Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já Vaškovi naprosto rozumím. Nejsem žádnej cíťa a chápu rozdíly mezi hrou a realitou. Ale pamatuji si,že v jednom díle Wolfensteina jsem měl jako malý Bláža zastřelil svýho psa. Stál jsem za hlavní která mířila na psa a nešlo ji znatelně vychýlit mimo něj. Prostě jsem musel a neměl na výběr. Chvíli jsem jen seděl a nechápal, jestli to Bethesda myslí vážně. Nakonec jsem myší vychýlil zbraň co to šlo i když monitor to snad ani nezaznamenal a minul. Jasně, "tatík" ho stejně dodělal,ale už jsem neměl chuť v tom dál pokračovat. Přišlo mi to jako zbytečná eskalace emocí. Odinstal a už nikdy víc. Každý má tu svojí brzdu nastavenou jinde,ale myslím že je dobře že jednoho dne přijde. A to jsem v Carmagedonu strávil střední školu. 

• Na tu scenu uz si nepamatuji, ac jsem ty nove Wolfensteiny hral, ale neni to tak, ze se strili psi uz v poslednim tazeni, kdy je to pro ne uleva? V americkych filmech je ten motiv pomerne casty. Maly kluk dostane stene a dle standardni zivostnosti psa jej "musi" kolem 16 let milosrdne zastrelit.

• Ristoro

Já rozumím, že někomu to může dělat špatně, zastřelit ve hře psa, ale jednak:

1.  Je to pořád jen směsice pixelů

2. Pomohlo to vyobrazit, jak obrovská zrůda Blazkův otec byl

3. To, že zastřelím psa ve hře bez emocí neznamená, že jsem duševně nemocný člověk nebo že nemám žádnou empatii, jak tady někteří tvrdí, znamená to, že dokážu rozlišit realitu od virtuálního světa a chápu záměr tvůrců dokreslit postavu otce

4. Ve skutečnosti mám zvířata velice rád, dokonce více, než většinu lidí :).

• Vadila mi jasná možnost ho nezastřelit. Jde to,ale s brokovnicí na pár metrů hnout se o pár centimetrů? No nevim. Mě to jako namíření mimo nepřišlo.Pořád si myslím,že to šlo i bez nucení do popravy psa.                            

1. Ale ty jsou😀

2. Tak schválně,co tatík udělá když mineš? Zastřelí ho sám, protože ho jenom postřelíš. Tak to jsme si to divadlo mohli odpustit.

3. S tím souhlasím. To nemá nic společnýho s dobrem a zlem. Spíš s momentálním rozpoložením. Před deseti lety by mě to třeba nerozhodilo,za deset let třeba už taky ne.

4. Mám kočku a psa a jsem rád že toho není víc.

Tím že to Vašek napřed viděl a ví co ho čeká, ví že by ho to nebavilo právě kvůli realistickýmu násilí. Kdybych viděl co čeká mě ve Wolfu,tak mám taky jasno. Třeba ho v důchodu rozstřílim na.. Ale to fakt neznamená že všichni co to hrajou jsou zlý,ee lidi.

• A proč by tam měla být možnost psa nezastřelit? V jiných hrách, kde vraždíte lidi máte snad u každého jednotlivce možnost toho člověka nezastřelit? Chápeš, že zastřelení psa sloužilo k dokreslení příběhu a atmosféry dané chvíle? Všichni říkají, že jim vadí přehnaná politická korektnost, ale jak tu čtu nějaké příspěvky, tak jste se stali otroky toho samého.

• JohnnyLegend

Skoda, ta hra je hodne slusna. Do toho baraku se pozdejc vratis a fotra opet konfrontujes a zjistis, ze se nezmenil. Taky si minul pasaz se senilnim pocuravajicim se Hitlerem, ktera mi prisla jak neco od Tarantina. Mel bys tomu sat jeste sanci.

• Věřím ti že ta hra je dobrá. Určitě jsou mraky lidí kteří to hráli a líbilo se jim to. Pro mě ta pasáž byla naprosto zbytečná, protože vylíčení osobnosti fotříka už bylo myslím dostatečné. Vůbec to nic neřešilo. Ale i taková situace je vlastně "zážitek". Každý jsme si tu hru užili jinak a jinak na ní vzpomínáme. Nikdy neříkej nikdy,ale zatím zůstanu u Metra.

• Thanquol

Taky nevidím nic zlého na tom, že Vašek je Vašek. 

• iSpirit

takže Pecháčku ani CP2077. Snad tedy nejste pokrytec...

• Veskoslav

Tak co čtu, tak spousta lidí vytáká to, že naše holčička tam zabíjí všechno bez mrknutí oka (od psů, dětí, žen atd.), ale jakmile má zabít nějaké pojmenované NPC, tak se složí. Takže není násilí jako násilí. Ale pokud je někdo chladnokrevný vrah, tak je jím pořád. City nechá stranou. A ne že jednou zabije dítě jako mouchu, aby následně brečel, že má zabít pojmenované NPC.

• iSpirit

mně je ta hra úplně u zadku. Koupím ve slevě za dvě kila na PS5, pokochám se grafikou a budu spokojený.  

Tady tyhle články stejně jenom pomáhají prodejům a zvedají zájem o hru. Jelikož CP 2077 má být taky hojně hojně brutální, tak snad to taky hrát nebude. 

Můj názor. Já nejsem profesionál. Letos je slabší rok zatím, ale máme tu tři důležité tituly pro mainstream. FF, TLOU a CP2077. Jako herní redaktor bych si to určitě zahrál a pak bych napsal např. článek o přehnaném násilí.

• Bez tvého názoru by tato diskuze nebyla úplná. Díky za to a příště ušetři klávesnici.

• ja_nic_nevim

Krásné pokrytectví dnešní doby. Vadí nám násilí ve hrách, sex ve filmech, ale klido kseftujeme se zeměmi, které u různých etnik nerespektují lidská práva, posíláme vojáky do nesmyslných válek za jakési vyšší politické cíle... (je to rok, co umřeli v Afghánistánu tři kluci, to si dnes v médiích článek nezaslouží...). 

Nechci nikoho hanit. Mluví se o násilí ve hře TLoU2 dokonce i na BBC, řeší se měsíc jeden priskrceny černoch... ale že se za víkend jenom v Chicagu postrili osmnáct lidí už je normální. 

A vesele moralizujeme dál. Vtipné bylo, jak se jeden čas řešilo, že kvůli Doomovi vyrostou z hráčů malí sadisti... 

• Thanquol

Tak ti vojáci nejsou /nebyli úplně na nesmyslných misích, ne? 

Cvičili legitimní armádu uznanou NATO. Bez armády by nebyl ani stát. Lepší než to po mě potopa, jak provozovali války USA, absolutně bez strategie co po, až toho diktátora a jeho armadu rozprasi. Samozřejmě někdo měl zbraně a použil je k podroben těch bez, či ke genocide rovnou.

• Thanquol

Tykas, nebo vykas? 

• iSpirit

jak se mi chce evidetně 😂

• Thanquol

Taková bezucelnost. 

• Naprosto to chápu. Ještě zvládnu, i když je to pokrytectví, nasílí na lidech, ale upřímně musím říct, že je to pro mě vstřebatelné čím dál méně. Ale násilí na zvířatech, to už můj pajšl těžce nezvládá. Třeba teď sleduji Gangs of London, a taky to není žádná procházka. 

A souhlasím s tím, že to hodně ovlivňuje realističnost grafiky.

• Thanquol

Hezký. Já osobně nemám rád hry, kde se musí utíkat a nelze se bránit. Mučení je mi také většinou velmi nepříjemné sledovat. 

Ale hej, to že zavřu oči neznamená, že se to ve světě dnes neděje a hůř.  Lidé by měli mít přirozený odpor k mučení atd. 

Z toho důvodu, jsem rád, že TLOU2 ztvarnuje taková témata, ikdyz někdo kvůli tomu raději zůstane ve svojí komfortní zóně. 

• Ristoro

Pan autor v tom případě asi nebude hrát ani CP 2077. Co tam se budou dít za hrůzy, to bude jiná liga :).

• CP je multiplatform, takže se na to nesletí tolik hejterů a tím pádem násilí už vadit nebude, protože nebude potřeba hledat důvody jak si obhájit "proč jsem šel s davem" :-D

• yeniczek

Nebude. Nebude to takhle realistický a naturalistický.

• Thanquol

(Y) Ops. Nevšiml jsem si, že srovnáváš. Zatracený rychlocteni!

• Thanquol

To je subjektivní bro. 

Pro někoho je pocitově Real i hůř namaskovanej člověk. 

Obecně to asi o level vys než bys čekal bude. 

• Tohle je důvod, proč jsem si neužil příběh GTA 4 (a potažmo i 5, alespoň ve srovnání se San Andreas).

Dřív se člověk honil za nízkopolygonovým panákem, nad kterým svítila šipka. Teď doženete postavu, která má nějakou mimiku, stojí v rohu, ruce nahoře a prosí o život. A když se rozhodnete nezmáčknout spoušť, Mission failed.

To už na mě bylo moc. A to píšu jako člověk, co má na seznamu nejoblíbenějších her takové skvosty jako Postal 2, Soldier of Fortune nebo Carmageddon.

• untentrauer

A ten nejjednodušší důvod proč to nehrát je, že nemám PS...….

• spoock

ano, je to násilná hra, ale je to furt animované, i když jso některé scény silnější, tak ve hře to tak nevyzní

• Thanquol

Animované pomocí motion capture. 

• Každý to má asi jinak. Záleží podle mě i na tom, jaké má hráč tendence k tomu být hrou opravdu pohlcen.

• Miserius

Sorry, ale pan Pecháček je teda slušná padavka...

• michaelfoucault

Ba naopak. Je mnohem silnější osobnost, když dokáže veřejně připustit svou slabost, než leckterý internetový macho geroj. 

• celoush

Tos mu to nandal :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit