    • Blue.Shark
      Z mého pohledu je to přesně naopak. Strategie bude s trochou nadsázky vždycky o posílání jednoho druhu krabice na druhý druh krabice. Proto je potřeba zabalit to do pohlcujícího, správně dávkovaného příběhu. Kdyby dnes vyšlo něco jako Red Alert 2, vůbec bych se nedivil, kdyby to zaznamenalo obrovský úspěch, protože dnešní "inovativní" strategie inovují prvky, které mají zůstat neměnné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit